sharky

Tento film má dvě zásadní vady: 1) takhle skvělý scénář, tedy především chytrý dickův námět, se neměl nikdy dostat do rukou režiséra, který je expert na vizuální stránku a děj v jeho filmech bývá podřadný. 2) jak zpívají stone a parker ben affleck potřebuje hereckou školu (ale imho by mu ani ta škola nepomohla, bez talentu se holt nedají dělat zázraky:) a uma thurman sice není tak strašná herečka, ale na tuhle roli se vůbec nehodila, vedle ní vyniká i jinak dost příšerný eckhart. S jiným režisérem a jinými herci to mohla být druhá minority report a jasných 100%. ()

anais

Když John Woo přišel do Hollywoodu, zdálo se, že se vše bude odvíjet divácky příjemným způsobem. Živý terč je jeden z lepšíc filmů s Van Damem (tzn. Lepší van Damův, avšak průměrný akční film), tváří v tvář je naprostá bomba. Ta doba je však ta tam. Paycheck není špatný film. Je solidně natočený, chvílemi však svou snahou o detaily a polodetaily navozuje jakousi tv atmosféru. Scénář má díky originálnímu námětu dobrý potenciál, ale je natočen tak standardně, že si po pár hodinách, co jsem film shlédl, nic moc z děje nepamatuji. ()

Nancy

Podle mě docela podařený film. Nečekala jsem od toho nic napínavého ani žádnou komedii. Nečekala jsem, že to bude dobré ani že to bude špatné. Nečekala jsem prostě nic a vyplatilo se to. Herecké výkony sice průměrné, děj taky, ale aspoň sem se nenudila (i když jsem zase napětím nelízala obrazovku). Ben docela pěkný, takže další důvod pro shlédnutí a chlapy možná zaujme Uma. Nadprůměrný Sci-Fi, když od toho nic neočekáváte, jinak asi naprostý průměr. ()

Roman.Ticka

Vidím že své hodnocení měnit nemusím, za víc to nestálo. Překombinovaný děj - promrhaný potenciál v dobrém námětu (spletitá mozaika k postupnému rozluštění), zamíchané žánry a špatný casting, vytvořily nejistou režií nesourodý mišmaš bez hlavy a paty, který mi nedovolil si nijak film vychutnat, prožít jedinou scénu nebo fandit některému z herců. Ač nerada srovnávám, myslím si, že podobným filmům Minority Reportu, natož 12 opicím, nemůže přes veškerou snahu ničím konkurovat. Ben je všecko, jen ne čistě akční hrdina typu Bruce, Umu moc nemusím, Aaron byl víc manekýnem než záporákem. Všichni se chovali jak naprogramovaní roboti a každý "objev" vypadal jak předem nastrčený, viz výherní tiket, který automaticky zvládl i nálet ptačího trusu. Akce často přitažené za vlasy, jako celý film, který nemá budoucnost a dnes ani minulost. Ale nenudila jsem se.☺ ()

honajz

Od akčních sci-fi nežádám mnoho - akci, napětí, alespoň trochu vnitřní logiky. A tady se mi toho dostalo. Jistě, kdybych šel do hloubky, logické lapsy najdu. Ale primárně jsem se bavil, bavilo mne odhalování jednotlivých stop, akce tak akorát, příjemné překvapení, na které se člověk rád znovu podívá. ()

HellFire

První chyba - Ben Affleck; druhá chyba - opravdu špatná kamera; třetí chyba - Hollywood si nemůže odpustit šťastný závěr. ()

eraserhead666

kdysi mě ten film bavil. Nechápu proč. Zápletka plochá, pomocné kličky, aby vše fungovalo podle plánu do očí bijící a Uma je tady fakt strašná. ()

Ilicka

Takový slabší Minority report... To je asi tím, že jde o povídku z pera stejného autora... Kromě vynikající hudby, kterou jakoby od někud znám, jde o průměrně přímočarý akční film s prknem jménem Affleck a sympatickou Umou... Jeho problém je, že Minority report byl dřív... ()

Bauer

Těžko uvěřit, že tento film je od výborného hitmakera a jednoho z nejlepších režisérů, který se zaměřuje na akční filmy, jako je John Woo. Ano, tento film je pro mně docela slušným hitem ale už je to méně akční film, protože když si vzpomenu na Tvaří v tvář, jenž má na kontě právě Woo, tak musím napsat, že tento film poněkud " neakční ". Žádná akce hned v prvních 10 minutách, žádné scény, kde krev stříká na všechny strany a žádné vulgarismy. Samozřejmně konec je parádně akční ve velkém stylu Johnna Wooa. A nutno podotknout, že tento film je i chytrý a dokonce i promyšlený. Kompozice od Powella je velmi slušna, avšak není tak dobrá, jak by být mohla. Ben Affleck je velmi dobrý herec. Paul Giamatti je taktéž dobrý. Umě Thurmanové to v tomto filmu vůbec nesluší, ale hraje standartně. Největší chybou bylo obsazení Aarona Echarta, který mně vůbec nepřesvědčil. Akční filmy, jenž je velmi inteligentní a to se u filmu daného žánru jen tak nevidí! ()

JASON_X

Dickův příběh pod Wooovou taktovkou nešťastně zmutoval do podoby růžovobrýlového sci-fi romanťáku, plného thymolinových úsměvů nadčlověka Afflecka a diblíka Thurmanové (naprosto plochá postava), kvazibondovských bitek a honiček, a sterilní šablonovité "velkofilmové" hudby. A ve finále chlapi odhodí bouchačky a jdou do sebe pěstma, inu scífko jak má být... Být mi dvanáct, tenhle film si možná zamiluju, ale dneska už... uáááchhh, nuda, zívačka, leckteré levné sci-fi béčko mě zaujme a pobaví víc. Ale zase jsem v komentáři napsal tři "o" za sebou, což se mi myslím ještě nikdy v životě nepoštěstilo, takže ztráta času tenhle film určitě nebyl. ()

Sawy

Uznávám,možná byla chyba si den po zhlédnutí Woova největšího majstrštyku Hard Boiled pouštět hollywoodskou Výplatu,ale já si prostě nemohl pomoct,na to srovnání jsem byl strašně zvědavý.A pro Výplatu to dopadlo... inu bledě.Zajímavý nápad je rozmělněný do tuctového akčního sci-fi filmu,který je naprosto neosobitý,rutinně natočený a nebýt té jedné zpomalené bílé holubice,absolutně bych nepoznal,že s tímhle měl John Woo něco společného.Akční scény jsou s výjimkou jedné povedené honičky na motorce nudné,Ben Affleck a Uma Thurman jsou přímo obří castingové omyly a nakonec mi nezbylo než fandit docela sympatickému Aaronu Eckhartovi,který byl bohužel záporák.A konec,to je už úplně mimo.Tohle se Johnovi prostě nepovedlo a já doufám,že se jednou ještě dokáže vrátit do své staré hongkongské formy.To by byla paráda.35 % ()

Lacike

Nametom to trochu pripomina Minority Report, akurat to ma ovela jednoduchsi az hlupejsi scenar. A hlavny hrdina sa udalostiam nesnazi vyhnut, ale naplnit. Dost trapne pôsobi neustale Affleckovo premyslanie nad zmyslom predmetov, ktore ma ako MacGyver vo svojom snazeni pouzit, kedze mu to zakazdym trva ovela dlhsie ako divakovi. Vrcholom imbecility je to poskladanie predmetov do symbolu otaznika. To uz fakt vyzera jak parodia. Ale ked sa zmierime s primitivnostou zapletky, tak dostaneme svizny akcny film s kvalitne prevedenou akciou. Sice je v PG-13 raatingu, takze ziadny krvavy balet sa nekona, ale po kaskaderskej stranke dostaneme dostatocne pôsobive akcne kusky, ktore su uz tradicne u Wooa prehladne a stylovo natocene. Otravne pôsobia len jeho trademarky (mierenie na seba, holubice), ktore sa do tohto filmu nehodia a vyzera to, ze ich tu vlozil len z povinnosti. Dalsim kladom su herci. Sice nikto z nich nepredvedie nic nadpriemerne, ale chlapi film podrzia svojou charizmou a zeny krasou. Hlavne Uma v tomto filme vyzera bohovsky a Ben je stylizovany do retro polohy svojim oblecenim. Najroztomilejsi je Paul Giamatti. Nakoniec si vyzdvihnutie zasluzi skvely soundtrack, ktory filmu dodava dynamicke tempo. Vysledkom je tupy akcny vyplach, ktory sa snazi cely cas tvarit inteligentne a vôbec mu to nejde. Nastastie to je zabava, aj ked na ucet tvorcov. 5/10. ()

bouncer

Tento film u mě nejvíce vystihuje slovo PRůMĚR. Je to průměr mezi sci-fi filmy, mezi akční filmy, průměr ve zpracování tvorby P. K Dicka, průměr v hollywoodské tvorbě Johna Woo. Snímek nemá vyloženě špatné místo, vše je tam kde má být, ale tak nějak nepůsobí výjimečně, ani zajímavě a to je u sci-fi docela problém. Není to problém sledovat až do konce, ale že by to zanechalo nějaké pozitivní reakce v mé hlavě, to rozhodně ne. Prostě prů... ()

Terva

Dobrá akční jízda Johna Woo, plná napětí, překvapení, srandy a lásky. Herecké obsazení naprosto přijatelné. Tak se posaďte a hurá do budoucnosti. ()

JohnCZ

Oddychový akčňák, který má poměrně sofistikovaný scénář a v první polovině příjemně tajemnou atmosféru. Logika scénáře trochu skřípe a hlavním postavám všechno až neuvěřitelně dobře vychází, čímž se trochu sráží dojem z chytře napsaného děje. Umu Thurman nemusím, ale tady mi výjimečně vůbec nevadila. ()