jajinka

Tak tohle je přesně to lehce naťuklé sci-fi, které se mně jako jediné líbí. Ne žádné přehnané vesmírné příšery, závody na vesmírných vozítkách a podobné zhovadilosti... Film z docela reálné budoucnosti.. Výborně zahraný, skvělé efekty, super kamera.. John Woo se vyzná :-) Podobné pocity jsem měla i z filmu Gattaca :-) ()

YURAyura

3/10 Ono se jedna o docela povedeny film, ale pritomnost Bena ho tahne dolu jako sudy na Orlicke prehrade. Skoda dostat to nekdo jiny nez dwojka Woo-Fleck, tak to mohlo byt super, takto je to hruza ()

MATADOR

Vcelku obstojný thriller, přesně tak jak to mám rád. Občas by nebylo od věci přidat na tempu, ale i tak je námět hodně dobrý a i herci jsou fajn. Jen ten Ben mi tam moc nejde. ()

Gann

Ne, ne! Povidku mam rad, ale tohle bylo opravdu neco jineho! Nudna akce, toporny Affleck, překopany namet. To mi jako dobry film neprijde. ()

Skip

On to vůbec není špatný film. Ani chvíli jsem se nenudil a užíval jsem si pěkné akční scény. Jen je jaksi problém s herci. Proč je ten Affleck tak koženej nebo dřevěnej, no prostě úplně mimo? Měl šanci zahrát si pod vedením skvělého režiséra, ale využít ji nedokázal. A Uma Thurman tam celou dobu vypadá, jako by to hrála za trest. Škoda. Chtělo to jen jiné herce a byla to akční paráda. ()

Eldrick

John Woo se rozhodl, že natočí sci-fi Philipa K. Dicka zabalený do hitchcockovskýho staromódního retro stylu (i Affleck vypadá jako špatná kopie Jamese Stewarta), ale to je právě kámen úrazu. Woo jakoby (až na pár akčních scén) opustil svůj osobitý hektický styl a snaží až moc odkazovat na Hitche (i v audiokomentáři se sám přiznává, že minimálně půlkou scén cituje Hitchcocka - a je to až moc okatý), což mu ale vůbec nesedí. Ben Affleck je navíc hrozně prkenný a s Umou jim to vůbec neladí, žádná chemie se nekoná. Ani na blondýny tedy neměl Woo čuch, narozdíl od Alfreda. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Michael Jennings (Ben Affleck) nosí hodinky značky Chopard Tonneau a John Wolfe (Colm Feore) nosí Kenneth Cole. (dyfur) ()

ilemas

Po druhém shlédnutí jsem si pomalu uvědomoval, že tenhle snímek jsem už kdysi dávno viděl a docela ho vymazal z paměti. Ben Affleck je hodně mizerný herec, nedá se na něj koukat i v jiných filmech. ()

honajz2

Můj první John Woo, ale s posuzováním jeho stylu se od něj ještě na něco podívám (dost pravděpodobně na Tváří v tvář), protože jen z (všeobecně nedobře přijímané) Výplaty to určitě nepůjde. Pro mě z toho vzešel neurážející, poutavě plynoucí akčňák s pár skvěle filmařsky řešenými scénami (třeba ta v kavárně, kde je výrazná a zdařilá práce se střihovou skladbou - a u všech akčních scén ostatně taky, jelikož jsou přehledné), který určitě vnímám aspoň jako mírný nadprůměr. Zároveň ale ve mě nedokázal zanechat nic silnějšího, jako vždy prkenný Ben Affleck byl víceméně snesitelný, ale zájem o postavu, kterou představoval, ve mě nevyvolal a bohužel to platí i o ostatních, kteří jsou sice herecky lépe obsazení, ale jejich postavy působí uměle. A bohužel to platí i o Giamattim, který zde hraje "toho vtipného", hraje ho nejlíp jak jen může, ale scénář mu nedovolí víc vyniknout. A jestli mi ještě něco vadilo, tak určitě to nadměrné používání zpomalovaček, které mi přijdou efektní jen v určité míře, kterou se tady (a docela rychle) povedlo překročit. Takže jako jo, na jedno zhlédnutí, proč ne, ale nic víc. Silné 3* ()

