Létající Čestmír

• Československo Lietajúci Čestmír (více)
Fantasy / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (více)

Epizody(6)

Originální sci-fi seriál z pera Miloše Macourka o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech: Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová zabavila spolužáku Davidovi, signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy. (Česká televize)

klúčik

Mám rád filmy a seriály pána Vorlíčka. Keď som to videl po prvý krát , tak ma to nezaujalo. Ale postupnými reprízamy sa mi to začalo páčiť, viac a viac. Výborný českí herci, výborná hudba, a celkom dobrý seriál.......80%. ()

Paity

Seriál mého mládí. Kytky, ke kterým se čuchá a pak se létá a podobně. No není to krásné pro klučičí mysl? Oplácaný hlavní hrdiny byl vlastně tak trochu protivný klučina, který si ale nakonec se vším poradil, přestože mu chtěl kde kdo škodit. Pro mne naprosto nostalgická vzpomínka. ()

Krystalion

Kdo by neznal tohohle oteklýho záškoláka s chraplavým hlasem, kterej si místo školní docházky v socialistické éře dovolí lízt do nějakýho zvětšenýho kamene a šňupat tam výdobytky moderního socialismu jako je létání, nestárnutí ad. Pak se samozřejmě objeví holič Blecha, kterej si chce tyto kytky přivlastnit. A tvrdě narazí, jelikož v tý době ještě existovala spravedlnost, tak si tenhle zlej kapitalista nehodící se do té doby na sebe uplete bič. A tak to je, tak by měli končit všechny pohádky, že zlo bude vždy potrestáno i když já bych mu dal minimálně dvacet let na uranových dolech a možná i oprátku, aby viděli jeho lokajové, co se smí a co se nesmí ve slušné socialistické společnosti. ()

Mo.

Parádní "dětské" sci-fi, rovnocenný dobový konkurent dnešních Heroes a konečný důkaz, že ne všechny kytky smrdí. -- "Položíme Blešáky na lopatky!" ()

ondrula

Těžká nostalgie. Der Fliegende Ferdinand se mi bohužel zahryznul do mozku na prvním místě díky uječené znělce Michala Davida a pak teprve skrz podivné ramplování s kytkama. Vyžraný Čestmírek mě většinu seriálu rozčiloval svou zvyjebaností a Ivan Vyskočil zas svým normalizačním štramáctvím, na druhou stranu tu excelují Nárožný, Menšík, Sovák, Somr, Filipovský a další a ti to bohatě vynahrazují. Za vrcholné scény považuju okamžiky, kdy se Menšík a spol. chovají jako děti (zvlášť scéna z baru ve 3. díle). ()

Movie Gourmet

Jo, sledoval jsem to, jak jinak. V té době se mi to celkem zamlouvalo a bylo to fajn. Dnes bych ho už ale nesledoval. To ale neznamená, že by ten seriál nebyl dobrý. Verdikt: 3* a 70 %. ()

mira007

Nápadité, na svou dobu trikově zajímavé, brilantně obsazené. A hlavně oproti dnešním komediím, které se tak sami nazývají mi tohle dílko přijde vtipné. ()

no2

9/10 - O chlup slabší než geniální Arabela, ale pořád téměř bezchybný rodinný seriál, zábavný i dnes. Titulní písnička perfektní. Ještěže seriál nevznikl o třicet let později a skladbu nenazpíval Tomáš Klus! (který by tam samozřejmě i hrál, že?) ()

Heui

Celkem slušný český seriál, kde se zase sešlo perfektní herecké seskupení. O tom žádná, o zábavu je postaráno! Jediné v čem celkem pokulhává je děj, který, podle mého názoru, snad nebyl určen pro seriálový počin, nýbrž pro celovečerní film. Kdyby to celé bylo ve 2 hodinách, asi by mě to bavilo víc. 3,5*. ()

outsider

V dětství mně nezaujal, v podstatě jediné co se mi na něm líbilo,byla úvodní píseň - tu jsem poslouchala na desce. Dnes už se na to dívám jinýmy očima a doceňuji kvality seriálu a to hlavně podání "padouchů". Nárožný s Janžurovou prostě nezklamou. Když k tomu připočítám pana Menšíka-mám záruku kvalitních hereckých výkonu. A humor scénáristů Vorlíčka a Macourka je zase zárukou zábavy. ()