poster

Zítra vstanu a opařím se čajem

 • anglický

  Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

Komedie / Sci-Fi / Válečný

Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Petr Kostka, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Marie Rosůlková, Otto Šimánek, Valerie Chmelová, Josef Větrovec, Slávka Budínová, Zuzana Ondrouchová, Josef Bláha, František Peterka, Marie Drahokoupilová, František Vicena, Horst Giese, Jan Sedliský, Jiří Hanák, Ota Sklenčka, Jan Pohan, Karel Hábl, Miloš Vavruška, Pavel Spálený, Zdeněk Hodr, Gustav Opočenský, Svatopluk Beneš, Petr Nárožný, Viktor Maurer, Jan Přeučil, Ladislav Šimek, Štěpán Bulejko, Zdeněk Novotný, Elena Strupková, Jitka Zelenohorská, Vladimír Hrabánek, Jana Krausová, Miroslav Moravec, Jiří Lábus, Jana Hermachová, Vladimír Kratina, Vlasta Kleinová, Jan Kotva, Zdeněk Mlčoch, Josef Šebek, Bedřich Šetena, Jiří Lír, Vladimír Pospíšil, Žofie Veselá (Kanyzová), Jana Smrčková, Jiří Žák, Zdeněk Vondráček, René Gabzdyl, Milan Pěkný, Bert Schneider, Karel Bělohradský, Zdeněk Jelínek, Vladimír Navrátil, Eduard Pavlíček, Milada Karasová, Eva Kůsová, Josefa Křížová, Vladimír Mácha, Luděk Nešleha, Miloš Vávra, Petr Drozda, Karel Engel, Jaroslav Klenot, Ladislav Lahoda, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jaroslav Tomsa, Karel Vítek st., Jindřich Narenta, Julie Jurištová, Jiří Schmitzer, Jiří Hálek, Soběslav Sejk, Roman Skamene, Nelly Gaierová, Jiří Horák
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  **

  Knihy Josefa Nesvadbu mám rád a niekoľko z nich ostalo v mojej knižnici aj po opakovaných čistkách. Predchádzajúce nemôžem povedať o Jindřichovi Polákovi, ani o Petrovi Kostkovi. Moje sklamanie z filmu, ktorý som si opakovane pozrel iba pre potvrdenie pôvodných dvoch hviezdičiek, bolo naplnené. Považujem ho za bezvýznamný film, ktorý sa iba obtrel o tematiku sci-fi a na komédiu by musel obsahovať násobky vtipných dialógov a situácií, než v skutočnosti obsahuje. Naďalej obhajujem právo, ktoréhokoľvek užívateľa udeliť tomuto filmu ľubovoľný počet hviezdičiek, aj keď takýto počin nedokážem pochopiť.(14.4.2012)

 • Anderton
  ****

  Asi to mal natočiť Lipský, ale stále sa aj v réžii Jindricha Poláka jedná o veľmi solídnu crazy komediálnu zábavu. Názov ako stvorený pre tento žáner, ostatne vo vymýšlaní názvov bláznivých komédií sme boli majstri rovnako, ako v ich natáčaní. Ja nie som sklamaný, ako niektorí tu prítomní, pretože aj keď si myslím, že je logické, ak hodnotíme podľa vzájomných porovnávaní, netreba strácať objektivitu a hodnotiť film aj samostatne. No nebolo to lepšie ako bežná hollywoodska komédia?(14.8.2012)

 • noriaki
  *****

  Druhé nejlepší sci-fi Jindřicha Poláka, po nepřekonatelné Ikarii XB 1. Tohle mnohem víc zapadá do československé produkce, protože jde o komedii plnou omylů ve stylu "Pane, vy jste vdova!". Ale troufnu si tvrdit, že s mnohem ambicióznějším scénářem, ze kterého by se po menších úpravách dal natočit luxusní mrazivý thriller. Možná by to ani nebyla škoda, protože mi film přišel mnohem víc napínavý než vtipný. Zapamatovatelných hlášek je tentokrát minimum a ryze humorných situací také. Pokud už se objeví, tak jsou skryté ve s citem pronesených poznámkách nenarušujících atmosféru. Výborný Petr Kostka a možná jde o jeho nejlepší roli.(8.1.2017)

 • lennyd
  ****

  Bratři Burešové (Petr Kostka) nemohou být rozdílnější. Všemi oblíbený, svůdník žen a gauner Karel a vedle něj trochu uťápnutý, leč galantní Jan. Když se jednoho rána Karel udusí rohlíkem, vidí Jan svoji příležitost, jak získat bratrovo místo, a s tím i jeho přátele a ženy. Získá tím ale také podivný kšeft se skupinou neonacistů, kteří se chtějí vrátit do minulosti a dát Adolfu Hitlerovi vodíkovou bombu... Čím to, že se v druhé polovině minulého století roztrhl pytel s českým sci-fi filmem, a že většina příspěvků do tohoto žánru sice neoplývá dokonalými vizuálními efekty, ale vše vynahrazuje skvělým nápadem a zpracováním. Ať už jde o Což takhle dát si špenát, Zabil jsem Einsteina, pánové nebo právě Zítra vstanu a opařím se čajem. Skvělý scénář doplňuje výborné herecké obsazení (Kostka, Sovák, Menšík, Brodský) a dokonale vtipné scény (kdy Klaus Abbard (Jiří Sovák) přesvědčuje Adolfa Hitlera o jeho prohře právě ve chvíli, kdy se fašistům nejvíce dařilo). Rozhodně jeden z filmů, který nikdy neomrzí...(10.5.2012)

 • Aiax
  *****

  Asi nejzářivější důkaz otřepaného "takové filmy se už dneska netočí". A opravdu - dokáže si někdo představit, že by dnes u nás vznikla tak jiskřivá, originální, vtipná a vůbec fantastická SCI-FI komedie? O dobré české komedie je v poslední době nouze a navíc sci-fi... Eh, to už máme v těch našich českých luzích a hájích větší šanci uvidět polární záři. Nevím, možná to bylo dobou, snad tenkrát český film ovanulo nějaké kouzlo, že se zrodily perly jako Zítra vstanu, Zabil jsem Einsteina, Návštěvníci apod. Važme si toho, protože to nejsou jen skvělé filmy, to je fenomén, který nám závidí celý svět.(3.12.2004)

 • - Ve scéně, kdy zděšenému Hitlerovi (František Vicena) pustí dokument o prohrané nadvládě Německa, je použit střihový dokument vytvořený pro film, který doprovází také sugestivní hudba. Konkrétně se jedná o skladbu z filmu Tango Notturno (1937), kterou nazpívala hvězda tehdějšího němého filmu Pola Negri. (sator)

 • - Ako interiér raketodromu použili filmári stanicu metra I.P. Pavlova. (Raccoon.city)

 • - Záběry s artisty se točily na střeše obchodního domu Kotva. Natáčelo se i v hotelu Intercontinental v Praze a v Karlových Varech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace