Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (CinemArt)

Lachtaan

Exkluzivně zábavný hororově laděný thriller s nádechem komedie, která film zásobuje tou nejlepší šťávou. Úžasná Samara Weaving v jednom ze špetky toho nejlepšího, co rok 2019 vyplodil. A to se hlavně díky absurdnímu konci jedná o ohromnou kravinu. ()

BROKEN_

Nejzábavnější horor roku? Za mě jednoznačně Krvavá nevěsta. Popravdě mi tenhle horor udělal radost, protože v současnosti máme absolutně průměrné až podprůměrné horory, samozřejmě jsou dobré horory, ale většinou najdete spíše ty špatné. Krvavá nevěsta se již trailerama projevovala, že půjde o zábavnou, atmosférickou podívanou se skvělou hlavní postavou. Tu hraje bravurně Samara Weaving, všichni ostatní taktéž super. Příběh je absolutně debilní, ale je to od tvůrců záměr, a proto nám servírují, zábavné scény, nečekané zvraty, zábavné smrti, a k tomu slušnou atmosféru. Hodina a půl uteče jako voda. Film nemá žádné hluché místa, naopak, má to dobré tempo, pořád se něco děje. Finále? BYLO NESKUTEČNÝ! Pořádně jsem se zasmál. Tohle se zkrátka tvůrcům povedlo na jedničku. "Fuck" - to mě rozekalo na kousky. Samara Weaving sakra dobře hláškovala. Klidně bych šel na plný počet, ale něco tomu ještě chybělo, a bez chybičky to taky nebylo. Velmi slušné 4*. ()

Johnny.ARN

Klon Margotky sa snaží prežiť vražedné vyčíňanie svojej novej rodinky. Zo začiatku mi to trochu pripomínalo Uteč, potom sa ale preliala krv a dofetená čajka popravila dve slúžky a nabralo to taký rýchly, ani hororový ani komediálny spád. Dobre sa to pozerá, je to v celku svižné, stále to ale ostane plávať v kalnejších vodách. 3 z 5 ()

oveckaoa

Poslední dobou mě přijde, že , když se na něco moc těším a nedaj bože to všichni chválí nebo je to v červených číslech jsem zklamán. Těšil jsem se na Noční Můry Z Temnot zklamalo mě to 60 procent tohle všichni chválí (k 23.8.2019 78 procent) a taky lepší průměr. Přitom potenciál byl vysoko a zhruba do 20 minuty (než ji začaly honit) to fungovalo, ale pak to šlo do hajzlu. Ono, když zhruba z 7 lidí jsou 4 totální idioti (jedna feťačka, jeden notorik, jeden co to má úplně na háku a je mu vše jedno a na závěr jaksi tlustoprd co si radši hraje na mobilu než, aby něco dělal) je něco špatně. Kdyby aspoň ty mordy stálo za to tak bych chválil, ale když na konci všichni přežijou (hups spoiler srat na to) je něco špatně. 40 procent za film a 20 za ty 2 mrtvé děcka (i když to neukázaly) nicméně v dnešní době je málo hororů co to ukážou většina před tím uteče. Jinak trošku alternativa kdyby někdo chtěl https://www.csfd.cz/film/595981-the-russian-bride/komentare/ ()

bobby_jean

Riadne bizarna uchylnost :-) ale v tom dobrom. Film baví celý čas, thrillerove momenty rovnako dobre ako tie komediálne. Oddychovka ako vyšitá ()

Jazzzz

Při prvním shlédnutí v kině celkem otrava. Důvodem byla chybná očekávání. Šel jsem na horor a čekal jatka. Na legracky jsem neměl moc náladu. Naštěstí dostal tento film druhou šanci a já jsem pochopil.... U filmu jsem se opravdu nasmál a upřímně jsem si celou dobu říkal, proc jsem byl napoprvé tak sklamaný. ()

ywo666

Solidna hlupost. Je to tak s kazdeho rozku trosku. Trochu humoru, trochu gore, par napinavych scen, trochu akcie, niekolko grotesknych postav. Dokopy fajn, ale nic epicke. Pacil sa mi koncept reverzneho slashera, kde postupne vykapaju vrahovia miesto obeti. Napad celkom originalny, ale prevedenie je standardne. Musim ale uznat ze Samara Weaving poctivo pracuje na svojej hororovej (alebo hororovo komedialnej?) kariere a ide jej to. Teraz ma film na csfd 67% a to mi pride tak akurat. ()

hroubek

Velmi příjemná jednohubka. Film mě zaujal svým trailerem, a teď po filmu můžu říci, že trailery nelhaly, a my dostaneme přesně to co je nám slíbeno, jen v trochu větší míře. Režisérka dvojice Matt Bettinelli-Oplin a Tyler Gillett velmi dobře pracují s danou zápletkou, jsou si moc dobře vědomi toho, že příběh není nejoriginálnější, ale o to více se soustředí na postavy. A na postavách, taky stojí celý film, což je za mě jeden z největších plusů filmu. Režiséři velmi dobře nechaly vyniknout většinu postav, a samotné postavy se chovají celkem rozumně a jejich motivace je pochopitelná. Samara Weaving má velmi vděčnou roli, a zahrála jí skvěle. Svojí postavu zahrála velmi sympaticky, takže jí jako diváci od začátku fandíme a přejeme jí ať to všechno zvládne a máme o ní strach. Hodně příjemně mě potěšil Adam Brody, který si krade spoustu scén pro sebe, a je opravdu dost dobrý. Bavil mě Henry Czerny a Andie MacDowell, protože mají dobré scény a hlášky. I zbytek obsazení je velmi trefně obsazený, a bylo zábavné je sledovat. Ve filmu je spoustu vtipných momentů, na druhou stranu velmi dobře fungují napínavé scény a atmosféra. Díky střídmé stopáži film ani chvilku nenudí a je zábavný od začátku až do konce. Krvavá nevěsta je fajn jednohubka, která pobaví a příjemně překvapí. ()

VanTom

V hodně brutální hru na schovávanou se promění svatební noc sympatické dívčiny, přivdávající se do bohaté, snobské (a notně pošahané) rodiny s přímo ďábelským tajemstvím skrývajícím se za jejím úspěchem. Dobře napsané, chybující a (ne)zmatkující postavy adekvátně reagují na změny situace a i na straně rozhádaných maniaků mají každá svou výraznou tvář, avšak především titulní šokovaná oběť si rychle získá diváckou přízeň – umí krásně nadávat a rázně se vzepře. Skvěle sem padne (krvavý a absurdní) humor, o originálně vtipné situace fakt není nouze. Nicméně přeci jen se námět vším tím naháněním ve 2. polovině vyčerpává. ()

JohnSmith

Slušný horor, i když chvílemi se postavy chovaly podivně. Co mě ve finále asi zamrzelo nejvíc, tak to byl závěr. Radši bych starou dobrou pošahanost než nadpřirozeno. ()

MI-380

Historka trochu veselá, přiměřeně krvavá, dost předvídatelná. Ještě, že Samara Weaving roli Terminátora bez problémů zvládá: 65% (kino, cca 30 diváků, z toho několik šíleně se stále smějících, nejvíc při krvavých scénách, zatím 419 hodnotících s průměrem 76%). ()

Jaro.Krafcik

Po dlhej dobe v SterCinema na film Ready or not, opäť originalny preklad pobaví. Takisto pobavila aj hororová komédia ktorá je nezvyčajná a originálna. Hra na schovávačku v riadnom štýle. Pre niekoho trochu zvláštny koniec ale bol to poriadny masaker. Určite sa to oplatí vidieť v kinosále. Film sa odohráva prevažne v tme. Nevesta na zabitie a dobrý priateľ mi trochu pomohli zabudnúť na moje tažšie obdobie. Za čo som nesmierne rád. 5* ()

Guzo

Skvělý nápad, který se bohužel nepovedlo dotáhnout do konce. Thrillery podobného typu dost často stojí a padají na tom, že žánr už je dost vyčerpaný a nepřichází s ničím novým. Ready or Not je tak příjemné oživení, protože premisa filmu s hrou na schovávanou a nevěstou je určitě neokoukaná. Navíc Samara Weaving v hlavní roli táhne celý film (stejně jako v The Babysitter). Nicméně chování některých postav a konec (stalo se přesně to, čeho jsem se celou dobu bál) to celé kazí, takže se historie žánru nijak přepisovat nebude. 65 % ()

Zagi20

Taková malá, nevinná blbost ve svatebních šatech. Na začátku zářivě bílých jako v reklamě na Vanish, naopak na konci tak zaprasených a orvaných, že je lepší je spálit. Bohužel český název klame, čekal jsem poctivou vyvražďovačku ... dostal jsem survival horor/komedii s trochou krve na konci. Stejně jako se svatbou ... jednou a dost. 60% ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)