Série(2) / Epizody(14)

Zapadlé policejní komisařství kdesi v Anglii nemá zrovna mnoho práce a tak si své problémy (občas) vyrábí nechtěně samo. A není to zrovna těžké, když poněkud opožděnému a svéráznému policejnímu sboru velí podivínský inspektor Fowler (Rowan Atkison). Neustálé žabomyší války uvnitř komisařství tak dospívají k vskutku nečekaným a zábavným rozuzlením. Výstavní kousek osobitého anglického humoru si bere na mušku především policejní a kriminální seriály a uštědřuje jim pořádný sarkastický "pohlavek". (Tirion)

RajAthen

Další z četných důkazů, jaká je škoda, že osoba Rowana Atkinsona asociuje pouze Mr.Beana. Britský humor má zkrátka pro mě něco do sebe a Rowan Atkinson je jednou z jeho významných figur. Tahle četnická stanice je zkrátka příjemné pokoukání, nečekejte bolestivé popukání smíchy, ale správně servírované hlášky s typickým stoickým výrazem, které alespoň já tedy mohu. ()

007.

První série 80%, druhé dávám 100% za inspektora Grima. Jeho hlášky na ženy jsou perfektní, vše vrcholí 6. dílem 2. série scénou, kdy mu někdo naboural auto. 90% ()

GTS_PUNK

Rowana Atkinsona si bude história pamätať predovšetkým ako Mr. Beana. Neprehliadnuteľný Angličan však počas kariéry stvárnil aj množstvo iných rolí, pričom jednou z nich je aj postava inšpektora Fowlera v tomto seriáli z rokov 1995 a 1996. Na prvý pohľad komediálny počin, parodujúci prácu a správanie radových britských policajtov, má však jednu celkom zásadnú chybu. A síce, že v podstate vôbec nie je vtipný. V mnohom je, dá sa povedať, dokonca trápny. "Humor", ktorý sa v ňom vyskytuje, nie je sucho britský, ale väčšinou zle napísaný a nezábavný. Nehovoriac o tom, že naprieč epizódami znie otrasný štúdiový smiech, ktorý ešte viac znepríjemňuje sledovanie už tak nepríjemného seriálu. Dielo kladie veľký dôraz na postavy. Niektoré z nich sú ešte ako-tak znesiteľné, ale napríklad Kevin Goody (James Dreyfus) alebo Derek Grim (David Haig) sú úplne otrasné. Predovšetkým postava Grima a jeho stále sa opakujúce nevtipné frázy otvárajú divákovi vo vrecku pomyselný nožík. The Thin Blue Line nie je iba príkladom zlého britcomu, ale predovšetkým príkladom zlého komediálneho seriálu ako takého. Nápad síce možno ešte oceniť, ale realizácia je katastrofálna. Aj spolu "iba" štrnásť epizód naprieč dvoma sériami je v tomto prípade veľa a divák pri ich sledovaní trpí. Skutočne humorné hlášky či scény sa tu dajú spočítať na prstoch jednej ruky. A to je na seriál, ktorý sa snaží byť komédiou, žalostne málo. ()

Tanmut

Po prvním zhlédnutí mě to zase tolik nebavilo, ale až při druhém, náhodném přehrávání dílů jsem si uvědomil, že Atkinson tam je téměř nejméně humorná figura. Hlavní příděl hlodů pochází od detektiva inspektora Grima (David Gray exceluje) a jeho podřízených. Při Grimových neskutečných proslovech jsem se kolikrát až zalykal. "You nick 'em, you lock 'em up and you throw away the door!" ()

Uesbe

Príjemný oddych so skvelými hercami a pomerne vtipným scenárom.....škoda že je to na policajnú tému píliš zdržanlivé a nonšalantné. Rowan Atkinson je však ****** ako zvyčajne. ()

