Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

Mzetko

Klasická romantická komedie. Příběh je rozhodně banální a předvídatelný. Za skvěle vypadající představitelku hlavní role dávám palec nahoru, stejně jako za Colina Firha, který je výborný. Takže to by bylo za 3*. ()

cachanell

Už jsem poněkud vyrostla z teenegerských filmů, ale pochopila bych se se film náctiletým líbí. Příjemná atmosféra, obměněné téma Popelky. A samozřejmě skvělý Colin Firth v roli aristokrata, který ztratil nejen svou cestu, ale i rodinu. Ale pozor, Ta holka mu ji zase samozřejmě ukáže ()

michael.film

Je mi jedno aký na to názor máte vy ale mne sa to páčilo. Amanda Bynes bola skvelá, dobre som sa nasmial. Páčilo sa mi to a 1 hviezdičku za to že spadol luster kôli tlieskaniu. Verte či neverte ale musela by to byť iná sila aby ten luster spadol. ()

KristKrist

Je to slušný průměr. Film mě bavil, v pohodě jsem ho shlédla a možná bych byla schopná ho vidět i znova,i když některé scény mi přišli prostě přitažené za vlasy. ()

ERRORMAKER odpad!

Hodně tragický romantický kus, plný tradičních amerických frází, gest a grimas. Pro mě osobně bolestná podívaná. :) ()

skockalanova

Amanda Bynes a Colin Firth su v tomto filme taki roztomili, ze mi vynimocne ani nevadi, ked ma tymto filmom cez sviatky napadaju televizie zo vsetkych stran. Je to sice kazdopadne priemerna komedia, ale herci v nej su deviza, vdaka ktorym tento film prepinam len pocas reklamy ()

BStone

Colin Firth řádí spolu s kráskami Kelly Preston a Amandou Bynes v komedii o hledání otce, nalezení dcery a u které vlastně od začátku tak nějak víte, jak to skončí. Ale žánru romantické komedie ostudu určitě nedělá. 50% ()

Mickel.Stekr

Nejedná se o velkou pecku ale co se dá čekat od filmu z roku 2003. Scenář dosti jednoduchý ale jde vidět, že ve skutečnosti má film něco do sebe. Jediné co se mi na filmu nelíbilo je její usměv děsí mě to je asi kvůli tomu že na mě působý nuceně. Fantastický film určitě doporučuji. ()