Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

blackrain

Trošku naivní a pohádkový příběh, ale proč ne. Někdy jsou totiž tyto filmy lepší než cokoliv jiného. Pokud jste vyčerpáni po náročném dni, tak vám můžu tenhle film jedině doporučit. Já jsem si při něm odpočinula, protože jsem nemusela nad ničím přemýšlet. Prostě jsem úplně vypnula. ()

ABLABLABLA

Tento film mám ráda. Uznávám, že je celkem o ničem, ale herečka Amanda Bynes, mě vždycky dokáže rozesmát, Colina Firtha mám velmi ráda (nejlepší je ale v Bridgetse zatím - 14.9.2011 oprava: nejlepší v The King's speech). Je sice fakt, že občas mě ty strašné "taneční kreace" Amandy neskutečně štvaly, ale jinak je to pohodový snímek. Z nostalgie mé puberty musím přidat ke 3* normálním ještě jednu:) ()

Budweiser

První polovina filmu byla opravdu povedená komedie, dobře jsem se bavil, bohužel druhá půlka už tak zábavná nebyla. Na konci byl klasický happy end, proto jenom tři. ()

YURAyura

Moderni variace na americkou Popelku v Britanii. Hlavni koc, je fakt dobra, ale nesmi mit nejak sepnute vlasy za usima. Cele je to tezko uveritelne - zkratka pohadka, ale podana s takovou gracii a ftipem, ze jsem jim to sezral i s navijakem... A takove ty americko-britske herdy do zad, to bylo moc pekne... ()

Lucjen

Film videný v dosť útlom veku a už vtedy zväčša vďaka Firthovi. Film si naozaj zasluží 2*, tá 3 je u mňa z nostalgie. Ako malá som v tom videla nesmierne krásny a dojemný film... ()

kajas

Já mám tenhle film fakt ráda, ale neskutečně mne irituje (omlouvám se za ten výraz, často ho používám místo jednoho vulgarismu) neustálé reprízování na televizi Prima a letos (rok 2009) mě dorazilo jeho uvedení jako premiéry na televizi Nova. Za takových podmínek odebírám * jinak příjemné romantické komedii se sympatickými herci (Drama? To určitě ne!). ()

Chen

Nejsem sice pubertální holka snící o velké lásce, ale s ohledem na ostatní projekty podobného ražení tři hvězdičky dám. Není to ani extrémně přeslazené, místy je to zábavné a Oliver James a Kelly Preston vdechli filmu život. ()

rakovnik

Prvoplánová blbůstka, stavící na mnohokrát viděném, jen v jiném kabátku. Colin Firth je zde jediným opravdovým hercem, zbytek ansáblu jen tak přicmrndává a podivně se pitvoří. Hloupé zápletky měly být vtipné, ale u mě tedy rozhodně nebodovaly. Nepřál jsem té holce nic zlého, ale tohle opravdu ne. Američané se zde profilují jako trapní pitomci a angličany tento film vyloženě uráží. Každopádně, za několik slušných scén alespoň **. ()

Gee.Rocks

Pro mě výborný teen film. O něco horší než Deník princezny, ale myslím, že moje dítě by újmu na zdraví neutrpělo. ()

Nautila

Další teenage komedie o tom, jak jsou amíci kůl, fríí a prostě nejlepší, a všichni ostatní jsou zkostnatělí primitivové. ()

Stanley

Podívaná, která to se svou otřesnou naivností chvilkami natolik přehání, až překračuje meze tolerance a koukatelnosti. Pomohlo by jí, kdyby směřovala do parodie, ale ona nesměřuje, pořád se totiž tváří, že to vlastně myslí vážně, i když je každému jasné, že nemůže. Nicméně obsahuje pár momentů, pár postav, pár elementů, které jsou zábavné, srdečné, vtipné a které přináší aspoň drobky hodnotných odkazů, a za ně díky. ()

Elyssea

Je smutné jaké role Colin Firth bere. Bynes se totiž jenom děsně šklebí a ten její nagelovaný paňáca hereckého umu moc nepobral. ()

ad odpad!

Opravdu velmi hloupé, nebýt charismatického Colina Firtha, nestál by film ani za zlámanou grešli.... Jenom přemýšlím, proč se rozhodl v tomto filmu vystupovat?? ()