Fíma

Ano není to tak dobé jako Černá zmije, ale to je jako říct: Není to tak vysoké jako Mount Everest. Tohle je prostě exploze vynikajícího anglického humoru, správně uštěpačného, krásně sarkastického. Dialogy jsou prostě dokonalé, ať jde o střet inspektora Fowlera jako konzervativce proti feministické konstáblini (je to tak správně feministky?) nebo jakožto necitlivého a naprosto netečného muže a jeho parnetky Patricie toužící po jeho větší vřelosti či jako poctivého a zákonadbalého inspektora s tupým po úspěších bažícím detektivem Grimem. Ale i ostatní postavy stojí za to, i když tupost konstábla Goodyho je občas až přehnaná. Bohužel největším a snad i jediným nedostatkem je pouhých 14 epizod. Ano, v nejlepším se má skončit a není nic horšího než stokrát opakovaná schémata a věčně nastavovaná kaše, kterou tak rádi Američané, která i z vynikajícího seriálu po pár letech udělá trapně nevtipný kompost, ale tady by se materiál na více než čtrnáct dokonalých epizod určitě našlo. ()

Merenre

Ačkoli jsem se k tomuto seriálu kupodivu dostal až dnes (ačkoli tak před 15 lety jsem ho tu a tam jedním okem zahlédl), ihned se zařadil mezi mé oblíbené. Zdejší humor mi přesně sedl a dokonale vytrestá bránici. Skvělé obsazení, jedna figurka lepší než druhá, a skeče a fóry, které jsou někdy fakt na posrání (samozřejmě v dobrém smyslu). Vedle Atkinsona nejvíc září Haig (hlavně po stránce verbální) a Dreyfus (hlavně po stránce vizuální), výborný byl i Allen (alespon v dabingu) později bohužel nahrazený podstatně slabším Addym. Brilantní dabing seriálu přidává z 90 % na možná nematematických 130 % - exceluje zejména Sobotka s Lábusem. ()

Diego75

I když se za čas objeví nějaký skutečně dobrý vtip, tak je velká škoda, že tu Rowan Atkinson nemá více prostoru na komediální výstupy jako kupříkladu v Černé zmiji. Takhle je to bohužel jen průměrný britcom z prostředí policejní stanice. Z postav je tu vedle Fowlera nejvtipnější jeho podřízený mladý tajtrlík Goody, kterému jeho herecký představitel dal skvělou nezkušenost a i lehkou zženštilost. Někdy mi až vadily afektované výstupy detektiva Grima. Určitě nejlepší fóry se však podařilo vytřískat z nudného sexuálního života inspektora Fowlera a jeho manželky, která ho vždy přistihla s místní starostkou v tu nejnevhodnější dobu. Právě díky těmto perlám by si fanoušci Atkinsona neměly nechat tento seriál ujít. ()

zekon

Skvělý seriál plný skvělých hlášek. Škoda že byl tak krátký. "Co to u všech typů rychleschnoucího betonu děláte?" :-D ()

KcarlosK

Rowan Atkinson snad ani nemůže zklamat. I zde je to typický suchý anglický humor spojený s jeho tváří, která je vtipná i bez pitvoření. Klidně mohlo být i víc dílů. ()

RajmikCZ

Dost mi u toho vadí ten dabing Labuse, jinak bych k tomu žádné jiné připomínky neměl. V originále mnohem lepší. Rowan Atkinson v roli podivína, který konečně řekne více jak jednu větu. Skvělý seriál na pobavení. ()

Jinpachi

Brilantní ukázka typického anglického humoru v jeho nejčistší podobě s Atkinsonem v čele nenechá ani jeden rozkrok suchý a břicho bolavé. ()

Mr.Fejkers

První série je nemastná, neslaná. U jednoho dílu sem dokonce usnul 2* Neměl jsem ani chuť se na druhou sérii dívat, ale po první dílu bylo jasné, že to bude jiné kafe. Druhá série je dokonalá 4*. Takže mi vychází průměr 3*, ale jelikož hlavní postavu hraje Rowan tak dám 4*. ()