Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Weirdman

8/10... Keď som bol ešte malé decko tak som mal Nekonečný príbeh veľmi rád, nezbožňoval som ho, ale jednoducho mi bol srdcu blízky... Ale až teraz, keď som ho po neviem koľkých x rokoch znova videl, som si uvedomil ako silno ovplynil moje celkové myslenie a ako sa mnohé pocity tajuplna a fantázie vo mne prvý krát prejavili, kedysi dávno, práve pri jeho sledovaní. Teraz, po tých rokoch, som mal chvíľami pocit akoby som sa vracal domov a o dekádu späť v čase... Bolo to nesmierne príjemné, ale bohužiaľ časy sa menia, ľudia s nimi a ja nie som výnimka. Pripadal som si ako jednoduchý dedinčan, ktorého rodičia poslali kza štúdiom a prácou na dlhý čas do mesta a on sa potom vrátil. Našiel všetko presne také isté aké to bolo pred odchodom, nič sa nezmenilo, ale zmenil sa on a to čo bolo kedysi jeho súčasťou, je už len ozvenou minulosti. Ostane v ňom navždy, ale už vždy bude len ozvenou... :( ... Ach, ach. Alý bol len život bezstarostný, keď sme boli deťmi... ()

Filipes

K tomuhle není třeba něco psát. Prostě kultovní film......třeba se někdy ve svých snech projedu na Falcovi :) ()

(fjw)

Snímek děství, konečně jsem si opatřil dvd, abych si oživil paměť, sice už to není ono, ale stejně za 5!!!! Falko forever!! ()

Phex

Nemám rád fantasy svět alternující a paralelně existující s tím naším, kam se lze dostat díky knihám, nebo průchodům na nádražích. Proto asi nedávám plnou palbu 5*. ()

sirrgulo

Poté co vyšel nekonečný příběh na dvd sem se rozhodl si ho zapnout. Po několika letech od prvního shlédnutí sem měl trošku obav, jestli mi nepřijde příliš pohádkovým a dětským. To se vůbec nestalo. I přesto že je film starší, tak mi nepřišla pohádková fantazie vůbec špatná, ba naopak. Celá scéna v močálech pak byla dokonalá. A tak nekonečný příběh můžu zahrnout k několika málo opravdu povedeným fantazy filmům, které jsem měl možnost vidět. ()

LuckyK

Asi jako pro každého v mojí generaci v 80.letech to byl pro mne nejpřitažlivější dětský snový svět dobrodružství a výborné hudby. Krásná pohádka. ()

Plangitta

Tento film jsem jako malá sledovala pořád. Skoro každý den. Příběh o chlapci Bastienovi, který z knihovny ukradne knihu a ulije se ze školy, ale zavře se ve školním kumbálu a čte si knihu celý den, to není nic moc. Každopádně, Atrej hledající lék pro královnu a projde (proletí) pořádný kus pohádkové říše a cestou potká řadu postaviček, až dojde nakonec ke královně a vyjde najevo, že pravě Bastien zachrání říši. Podle mě to neztácí kouzlo ani po letech. ()

benny159

Nezabudnuteľný výlet do sveta fantázie, na ktorom som vyrastal. A ako tu už mnohí spomínajú, je to jeden z vrcholov "fantasy" žánru, úžasne spracovaný, s úžasnou atmosférou a výpravou. ()

Jungler

Moje naprosto nejoblíbenější pohádka. Tehle film prostě miluju... dokonalá hudba, krásná fantastika, inteligentní zápletka, momenty naplňující radostí i velikým smutkem... pro mě prostě dokonalej film! ()

Matamoroz

Krásný fantasy příběh, který má už nějaký ten pátek za sebou, ale čas mu neubral nic z jeho vyjímečnosti! Děj je poměrně jednoduchý a díky tomu se divák neztrácí v záplavě postav a může si naplno vychutnat jeho podmanivé kouzlo. Poselství filmu je jasné: svým sněním a myšlením vytváříme celé světy a to nejenom obrazně, ale také doopravdy... A když zmizí a nezůstane nic než jediné zrníčko, může se z něj v jediném okamžiku objevit celý vesmír...Myslím že je to celkem ve shodě s pohledm současné fyziky. K tomu skvělé herecké výkony, podmanivá hudba a na svou dobu úžasné filmové triky. Jedeno z nejpůsobivějších fantasy které byly natočeny! ()

Skytavka

Jeden z mých nej. Jednoznačně! Atrej byl můj idol a celý ten příběh je prostě duchaplný s velmi zvláštní a poutavou atmosférou. Opravdové fantasy! Ani s odstupem času většina efektů neztrácí na síle, to je prostě neuvěřitelné. Bohužel tradičně další nádstavy tohoho filmu byly až kompromitující. Ale tenhle? 100%! ()

Slam7

Tak určitě jednou pro vždy jedinečnej a nezapomenutelnej film!!! Co já se ho nasledoval. Pamatuju si, že jsem uplně oddělal kazetu, na který jsem to měl natočený, protože jsem to pořád dokola přetáčel, a nakonec to nevydržela! Taky díky tomuhle filmu jsem filmovej fanda a možná i díky němu jsem takovej jakej jsem. Jak já z něj býval unešenej a chvílema i po*ranej strachy. Nevidět ho, tak mam v duši mezeru jako bejk a prostě bych byl neúplnej:) ()

Nowasek22

Dokonale natočený fantasy film na kterém jsem vlastně vyrůstal. Nedávno jsem si tenhle film pustil asi po 13 letech a sledoval jsem ho se zaujetím a respektem jako když mi bylo 6. Na to, jak je ten film starý, je to jedno z nejlepších fantasy, které jsem kdy viděl a s Pánem prstenů určitě můj nejoblíbenější. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh