Chlapec Billy Chapman uvidí vraždu svojich rodičov Ellie a Jima zlodejom v obleku Santa Clausa. Billy svoju tragickú mladosť strávi v sirotinci uzavretý do seba, ale musí čeliť aj častému týraniu. Po odchode si nájde prácu v miestnej predajni, kde má za úlohu taktiež nosiť oblek Santa Clausa, čo v ňom prebudí silné spomienky na tú strašnú udalosť. Billy začne zabíjať... (LaciLC)

corpsy

Skvelý slasher, ktorý sa môže ako máloktorý iný pochváliť dobre napísaným a vystavaným príbehom a neponúka len bezduchú brutálnu ´´killovačku´´. A že je teda kvalitná. ()

Astaroth12

Vianočné filmy mám rád a čím krvavejšie tým lepšie.A tento je práve taký,čo do tohoto riadne zapasoval.Film sa rozbiehal pomalí ale hlavne že sa rozbehol.Tento film mi pripomínal veľa slasherov ale asi najviac Halloween a piatok 13 ale tento vrah vsadil na klasiku v maske Santa Clausa.Vraždy potešia hlavne hororových fanúšikov a preto aj ja som bol z nich nadmieru spokojný.Len viacero scén bolo z tých tupejšých a aj scénar mal viacero chybičiek.Troška to vyvážili ľahké erotické scény.Sila Billa bola veľmi prehnane absurdná,niekedy mal až nadľudskú silu. ()

Zayl

Prvotřídní vánoční slasher, který navíc v jednom ohledu své bratříčky předčí. Nejedná se totiž pouze o bezmyšlenkovitou one-man killer show, nýbrž svou pozornost si získá nadprůměrnou zápletkou, jež je na svůj žánr špičková. Ujistěte se, že sledujete UNCUT verzi, která obsahuje všechny gore efekty a posouvá snímek do jiné dimenze. Vrah je převlečen do kostýmu Santa Clause a vzhledem k traumatu, které si v dětství prožil, se rozhodne naporcovat pár těl. Vraždy nepostrádají nápad a celková variabilita užití zbraní potěšila. Například sekera, luk nebo paroží. Gore scény jsou na špičkové úrovni, navíc podpořené o dobrý hudební motiv až několikrát zamrazí. Silent Night, Deadly Night mohu jedině doporučit! ()

fcreading

Vianočná temná vízia malého chlapčeka, zúrivý Santa Claus a bláznivý dedko zavretý v ústave pre chorobomyselných. To sú tri dôvody, prečo sa Billy Chapman zmenil na úchyláka v červenom obleku s vizitkou Santa Clausa. Možno prvý vianočný horor, ktorému som dal plný počet zato, že ma po celý ten čas pekne zabavil, ukázal mi dusnú atmosféru a všetko sa nakoniec zmenilo v očakávaný, ale dobrý koniec. Niet čo dodať, klasika 100 percent. ()

TomX2

Keď jeho rodičov zavraždí muž oblečený ako Santa, Billy sa s traumou z detstva len sťažka vysporiada. Tá udalosť mu naviac nielen zobrala milovaných ľudí a šťastný život, ale dokonca ovplyvnila jeho zdravý rozum natoľko, že žije v presvedčení, že ak je dieťa po celý rok neposlušne, ostane potrestané Santou. Keď je Billy jedného dňa nútený si na seba vziať oblek Santa Clausa, prebudí sa v ňom zlo, ktoré v sebe po celý život dusil - začne vraždiť. Nuž, jeho vraždy už tak dobré nie sú a paradoxne práve vtedy film stratí všetko dobré, čo si dovtedy udržiaval. Atmosféru, príbeh, potenciál. Všetko. Aspoň trošku pozitívne by bolo, keby boli vraždy aspoň dobre spracované a natočené, avšak to sa nestalo. Chápem, že to má byť horor. Chápem aj to, že osud hlavnej postave po celý čas viedol k tomuto. Ale to tu naozaj neboli žiadne prostriedky k tomu, aby film nevyzeral byť tak lacný a prvoplánový? Aby bol záver o niečo silnejší? Stále je to jeden z tých lepších hororov, ktoré som videl, avšak som sklamaný, že potenciál ostal nevyužitý a príbeh sa uberal trochu iným smerom, než by mohol. ()

kobejn odpad!

Naprostá debilita, naprosto dementní příběh a sračkovitý zpracování a naprosto neuvěřitelný přerod blonďatého andílka ve vraždící monstrum, navíc tak příšerně amatérsky natočený, že bylo utrpení na to koukat. ()

iolaos

[director's cut] mila, s vkusem natocena vyvrazdowacka s naprosto unikatnim flyerem, ktery by chtel mit snad kazdy slasherovy nadsenec nalepeny na stene sveho horroroveho intim-boxu ... ocem asi bude dalsich 5 pokracovani :)... ()

K.I.N.G.

Zaslouží si slasher plný počet za to, že dokázal tak otrlého a hektolitry filmové krve mazaného hororového diváka, jako jsem já, vyděsit do té míry, že jsem se po jeho skončení bál i napsat jeho název do zdejšího vyhledávače? Pochopitelně. A nejen to. Zasloužil by si vytesat mezi ty největší krváky a psychologické thrillery, které dokážou svým divákům uštědřit velké množství neúprosných ran a vy se jen nechápavě ptáte sami sebe, v mrazivém opojení a se ztuhlými rty, "Jaktože to, či ono ještě nikde nebylo nebo to prostě někdo znovu nepoužil". Navíc, ten Santa byl taková bestie a jeho PUNISH! mi bude znít v uších ještě pěkně dlouho. Pokud máte nervy z oceli, neváhejte! ()

topi

Chudák Billy. V dětství je svědkem vraždy svých rodičů Santa Clausem, načež vyrůstá v sirotčinci, který řídí sadistická matka Superior, kterou je neustále trestán. Po dovršení osmnácti roků jde pracovat do obchodu a po pár měsících na Vánoce v převleku dělá Santa Clause on sám. No a při vzpomínkách na všechno špatné mu trochu hrábne v bedně, bere sekyru do rukou a začne trestat on...Příjemnej slasher s typicky hororovou hudbou, která k tomuto žánru pasuje jako prdel na hrnec. Remasterovaná uncut verze je požitek, kterou mi ale kazily záběry, které byly dříve vystříhány a do vyčištěného filmu potom opět navráceny v jejich mizerné podobě. Tohle byl hodně rušivý element, na druhou stranu si může divák udělat obrázek, o co všechno byl cenzurovaný střih ošizen. ()

Gorehound

Vianočná dirty klasika, ktorá sa s ničím nepáre. Výborný, v svojej dobe kontroverzný Santa killer, nápadité, gory kills, zimná atmoška a troška cheesiness k tomu. Samozrejme, všetko v uncut verzii. 80s slasher, ako má byť, pozeraný každé Vianoce! ()

Stanislav_H

Stejně jako polovina Američanů, mám i já rád Vánoce, odhalená ženská ňadra a slasher před spaním. Od Silent Night, Deadly Night jsem také této kombinace dostal vrchovatě. A nejen to, pravděpodobně jsem v něm objevil i svou budoucí vánoční klasiku, kterou si budu (doufám, že i s celou rodinou) tradičně 24/12 pouštět hned vedle pyšné princezny a uřvaného Kevina.___Ústřední postavou, jež dotváří příjemnou sváteční atmosféru celého filmu, je překvapivě Santa Claus. Pod jeho bílými vousy se ukrývá osmnáctiletý mladík, kterému (vlivem traumat z dětství) jednou takhle o štědrém večeru rupne v kouli, rozhodne se sáhnout po hasičské sekyře a potrestat všechny zlobivé děti po svém. Už z popisu musíte uznat, že děj je asi skutečně zábavný, což potvrzuju.___Všechno fajn, ale ti herci... Kupříkladu z výrazu (přeci jen pořád kluka) Santy moc strach nešel, spíš naopak. Reakce jedné jeptišky na čerstvou mrtvolu zastřeleného kněze též nebyla situaci zrovna odpovídající atd. atd. Avšak počítám, že při dalším promítání si všechnu béčkovost náležitě užiju a hodnocení zvednu. ___ (3,5*) ()

JohnMiller

Tešil som sa na kvalitný a poctivý 80´s slasher.. A možno som ho síce aj dostal ale spokojný som rozhodne nebol. Mal som možnosť vidieť predĺženú 84 minútovú verziu v ktorej boli pridané nezremastrované zábery, s obrazom ako z VHS-ky, poväčšinou vraždy a predĺžené zábery pred vraždou. Takže určite odporúčam túto verziu lebo tých pár minút by skutočne chýbalo. Ale ináč ide o rýchli zlepenec nápadov, ktorý je nelogickejší ako hociktorý inší low-budget slasher. Ústredná myšlienka síce stojí za hriech, (fóbia z detstva zo Santa Clausa je dobrý motív) ale scenár museli napísať za pár minút. Po sebe idúce scénky takmer nedávajú zmysel. Jediné čo tu stojí za to je prvotriedne gore. ()

Colonist

Jo, tohle je přesně ten typ slasheru, který mám rád. Výtečná béčková atmosféra, 80. léta jsou vidět v každém záběru a o vraždy, krev a ženská ňadra není nouze. Vraždy jsou opravdu zajímavé a poměrně originální (uškrcení vánočními světýlky, napíchnutí na parohy). Nutno ovšem vidět v té nové UNCUT verzi. Nezapomenutelná je také scéna, kdy "Santa" dá hodné holčičce za odměnu zkrvavený řezák na krabice, kterým předtím zabíjel :) Krásně úchylný je tenhle film. Nebo jsem možná úchylný já, ale co, dobře jsem se bavil. ()

Eldrick

"Trest! Neposlušná!" :-)) Už začátek, kdy malýho Billyho vyděsí jeho vlastní choromyslnej děda mě rozbil. Malýmu Billymu zavraždí rodiče Santa Claus, ten z toho má dodobný deprese jako Lorie Strode z Michaela Myerse, v dětsáku ho navíc terorizuje matka představená. Když je Billymu 18 let, dostane job v hračkářství. Bohužel se ale blíží Vánoce. Billy musí zaskakovat v převleku Santa Clause, tím mu definitivně hrábne a začne kosit všechny, co se mu postaví do cesty, tedy až na hodný děti. Škoda jen, že neodkrouhnul i matku představenou. Originální námět vraždícího Santy se sekyrou a vtipný hlášky. Doufám, že bude remake, protože tenhle zapadlý slasher si ho zaslouží. ()

BoredSeal

Zapomenutelný slasher hrající na psychologický základ, který zestárnul a připadá vám jako komický televizní film s větším počtem odhalených prsou. Brutalita není vzhledem k nízkému rozpočtu asi na dvě vyjímky typu obývák nebo sáňkování nic zvláštního - nic jako My Bloody Valentine se nekoná. Fatální chyba je nesejmutí vedoucí církevního sirotčince, kde nám scénář tradičně připomene církev jako zoufale neschopnou vychovávat děti. :-) ()

honajz2

EDICE VÁNOČNÍCH FILMŮ, FILM 5/7. Už dlouho mě žádný horor svojí atmosférou tolik nepohltil. A o to lepší je ten fakt, že to nevyčnívá nejen atmosférou, ale i obsahem. Viděl jsem prvně remake z roku 2012, který mi popravdě přišel dost špatný, takže jsem se obával, že i z originálu vypadne nějaký brak. Tady se mi ale naštěstí moje obavy nepotvrdily, protože tohle je překvapivě o dost inteligentnější, než se na to první pohled zdá. Ani bych se nebál mezi žánry přidat psychologický, protože v první polovině to tím je především a docela solidně. Kdybych hodně chtěl, určité drobnosti bych po té psychologické stránce vytknul, ale na svůj žánr je zde skutečně na vysoké úrovni, takže si na ni ani stěžovat nebudu. Hlavně jsem rád, že tu ta psychologie hlavního záporáka vůbec je, protože pak člověk naprosto přesně chápe jeho motivace a to, proč to vůbec dělá. V druhé půlce už se z toho stane slasher, ale vzhledem k tomu solidně rozebranému pozadí bych ho rozhodně neoznačil jako průměrný nebo standartní, spíš naopak. Navíc i ty smrti byly docela solidně udělané a vůbec celý ten film má dost povedenou filmařskou stránku, na které se mi nejvíc líbí to, že se režisér ničeho nezalekl. A ačkoli ve finále dojde k tomu klasickému klišé konci, tentokrát mi hodně výjimečně nevadí, protože se dá vyložit i jinak - SPOILER ten jeho bratr to celé mohl myslet tak, že teď policistovi řekne, jak moc Billyho matka představená zdeptala KONEC SPOILERU. Nápad to taky podle mě má docela dobrý, ten jsem ocenil už u remaku, nicméně spolu s ním přichází snad jediný větší problém, co s tím filmem mám - úplně tam nefunguje to ladění vážných a komediálních scén dohromady, u pár scén jsem si dokonce nebyl jistý, co přesně podle režiséra měla u diváka vyvolat. Tak jako tak to ale má hodně do sebe a ačkoli jsem tomu moc nadějí nedával, vypadlo z toho hodně příjemné překvapení. 4* ()

Wiikii

Jediné co se mě líbilo na Silent Night, Deadly Night byla ta atmosféra a ještě dost slušně utvořená osobnost našeho santovraha, zbytek byl pro mě nezáživný a někdy trochu usměvavý. Takže .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()