S nasazením života

• USA In the Line of Fire (více)

Tajní agenti chrání amerického prezidenta před nebezpečným psychopatem... Americký thriller S nasazením života (1993) čerpá z jednoho z největších amerických traumat, vraždy prezidenta Kennedyho. Hlavní hrdina snímku, stárnoucí agent Frank Horrigan, je i po třiceti letech pronásledován výčitkami, že tenkrát v Dallasu nesplnil svůj úkol. Když se znenadání objeví vyhrožující psychopat, který chce zlikvidovat prezidenta těsně před volbami, Frank je odhodlán udělat všechno, aby se situace neopakovala… Německý režisér Wolfgang Petersen se v zahraničí prosadil realistickým válečným dramatem Ponorka (1981), které slavilo úspěch u diváků i u kritiky a zajistilo mu angažmá v Hollywoodu. Pověst komerčně zdatného tvůrce potvrdil právě svým filmem S nasazením života a později takovými hity jako Smrtící epidemie, Air Force One nebo Dokonalá bouře. Thriller S nasazením života je především strhujícím soubojem dvou silných osobností, traumatizovaného agenta (Clint Eastwood) a vynalézavého psychopata, který se před ničím nehodlá zastavit (pozoruhodná herecká kreace Johna Malkoviche). Mezi oběma muži se vytvoří zvláštní pouto, které může přerušit jedině smrt, jednoho z nich či prezidentova. (Česká televize)

horor2

Parádní Clint Eastwood, který chce lidem dokázat opak a vykoupit se. John Malkovich v každé scéně dokazuje jak velkým hercem je. Rene Russo to sluší :-) Záležitost, která vás donutí otevřít pusu na zem a pobaví až do samotného konce. ()

sniperjozef

Vynikající snímek. Takový vyklidněný Drsný Harry v thrilleru. Zápletka je svým způsobem velmi známá a ohraná. Jsou tam ale jiné prvky, které narušují 1000x zaběhnutý děj. O hereckých výkonech se snad ani nebudu zmiňovat. Malkovich v jedné z nejlepších rolí, Eastwoodovi tenhle tip "drsňáků" sedí a Rene Russo výborně do hlavní trojice zapadla. Na konci jsem ani nevěřil, že ten film má přes dvě hodiny, jak mi to utelko. ()

PlayEasy

Jinak známý rutinér Wolfgang Petersen nám tentokrát, ale naservíroval skvělý thriller s výborným Eastwoodem, démonickým záporákem Johnem Malkovichem a samozřejmě s krásnou Rene Russo. Film nás celou dobu držel absolutně při plném napětí, akci a skvělou hudbu Ennia jsme též absolutně hltali. Ale konec možná trošku...., alepoň na to, že se konec odehrával v mrakodrapu si s tím Petersen mohl trochu více vyhrát, ale nevadí a za velmi milé překvapení a kouzelnou 90-kovou atmosféru Washingotnu D.C. si rádi trochu přidáme:) Zkrátka a dobře akční klasika!!!! 85% ()

johnsnow

Zaujimavé, tak fajn film až som zabudol dať hodnotenie. Nevadí. Skrátka skvelá dvojka Malkovich a Eastwood, fajn Russo, no čo viac chcieť. ()

PlysovyMacko

Thriller o zabijakovi,  ktorý sa nevyhráža len zabitím prezidenta, ale ide aj po agentovi tajnej služby. Zaujímavým momentom sú ich vzájomné telefonáty, ktoré vyznievajú akoby hrdina aj zloduch boli priatelia. Film má výborné obsadenie, síce málo akcie, ale najlepšou scénou ostáva finále. ()

ostravak30

Vražda Kennedyho asi navždy zůstane v amerických dějinách jako jedna z největších skvrn. Pravda je, že ač mám Clinta Eastwooda velmi rád a nikdy mě nezklamal, na roli se mi zdál už trochu starý. Těžko by nejspíš agent podobného věku mohl dělat prezidentovi ochranku. Velmi povedenéhol padoucha ztvárnil i John Malkovich, ač si rozhodně nemyslím, že by se mezi nimi vytvořilo bůhvíjaké pouto. Možná je film trochu natažený, závěr je pak dramatický, ale filmů o různých typech bláznů by se našlo mnoho. Tento je jen dobře obsazen, ačkoli filmovým klišé se tvůrci rozhodně nevyhnuli. ()

