S nasazením života

• USA In the Line of Fire (více)

Tajní agenti chrání amerického prezidenta před nebezpečným psychopatem... Americký thriller S nasazením života (1993) čerpá z jednoho z největších amerických traumat, vraždy prezidenta Kennedyho. Hlavní hrdina snímku, stárnoucí agent Frank Horrigan, je i po třiceti letech pronásledován výčitkami, že tenkrát v Dallasu nesplnil svůj úkol. Když se znenadání objeví vyhrožující psychopat, který chce zlikvidovat prezidenta těsně před volbami, Frank je odhodlán udělat všechno, aby se situace neopakovala… Německý režisér Wolfgang Petersen se v zahraničí prosadil realistickým válečným dramatem Ponorka (1981), které slavilo úspěch u diváků i u kritiky a zajistilo mu angažmá v Hollywoodu. Pověst komerčně zdatného tvůrce potvrdil právě svým filmem S nasazením života a později takovými hity jako Smrtící epidemie, Air Force One nebo Dokonalá bouře. Thriller S nasazením života je především strhujícím soubojem dvou silných osobností, traumatizovaného agenta (Clint Eastwood) a vynalézavého psychopata, který se před ničím nehodlá zastavit (pozoruhodná herecká kreace Johna Malkoviche). Mezi oběma muži se vytvoří zvláštní pouto, které může přerušit jedině smrt, jednoho z nich či prezidentova. (Česká televize)

Renfield

Svým způsobem zde hraje Clint Eastwood důchodce, čímž se stává film až nečekaně reálným, něco podobného nebývá zrovna zvykem. Ale zaujalo a rozesmálo mě něco jiného, již zde hraje důchodce, ovšem po sedmadvaceti letech od premiéry filmy stále točí a navíc v nich i hraje, obdivuhodné! V roli Franka je navíc klasicky výborný, ale ještě zajímavější roli zde má fantastický John Malkovich. Jejich "přátelský vztah" je ozdobou filmu, scény telefonních hovorů, nebo honiček v ulicích a prvních seznámeních v reálu, jsou ty nejlepší. Mnohem zajímavější, než Frankova milostná linie, u které tedy chápu, že se do filmu ze staré školy tak nějak hodí, navíc ji Wolfgang Petersen nenechal příliš místa, takže se dá přetrpět. 75% ()

thunnus

Solidní thriller s Clintem Eastwoodem jako hodným agentem a Johnem Malkovichem jako psychopatem schopným všeho. Vše je celkem očekávatelné, na druhou stranu to má ale takový obal, že se člověk baví, aniž by musel přemýšlet např. o neschopnosti ochranky prezidenta USA. ()

starrrover

Štandardná policajná dráma, ktorá sa bohužiaľ nezbavila niektorých amerických klišé. Zásluhou vynikajúceho Johna Malkovicha je to však príjemný nadpriemer. ()

krvavamera

Kloboučník byl jako vždy skvělej. Filmům, kde se objeví (překvapivě ne jen těm, které režíruje - těm už vůbec) se nedá většinou nic vytknout, lze jen srovnávat mezi sebou. Vzhledem k ostatním "filmům s klintem ístvůdem" dávám tři. Vzhledem k ostatním thrillerům dávám pět. A nenechte se zmást plakátem: i když je tenhle agent šedivej, clinťákovi (teda aspoň tédle jeho postavě) by mohli závidět i třicátníci. ()

Kratoc

Film klasického střihu ve stylu jeden na jednoho. Aneb kladný policajt (resp. agent tajné služby) a na druhé straně zabiják (resp. ex-agent CIA), kdy se postupně rozehrává poměrně zdařilé drama. Clint Eastwood je pro tyhle role už trošku starý a i když se snaží, tak toho milovníka (který svede mladou agentku) mu prostě nežeru. Ale jinak je to poměrně zdařile vykonstruované a John Malkovich hraje velmi dobře. ()

Brejlil

Solidní drama s rozumnou mírou důvěryhodnosti. Skvělý je John Malkovich, ostatní jsou spíše vyšší střední třída, včetně neokázalé režie. ()

IsaacNewton

Hodně zvláštní film. V první řadě má skvělou hudbu od Morriconeho, což ho automaticky táhne nahoru, dále bezchybné obsazení (hlavně hlavní dvojice- rozhovory charismatického Eastwooda a uhlazeného, hrozivého Malkoviche stojí za to). Scénář je také velmi kvalitní a nepředvídatelný a režie je podle mého názoru výborná- i když ve filmu není moc akčních scén, napětí se dá každou chvíli krájet. Všechny tyto prvky tvoří dohromady skvělý dramatický snímek, který je podle mne jeden z nejlepších v tomto žánru. Na pětihvězdičkové hodnocení ale pro mne kousek chybí, nejraději bych dala 4,5... ()

bolan

Myslim, že to je přesně ta doba, kdy Eastwood zjistil, že už nemůže být nejdrsnější polda ve vesmíru. ()

majec4

Znovu som si spravil vecer s Clintom. A som rad, lebo toto je super film z prostredia tajnej sluzby okolo prezidenta USA. Celkom si chlapa vychutnavali za nieco co nemal sancu ovplyvnit. Vo filme je to zvlastne podane, ale nevadi mi to. Obsadenie nema chybu, popri Eastwoodovi ziari hlavne Malkovich, toho blbecka som mu fakt uveril. Russo je tiez super. Film obsahuje miestami sceny, ktore by som skrtol, lebo ta stopaz mi pride trochu prestrelena. Inak super zazitok, tesim sa na nejaku dalsiu chutovecku s Clintom. ()

KubykF

Jako thriller z prostředí tajné ochranky prezidenta je to ucházející, ale tohle téma mě hodně míjí a to neustálé "zbožšťování" prezidenta mi chvílema dost lezlo na nervy. Říkal jsem si že by bylo zajímavé si spočítat kolikrát tady Eastwood vysloví slovo "prezident". To mě na tom moc nebralo, ale Clint jako vždy těžký badass s traumatem a perfektní Malkovich. Ale že bych toužil se na to podívat v brzké době znovu, to asi ne. :-) ()

mala_kea

Každý Clintův film nemůže být 5* trhák a vypalovák. To prostě ani není možný. Také ale není nikde psáno, že 90% filmů s tímto nestárnoucím veteránem nemůže být průměrných až nadprůměrných. In the line of fire je bohužel jen průměrný. Politické debaty, nikam nevedoucí časté dialogy nutí váš mozek k oživení. Navíc klasická dvouhodinová honička je zbytečně protahovaná. S touto délkou jsem čekal časté dějové zvraty, více napěti a vypětých situací. K závěru se navíc film hrozně rychle sesune k zbytečně jednoduchému a "politickému" konci, bez nápadu a bez sebelitování. Chtělo se to trochu odvšivit. Malkovich však jako záporák předvádí nejlepší herecký výkon. ()

helloween93

Čekal jsem film v americkém patriotistickém duchu, ale byl jsem velmi mile překvapen že Wolfgang Petersen uměl natočit slušný thriller s americkou tématikou, který zaujme i neamerického diváka. Eastwood ve své klasické roli "já sem největší frajer, tvrďák, mam vždycky pravdu a všichni mi vlezte na záda", Malkovich je nechutně slizkej. Rozhodně další kvalitní film s Clintem. 4* ()

Rathalos

Clint Eastwood a John Malkovich patria k hercom,ktorych mam rad,ale tento krimi thriller ma trosku nudil,nebolo to zle,no vela sa kecalo a takmer ziadna akcia a to ma uspavalo,pre mna priemerny film...:-) ()

Hapretor

Pro mě nuda ... a fakt mi nesedl Eastwood v roli dosluhujícího agenta "Cassanova" , líbací scény s René Rusko mi připadaly zbytečné a nechutné - posunul jsem to ... tento snímek mě minul a nepotěšil ... ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen