Freddy Krueger je v pekle - a to doslova. Jako odsouzenec k doživotnímu trestu chystá fantastickou pomstu... a jediné, co k ní potřebuje, je malá výpomoc. Na scénu přichází Jason Voohees, rovnocenná ikona zběsilosti, který Freddymu ideálně vyhovuje pro to, aby znovu šířil strach a hrůzu v Elm Street. Jak přibývá obětí, je jasné, že Jason není ochotný zůstat stranou. A tak se vyděšené město ocitá uprostřed strašlivého a šokujícího souboje dvou titánů zla. Vítěz zabije všechny! (Magic Box)

Kozy9

Zo zaujímavého komerčného spojenia sa nakoniec vykryštalizovala akási telenovela. Dej a zápletka sú tak jednoduché až vás nútia prevracať oči, dialógy otrasné, herecké výkony priemerné až podpriemerné, a vy celý čas čakáte iba na veľkolepé finále, ktoré je bohužiaľ nie dlhšie ako 20 minút. Postavy sa správajú stále viac-menej nelogicky, no na druhej strane im je už po 10 sekundách jasné, kto, kde, prečo a ako spôsobil a tým pádom sa nedáva dejovej línii priestor na kvalitné vyrozprávanie, čo robí celý príbeh mdlý a povrchný. Našťastie celú katastrofu zachraňujú veľmi podarené vraždy a pár gore efektov. Nebyť nich tak by som pri tom zaspal ako batoľa pri pozeraní Esmeraldy. Autori napriek všetkému zaiste splnili požiadavky fanúšikov a preto 50%. ()

Miagy

To ako pospájali "hrdinov" mi an itak nevadilo, ani to klasické klišé amerických hororov, ani to, že z nich urobili nesmrteľných hrdinov, ale tá hudba, tá mi vadila :). ()

ardno5

Jsem fanda Noční můry v Elm Street (hlavně 1,3) no a co se týče Páteku 13, tak celkem ujdou první 4 díly. Staré slashery už v dnešní době vyděsí jen děti, ale z nostalgie jsem tento film viděl asi 4x a doufám že už ho dlouho neuvidím. Moje vetší srdcovka je Halloween 1,2 který má dokonalou atmosféru, ale Freddy vs. Jason je spíše akční thriller s nádechem důvtipu. Má však i svoje klady a tím jsou flashbacky do minulosti, kde neznalého diváka obeznámí s příběhem Freddyho i Jasona. Dávám 65% ()

Scraffy

Toto som vždy chcel! Dve kultové postavy sa stretli v jednom filme, čo v podstate nemohlo dopadnúť zle. Základný príbeh je super, ale čo prišlo na konci ma totálne naplnilo nostalgiou a proste ma to dostalo. Robert Englund fantastický a už len škoda, že sa nevrátil Kane Hodder do role Jasona. Som TAKMER spokojný. No dačo tomu chýbalo, čo by ma dostalo do kolien. ()

G04T

Skvělá režie, ani minutu jsem se nenudil, vše jsem si užíval. Má to skvělou atmosféru i kameru. Noční můru jsem neviděl, ale rozhodně se chystám na ni kouknout protože Freddy mě hodně oslovil. Nevím jestli se tohle dá počítat do pátku třináctého. Asi ne, ale kdyby jo, tak je tohle zatím nejlepší Pátek třináctého co jsem viděl. ()

GameboyNES

Kolem a kolem je tenhle počin daleko lepší než některý díly pátku 13. i Freddyho. Bavil jsem se náramně. Hodně krve, gore i nějaká ta koza. ()

Sir Ludvig

Vcelku zábavný cross-over, škoda len priveľa scén s teenagermi ala Beverly Hills. Nápad ako dať týchto dvoch dokopi sa mi páči rovnako ako celkom slušný bodycount. A keď to tí dvaja začnú fakliť do seba, je to to pravé - ako mäsom cez žiletky, ako by povedal Hellriser. Ozaj, nepridá sa? ()

imarvin

Jedna hvězdička je tady jen za nápad. Já prostě asi krvavé horory nechápu. Chci víc napětí a děsu a ne jen prvoplánové zabíjení. ()

Soubi

Bavil jsem se královsky :). Taková trošičku sebeparodie bude pro ty, kteří se znají s Freddiem a Jasonem trošičku blíže výbornou volbou :). Užijte si pár nových způsobů destrukce nezničitelného mýtu. ENJOY ()

Stejšn

Kdybych měl zhodnotit tento film jediným slovem, bylo by to: ÚMORNÉ Nicméně i tak dávám 2 hvězdičky - jednu za Jasonovi práci s mačetou a druhou za kousíček s housenkou a vodní dýmkou. ()

ratpile

S nadhledem natočená blbinka v mega-teen verzi původních hororů. Trocha parodie, odkazů na klišé, spousta kozatejch středoškolaček, tuny krve a mrtvejch. Jako vrchol pak komické, leč poměrně efektní souboje dvou těžkých vah - Freddyho a Jasona. K vrcholům žánru (Jackson, Raimi) Yu přes svou rutinu rozhodně ani nedohlédne, ale jako zpestření jednoho večera, proč ne. ()

GoustDog

Nikdy jsem nebyl fanouškem Freddyho ani Jasona, ale tady jsem si je oblíbil. První dvě třetiny filmu sice nejsou nic extra, ale závěrečná třetina - souboj těchto "antihrdinů" - je naprosto parádní! Nadsázka je znát na každém kroku a pár scén je doslova wtf - jako třeba "Freddy-housenka" hulící vodní dýmku:) Kdyby první dvě třetiny filmu byly tak promakané jako poslední část, bylo by to na bombastických 5*, takhle dávám slabší 4*. ()

Daertelon

Vidět ty dva spolu, dobrý zážitek. Trochu jako Vetřelec vs. Predátor. Koukáte na filmy obou těchto "hrdinů" a nakonec se díváte, jak si jdou vzájemně nakopat zadek. A že to má myšlenku. Příběh je poměrně dost propracovaný a skutečně zajímavý. To však opět shazuje scénář, jenž je mnohdy trapný. U konce příběhu, aneb rvačky, přišel kýžený efekt napětí a už nemohlo být lépe. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

27.01.2013

Freddy vs. Jason vs. ?

Freddy vs. Jason vs. ?

05.08.2008

Bývalý táborník z Crystal Lake Jason Voorhees a kotelník z Elm Street Freddy Krueger se nesmazatelně zapsali mezi hororové ikony, ale v kinech se naposledy objevili před pěti lety. A rovnou spolu.… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)