B3n

Vynikajúci thriller so slušným dejovým spádom. Nenudíte sa ani minútu. John Malkovich v roli zloducha, v ktorej si ma získal. ()

Mr.Lojza

Perfektní role přímo šitá pro Clinta Eastwooda a správně vyšinutý atentátník v podání Johna Malkoviche. Film si zaslouží to hodnocení jaké má a bez diskuse. ()

lobo87

Jeden z Petersenových top filmov hlavne vďaka dvojici Eastwood - Malkovich. Hlavne Malkovich hrá jedného z najlepších záporákov vôbec, ale i Eastwood vo svojej postave tradične výborný. Rene Russo mohla dostať viac priestoru, ale takéto úlohy jej perfektne sedia. Petersen natočil niečo medzi komornou drámou ochrankára za zenitom, ktorý priešiel o svojho najhviezdnejšieho klienta, strhujúcim thrillerom o súboji dvoch mužov na opačných stranách zákona a klasickým kriminálnym príbehom. Výsledný dojem je veľmi dobrý... 70% ()

Selous_Scout

Řemeslně dobrá podívaná z dob, kdy jsme na nejlepší kousky s (od) Clintem Eastwoodem, který stárne jako víno kategorie Grand Cru Burgeois, teprve čekali. ()

Stanmi

Postarší agent tajné služby Frank Horrigan (Clint Eastwood) je kontaktován mužem, který si říká John Booth. Ten mu oznámí, že se chystá spáchat atentát na prezidenta... Poctivý thriller z dílny německého režiséra Wolfganga Petersena, který nabízí prakticky vše, co se od tohoto žánru očekává. V první řadě je to bezpochyby příběh, který přípomíná onu klasickou hru na kočku a myš, kde je budoucí atentátník v podání Johna Malkoviche stále o krok před agenty tajné služby v čele s Clintem Eastwoodem. Ten si vystřhl další chlapáckou roli a člověk Franku Horriganovi s jeho zamračeným výrazem prostě nemůže nefandit. Také John Malkovich svou postavu vystřihl naprosto perfektně (a nyní již také chápu, proč byl John obsazen také do snímku RED) a herecké obsazení tak patří spolu se scénářem k hlavním přednostem tohoto snímku. O hudbu se postaral samotný Ennio Morricone, i když tentokrát jeho rukopis není tak čitelný jako u jiných snímků (možná právě proto jsem autora hudby identifikoval až díky závěrečným titulkům). Jediné co by se snad dalo vytknout, byl samotný závěr filmu, který nepůsobil úplně věrohodně, ale v rámci udržení diváka v napětí byl asi potřebný. S nasazením života je tak kvalitní a napínavý thriller se skvěle hrající dvojicí Eastwood - Malkovich. ()

Karlos8

Clint Eastwood je již otřepaný herecký harcovník, což platilo už dávno před tímto snímkem a to se psal rok devadesát tři, nicméně zde působí tak staře, že by mohl z fleku natočit Gran Torino a nečekat dalších několik let. Ještě více jsem tím pádem nerozuměl vztahu s velmi inteligentní agentkou a ještě více pak jeho nasazení na ochranu prezidenta. To je zkrátka Amerika a my to musíme přehlížet nebo to brát s hodně velkou dávnou nadsázky. Kromě toho ale máme na scéně příběh podobný snímku Šakal, který je bohužel o mnoho lepší. Vůbec těch podobenství s jinými filmy je tu tolik, že by nám ani prsty na rukou a nohou nestačily. Chladnokrevné a většinou jen několika minutové zabíjení Malkoviche je tak precizní, až je to k neuvěření. V té době to muselo být super ale teď už je to vyšuměné a snadno zapomenutelné. ()

Eire

*Za Malkovicha *Za Rene Russo v jej najlepsich casoch *Za Clinta-tvrdasa.... Inak scenar a rezia HROZA. Keby takto pracovala FBI a CIA a maju Amici mrvolu prezidenta kazde volebne obdobie... Amatercina... :-( 55% ()

blezg

Amerikokracie se všema svýma levelama federálních byró a investigativních agentur mi trošku irituje a pro těch pár chrchlů byrokracie a snobizmu v celkem hutném vývaru slabé čtyři zvezdy. Pozornému divákovi to přijde jako tři. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen