Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 1
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

Kaleidoskop

Skupina nacistů, která přežila díky pilulkám až do dnešních dob se rozhodne zvrátit chod dějin a dovézt Hitlerovi atomovou bombu. Již sama zápletka tohoto skovostu normalizační kinematografie ukazuje na skvělou zábavu. Fantastické herecké výkony krásně ztvárňují výborný scénář (zejména musím ocenit jednoho z nejlepších Hitlerů co jsem kdy viděl) a kamera s trikovými sekvencemi jsou jen třešničkou na již nazdobeném lahodném dortu. Hvězdičku musím strhnout za mírný zmatek na konci, kdy už jsem trochu nevěděl v které době a s kým tam vlastně jsem, ale jinak nemohu jít s hodnocením níže. ()

CrazyWolf

Tak tomu říkám sci-fi komedie! Dobře promyšlený scénář, výborně zahrané... tomu se zkrátka nedá skoro nic vytknout. Nezapomenutelná je třeba vedlejší role americké turistky v podání Marie Rosůlkové, která vytočí Hitlera až k nepříčetnosti. Zoufalý Adolf, který po setkání s ní křičí "Za takových podmínek se přece nedá vést světová válka!" je prostě geniální. ()

McIron

Krausi, to jsou způsoby! Sovák s Menšíkem samozřejmě zastiňují úplně všechny, ale nevadí to. Famózní minirole Nárožného. Jinak pocta českému brutalismu - Hotel Intercontinental, Kotva...interiéry před odletem jsou z metra IPP. ()

ToddB

Trio sympatických nacistů. Člověk se přistihl, že jim skoro fandí :-)) Sovák, Menšík, Brodský .....kde jsou časy téhle herecké generace? :-/ ()

clm

Perfektná česká Sci-fi komédia ktorá dokazuje, že aj z mála sa da vytvoriť nadčasová zábava! ()

hostivít

Není asi lepší komedie, která by využívala nápad s cestováním v čase. Výborné je scéna, kdy jede Kostka s Nárožným a volá sám sobě. Nebo celá první scéna u Hitlera. Vynikající Sovák, Menšík, ale také Rosůlková, Šimánek, Peterka. Je to komedie, která funguje při každém shlédnutí, narozdíl od Vorlíčkových není až tak moc bláznivá a překombinovaná. Skvělé. ()

dikmoreon

tak tento film patri medzi moje najoblubenjsie vobec. Presne moja salka kavy, mozem to pozerat snad 10x za rok a stale sa bavim. Vyborny kusok! ()

tombass

Film mě velmi příjemně překvapil. Dobře zvládnutá sci-fi-comedy s parádní zápletkou a skvostným hereckým obsazením...nadčasové. 90% ()

P/\/EL

řada skvělejch nápadů..gagů....ale jasně..logika...ale prostě time travel klasický problémy...... Skvělý herci, jistě..neni to bez chybičky....hláškování je křečovité...ale někdo to má rád....ale....je to super..retro...styl..krejzy hudba....Cestování v čase, Nácci....hajlující papoušek(kratičkej záběr v úvodu).....černej humor...ironie a různý takový socialistický narážky..... Nevim, co Vám schází - jestli potřebujete sci-fi plnou hyperrealistickejch efektů.....tak....od toho jsou jiný filmy a většinou to neni sranda a pohoda (takový prostě byli socialistický filmy(nebo ty protektorátní komedie) jistě to neodráželo 100 procent realitu, ale byla to svym způsobem bezstarostná doba....pro většinu lidí, sorry....nebyl sem tehdy na světě, ale působí to tak na mě...z vyprávění...z dokumentů a film...jasně....normalizace...šeď a tak...ale bylo to prostě pro lidi, né tak moc jak Troška...ale....).. Jedna z nej českejch sci-fi komedií...taková prostězaslouženě kultovní záležitost.... Zabil jsem Einsteina, pánové mám taky rád....ale je to míň vyprávné a některé pasáže trochu slabší.....Čepek v roli Einsteina mě iritoval........ale přesto to má taky styl...........což je docela dost důležitý... Nevim, co se točí u nás v dnešní době je uplně na.......ho*** ()

Barney

Nádhera. Jedna z nejlepších sci-fi komedií, co jsem kdy viděl. Kostka, Menšík, Sovák... Koncert dokonalosti. Jako u mnoha starých českých filmů musím dodat, že být to natočeno v anglicky mluvící zemi s patřičnou propagací, stal by se z filmu celosvětový hit. Takový český zdařilý předchůdce neméně skvělého Návratu do budoucnosti. ()

vojtaruzek

Velice zajímavý film, obsazení super. Kvalita triků dobrá. Nápad výborný. Provedení taky. Herci hrající Hitlera, Himmlera, Goringa a spol. vypadají velmi věrohodně. Není co vytknout. Nejlepší český film z doby totality. ()

schebman.m

...škoda, velká škoda, že se v této "modernější" době netočí takové komedie jako v "normalizačních" 70-kách - jen namátkou - Zítra vstanu a opařím se čajem; Pane Vy jste vdova; Čtyři vraždy stačí drahoušku; Zabil jsem Einsteina pánové; Kdo chce zabít Jesii... Podle mě všechyn tyto filmy jsou a vždy budou minimálně na úrovni (ne-li výš) než světová tvorba. ()

vhorky

Herecký koncert Petra Kostky. Film nepostrádá vtip ani správný dějový náboj. Rozhodně lze film zařadit mezi povedené. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016