Ten večer, kdy skončí ve funkci šerifa v Nevadě, přísahá Jerry Black matce zavražděné dívky, že vraha najde. Nevěří totiž, že policie zatkla toho pravého. Zjistí, že to je v poslední době v této oblasti už třetí případ, kdy oběti jsou mladé, blonďaté, hezké a na svůj věk malé. Kupuje proto starou benzínku v horách poblíž oblasti, kde se zločiny odehrály, a pátrá po vysokém muži s černým kombíkem, který rozdává hračky v podobě dikobraza a říká si čaroděj: to vyplývá z obrázku, který nakreslila zavražděná dívka. Jerryho osamělý život vystřídá přátelství s jistou ženou a její malou, blonďatou dcerkou. Není možné, že Jerry zanedbal něco, co může mít smrtelné následky? (Filmbox)

Kosta

Psychologické drama s nepříliš složitou krimi zápletkou, silně rozvleklým dějem a opět skvělým Nicolsnem. Problémem je trochu tupý ne příliš vybroušený scénář ( ovšem s velice dobrým závěrem ) a Pennova režie. Jeho rádoby napínavé až příliš protahované sekvence se tak minou účinkem a divák se často trochu nudí. ()

Vikmal

Vzhledem k tomu, že patřím k početnému zástupu obdivovatelů Jacka Nicholsona, je můj pohled na film trošku zkreslený, ale tenhle jiný typ krimi (drama) se mi hodně líbil...Až na ten konec, takhle to prostě nemělo dopadnout :-) ()

Lostris...

Řeknu to asi takhle - Nicholson - výborný, to je bez debat... Benicio, můj herecký bůh - úžasných 5 minut... začátek filmu - tušila jsem, že bych se mohla dobře bavit... a minuty plynuly... a já zívala, vrtěla se, poposedávala, na chvíli usnula... jak jsem se zpočátku těšila, tak jsem se posléze nemohla dočkat konce... možná to byla dílem i moje chyba, čekala jsem od toho thriller a dostala spíš jakousi sondu do života stárnoucího, zprvu osamělého muže... režii Seana Penna mám ráda, ale tohle mě nechytlo. Za Benicia a Jacka dvě hvězdy... ()

Zema24

Film, na který bych se určitě znovu podíval a doporučil ho svým známým. Po prvních dvaceti minutách filmu jsem si myslel, že půjde o film plný napětí s vyvrcholením na konci, ale nestalo se tak. I tak jsem vůbec nenudil. ()

ABC1

Skvělý Nicholson, krásná hudba, naprosto nečekaný konec; Nenazvala bych to thrillerem, ale spíš psychologickým příběhem s velkým přesahem... ()

moksha

chvilkama jsem si říkal, že by to mělo víc odsejpat...ale to bylo asi tím, že jsem zvyklý na dnešní filmy, které letí ostošest. Docela dobrý film se zajímavým neamerickým koncem. ()

Vinczent

Nudné krimi mě nemělo šanci vtáhnout do děje. Na filmu je nejlepší Del Toro v roli magora.Zbytek důchodcova pátrání už je hrozná nuda. ()

Chocholous

Tento film ma vždy dostane - svojou precíznosťou, výbornými hereckými výkonmi a veľmi reálnym príbehom. Aj keď je to dosť smutný film začiatkom a koncom, vždy si ho rád pozriem. Jack Nicholson ako vždy bravúrne zvládol svoju úlohu. Len jedno ma prekvapuje - pomerne nízke hodnotenie filmu. Ja dávam za 5*. ()

Awesomer

Sakrmentsky silný film.. Faktem je, že spíš než Sean Penn na režisérské židličce, mě k tomuhle filmu nalákal mistr Nicholson, který byl jako vždy bravurní. Jack svým rolím vždy přidá neskutečnou osobitost a z každé jeho role přímo čiší velikost jeho osobnosti vlastní. V některých momentech možná až příliš natahované, ale jinak nemám co bych vytkl. Co se kontroverzního konce týče, v průběhu filmu jsem prahnul, po klasickém rozhodnutí, respektive dopadení toho zmetka a během závěrečných titulků jsem byl lehce rozčarován. Uběhla půlhodinka a mně došlo, jak originální a netradiční závěr tenhle film měl. Ta síla a dramatičnost, jakou měla závěrečná scéna, kdy Jerry stále neochvějně věřil... Neskutečné. Penn, Nicholson a vyjímečně nenápadný, ale jako vždy maximálně efektivní Zimmer. Bravisimo pánové! ()

shakeXL

Velice slušná psychologická detektivka s plejádou skvělých herců. Sem tam mi vadila trochu zbytečná roztahanost, film by mohl mít klidně o 15 min, kratší stopáž. I tak je to ale nadprůměrná detektivka. ()

Salsecnew

Úžasný, napínavý, záhadný film. Divím se, že zde dávají diváci tak malé hodnocení za tak poutavý film. Je to jako Krvavá stopa s Clintem Eastowoodem (jen 68%), což je též úžasný, nabínavý a záhadný film s detektivem, který pátrá po neznámém sériovém vrahovi. ()

pupidup

Uff. Uz podruhe nevim, jak hodnotit.. no ano, klasicky triller to neni...spis psychosonda jedne urputnosti ...s trochou nelogicnosti ( coz me vzdy vytaci) a debilniho chovani..(coz byl vlastne zaklad filmu, ale taky to nastve). Jo, proste kazdej muzeme bejt jednou dement... ()

lahvi

Slibnej začátek, pak to nudí víc a víc a vrcholem je závěr, kde vlastně není žádné velké finále. Naopak. Takže jako film špatný. Na druhou stranu - přesně takle "debilně" je to v reálnym životě. Takže je třeba ocenit to, že měli odvahu ten scenář takle napsat. Nezajímavě pro diváka, ale tak, jak by to třeba vážně dopadlo v životě. ()

710.cz

Zkouknul jsem pár komentářů k filmu a ne Penn, Nicholson nebo Dürrenmatt, ale někteří diskutující by měli být podrobeni analýze a stanovení diagnózy. ()