Chen

Zajímavá sci-fi, kde je hlavní ženská hrdinka konečně od rány a jen nepřihlíží, jak se její zachránce snaží. Ovšem během sledování jsem měl neustále pocit, že to mohlo být o trošku lepší. ()

SallyZen

Skvělý nápad na film i dokonce parádně zpracovaný. Docela mě mrzí, že tu má takhle nízké hodnocení. Herecké obsazení bylo na jedničku. Například Eckhart s tím jeho zatrpklým výrazem, ale i ostatní výtečně zahráli. Tento snímek mě výborně naladil na další podobné filmy tohoto druhu. 95% ()

Martin741

Johna Woo som nikdy extra nemusel, ani po Zivom Terci a nemam ho rad ani po tomto filme. Affleck je hrozne herecka tragedia a ja napriek kvalitnej a krasnej Ume Thurman tu najde divak len podpriemerny scenar a slaboduche dialogy. Po pozreti film rychlo vyfuci do prazdna a neostane po nom v pamati ani stopa. Obcas doma v obyvaku pri sledovani tychto tuctovych hollywoodskych zlatanin mi chodia po rozume take sprostosti, koniny. A co by som si ja nemohol zahrat vo filme  ? Sak mam vsetko co aj ti herci - dve nohy, dve ruky, hlavu, rozum ...... reku, Martine, das si prihlaskuna kronkurs ci konkurz cijak to volaju na Barrandov. Staci par stekov v ceskoslovenskom filme - a potom reku rychlo pojedem  do Hollywoodu. Sice tam uz nikdy nestretnem moju oblubenu Ritku Hayworth, no  na zaciatok mi staci ked budem pre Dyslektickeho Cigana, pardon pre Detective Comics cistit a vytirat hajzly - na zaciatok mi to uplne staci  50 % ()

Figu

Tak takovou výplatu beru! Affleck se z mého propadliště "nejslizu" po Výplatě a Zmizelé pomalinku dere a už může dolů pánům Damonovi či třeba Fraserovi z dálky ukazovat holou prdel. John Woo natočil další filmek trochu jinak než jsme od něj zvyklí, ovšem vsunul do toho opět tu jeho geniální myšlenku s propracovaným dějem. Velice brzy nám z ničeho pomalu začínají střípky skládačky zapadat do sebe a napětí se dá krájet. Pohodlně se položte do svých gaučů a bavte se minimálně aspoň tak, jako já. Jasný čtyři hvězdy. 80% ()

bogomira

Ne úplně špatné, scénář se snaží tvářit, že je chytrý jako opice (nebo spíš dvanáct opic), ale tak moc se to nedaří. Affleck nehraje a Uma nevypadá vůbec dobře. Lepší dvě**. ()

Nautila

Zajímavá mi přišla akorát myšlenka "když jsme to viděli v budoucnosti, musí se to stát a tak to raději uděláme sami". Zbytek průměrovatý průměr. ()

Sandstorm

Hodně slabé 3*. Film drží nad vodou především skvělý námět Dickovi knihy, kterou se ovšem Johnu Woo nepovedlo příliš přenést na filmové plátno. Film je kvalitativně velmi nevyrovnaný, např. v první půli, kdy nevíme přesně o co jde a vše je zahaleno tajemnem, jsem se do děje opravdu vžil a naopak ke konci jsem se nudil a nemohl se dočkat konce. V akčních scénách, kde by měl Woo kralovat, propadá, a akční scény jsou chaotické s efekty jak vystřiženými z béčkových akčních filmů a bohužel vypravěč to také není kdovíjaký, proto se tento film posouvá do slabšího průměru a nevyseká ho z něj ani sympatické herecké seskupení (především menší role Dextera Michaela C. Halla potěší) ()