Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

offlineman odpad!

Další trapárna o Popelce, která najednou vstoupila do lepšího světa! Klasické zobání pro vypatlaný dospívající dívenky a zapšklý čtyřicítky! Snad poprvé sympatizuju s uživatelem woodym! ()

Jerris008

Já si tuto komedii v Popelčině stylu celkem oblíbila. Amanda je sympatická a roztomilá, chvílema už to sice přechází do diblíkovosti a přehrávání, ale i tak se to hlavně díky Colinu dá zkousnout a když se úplně uvolníte, můžete si tento film celkem i užít. 55% ()

Havala

Pokud vezmu v potaz skutečnost, že i manželka se chce na "něco" v TV dívat, tak tento film dokonale plní svou úlohu. Je to klasická romantika jak ubohá dceruška najde svého papá a matka která je 17 let sama (??) se k němu vrátí. No mazec:-) ()

Film.maniak

Objektivně si tento film 4* nezaslouží, já mu je ale přesto dám! Není ničím zvláštní ani nijak skvělý, já ho ale prostě žeru.. Je tam vše co potřebuji.. úžasný a milovaný Colin Firth, rozkošná Amanda Bynes coby drzá a naivní puberťačka, krásné prostředí Londýna, skvělá babička a sluha, romantika a hrozně příjemný soundtrack. Viděla jsem to tisíckrát a doufám že to ještě tisíckrát uvidím :) ()

cinema_cz

Ve filmu, který je ke konci (světě, div se) spíš lepší než horší, nakonec průpovídky typu "královnu nedělá korunka" působí mnohem ústrojněji než prvky usvědčující režisérku z přesvědčení, že -náctileté divačky neudrží pozornost, pokud nejsou baveny ve stylu MTV. 60 % (Alena Prokopová, Ci 09/2003, str. 76) ()

ostravak30

Co ta holka chce je film v podstatě neznámé režisérky, pro kterou byl toto druhý film. Není to špatná komedie, ale také nelze čekat mnoho. Oddychová záležitost je vlastně předem daná. Holka najde tátu, toho si chce vzít zlatokopka a divák asi tuší, co se stane. A tak zaujmou koncentrovaná porce trapasů v podobě velmi talentované Amandy Bynes. Colin Firth asi pro divačky též není k zahození. A přestože je dopředu jasné, že to musí dopadnout dobře a celý konec, včetně uzavření kandidatury na premiéra, je jasně daný, stejně jsem se zasmál. Americký film odehrávající se z velké části mezi suchými Brity je určitě zpestření. ()

Chladek

Snímek sice nedělá z chudé dívky královnu, ale dceru vysoce postaveného muže, což je pro ni dá se říct to samé. Způsob, jakým A. Bynnes hraje onu slečnu je skvělý. Svým "nevychovaným" chováním a způsoby nakazí každého, kdo se kolem ní ocitne. Musí se ovšem rozhodnout. Být sama sebou, mít uznání svých přátel, nebo se chovat společensky, být mezi smetánkou a všechno ztratit. Na své skutečné já se díky ní rozpomene i vynikající C. Firth, coby kandidát na premiéra Anglie. Doporučuju! ()

atrapa

Tak tohle už fakt ne, asi jsem stará na tenhle typ filmů. Sice jsem se při pár scénách musela ironicky zasmát, ale tam to režisér asi nezamýšlel. Pro mě fraška, blízko odpadu. Jediný kdo to vytáhnul výš je Colin Firth, který je pro mě jeden z nejlepších herců, ale tady neměl příležitost ukázat co v něm je, spíš naopak, bohužel pro nás. ()

Mord122

Od začátk ujsem přesně do detailu věděl jak to dopadne, což pro film není zrovna moc vdobrá vizitka...Neskutečná blbost!!!! ()

Charlinka

Řeknu vám přicházím na chuť filmům v originále. Všechno pak vyzní aspoň o polovinu lépe. Tenhle film mi vždy přišel hloupý ale v originále už ty klišé nebyly tak kýčovitý a celkově se na ten film dalo koukat. ()

Moni33

Já vím tenhle film není ničím výjimečným, ale mě se přesto líbí. Nemůžu si pomoct, ale vždy když Daphne vleze na podium přehlídky musím se usmívat a fandit jí, to samé když Daphne s tátou ujíždí na motorce fotografům. Návi celý film doprovází opravdu skvělá hudba a jednu hvězdičku navíc si také zaslouží můj oblíbený herec Colin Firth, který hraje naprosto skvěle ( zbožňuju scénu, když tančí v kožených kalhotách před zrcadlem :)) ()

Keen.lady

Je mi naprosto jedno, co ta holka chce, ale hlavně jí to prosím vás dejte, ať už neotravuje. 105 minut utrpení. Plusem je jedině chudák Firth (stálo ti to za to, kámo?) a prostředí. Ten buclatý připitomělý ksichtík Amandy Bynes mě vytáčel celý film. Auč. ()