Ten večer, kdy skončí ve funkci šerifa v Nevadě, přísahá Jerry Black matce zavražděné dívky, že vraha najde. Nevěří totiž, že policie zatkla toho pravého. Zjistí, že to je v poslední době v této oblasti už třetí případ, kdy oběti jsou mladé, blonďaté, hezké a na svůj věk malé. Kupuje proto starou benzínku v horách poblíž oblasti, kde se zločiny odehrály, a pátrá po vysokém muži s černým kombíkem, který rozdává hračky v podobě dikobraza a říká si čaroděj: to vyplývá z obrázku, který nakreslila zavražděná dívka. Jerryho osamělý život vystřídá přátelství s jistou ženou a její malou, blonďatou dcerkou. Není možné, že Jerry zanedbal něco, co může mít smrtelné následky? (Filmbox)

bobin

V r. 1959 běžel u nás v kinech černobílý thriller "Stalo se za bílého dne". Americká Přísaha je vlastně jeho remake . Liší se jen jinak postaveným finále . Oba filmy popisují urputný hon na vrahem malých děvčátek . Při vší úctě k Jacku Nicholsonovi a dalším , je americká verse daleko za švýcarským vzorem . Ještě dnes mě při vzpomínce na tento film mrazí . ()

kolacky

Depresivnější a smutnější než "Stalo se za bílého dne". Tam aspoň vraha chytili a detektiv měl zadostiučinění pracovní, když už ne osobní, a Nicholsonovi bylo upřeno obojí... pak se z toho nezbláznit... (Jinak fascinujících pět minut Benicia Del Tora!) ()

Aniki

Tenhle thriller jsem shlédl opět po delším čase a musel jsem ubrat jednu hvězdu. V době svého vzniku mne snímek opravdu nadchnul, což bylo zřejmě datem uvedení dvd a tehdejší dosavadní produkcí. Od té doby se natočilo a já zkonzumoval mnoho fakt vynikajících krimi dramat, proti nimž je dnes Přísaha jaksi vleklou a šablonovitou záležitostí. No, je vidět, co dokáže s názorem na dílo udělat dvacet let. Pennovská režie je ze snímku vážně cítit. ()

Mamutol

Nenudil jsem se, ale ten konec to prostě poslal do kytek, protože to pečlivě budované napětí se ve finále rozplyne do vytracena. A to si na konci Nicholson neodpustil zahrát si alespoň na chvilku na imbecila. Oni ti debilové tak nějak k němu patří. ()

JohnCoffe

Nicholson válí jako prase a atmosféra postupně houstne a houstne. Sean Penn jako režisér že mě vyždímal po delší době hodně soustředění a nervů.Vyborný kousek. ()

nash

Sean Penn je podle mě jednou z největších filmových osobností dneška, umělec v pravém slova smyslu. Na Přísahu jsem byl extrémně zvědavý a musím říct, že jsem bohužel čekal víc. Pennův předchozí film Křižovatka smrti byl o mnoho lepší. Ale kdo má rád psychologické filmy, toho přísaha najisto potěší. Hlavní postava je velmi dobře napsaná, což usnadňuje úlohu jako vždy skvělému Jacku Nicholsonovi. Nechybí ani překvapení v podobě nezvyklého konce, a malých, ale o to intenzivnějších rolí pro Benicia Del Tora a Mickeyho Rourka. ()

Callie

Začínám poznávat rukopis Seana Penna. Z počátku hodně pomalé tempo mě už jednou odradilo a od filmu jsem odešla. Ted jsem ho ale dokoukala. A dost dobrý. Nicholson opět skoro stoneface, nemusí vlastně nic dělat. On prostě JE. Přesto by se místy napětí dalo krájet. Vše doplňuje nádherná hudba. Film o tenké hranici mezi geniálním poldou a šíleným poldou. Ubírám hvězdu za nelogický konec. Vždyt o takovéhle autonehodě v blízkosti toho hlídaného místa, by se na venkově vědělo hned a všude . A že se při ní někdo a kdo zabil taky. Takže za 4* ()

MichelG.

Sean Penn ma rad Ameriku, krasnou prirodu, zapadly mesta atd. Alespon z tohoto filmu a z filmu Utek do divociny to je jasny. A asi i Jacka Nicholsona. Po svem rezijnim debutu Krizovatka smrti ho obsadil i do tohoto filmu. A ze vsech zminenych filmu se mi Prisaha libila asi nejvic. Celej film je pekne udelana napinava detektivka. J.Nicholson hraje detektiva a prisahal ze svuj posledni pripad pred odchodem do duchodu vyresi. Zacina mu to ale nejak lezt na mozek a kdyz uz je hrozne blizko chyceni pachatele tak... Ve filmu si hodne znamych hercu zahralo treba jenom 5 minut. Jack Nicholson hraje svuj standard a vsechny ty hvezdy okolo mu tak pekne sekundujou. Tuto + konec = 4hvezdy. ()

brasek

Ak sa vcítime do príbehu, tak ide o smutnú drámu o konci jedného ľudského osudu... v tomto prípade o detektíva Jerry Blacka v podaní Jack Nicholsona. Nie je to rozhodne nervy drásajúce krimi a ani sa vlastne nedočkáme vraha, kedže zahynie pri autonehode a to stojí Blacka posledné zvyšky rozumu. ()

Radek273

Moc dobrý snímek s "dosluhujícím" Jackem Nicholsonem, který se opět vyznamenává sebevědomým nenapodobitelným hereckým podáním. Škoda toho konce (ač realistického), kvůli kterému se najednou zdá, že se neoplatí celé dvě hodiny sledovat. Ovšem, tak už to někdy bývá.. ()

gpx

Trošku pomalejší a malinko předvídatelná psycho krimoška. Poučení: Dejte si bacha co lidem slibujete. ()

Kozlowski8

Poslední případ před odchodem do penze změní detektivovi Blackovi z oddělení vražd život. Slib zoufalé matce zavražděné holčičky, že jejího vraha za každou cenu dopadne, zcela ovlivní jeho další - mimopolicejní existenci... Spíš než thriller vidíme psychologické drama, kde hlavní roli hraje duševně rozpolcená osobnost Jerryho Blacka, jehož duše balancuje mezi touhou užít si spokojené stáří a posedlostí splnit slib, mezi dobrosrdečným pohodářem a vypočítavým cynikem. Sean Penn a potažmo Jack Nicholson dokázali tento osobnostní profil výtečně přednést a připravili tak divákovi výborný zážitek. Na něm se ale slušnou měrou podílejí i ostatní herci (například skvělý Benicio Del Toro) a rovněž Hans Zimmer úžasnou hudbou. Nicméně, zážitek mohl být ještě silnější, nebýt některých utahaných a hlušších pasáží, které intenzitu prožitku trochu tlumily. Čtyři hvězdičky si ale Pennův film zaslouží. 75%. ()

Sharlis

Velmi pomale a vagne jadro filmu, ktore nenavazuje na dost slubny zaciatok. Sice psychologicky je film po cely cas na spickovej urovni, cim si sice udrzuje pozornost, tak pre divaka vyustuje v neuspokojivu a vcelku nezaujimavu dramu, kde ku koncu zufalo chybaju akekolvek emocie. ()

Taarg

Překvapivě zajímavě natočené dílko, které ale v dnešní době spíš zaujme budoucími seriálovými hvězdami. Kam jsme schopni zajít, abychom si něco dokázali, či splnili slib? Ukáže naprosto luxusní Jack Nicholson ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

PTuranyi

Obstojný policajný thriller, v ktorom Jack Nicholson ako policajt odchádzajúci na dôchodok zloží prísahu matke zavraždeného dievčatka, že nájde jej vraha.  Napriek názoru väčšiny kolegov, si Jack nemyslí, že zločin vykonal zadržaný pomätený indián aj keď už nie je v službe stále pátra. Nie je to však zvyčajné pátranie ako by sme očakávali. Kúpi malú benzínovú pumpu a nenápadne hľadá podozrivé vozidlá. Jedinou stopou mu totiž je indícia z obrázku zabitého dievčatka. Dokonca nadviaže vzťah s týranou Lori a je malou dcérkou a zdá sa, že z nej vytvára modelovú návnadu pre vraha. Udička nakoniec zaberie dievčatko sa mu zdôverí, že muž z obrázku sa s ňou má stretnúť. Jack zorganizuje policajnú akciu, ale žiaľ vrah na miesto nikdy nedorazí čo má pre Jacka tragické dôsledky. Lori totiž odhalí, že jej dcéra bola návnadou a Jack prichádza o rozum. Práve tento tragický záver robí film zaujímavým a odlišným od bežnej produkcie. Žiaľ produkcii sa napriek snahe, kvalitnému prevedeniu a dobrým hereckým výkonom nepodarilo vytvoriť atmosféru, ktorá by príbeh "predala". 70% ()

veverysiak

Niečo tomu chýba a možno chlapi ani nechceli tlačiť na pílu, aby z drámy neurobili blokbaster, v takejto rovine je to však viacmenej festivalovo-klubový kúsok pre fajnšmekrov, tým ho vôbec nedehonestujem, akurát ja viac ľúbim tie akčnejšie, takže 40%. ()