Ten večer, kdy skončí ve funkci šerifa v Nevadě, přísahá Jerry Black matce zavražděné dívky, že vraha najde. Nevěří totiž, že policie zatkla toho pravého. Zjistí, že to je v poslední době v této oblasti už třetí případ, kdy oběti jsou mladé, blonďaté, hezké a na svůj věk malé. Kupuje proto starou benzínku v horách poblíž oblasti, kde se zločiny odehrály, a pátrá po vysokém muži s černým kombíkem, který rozdává hračky v podobě dikobraza a říká si čaroděj: to vyplývá z obrázku, který nakreslila zavražděná dívka. Jerryho osamělý život vystřídá přátelství s jistou ženou a její malou, blonďatou dcerkou. Není možné, že Jerry zanedbal něco, co může mít smrtelné následky? (Filmbox)

agentmiky

Sean Penn fakt točit ty detektivky umí (Přísaha a Tajemná řeka). The Pledge rozhodně nedokáže strhnout nějakým závratným tempem, ale to vůbec nevadí. Tady se sází na důkladnou psychologickou rozborku jednoho detektiva v důchodu, jenž si jako jediný stojí za tím, že vrah malé holčičky dopaden ještě nebyl. Jack Nicholson mi vytřel zrak, tak grandiózní civilní výkon jsem fakt nečekal, herec par excellence. Potěšila kamera, ty záběry na přírodu jednoduše krása, dále i důraz na detail v jednotlivých scénách. Zimmer a Badelt zde stvořili jeden z nejlepších soundtracků, co jsem doposud slyšel (nechápu, jak to, že mi něco takového doposud uniklo). Jako divák jsem byl na trní, neboť mě zajímalo, jak tuto zápletku chtějí autoři dovést do zdárného konce. Závěrečných pár minut mě přesvědčilo, že tady se musím uchýlit k silným čtyřem hvězdám, neboť takový mix šťastného a zároveň tragického konce, to se často nevídá. Doporučuji. 8/10 ()

Historik

Ten závěr je sice originální a překvapivý, ale na druhou stranu také velmi nespravedlivý k hlavní postavě, což mi vadí víc, než kdyby to skončilo nějak "očekávaně". ()

kobejn

Když jsem se včera na Netflixu znovu podíval na Přísahu, uvědomil jsem si, jak moc rychle ten čas letí. Před dvaceti lety se šlo ještě dívat na film, kde hrál Jack Nicholson. A když ho člověk sleduje, uvědomí si, jak moc skvělej herec to byl a že žádný takový už místo něj nebude. Jeden Jack vydá za deset jinejch herců. ()

Jillen

Velmi dobrý a napínavý film se skvělým jackem Nicholsonem. Občas se tu najdou horší pasáže, ale celkový dojem z filmu a hlavně ten perfektní konec vše převyšuje. Dávám 80% ()

ja.rebel

Chcete film který zaručeně sklidí úspěch? Nechte Nicholsona na obrazovce od začátku až dokonce a stane se. Přísaha je toho geniálním příkladem. Jedině Jackův herecký koncert z tohoto rádoby "dramatu" udělal poutavý snímek, který Vás sice nesrazí do kolen, ale ani na okamžik nezapochybujete o tom, že ho dokoukáte až do konce. ()

salalala

Trochu neprávem zapomenutý počin doplácí na to, že je prezentován jako detektivka, ve výsledku ale jde o psychologické drama. Sean Penn rozhodně nikam nespěchá a je schopen vymyslet a zrealizovat fenomenální scénu, která funguje jen obrazem (sdělení rodičům, že dcera zemřela, kdy není slyšet vůbec nic, ale je tu úplně všechno; moment, kdy se malá holčička setkává s pravděpodobným pachatelem a divák vše sleduje skrz okno) a celkově výborně pracuje s postavami a s atmosférou, která je celou dobu tajemná a posmutnělá. Na druhou stranu ale volí opravdu extrémně pomalé tempo a záběrů na rybařícího hlavního hrdinu je přece jen až moc a celkově celá pasáž s přesunem do jiného města je dost zdlouhavá a vzhledem k tomu, že se v ní toho tolik neděje, až úmorná. Jack Nicholson v hlavní roli je perfektní a naprosto civilní, což je u něj trochu nezvyklé, jméno režiséra pak zajistilo přísun hvězdných účastníků i v těch nejmenších rolích (z těch asi nejvíce vyčnívá výborný Benicio Del Toro), což je moc fajn. Problémem je nicméně snaha o detektivní linii, která moc nefunguje a je lehce zbytečná, což je vidět v samotném závěru, který má k uspokojivému vysvětlení v rámci žánru hodně daleko a tím pádem malinko zklame. Kdyby The Pledge bylo psychologickým dramatem a rezignovalo na "masově" přijatelnější detektivní linii, bylo by hodnocení o hvězdičku lepší, takto to musí být za tři a 60 %. ()

Fanucci

Jen 67%?! Tak to nechápu. Od začátku až po naprosto nečekaný a drsný konec jde o úžasný film. Podle mého názoru je skvěle zrežírován. Penn vás neustále udržuje v napětí, živí ve vás nepříjemný pocit, že nebezpečí je pořád nablízku. To zajímavě kontrastuje s pomalým tempem příběhu a výsledek se mi zdál velice působivý. No a když se k tomu přidá Nicholson, který narůstající posedlost hlavní postavy zahrál přímo fantasticky, je vynikající krimi-thriller na světě. Slyšel jsem o podobném švýcarském filmu "Stalo se za bílého dne", který je prý ještě drsnější. Jsem na něj dost zvědavý... ()

Martin741

Pledge nie je thriller alebo kriminalka, ta je iba zasterkou filmu. V prvom rade je to drama a psychologicky pohlad do duse starsieho policajta, vyborne natoceny Seanom Pennom /aj ked ho osobne nemam rad/. A tento psychologicky uhol pohladu do vnutra starsieho policajta funguje u mna naplno, hlavne v podani vyborneho Nicholsona : 88 % ()

Figu

Zaujal mě popisek filmu a jako zajímavost režie Seana Penna. Taky to, že se ve filmu má ukázat i Mickey Rourke. Jo, tak to je pro mě trošičku výsměch! Skrz dvě proplakaný minuty co se ve filmu objeví, bych já probulel celej den! No tak jsem krapet setřel. Film se hrozně táhne, nemá tempo a určitě jsme zvyklí i na lepšího Nicholsona. Ovšem konec filmu je příjemný překvapení teda aspoň v tom, že něco takovýho tu ještě nebylo. Ale jinak zcela obyčejnej film bez dechu a života! 50% ()

WoWoW

Přísaha je obyčejný film se slavnými herci a jediné, co mě opravdu dostalo je závěrečné vyvrcholení. Jinak mě to prostě nijak zvlášť neoslovilo. ()

Juto

Penn a Nicholson riskujú s materiálom a povýšia film na inú, neočakávanú, strašidelnú úroveň. 6/10 ()

Hans.

Celkem klasická zápletka s nečekaným koncem, akorát Nicholson ten film katapultuje na tříhvězdičkovou úroveň. ()

Aquarius

Skvelá novela Friedricha Durrenmatta prežvýkaná pre mainstreamového diváka. Že je z toho jeleň? Ani sa mu nedivím. ()