Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

swinevenca

Příběh o Ničem, Fantazie skoro žádná, konec nijakej. Děj předlohy sice zní jako recenze na Trošku, ale slabší filmovej zážitek s ním moc nesouvisí. Přišlo mi to prostě až moc dětský. A ty triky - jak ze středověku. Ale to bude tím, že to u nás zamlada nefrčelo tak, abych se na to po tolika letech díval nekriticky nostalgicky. A taky mi vadí, jak moc mám v hlavě zaseklý neverending stooooryyy. ()

honzic

Kultovní film s nádhernými animacemi postav fantazie a dobrými triky na svou dobu, sice herecké výkony nepatří k nejlepším a ani scénář a dabing se moc nepovedl, ale celkově na mne film působil dobře a výborná melodie, jež ho doprovází jen dokresluje film, na který se lze dívat opakovaně. Hodnocení: 80 % ()

rogger

"Proc je takova tma? Na zacatku je vzdycky tma!" Ale tento film je supernova svojej doby (1988) "Cim vic prani budes mit, tym vacsi bude rise fantasie" Tento film dava detskej fantazii priestor ozit, kreovat svoje vlastne pribehy. Samozrejme v roku 2019 posobi uz plytko, kostrbato. Ale myslienka si zasluzi 10/10. ()

ModryPlamen

Tento film som mal možnosť prvý raz vidieť až v dospelosti. Aj tak dokázala hudba a nádherný vizuál filmu vyroniť zo mňa slzu smútku. A to nielen kvôli smutnému osudu Artexa, ale hlavne kvôli postupnému rozpadu ríše fantázie. A odtiaľ plynie hlavná myšlienka filmu, kvôli ktorej som bez váhania nielen udelil 5 hviezd, ale aj pridal film vysoko do mojej top10. Fantázia nemá hranice, a medze sa jej nekladú. A len vďaka nej môžeme obdivovať scenérie filmu, všetky možné postavičky od turbo-slimáka po kameňožrúta, samozrejme nezabudnúť na môjho obľúbenca Falka. A fantázia nie je dôležitá len v tomto filme, ale naprieč celou kinematografiou, vlastne filmy existujú len vďaka fantázií tvorcov. Bohužiaľ, mnoho dnešných tvorcov a divákov, tak ako vo filme, úplne pohltila ničota, či dokonca až nenávisť k fantázií, uprednostňujúc staré a overené. A preto, keď vidím film vytvorený bez fantázie, či sa z nej fantázia dokonca uberá (také filmy naozaj existujú), nemám výčitky hodiť niečo také do odpadu. Preto prosím, rozvíjajte svoju fantáziu a nenechajte ju umrieť. Pokračovania pozerať neplánujem, a z plánovaného remakeu mám naozaj strach. ()

Valenta28

Nejuzasnejsi jednodilna pohadka [ostatni pokusy o pokracovani nelze kvalifikovat jako filmy bez agresivniho vykrvaceni sitnic], na kterou muze jak male dite, teenager, tak dospely clovek narazit a kdy mohl. 1. - Na dobu, kdy byl tento film zhotoven se jedna snad o nejvetsi prekroceni pritomnosti od hvezdnych valek. Od efektu po hudbu. 2. - Dej a pribeh skvele upouta a divaka konstantne drzi nalepeneho na zdroj obrazu a zvuku. 3. - Pohadka byla remasterovana, coz je u tohoto dila takrka nutnost a antidiskutabilni povinnost. U nekterych filmu, ktere jsou podle meho nazoru naprosto genialni k remasteru jeste nedoslo, cehoz lituji. 4. - Ten, kdo tento pocin nikdy nevidel by se mel stydet za neznalost a uz v zadnem pripade se nenazyvat filmovym fanouskem. ()

J.Mayen

Tohle se musí Němcům nechat, že jsem velmi povedlo. Já vám nechám velmi dobře dětské vzpomínky a jestli se nepletu tak to byl jeden z mála filmů který za komunistů běželo v televizi a nebyl nějak cenzurován. Svět fantazie a pohádek na mě jako na dítě opravdu zapůsobil a i když ho vidím dnes, pořád se mi nějak promítají scény z dětství. Celý příběh jsem kdysi i jako teď opravdu prožíval a nedám na na film dopustit. Létající drak Falco, Kamenožrout, nicota a další výborné postavičky. Nemůžu jinak než za plný počet. Další díly byly jenom zbytečný hovna. ()

hrumsrt

Už nejsem součástí generace, pro niž byl Nekonečný příběh klasika, na které vyrůstali. Nikdy jsem nechtěl mít doma Falca a nesnil jsem o výpravě do Sandonorika. A jelikož mám pocit, že to nikdy pořádně nedávali, kromě úmyslu jednou za čas nahodit nostalgickou chvilku, všem těm Husákovým dětem.. Proto jsem kromě kultovní znělky, nevěděl o příběhu prakticky nic. Byl jsem tedy zvědavý, zda a jak může Nekonečný příběh poprvé fungovat na někoho jím nepolíbeného... A hned z úvodu řeknu, že tak z poloviny.. Přesto bych řekl, že film s myšlenkou probouzet v dětech představivost a dokázat jim, že existuje svět, kde jsou jejich pohádkové představy skutečné, by měl Nekonečný příběh obstát i před dnešním divákem, ovšem už neručím za to, že na to každý přijde... Nekonečný příběh je pro někoho zfilmovanou představou světa snů, kde se láme realita a nefungují pravidla skutečného světa, a pro jiného zase obrazem místa, kam každý touží uniknout a plní se v něm dětská přání.. Ale představa, jak si dneska dítě vezme obrovskou knihu a venku si ji začne číst mě samotného zalila studem, když si navíc ještě vezmeme jak limitovaná asi bude jejich fantazie, či že je tvořena především vizuální představou již viděného.. Kdyby jste před 15 lety chtěli po dětech, ať vám nakreslí létajícího psa, asi nedostanete jednoho Falca vedle druhého, ale jejich výkresy budou překrásně pestrou přehlídkou vlivu pohádkového světa, dnes by na to šli o to více reálněji.. V čele s překrásným putováním po světě plného všelijakých výstředností, které jsou každá zpracovány svým jedinečným způsobem, jaký asi nemusí každému sednout. I když příběhově je to trošku takové nahodilé a spíše je lepší zůstat u faktu, že jde o naivní atrakci a nehledat v tom moc hlubšího. Ale na druhou stranu stojí za to pozorně sledovat obraz, jelikož je plný stylistických detailů.. I když mě to po emoční stránce zase úplně minulo, tak jde o jeden unikátních zážitků, kterému není podobno nic, navíc když je mu doprovodem tak boží soundtrack! Možná někdy když půjdu spíše za formou než obsahem dá mi to ještě více.. Zatím jsem si jen doplnil dětský zážitek dospělýma očima. 70% ()

Rudy77

Ahoj Nekonečný príbeh. Chcem sa ti len poďakovať, za tie detské časy, keď som sa tešil na každú chvíľu s tebou. Aj vďaka tebe som sa zamiloval do filmového sveta a takmer celé detstvo si bol pre mňa film č.1. Ďakujem aj za to, že si zostal sám sebou a si super dodnes....Taký akých dnes už veľa nieje. Neverending stooooooory...aaaaaaaa...a :) ()

tee

Jde jednoznačně o můj nejoblíbenější německý film, a to již mnoho let, takže ani nebylo možné volit jiné než nejlepší hodnocení. Dříve to pro mě byla pouze pohádka, ale nyní mi dává mnohem víc. Za velice silným příběhem se skrývá ještě silnější myšlenka, která je opravdu překrásná a dojemná. Vlastně se mi to teď líbí ještě víc, když si mohu opravdu vychutnat každičkou část filmu. Škoda jen, že další 2 díly už s jeho dokonalostí nemají nic společného. A na závěr nemohu nepochválit hudbu, která mi v uších zní asi od Bastienova věku. ()

Little

Petersenův koprodukční snímek je skoro stejně starý jako já a přesto mě i po tolika letech dostane. Dovolím si říct, že jde o jeden z nejlepších počinů na poli fantasy. Herecké výkony jsou skvělé, děj člověka nenudí a film má (pro mě) i pointu - na každého jednou dojde. Český dabing se povedl, obzvlášt Eduard Cupák coby Falco je úžasný. Přimlouvám se i za to, abyste si film pustili v originálním znění. Budete velmi příjemně překvapeni. ()

markussupe

Tohle je film mého srdce. Podle mého se na něj budou dívat diváci klidně i za nějakých 50-100let, jelikož jaksi nestárne :o) ()

Sebien

úžasný film, úžasný příběh, úžasné poselství, film mého dětství. Jeden z mála případů, kdy přečtení předlohy s filmovým zážitkem nehlo, možná to naopak dokonce umocnilo (a to určitě ne proto, že knížka by byla horší, to ani náhodou). (Výběr ikonky taky o něčem svědčí). Prostě pro mě the best film! ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh