Ten večer, kdy skončí ve funkci šerifa v Nevadě, přísahá Jerry Black matce zavražděné dívky, že vraha najde. Nevěří totiž, že policie zatkla toho pravého. Zjistí, že to je v poslední době v této oblasti už třetí případ, kdy oběti jsou mladé, blonďaté, hezké a na svůj věk malé. Kupuje proto starou benzínku v horách poblíž oblasti, kde se zločiny odehrály, a pátrá po vysokém muži s černým kombíkem, který rozdává hračky v podobě dikobraza a říká si čaroděj: to vyplývá z obrázku, který nakreslila zavražděná dívka. Jerryho osamělý život vystřídá přátelství s jistou ženou a její malou, blonďatou dcerkou. Není možné, že Jerry zanedbal něco, co může mít smrtelné následky? (Filmbox)

PALINO

Treba oceniť snahu Seana Penna, ktorý usadol na režisérsku stoličku, ale jeho réžia nedosahuje kvalít jeho herectva. Zápletka filmu mi prišla až príliš obyčajná, niečo čo ani nie je hodné zúčastnených osôb a tak som si myslel, že nás aspoň prekvapí nejaká záverečná pointa. Tá síce neprišla, ale aj tak sa záver filmu líši od mnohých krimi príbehov. Ešteže je tu Jack Nicholson, inak by ani nebolo čo pochváliť. ()

Lukoboss

V podstatě celou dobu, co jsem film sledoval, jsem si říkal, že je škoda, aby tam hrál Jack Nicholson. Ten snímek totiž působil až moc průměrně pro takovýho herce. Pak ale přijde téměř dokonale vymyšlený konec, který najednou z průměru udělá něco víc a hned si řeknete: "Aha, tak ono to přece jenom mělo cenu!" ()

LEATHERFAC

Pozor spoilery!!! Hele jako i když chápu Pennův záměr, předložit nám psychologické drama stárnoucího poldy, který se těžko srovnává s vlastní nepotřebností pro společnost po odchodu do zaslouženého důchodu, stejně jako většina ostatních bych spíš ocenil skvělý thriler stárnoucího poldy těsně před důchodem, který honí urputně seroše. Obvzláště proto, že nám tohle všechno Penn v první polovině filmu nasolí v plné parádě. Ukáže, že na to má režijně, že na to má i stárnoucí Jack, skvělý Benicio v roli dementního indoše i všichni ostatní herci. Rozjede nám skvělý thriller, Jack už je hodně blízko a pak...najednou střih a druhou předlouhou utahanou polovinu najednou sledujeme Jacka jak odjíždí směr důchod, usazuje se na venkově a pomalu ale jistě senilní až do té míry, že neváhá použít jako volavku dceru své nové partnerky. Ano - závěr je určitě trochu jiný, než bychom čekali a přiznávám, že i dost matoucí, že jsem si musel některé pasáže filmu vrátit zpátky aby mi to všechno docvaklo, že kdo byl vlastně ten skutečný killer, za což zvyšuju jednu hvězdu navíc. Takže jako psychologické drama stárnoucího policisty dobrý - ale Seane ruku na srdce - koho to kurva zajímá? ()

Fary

Stalo se za bileho dne (1997) je mnohem povedenejsi. Tohle sazi jenom na Nicholsona a je to trosku malo. Mohli se s Duerrenmattem poprat lip ... :-/ ()

aquiver

Hodně podhodnocený snímek. Nepředvídatelný scénář bez klišé, citlivá režie se začínajícím uměleckým rukopisem, výtečně hrající Nicholson... posedlost, psychologie, napínavost, především chytrý a originální kousek. Sean Penn by měl režírovat více, jeho následující Útěk do divočiny je pro mě jednou z životních filmových událostí... A Přísaha je též výtečný až mimořádný film... 85 % ()

DannyBoy80

Benicio del Toro sice hrál jen 5 minut, ale i tak strčil všechny do kapsy včetně Nicholsna. Příběh založený na spoustě náhod, které zničí bývalému policistovi život, neprávem. Solidně zahrané drama o slibu, který ani nechtěl být vyřčen. 70% ()

ClimbVibe

Myslím, že by se dalo hodně krátit na "normální" stopáž kolem 90ti minut. Nicholson je výborný herec, takže toho hodně utáhne, ale jinak je film opravdu trochu zdlouhavý. Finále mi přišlo jako velice dobrý nápad, rozhodně netradiční a za to jsem docela vděčný.4 hvězdy dávám právě za tu netradičnost v žánru krimi-thrilleru. ()

Disease

Jak píše POMO, je to třeba brát jako drama a ne thriller. Kdysi mi to přišlo o hodně horší, protože jsem čekal thriller. ()

lukasd

Dost netradicni thriller, ktery ma vetsinu filmu dobrou atmosferu. Plusem je jako vzdy vynikajici Jack Nicholson. Bohuzel ma film dost malou gradaci napeti. ()

Garch

Výborný Jack Nicholson, jako penzionovaný detektiv s výzorem Josefa Fritzela, je natolik pohlcen touhou nalézt několikanásobného vraha dětí, že ho posedlost/víra zcela ovládne. ()

bobstock

Všichni víme jak to Sean Penn myslí, AMERICKY! Ta neuvěřitelně proflákaná složka napětí. Žádný tah na bránu. Nejdrsnější scéna v představě detektiva Blacka, když pozdě dorazí do kostela. Bohužel to trvá asi 3 vteřiny. Jináč vše vyšumí jako neúčinná tableta na ranní kocovinu. 60% ()

ac3r

Kdo od toho čeká napínavou detektivku či snad dokonce thriller ruce pryč ať se nespálí jako já, ten konec to je šílenost, i když dle komentu si to pár onanů našlo. ()

LBsmoke

velmi nekoukatelné.. proč Penn jako herec za moc nestojí je vidět i v jeho rejži. pojetí, je to kýč, mega herecké obsazení (+hudba atd) a dostal z nich jen velkodušnou přepjatost, jazyk filmu je nafoukaný, profesionální a nevěrohodný ()

Brejlil

Sean Penn si umí vyhrát s atmosférou. Pomalý film, postavený na posedlosti jediného muže. Nicholsonova studie postupného rozpadu integrity vyvrcholí v okamžiku, kdy má divák před hrdinou jednu výhodu. Ví, co se stalo. Hrdina to netuší a jeho posedlost končí alkoholismem par excellence. ()

wampire23

Podľa mňa jeden z najväčších omylov CSFD. Skvelý snímok Seana Penna, ktorý sa stretol s veľkým nepochopením zo strany väčšiny divákov (česť výnimkám). Plejáda známych hercov robí iba krovie Jackovi Nicholsonovi, ktorý kvôli prísahe, ktorú pred časom dal, je ochotný urobiť všetko. Psychologická dráma o tom, čo všetko je človek ochotný obetovať, len aby si zachránil vlastnú dušu. Bezmocnosť v očiach hlavnej postavy na konci snímku vo mne ešte dlho rezonovala, takže musím dať plný počet. ()

jane1106

Film jsem neviděla celý, nicméně musím podotknout - výborný soundtrack! A souhlas s Limou, taky v tom slyším The Gift.:) ()