V kriminálním dramatu se představuje Bradley Cooper jako mladý ambiciózní umělec s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov, který se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. (Falcon)

Brain-D

One man Show Bradleyho Coopera a jeho dosavadně nejlepší snímek. Vše malebně zrežírované Guilermem Del Torem, kde každá scéna vás baví a vtahuje, i když se příběh snímku nikam neposouvá. Cate Blanchett, která dorazí později už s její ikonickou tváří ledové královny dodává hrdinovy zrcadlení, které ho bude posilovat v jeho úsilí.  Z počátku nevíme, kam snímek vlastně bude směřovat a o čem vlastně bude, ale postupně to do sebe začne zapadat. Troufám si říct, že jde o poměrně silně psychologický snímek, který je k zamyšlení a debatě. Žádná další popcornovka, akčňárna či komedie. Silný snímek, který promlouvá do duše.  Závěr roku 2021 byl hodnotný a tenhle snímek přispívá do banku mezi další povedené. 90% ()

vyfuk

Atmosférický a dobový del Toro, který se rád ukáže s nějaký remakem jako za starých dobrých časů, ale trochu v novém hávu. Nikdo mu do toho nekecá a nějak to funguje. Proč ne. Člověk ale nemůže čekat, že z toho bude automaticky unešený. Taky je zde menší nešvar, že lidé dělají téměř tříhodinové filmy a doufají, že to lidi zaujme plně. Ale o tom se ani tolik bavit nechci. Film byla hezká nostalgie v novém hávu, ale přidaná hodnota navíc skoro žádná. ()

mkubalikova

Skvělí herci, krásný vizuál a silný, i když ne lehce skousnutelný příběh. Jen to celé nedrží úplně pohromadě a film jsem dokoukala s přestávkami. V kině bych asi trpěla víc. 70% ()

drackula

Užíval som si noirové prvky, vizuálne spracovanie a skvelé herecké obsadenie, avšak inak je tam šialene veľa vaty a je to prepálene dlhé. Záver síce trochu vylepší dojem, ale na tie dve úvodné hodiny sa nezabúda. Nie je to nič pre bežného diváka a dokonca aj divák, ktorý vie čo čakať od noirovky bude občas zívať. 60% Disney plus ()

zigíš

Verze ze sedmačtyřicátého je někde jinde. Jak formálně tak v práci s postavama. Tady herci jen zmateně bloudí v hezky nasnímaných kulisách ale pokud je režisér nedokáže smysluplně vést, jsou mi jejich osudy ukradené. Chybí mi del Torova hravost a schopnost imaginace. Pár dní na to jsem si dal Cronos, výborný debut a vcelku originální pohled na upírský žánr. A patrně by si ho měl dát i Guillermo, aby se rozpomněl jak lehce mu to kdysi šlo. ()

blackkocour

Toro kočovníkuje celý orchestr, ale Mozarta nebo Beethowna nezahraje ani omylem. Svou výhodu to má jen kvůli tomu, že všechno z Guillermovi biografie je lepší než Tvář vody, u které jsem naštěstí usnul už na začátku, a mile překvapil konec. To, co bylo mezi tím byla noční můra o Mořském panici, kterému z kloaky vyrostla pohlavní žláza. No, ale tohle? Zkrácená anotace.. dobře odvedený film, hlavně z toho režisérského, del Toro se ambiciózně domnívá, že natočil kult, po kterém se budou nové generace nadějných mladých režisérů učit, ale není to takový šlágr, jak se navenek může jevit. Já nevím, ale zmerčil jsem, že film dost čerpá (třeba neúmyslně) z American Horror Story - Freak Show, který mě ale bavil daleko víc. Převelice dlouhá reklama na koňskou mast proti kostním deformacím, a zběsilá touha dát Cooperovi po držce, jak neumí hrát. Tohle se ti Toráči faunovsky nepovedlo abych purpurovsky hodnotil, ale stačilo to aspoň na průměrného Blejda, ze zlatou armádou z Pekelníka. ()

TroiMae

Oproti veškeré jiné tvorbě del Tora, tenhle film ve skutečnosti nemá výslovnou fantasy linku a podle mě ho vystihuje kategorie film noir. V tomto žánru je zajímavý, nicméně tento žánr mě nezajímá. Jako kniha to může být zajímavé čtení, jako film to je vlastně oproti zdání velmi úhledné, přímočaré a konec vyloženě srovnaný učebnicovou pointou. ()

Soweek

Forma bohužel převládá nad obsahem. Guilermo je zkušený filmař, jen se pustil do žánru, který mu tak uplně nesedí. NA je jakýsi pokus o noir romance horror, který se buď moc nepovedl a nebo se povedl výborně a mě prostě žánr vůbec nesednul. ()

Maynard.

Po celkem dlouhý době sem byl svědkem nádhernýho příběhu. Ještě víc než perfektní příběh se mi zalíbila vizuální stránka. Na tu je Toro skutečnej špilmachr... Co se týče děje, tak sem byl od začátku po celou dobu napnutej a čekal sem jak se to bude vyvíjet. Postava Coopera byla opravdu geniálně vymyšlená. Když bych měl ještě něco vypíchnout, tak první hoďku filmu, která se odehrává v "cirkuse", ve kterým nejsou zvířata, ale odlišní lidé. Hudba parádní a konec geniální. Jen nechápu, že to není v červených číslech... ()

sedm.1

Guillermo del Toro je vizuálním a atmosférickým mágem, kterému by se v tomto ohledu našel jen stěží konkurence schopný tvůrce a na rovinu tvrdím, že odehrávat se kompletně celý film v cirkusovém prostředí, jako tomu zde bylo v prvních šedesáti minutách, nepřemýšlel bych o ničem jiném, než samozřejmě o maximálním hodnocení a nejspíš i o zařazení mezi mé Top filmy vůbec. Jenže se tomu bohužel tak nestalo a právě v oné šedesáté minutě dojde ke zlomovému okamžiku, kdy se kompletně celý film přesune úplně jinam, a to jak co se prostředí týče, tak i stylu vyprávění a zápletky, a zde musím se smutkem konstatovat, že onen přesun filmu rozhodně neprospěl a už mě ta podívaná bohužel tolik nestrhla, jako tomu bylo předtím. Přitom by se dalo ale vlastně paradoxně tvrdit, že dějově se film rozjel právě až v oné druhé polovině, jelikož v té první šlo především o vážně jen luxusně zpracovaný dobový pohled pod pokličku cirkusového prostředí, ale musím zopakovat, to byl ve všech ohledech takový nářez, že ani nepamatuji, kdy by mě nějaký film tak očaroval a pohltil. Úžasný, strhující, neskutečně působivý, zároveň ale děsivý, syrový, nekompromisní, prostě fantazie. Nicméně aby to nevyznělo, že ona zápletka v té druhé půlce je o ničem, tak to rozhodně ne, naopak, i ona mě bavila, byla napínavá, nepředvídatelná, zajímavá, jen jsem ale asi vzhledem k předchozímu dění očekával prostě jen o dost jiný vývoj, než tomu nakonec bylo, i když úplný závěr mě zase pořádně dostal do kolen a vlastně šlo o takové nápadité uzavření kruhu 8D. Krom toho všeho ale nemohu opomenout samozřejmě ani naprosto parádní postavy a dokonalý casting, to prostě byla také úžasná přehlídka hereckých es, které celý ten film povýšily ještě o několik dalších levelů výš, prostě strhující výkony v perfektních a zajímavých postavách, a víc k tomu ani není snad třeba co dodávat. Ulička přízraků je tudíž zkrátka opravdu úžasný filmový zážitek, kterému k té totální dokonalosti přeci jen ale ještě něco chybělo, i tak ale opakuji, za mě poklona především panu režisérovi, jelikož především díky jeho umění jsem si tuto podívanou tak moc užil. ()

JamesSi

Má to celkem fajnou druhou polovinu (i když jsem čekal spoustu věcí, co se stane - psycholožka, příšera), ale tu první část v cirkuse jsem si upřímně protrpěl. Fakt kdyby se to zkrátilo na hodinku a 40 minut, tak by to bylo fakt dobrý. ()

Lukoboss

Jedno velký překvapení, bohužel spíš v tom negativním slova smyslu vzhledem ke všem okolnostem. G. del Toro je zkušenej filmař, stejně tak jeho hereckej ansámbl, kterej se mu tady mihnul před kamerou. Musím uznat, že úvod je perfektní - hlavní postava, přestože se objeví v mnoha záběrech, promluví cca až ve 12. minutě, takže očekáváte i nadále, že to bude plný různých vychytávek a překvapení. No, bohužel... Co se týče záběrů, střihu, kamery a celkově vizuálu tady není co vytknout, je to naprosto nádherný, každej detail je promyšlenej, každej kouř z cigára anebo několik prolínajících se plánů, to všechno je precizní a takřka dokonalý. Bohužel musím konstatovat, že to je fakt všechno. Jinak je ten snímek naprosto plochej, nudnej, nezajímavej a prázdnej. Mám pocit, že jsem se vůbec neztotožnil s hlavní postavou, B. Cooper tady vůbec nehraje svůj kvalitativní standard, má za sebou lepší počiny. C. Blanchett je sice pořád pěkná ženská, ale tady jsem jí to určitý "padoušství" moc nevěřil, snad jedině tradičně nadprůměrnej W. Dafoe si držel laťku, tentokrát ale ve vedlejší roli. Za mě je těch plusů hrozně málo, film s takovýma jménama od režiséra až po herce by si zasloužil hodnocení někde k 80%, ale v tomto případě se to stát opravdu nemůže. Až je mně to vlastně líto... ()

666Carnage

Od tohohle snímku jsem asi čekal víc. Je to pěkný, občas napínavý ale vlastně co se týče obsahu je to nuda. Mohlo to být fakt zajímavý. Čekal jsem, kdy se to rozjede a když se tak stalo byl konec. Hromada dobrých herců v bezduchém příběhu. Moji pozornost si to udrželo, ale jen díky zvědavosti. Škoda 60% ()

borec999

Zaujalo ma prostredie cirkusantov a iluzionistov, doba v ktorej sa film odohráva i poodhalené tajomstvá niektorých "vešteckých trikov". Celkovo je však Del Torova hviezdne obsadená novinka na mňa až príliš zdĺhavá a dejovo nie až tak bohatá, ako by sa na 150 minút patrilo. Herci hrajú okej (očakávaný a predvídateľný prerod svojej postavy Bradley Cooper zahral dobre a ostatní hviezdni kolegovia si tiež odohrali svoje), natočené to je po technickej stránke kvalitne a viacero záberov vyzerá pekne. No Ulička nočných môr ma i tak nedokázala na celý čas úplne pohltiť a viackrát som sa nevyhol hluchým a nudným miestam. Plus záver mne osobne nedával až tak zmysel, pretože si nemyslím, že postava Bradleyho Coopera bola na tom až tak zle a zdalo sa mi to od scenáristov jemne prikrášlené pre docielenie wow efektu u diváka. Celkovo: zaujímavý počin, ktorému silnejšie 3* resp. tunajšie hodnotenie vlastne úplne sedí... 65% ()

aquiver

Vynikající del Torova režie nabízí zejména v první hodině v cirkuse silnou temnou atmosféru, dle mého srovnání ještě lepší než Nolanův akademický Dokonalý trik, který vidím jako rovnocenný kousek. Flashbacky Bradleyho Coopera do chmurné minulosti pak zcela strhující. Asi po hodině následuje časový skok do New Yorku, a tam Ulička přízraků dějově lehce zpomalí (zkrácení této části o 20 minut by spíš prospělo). Závěrečná část pak šlape opět na výbornou a film uzavírá tak trochu antihollywoodským způsobem. Herecky nemám, co bych vytkl. Snímek nejspíš bude patřit mezi nejlepší kousky, které se letos v našich kinech objeví. 80 % ()

Adramelech

Drama z cirkusového prostředí, které vyniká hlavně působivým vizuálem a hereckými výkony. Příběh je trochu rozcouraný, stopáž příliš natažená. Požitek z filmu mi dost kazily krajně neohrabané české titulky, evidentně vytvořené počítačem. Několik příkladů: „Je na tebe hezký pohled, med.“ – „Kriste, bolí mě v krku jako býčí zadek v době letu.“ – „Proto je nucena nosit slipy jako krytí, pane.“ – „Nyní je čas které jste doručil mi něco kromě viny. Protože jsem přestal poslouchat tohle nekonečné šukání recitace toho, co jsem udělal.“ ()

SpaceOdyseus

Del Toro si neskutecne vyhral se svetem, s audiovizualem a se svymi typickymi hrackami. To je ale tak vsechno cemu venoval vetsi pozornost. ()

Hanys_

Krásný noir se skvělým Cooperem. První půlka v cirkuse měla sice svoje kouzlo, ale teprve to přepnutí do města vykouzilo perfektní stylistickou podívanou. Nejlepší Del Toro za minimálně 15 let. 8.5/10 ()

Ripley

Podobně jako u Torova Purpurového vrchu jsem se sice kochal,ale bohužel i v prvních dvou třetinách filmu lehce nudil.Skoro polovina filmu odehrávající se v cirkuse je zbytečně dlouhá a nedramatická.Celé to tak nějak pomalu plyne,je to koukatelné a vy si říkáte "dá se to,ale proč točit takový scénář?"Kde byla hudba?Byl to záměr,že jsem ji nevnímal?Každopádně to co by mě trochu pomohlo lépe film prožít je jiný herec v hlavní roli.Cooper mi vyloženě nevadil,ale jeho unylé herectví mě nebavilo a typově mi vůbec v roli nesedl.Nevěřil jsem mu to. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

19.03.2023

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)