Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

-bad-mad-wolf-

Moc pěkné řemeslo s výbornými triky a podařenou hudbou. Civilní seznamka s posádkou je fajn, scény z rybolovu pro změnu zbytečně dramatické - OK, nenudí to. Přešlapem tak zůstává spíše scenáristická berlička v podobě vedlejší linky s jachtou a helikoptérou. Myslím, že pokud by se story ve své druhé půli držela jen ústředních rybářů, došlo by navzdory nebohaté psychologii postav k prohloubení jejich vztahu s divákem. Patetický závěr si mohl dovolit důstojnější formu, ale on už to na nás Petersen zkoušel i dřív. Tečka, tři hvězdy. A proč tedy nakonec čtyři? No, čtvrtá hvězda patří jedinému momentu. Film jsem viděl několikrát a když se objeví osudová "matka všech vln", Andrea Gail se zvedá do vertikální polohy a kapitán v koktejlu pradávné hrůzy a fanatického opojení huláká do vodní stěny, pokaždé zatínám prsty do židle a mám chuť řvát s ním. Tak teda za čtyři, Andreo. ()

cheyene

Očekával jsem trošku více, takže na 5* se nedostanu. Nedokázal jsem se patřičně sžít s postavami a tudíž mi jejich osud byl tak nějak ukradený. George Clooney v roli kapitána potěší, podobně jako Mark Wahlberg se svým ztvárněním postavy. Některé scény v bouři mají atmosféru, vizuálně se na snímek příjemně kouká a tudíž dávám pěkné 4*. ()

Fiftis

Je to jeden z mojich najobľúbenejších katastrofických filmov. Síce tu nenájdete žiadne masové scény, deštrukciu veľkomiest, nesmrteľných hrdinov snažiacich sa zachrániť svet ale iba hŕstku rybárov zápasiacich s najväčším hurikánom 20 storočia. Práve toto odlišuje Perfect storm od ostatných katastrofických filmov, to však neznamená že si špeciálnych efektov neužijete, práve naopak. Špeciálne efekty sú na špičkovej úrovni a len ťažko spozorujete čo je skutočné a čo digitálne. Ak si spočítate jemne nadpriemerné herecké výkony, rovnako dobrú réžiu, vynikajúce efekty a bombastickú Hornerovu hudbu hlavne theme mi stále zneje v hlave a nehollywoodsky koniec dostanete skvelý film ktorý prekračuje štandardnú úroveň niekedy doslova katastrofických filmov o poriadaný kus. Ja som ho videl už asi 20x a neľutujem ani 1 minútu. ()

Shakers

Wolfgang Petersen veľkofilmy skrátka vie. Teda, nie že by toto bol veľko film, ale sú v ňom dosť veľké vlny. A je to natočené fakt dobre. Herecké obsadenie je skvelé a dobrodružstvo rybárov na čele s kapitánom Clooney-m je fajn zrežírované. Kamera zaberá presne to čo má, efekty na tu dobu slušné, strih a tempo filmu posúvajú film pekne dopredu, James Horner hraje to čo má a zo svojimi obvyklými tonmi príjemne sprevádza film. Pokiaľ sa film točí v týchto vlnách, tak je to dobre, lenže ta dejová línia zo záchranou ostatnými tam bola zbytočná a ubralo to filmu ako na tempe, tak na kráse. Oblúbený soundtrack: There's No Good Bye Only Love. 70% - 3* ()

lamps

Wolfgang Petersen si může připsat další poctivě odvedené řemeslo. Jeho bouře sice není zas tak dokonalá, ale v přehlídce komerčních a spíše oddechových dobrodružství v posledních několika letech si přesto zasluhuje hrdé a významné postavení. Už proto, že to není žádný Roland Emmerich a jeho apokalypsa na 500 různých způsobů. Dokonalá bouře se mnohem více snaží o vyprávění, snaží se o přiblížení k hlavním hrdinům a celou dobu usiluje o to, aby závěrečné přírodní běsnění naplno zasáhlo i diváka u televize. A navíc se jí daří skvěle skloubit dramatickou tvář s výbornou vizuální stránkou, což je hlavně při gradování příběhu uprostřed oceánu obrovským plusem. A že scénář občas působí trochu ledabyle a neuspořádaně, to se dá v tomto případě docela dobře tolerovat. 80% ()

JohnnyD

George Clooney je frajer, ale tak nudný námet ako osamelá rybárska loď v búrke by sfilmoval do podoby pecky azda len James Cameron. ()

Boogeyman

Byl jsem poměrně zklamaný, protože každý kdo to viděl mi to vychvaloval a já se na to hodně těšil. Je to určitě zajímavej a celkem povedenej film, ale tak nějak bez emocí. Konec byl velmi povedenej, ale jinak měl ten film odstup. Herci jsou obyčejní, což zde není na škodu, triky jsou občas dokonalé, občas bijí do očí a tak nejdokonalejší složkou filmu zůstává hudba, která opravdu hřeje u srdce. ()

Cappuccino

Neuveriteľne dramatické a napínavé predstavenie. __ Dobrodružno-katastrofický film, ktorý je svojím spôsobom omnoho inteligentnejšie natočený než Emmerichove bezduché a veľmi nelogické ničenia sveta. Úvodné zoznámenie s rybárskym životom vôbec nenudí, ako píšu niektorí užívatelia. Čo sa týka scenára, áno, určite na ňom nebolo cítiť veľké množstvo práce (záchrana ľudí z plachetnice - načo?) (nedozvieme sa taktiež ani z akého dôvodu boli Murph a Sully rozhádaní etc.), ale komu to pri všetkom tom adrenalíne prekáža? Mne určite nie. ()

Ruut

Velice dobré řemeslo se špičkovými herci. Ale co ku*va měla znamenat ta první líbací objímací uslzená půlhodina ??? ()

Goldbeater

Dokonalá bouře, nedokonalý film. Po stránce vizuální a hudební paráda. I obsazení je velmi sympatické a děj napínavý, ovšem konec působí poměrně odfláknutě. Škoda. ()

kingik

Solidně utahaný film navzdory námětu a hereckému obsazení. Než se film rozjede, tak to pěkně trvá, střihač tentokrát slušně zahálel. Pak je smete vlna a je konec, ale než se k tomu film dopracuje, zabere to dlouhý čas. Příště prosím trochu tempa do toho umírání. Jinak herecké výkony, kamera a vizuální efekty, jsou poměrně sugestivní. 60% ()

Omnibus

Stahují se mraky. I mezi hrdiny filmu. Přesto vypluli. Vlny jak sviňa. Víc vln, černější mraky. Bouřka jak cyp. Dokonalá bouřka. „Hele, vlna... ta bude asi naše...“ „Jo vidím, vlna jako kráva. Ta je dokonalá.“ „Asi sbohem.“ „Tak čau...“ A pak že neumím napsat stručný komentář. :-) P.S. abych tomu filmu zbytečně nekřivdil, třeba si ho ještě někdy pustím. Teda ne celej, to bych asi nedal a usnul. Spokojím se se zhruba dvaceti minutami završenými Vlnou... ()

Anderton

George Clooney v jednom rozhovore, v ktorom riešil svoju kariéru a svoje filmy tento film zhodnotil ako dobrý, ale cíti, že mohol byť ešte lepší. Nedá sa iba s ním súhlasiť a doplniť, že mohol byť menej konzervatívny, postavy mohli byť ambivalentnejšie a celé to mohlo pôsobiť trochu živším dojmom. Lenže, znova musím zopakovať, že Petersen je dobrý rutinér a keď má vyvolať správnu atmosféru a napätie, tak to dokáže lavou zadnou. ()

Socrates

Příběh statečnejch rybářů a jejich drahejch poloviček slzících v bostonských barech společně s přáteli, čekajíc na snad šťastnej návrat svejch druhů a kamarádů. Ti se mezitím vrhají přímo do chřtánu smrtící bouře a bůhví, jak to všechno dopadne! Ale jak pravil v jednom z oněch barů Michael Ironside: jestli tímhle peklem někdo projede, tak jedině náš starej známej pediatr George Clooney. Tak uvidíme... K výčtu žánrů, kterejch se tenhle film dotýká, si klidně přidejte i romantický, protože tak "srdceryvný" scény, doprovázený příšerně důtklivou hudbou (otravující stejně naladěnou notou celej film), zaručeně neuvidíte ani v Pretty woman nebo Armageddonu. ()

Kothy

Docela psycho film o tom, jak se může sejít několik vzušných front nma moři a vytvořit dokonalou bouři. Námořníci mají bohužel smůlu... ()

Fingon

Moře zuří. Moře je nádherné. Herci se snaží, ale nějak se mně to nedotýká. Můj osobní názor je, že Petersen je horší a horší. ()

meave

Neviem prečo, ale ja takýmto katastrofickým filmom jednoducho neverím. Niečo mi vraví, že človek ani v čo akom vypätí, nevydrží lietať na kovovej konštrukcii hore-dolu a pritom zvárať, udržať helikoptéru, potom z nej pod vodou vyliezť a ešte nájsť svojich parťákov, dotankovať kerozín v počasí keď sa ani nelieta a ani žraloky nehryzú ľudí ležiac na palube lode. Nemôžem si pomôcť..a nezachránia to ani trpiace tučné ženy, ktoré v bare čumia s deckami asi jedinú telku vo village, ani smrkajúca kráska. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen