poster

Všeuměl (TV seriál)

 • Nový Zéland

  Jack of All Trades

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2000, 8 h 4 min (Minutáž: 22 min)

 • Scaevola
  *****

  V časech, kdy skončila Xenina cesta a než započal boj Spartakův a Richardův: Vzpomínáte na ony šíleně hloupé episodky z "Xeny" a "Hercula", v nichž si všichni hráli na legraci? Tak teď z nich postavte celý seriál... Velmi obtížné je hodnotit dílko, které otevřeně pohrdá historickými konotacemi, míchá bláznivé nápady do neuvěřitelných zápletek a vysmívá se všemu a všem zároveň neberouc se vážně a nehrajíc si na nic víc než snahu pobavit. I když jsem se mnohým gagům nesmál a některé byly vyloženě trapné, slušná "dobrodružná" linka a chytlavé přetahování mezi hlavním hrdinou a jistou Angličankou mne stoprocentně nenechávaly potratit někde cestou pozornost. A i když to většinou nedělám, hluboce na tomto místě děkuji jistému "Melchettovi", v jehož rukách sice čeština trpí a úpí, leč jehož titulky byly geniální.(25.12.2013)

 • Ichabod
  ***

  Tenhle seriál je opravdu úlet, původem ze stejného studia a party tvůrců hitovek jako Xena nebo Hercules s ještě více sexy slečnami a lepším humorem a "králem zlodějů" Brucem Campbellem. Nádherně trhlé a veselé titulky jsou díl od dílu návykovější. Ne nejde o nějak zázračně lepší seriál jak dva výše zmíněné, ale mě se tahle důvěrně známá výprava líbí a Cambell je tu krásně natvrdlý a typicky cynický a arogantní :-)(13.6.2009)

 • Pirkaf
  ****

  Pravděpodobně nejúchylnější seriál pod sluncem. A v hlavní roli Bruce. Co víc si přát? Snad jenom titulky.(18.12.2009)

 • NinadeL
  ***

  22/22 Druhá polovina Společně v akci alias Back2Back Action seriálového projektu, jenž společně s Cleopatrou 2525 doplňoval Xenu po té, co skončil Herkules. Kupodivu se jedná o taškařici s Brucem Campbellem a Angelou Dotchin, kteří se snaží na ostrově Pulau Pulau v roce 1801 udržet politické vlivy Ameriky, Británie a Francie v daných mezích. Humor tvůrčí dílny Renaissance Pictures je znát každou minutu, ostatně stejně tak často jsou zde k vidění jejich oblíbené herecké tváře.(8.8.2011)

 • Molir
  *****

  Jeden z mnozstvi nedocenenych/neznamych serialu, u kazdeho dilu, ktery jsem videl, jsem se skvele bavil, sice jde mnohdy o humor pomerne hrubeho zrna, ale podavany s velkou eleganci, svezesti a hlavne vtipnosti ;-) Pro me osobne asi nejvtipnejsi (a rozhodne nejujetejsi) hrany serial co jsem kdy videl, i diky naprosto uzasnemu prehravani vetsiny hercu (obzvlaste tech hrajicich Francouze :-) ).(16.2.2004)

 • - Seriál parodoval nejen historické události, ale také spoustu tehdejších osobností, například politiky a panovníky, a to konkrétně Thomase Jeffersona, třetího prezidenta USA, Jamese Madisona, ministra financí, později čtvrtého prezidenta USA, Benjamina Franklina, jednoho ze zakladatelů Spojených států, Jiřího III., anglického krále Napoleona, francouzského vojevůdce a panovníka, Kateřinu Velikou, ruskou carevnu, markýze de Sade, francouzského šlechtice a spisovatele, který proslul svými pornografickými a sadistickými díly a Černovouse, nepoučitelného anglického piráta. (prokda)

 • - V rámci propojených seriálů Renaissance Pictures hrával Bruce Campbell krále zlodějů Autolyca v seriálech Herkules (od r. 1995) a Xena (od r. 1995). A znovu v Herkulovi také producenta Roba Taperta v epizodách ze současnosti. Angela Dotchin v Xeně (od r. 1995) Sorayu, v Mladém Herkulovi (od r. 1998) Koru a v Herkulovi (od r. 1995) mořskou pannu Nauticu. (NinadeL)