Ten večer, kdy skončí ve funkci šerifa v Nevadě, přísahá Jerry Black matce zavražděné dívky, že vraha najde. Nevěří totiž, že policie zatkla toho pravého. Zjistí, že to je v poslední době v této oblasti už třetí případ, kdy oběti jsou mladé, blonďaté, hezké a na svůj věk malé. Kupuje proto starou benzínku v horách poblíž oblasti, kde se zločiny odehrály, a pátrá po vysokém muži s černým kombíkem, který rozdává hračky v podobě dikobraza a říká si čaroděj: to vyplývá z obrázku, který nakreslila zavražděná dívka. Jerryho osamělý život vystřídá přátelství s jistou ženou a její malou, blonďatou dcerkou. Není možné, že Jerry zanedbal něco, co může mít smrtelné následky? (Filmbox)

DHDV

Konec dělá film, a konec u tohoto film je to nejzajímavější. Spíše než detektivku, ve které se pořád nahání sem tam, dostanete drama o člověku, který má určité morální pravidla. Velkým plusem filmu sou role v podobě Del Tora, Rourke a dalších charakterních herců. Penn ví, jak se točí filmy a také ví jak důležité je, si jí svojí cestou. Jeho filmy mám rád. Jde o vkus, někomu se mohu zdát fádní/bez akce ale pro mě znamenají tu kvalitnější filmařinu. Film doporučuji! ()

GOREGASM

Již úvodní sekvence vytváří atmosférický základ (Zimmer und Badelt) a poutavé entreé třetího režijního kusu Seana Penna. Seanovi se daří uchopit drama zabalené do thrillerové skořápky jako umělecky vypiplaný projekt, který není určený pro masy, ale pro velmi vybíravé jedince (count me in ;-). Netradičně vystavěný děj, nesourodé tempo vyprávění a neuspokojivá koncovka. Aneb hluboce vytesané rysy nezapomenutelného filmového zážitku, který umocňuje v každé roli nepodceněná herecká sestava v čele s přísahou zavázaným a úchvatným Jackem Nicholsonem. 100% ()

Raziel_cz

Ukázka toho, jak může neuspokojivý závěr zničit celý zážitek. A jasně, on sice podtrhne to, co se film snaží říct, problém ale je, že se to tak explicitně snaží říct až v tom závěru a do té doby se tváří jako kriminálka ve stylu adaptací Lehanea, čímž pádem vám ani nepřijde nic podezřelého na tom, když najednou poskočí víc k dramatu. Přitom charakterový vývoj hlavního hrdiny je v pohodě, a když posléze vidíte, do jak morálně flexibilních vod ho jeho posedlost tlačí, funguje tomu i napětí, jestli věci vážně nechá zajít tak daleko, jak to vypadá. Ale tady je pro změnu problém v tom, že celý ten charakterový vývoj je na druhé koleji a s většinou věcí (schíza) se to moc nezabývá, dokud je to na vás najednou nehodí v jedné velké konečné explozi. Čímž pádem to zase absolutně selhává komunikovat divákovi, o čem to celé je. Ale víte co? Ono to pořád ještě mohlo fungovat. Jenže to finální nihilistické překvápko je jako Tahle země není pro starý udělaná blbě. Takže jebat, na výběr máte z téhle éry dost mnohem lepších filmů – ať už přímočařejších detektivek (Blood Work, Insomnia, The Bone Collector), nebo takových, co dovedou detektivní zápletku do dramatu podstatně dovedněji namixovat (Mystic River, A Simple Plan). ()

téra

Tempo filmu je dost pomalé, ale to si myslím není až tak na škodu. Problém je spíše v tom, že nevíte jestli sledujete detektivku nebo drama muže, který je v touze dostát svému závazku schopen obětovat svůj štastný podzim života a potažmo i život osoby jemu blízké. Bohužel mi Sean Penn připadal silnější v kramflecích v detektivní části a vnitřní přerod policajta lehce vykořeněného odchodem do důchodu v "magora" dost pokulhává. Což je na škodu, protože tahle část by mohla být zajímavější. Nejlépe to symbolizuje závěrečná část, kdy by se napětí při honbě za vrahounem dalo krájet, ale Jerryho duševní pochody Vám přijdou úplně mimo mísu. ()

Miki68

Nezaslouženě polozapomenutý a velmi silný film. Příběh je tady druhořadý. Důležitější je, co se děje v hlavní postavě stárnoucího policisty. Pro mě první setkání se Seanem Pennem jako režisérem. Velmi slibné. O J. Nicholsonovi už všechno napsali jiní. Je skvělý. ()

Rizek75

Z počátku to vypadalo jako slibný thriller, pak se z toho vyvinula milostná "třetí míza" a ten závěr nad očekávání...divný. Ale určité napětí tam chvílemi bylo, takže za *** ()

mupimup

Bývalému policajtovi na odpočinku straší v makovici poslední nevyřešený případ sériového vraha malých holčiček (soudě podle kinematografie jsou spojené státy zřejmě domovem magorů všech kategorií, přičemž sériové vraždění se zde těší zvláštní popularitě). Ve chvíli kdy se život našeho hrdiny pomalu začíná obracet k lepšímu, způsobí nová stopa vzkříšení staré obsese a stárnoucí muž vyráží zbavit se dluhu a najít pokoj k novému začátku. Jenže (jak typické pro reálný život), všechno dopadne trochu jinak. Zajímavý film s nezklamávajícím Jackem Nicholsonem v hlavní roli. ()

Schlierkamp

Americký krimithriller zabývající se posledním případem detektiva J. Blacka (vynikající J. Nicholson), který navždy změnil jeho život. Kriminalista těsně před odchodem do penze při vyšetřování vraždy malé holčičky slíbí zoufalé matce, na najde vraha. Místo zaslouženého odpočinku se tak detektiv pouští do pátrání a kýženému výsledku podřizuje vše, např. odstěhuje se do místa předpokladaného výskytu vraha či se seznámí s matkou malé blonďaté holčičky, potenciální oběti. V určitých momentech samotné vyšetřování odstupuje do pozadí a děj se plně věnuje hlavní postavě a její postupné psychologické proměně. Snímek je natočen v pomalém tempu, přesto vůbec nenudí, divákovi jsou nabízeny falešné stopy a velký důraz byl kladen na vizuální dojem, čemuž odpovídá i vynikající práce kameramana. Kromě skutečně skvělého J. Nicholsona, jenž na sebe strhává veškerou pozornost, se v malých rolích představili mimojiné M. Rourke, či zejména mentálně postižený Indián v podání B. Del Tora. Sean Penn, tentokrát v roli režiséra, vytvořil velmi působivý snímek, líbil se mi jeho smysl pro detail i filmografický styl díla. ()

Torgal

Toto nie je detektívny thriller o napínavom pátraní po masovom vrahovi, ale príbeh vyslúžilého policajta na dôchodku, ktorý sa prísahou vzdal pokojnej staroby. I napriek tomu, že na akciu vôbec nedôjde a hľadanie vraha sa deje akoby mimochodom na pozadí príbehu, film nenudí a úspešne vnadí na záverečné rozuzlenie. To je neuveriteľne antiklimatické a zanecháva svojho hrdinu v troskách, čím je nepochybne originálne, no zároveň divácky nevďačné. 6+/10 ()

Gardenboy

Nemožem si pomocť, ale tento film ma extrémne nudil. Žiadna akcia (možno že to bolo špatnou reklamou? Bolo to prezentované ako thriller...), slabučký Jack Nicholson no a ten záver to pochoval už definitívne...nie, nie, tadeto cesta nevedie. ()

chaturga

Zajímavý thriller. Jack Nicholson působil velmi přirozeně. Slíbil, že vraha najde a také nakonec našel. Pointa filmu je absolutně dokonalá, žádný z tisíce filmů toto prostě nemá! Tak unikátní a smutný konec filmu se jen tak nevidí. Skončil jako blázen, kterému nikdo neuvěří. Naštěstí si pro vraha přišla smrt sama - naneštěstí pro Nicholsona moc brzy:( ()

Syl Wes Ter

Benicio Del Toro dokázal, že sa aj s drobnou úlohou vo filme dá dosiahnuť veľký úspech. Celkom slušný krimithriller, i keď v niektorých pasážach film uspáva. ()

danny_21

Netradiční detektivka o stárnoucím detektivovi a jeho nenaplněné duši, který se den před nástupem do penze dostane na místo činu a učiní slib, že případ vyřeší za každou cenu. Nedá se Seanovi upřít zajímavé pojetí, stejně jako nasnímání některých scén a snaha o propojení dvou různých pohledů- kriminálního a psychologického, našel jsem ale taky několik nic neříkajících záběrů a scén, na což ale dalo trochu zapomenout zakončení. Ovšem Jack si tady zase jednou zahrál na výbornou, ten pán má opravdu charisma, nezáleží na tom, jestli je mu 30 nebo 70 let - 70% ()

gemi

Pomalá detektivka ze staré školy, která přináší dvojí ponaučení. Některé problémy se vyřeší samy. Stačí počkat. A člověk by se neměl na nic příliš upínat, protože když přetáhne strunu, může mu zahrabat. ()

clara.bow

Jasný, předloha ke scénáři kopíruje film "Stalo se za bílého dne", v Německo-Švýcarsko-Španělské kooprodukci, který bude znát divák trochu dříve narozený :D, řekla bych že Sean Penn do filmu vložil poctivý díl režiserského umu, ačkoliv bohužel nedosahuje na starý čb. detektivní krimifilm, nebo thriller chcete-li,  z roku 1958,  podle skutečné události a pochopitelně a hlavními skvělými představiteli byli Heinz Rühmann jako komisař, a  Gert Fröbe ( v roli bohatého, ale tyranizovaného muže), známý později z mnoha anglických a amerických filmů. Mimo jiné, jedná se už o třetí zpracování tohoto téma. MHCB ()