Freddy Krueger je v pekle - a to doslova. Jako odsouzenec k doživotnímu trestu chystá fantastickou pomstu... a jediné, co k ní potřebuje, je malá výpomoc. Na scénu přichází Jason Voohees, rovnocenná ikona zběsilosti, který Freddymu ideálně vyhovuje pro to, aby znovu šířil strach a hrůzu v Elm Street. Jak přibývá obětí, je jasné, že Jason není ochotný zůstat stranou. A tak se vyděšené město ocitá uprostřed strašlivého a šokujícího souboje dvou titánů zla. Vítěz zabije všechny! (Magic Box)

WolfR

Dvě hororové legendy se setkaly v jednom filmu ve společné řeži. Freddy Krueger, toho mám raději a Jason Voorhees. Spíše než horor to byla ale akční jízda okořeněná vtipnými hláškami. Ale způsob podání této bitky byl velmi nápaditý a zábavný. A přestože to byla pouze jakási chuťovka, zejména pro fanoušky. Bavil se snad každý, 3 hvězdy. ()

pankreminek

Velmi očekávaný souboj dvou horrorových legend. A jak to dopadlo? Přímo výborně. Freddy hláškuje ještě víc než kdy před tím a Jasonův bodycount mi opět vyrazil dech. Ale naprosto jsem nepochopil, že Freddy za celý film zavraždil jednoho člověka. Já vím že nikdy nemíval bůh ví jak početný bodycount, ale tohle. Pak je další věc, že hlavní hrdinku jsem nemohl naprosto vystát. Ale to je asi, tak všechno co bych filmu vytkl, zbytek byla naprosto skvělá řežba a filnální souboj byl doslova EPICKÝ. Já osobně jsem fandil Freddymu (kterého ještě stále hrál Robert Englund) a u jeho hlášek jako třeba: "Welcome to my world bitch" jsem byl doslova dojat. ()

KajusaK

Průměrný "horor" který asi ničím nezaujme. Pobavil mě jen Freddy. Scénky s Jasonem byly ujeté.3* půl na půl. ()

animaxis

Film jako celek mě až tak moc nebral.Jsem fanoušek Noční můry v Elm street,ale moc nefandím Pátku třináctému.Prvních pět minut bylo skvělých a myslel jsem si že to bude celý film,ale bohužel celý ne.Průběh filmu nebyl sice úplně nudný,ale i když se tváří jako zajímavý,tak až tak moc zajímavý není.Scénu,kdy se topí Jason jako malý kluk jsme už viděli,akorát tam přibyl Freddy.Ale ta lepší stránka.Ke konci filmu,kdy se Freddy s Jasonem konečně setkávají tváří v tvář,tak začíná ta pravá řežba.Krev tu stříká až k obloze,oba dva vrahouni předvádějí akční kousky,nejspíš díky řežiséru Yuovi a dokonce k tomu vybrali i dost dobrou hudbu.Konec filmu si přeberte jak chcete.Klidně bych řekl,jak to podle mě skončilo,ale to by byl asi hodně velký spoiler.Takže na závěr:akce a zábava zaručena,drama ale moc nečekejte.Zaslechl jsem i své dvě oblíbené kapely Spineshank(na začátku) a III Nino(titulky).Lepší tři hvězdičky,ale na čtyři to prostě nemá. ()

Flyer

Na můj vkus až moc velký masakr. Spíše, než abych pociťoval strach a napětí, jsem otupěle sledoval bezduché zabíjení nebohých teenagerů na 1000 a jeden způsob. Ale uznávám, že souboje Freddyho a Jasona jsou parádní, film navíc nenudí, takže chcete-li nenáročnou popcornovou zábavičku, Freddy vs. Jason není špatnou volbou. ()

Sabrewulf

Mám rád jak sérii nočních můr, tak pátky 13. A vidět oba řezníky proti sobě je hodně zajímavé. Normálně bych ohodnotil třema hvězdičkama, ale jednu přičítám za vyvraždění smažek na noční párty. ()

cinemag

Parádní crossover, který kombinuje motivy z obou sérií. Tento film se nikdy hororovou klasikou nestane, ale kdo by nechtěl vidět Jasonovy noční můry ve kterých vystupuje Freddy? Skvělý střih, výborná režie. Při soubojích barevné filtry vytváří skoro až comicsovou atmosféru. Doporučuji!! Divím se, že ještě nevznikl sequel, kde by byl další horrový slasher například: Pinhead, Michael, Ash či Leather Face. ()

Nivenx

Ronny Yu mi oživil série Noční můra v Elm Street a Pátek třináctého a natočil neuvěřitelně krvavý a brutální horor. Pokud se to někomu jako horor nezdá, skoukněte s titulkama v originálním znění! Český dabing z toho dělá poloviční komedii jako pokaždé u Freddyho. Jason zase tupý, Freddy chytřejší a vychcanější. Celkově rubačky velice povedené a zábavné. Za mě tenhle crosscover dostává 75%. ()

Deyw

kurevskej narez...je to rezba jako hovado, kde se utkaji dve legendy hororu...dopadlo to jak nejlip mohlo...neskutecna prdel a rezba! orgie od zacatku do konce...nejlepsi nocni mura i patek 13 ! kez by nekdo dokazal udelat jeste neco takhle dobryho...sypacka od zacatku az dokonce! ps: horor to neni je to neskutecna prdel! PS: lepsi ost, nez vtomhle filmu jsem neslysel... ()

fantoci

Nečekaně důstojná pocta kultovním vyvražďovačkám 80. let. Zařadil bych do žánru krvavé akčkní horrorové komedie, u které se budete bavit, ačkoliv je docela kýčovitá :-) ()

matezzz

Když vypnete mozek a nečekáte nic složitého na pochopení, ani nic inteligentího a převratného...je to fajn zábava na nedělní večer či noc. 70% ()

filmmovier

Výborný crossover který mi přinesl opravdu nezapomenutelný filmový zážitek. Zakončení dvou hororových sérií, Noční můra v Elm Street a Pátek třináctého dopadlo přesně tak, jak jsem čekal. Vážně to není horor, jak by někdo čekal, je to akční komedie. Smál jsem se fakt hodněkrát. A jsem rád, že tvůrci ¨proti sobě postavili právě tyhle dvě ikony. Zatímco Jason neřekl ani slovo, Freddy opět výborně hláškoval. Výkon Roberta Englunda netřeba připomínat, roli Freddyho si ale opět báječně užíval, to je vidět. Byl to fakt mega film. Nejlepší polovina je ale až ta druhá, kdy se oba kosiči konečně postaví proti sobě. Začátek, jak Freddy vypráví, jak se stal tím, čím se stal není vůbec špatný a potěšili mě i ukázky z minulých dílů. Rockový soundtrack byl povedený a chytlavý. Ten film je logický, to spojení obou sérií je opravdu vydařené. Monica Keena byla sexy. Od začátku jsem fandil Freddymu, ten je prostě lepší, i když jsem už předem věděl, jak to skončí. Ta závěrečná scéna, kdy Jason vylézá z vody byla vážně parádní. A tp mrknutí mě potěšilo. Souboj hláškař vs. tichý kosič dopadl naprosto výborně. Ta dvojka by měla vzniknout. Celý film jsem si báječně užíval. 100%. ()

Doudis19

Dokud se obě hororové ikony na scéně míjejí, jedná se pouze o třídu kvalitnější remaky Pátku třináctého a Noční můry z Elm Street, než nedávné vzkříšení obou v samostatných snímcích. Pravá zábava však začíná ve chvíli, kdy se do sebe pustí na ostří "nože". Tenhle souboj vztoupí do dějin hororové kultury nejen proto, jak skvěle je natočený, ale především pro ten nebojácný nápad postavit proti sobě zabijáky, kteří se asi nejvíce zasloužili o rozvoj a vzestup pokleslých žánrů. ()

Motinski

Výplach na jedno pozretie. Stret ikonických postav ktorých pôvodne filmy sú pre mňa podpriemerne jatky bez akéjkoľvek hororovej atmosféry (možno s výnimkou prvej Nočnej mory) dostali moderný remake. A čo z toho vzniklo ? Klasický bečkový teen horor akých máme stovky. Niekedy nechcene smiešny a ajkeď občas štýlovy tak nečakajte že sa budete báť. Toto je typický slasher na party večer s priateľmi pri ktorom sa asi aj zabavíte. No pri hororoch to nie je to čo by malo nastať. ()

Magneto

Wow,nikdy som nevidel ziadnu Nightmare from Elm Street ani Piatok trinásteho,ale po tomto filme sa o to začnem zaujímať.Viac ako horor je to shlasherovka,ale pekne úchylná a v tomto prípade aj zaujímavá z toho dovodu,že proti sebe stoja dvaja "nezničiteľní" borci.Jason je sympaťák a počas filmu mi ho bolo vážne ľúto.Zato Freddy je prvotriedna sviňa s kultovnými hláškami.Najlepšia je scéna,keď sa Freddy snaží Jasona zabiť v jeho vlastnom sne,ale nedarí sa mu to,pretože Jason je nezmar.Dej je o ničom ale o to tu vobec nejde.Je to zábava a odvaz... ()

Avathar

Nie som fanúšik Piatku 13. Nie som fanúšik Nočnej mory z Elm Street, ale celkom som sa pri tomto béčku pobavil. Samozrejme hlavne vďaka ústredným postavám Jasona a Freddyho Kruegera. Ostatné charaktery stoja za prd a sú tam len preto, aby mohli čo najrýchlejšie skapínať. Príbeh je klasicky blbý, ale potešil ma humor, ktorým disponoval scenár. Vďaka Robertovi Englundovi som mal občas pocit, že sa pozerám skôr na čiernu komédiu, než horor. Záver je klasický, ale potešil. Suma sumárum: pekné béčko, s krvavými vraždami a dvoma vraždiacimi sympaťákmi :) ()

kinghome

Skvělé hlášky, pár lekaček, hromada krve a k tomu luxusní soundtrack! Bral jsem to spíš jako komedii než horror, a tak se mi to i líbilo. Škoda skoro až amatérského českého dabingu. Jeden z nejhorších dabingů co jsem kdy slyšel. Bohužel to kazí dojem, takže slušných 75% ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

27.01.2013

Freddy vs. Jason vs. ?

Freddy vs. Jason vs. ?

05.08.2008

Bývalý táborník z Crystal Lake Jason Voorhees a kotelník z Elm Street Freddy Krueger se nesmazatelně zapsali mezi hororové ikony, ale v kinech se naposledy objevili před pěti lety. A rovnou spolu.… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)