Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

AndrewNewman

Tieto úlohy sa Colinovi hodia najviac. Charizmatický sympaťák, trochu "ťuťo" avšak v podstate veľmi správny chlapík. Amanda je samozrejme sympatické dievča, voči ktorej som nikdy nič nemal. Fajn komédia, ktorá neprekvapí, ale ani nesklame. ()

StormyWhispe

Dnes by som tomu filmu dala ťažko 1* (klamem, kvôli Colinovi Firthovi by som dala hneď aj 2), ale pamätám si, že keď som mala nejakých 13, tak som ten film zbožňovala a vždy keď išiel v telke, nadšene som pred ňu sadala. A už len pre tú nostalgiu dávam hviezdičky 3 a tíško mlčím, čo všetko na tomto "skvoste" bolo zlé. ()

blazma

Tady je mi to líto ale ať se snažím jak koliv tohle je prostě až moc hloupá rodinná komedie která se z vás snaží udělat naprostého blbce. Takhle mi to prostě přijde. ()

Simon@

Víte, mám-li být upřímná, toto je můj první opravdový komentář a jsem ráda, že ho mohu věnovat právě tomuto filmu. Díky němu jsem totiž pochopila, jak je důležité mít vlastní sen a jít za ním za každou cenu, ač se to možná zdá někomu naivní a hloupé. Je to upřímná, milá a vtipná romantická komedie, která navíc oplývá skvělým hereckým obsazením. ()

Blecha

Je to sice průhledná komedie, postavy jsou krásně černobílé, ale já jsem se při ní výborně bavila. Amanda je krásná a milá, Colin je prostě skvělý a pohádky o popelce jsem měla vždycky ráda... ve všech možných podobách:-) ()

racing666

Je pravda, že je to naivní a já nevím, co všechno už tu bylo zmíněno... ale hlášky jsou tam dobrý a Colin Firth to hraje perfektně. Pro mě 3,5* = 70% ()

Je to ohrané a je to neoriginální, ale bylo to milé a dalo se na to koukat a jeden se nechytal za hlavu...tedy, ne až tolikrát, jak by od toho mohl čekat :) ()

gpx odpad!

Zoufalá snaha vytvořit "srandu" na úkor Anglie je k smíchu, ale úsměv nevyloudí. Glorifikace amerických způsobů je k pláči, ale slzu neuroníte. Když k tomu přičtu fakt, že hlavní hrdinka není ani kočka ani pes, vychází mi z toho pořádně umaštěný ODPAD! ()

rytir1

Některá hodnocení zde jsou myslím dosti nadsazená, v příjemném pohodovém filmu nemůže nikdo chtít hledat režii Tima Burtona...Výkony skvělého Colina i krásné a střelené Amandy stojí jistě za podívání, film není nijak zvláště velkou kvalitou, ale ani úplnou hrůzou. Jistě příjemná odpočinková podívaná pro ty co rádi rodinné komedie. A je-li na tomto a jemu podobných těchto filmech vše tak dokonale předvídatelné jak někteří píší, pak nechápu proč na to koukají a nakonec tomu dají za tři hvězdy:-))) ()

david666

asi jsem divný ale já ten film prostě má rád. Ačkoliv je předvídatelný, přeslazený a vlastně by se dalo říct, že obsahuje veškerá klišé. Ale tady mi to kupodivu nepřipadá nějaké divné - k tomu má oblíbená Amanda Bynes. ()

unclejack

Colin Firth je už len sám o sebe dôvod tej jednej hviezdičky. Mne film prišiel ako solídna komédia trochu komornejšieho rázu. ()

jessic

Prostinký příběh o chudé popelce, která odjede do Londýna hledat svého otce, kterým je vysoce postavený lord, ztvárněný Colinem Firthem. Vtip měl možná vzniknout ve střetu přirozené americké dívenky s britským snobským prostředím, ale scénář se moc nevydařil a ani neherečka Amanda Bynes a ostatní křečovité postavy to moc nevytrhli. ()

Fantasy

Námět a příběh docela šel, sice se dal děj snadno odhadnout, ale i tak to byla místy zábava. Oprávněně tedy házím film do šuplíku společně s Protivný sprostý holky, LOL, Královnou ročníku, atd. Hudba nic moc (no, možná jedna nebo dvě písničky byly docela ucházející) a herecké výkony... no, jak to jen říct. Horší než u LOL, kde většinu filmu zachraňovala Demi Moore a (ano, přiznám to veřejně) Miley Cyrus, ale pořád o 1000% lepší než Protivný sprostý holky, který byly... jak jen to říct slušně... ale, kašlu na to, řeknu to na férovku -> totální pí***ina! Chápu, že Amanda Bynes je ústřední postava (a kdyby nasadila jinej výraz, věřila bych jí to hraní mnohem víc), ale (alespoň) pro mě je nejhlavnější Colin, ve scéně s motorkou je frajer! Sice jsem ho ze začátku nenáviděla, ale čím víc se blížil konec (mimochodem přeslazený jako marcipán), tím víc se mi líbil. A taky Amandin princ na bílém koni, ale jen kvůli té kytaře. Zpět k tématu. Některé scény byly vtipné, jiné působily spíš divně, ale v průměru se to tak nějak srovnalo. Závěr? Doják s předvídatelným dějem a ucházejícím hereckým osazenstvem. ()

Nemooo

Dospívající slečna touží poznat svého otce, čímž se jí pak povede ho dát dohromady s matkou.. Nijak originální ()