poster

Zítra vstanu a opařím se čajem

 • anglický

  Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

Komedie / Sci-Fi / Válečný

Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Petr Kostka, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Marie Rosůlková, Otto Šimánek, Valerie Chmelová, Josef Větrovec, Slávka Budínová, Zuzana Ondrouchová, Josef Bláha, František Peterka, Marie Drahokoupilová, František Vicena, Horst Giese, Jan Sedliský, Jiří Hanák, Ota Sklenčka, Jan Pohan, Karel Hábl, Miloš Vavruška, Pavel Spálený, Zdeněk Hodr, Gustav Opočenský, Svatopluk Beneš, Petr Nárožný, Viktor Maurer, Jan Přeučil, Ladislav Šimek, Štěpán Bulejko, Zdeněk Novotný, Elena Strupková, Jitka Zelenohorská, Vladimír Hrabánek, Jana Krausová, Miroslav Moravec, Jiří Lábus, Jana Hermachová, Vladimír Kratina, Vlasta Kleinová, Jan Kotva, Zdeněk Mlčoch, Josef Šebek, Bedřich Šetena, Jiří Lír, Vladimír Pospíšil, Žofie Veselá, Jana Smrčková, Jiří Žák, Zdeněk Vondráček, René Gabzdyl, Milan Pěkný, Bert Schneider, Karel Bělohradský, Zdeněk Jelínek, Vladimír Navrátil, Eda Pavlíček, Milada Karasová, Eva Kůsová, Josefa Křížová, Vladimír Mácha, Luděk Nešleha, Miloš Vávra, Petr Drozda, Karel Engel, Jaroslav Klenot, Ladislav Lahoda, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jaroslav Tomsa, Karel Vítek st., Jindřich Narenta, Julie Jurištová, Jiří Schmitzer, Jiří Hálek, Soběslav Sejk, Roman Skamene, Nelly Gaierová, Jiří Horák
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ****

  Máte poslední přání? Jo, až příští rok pojedeš na dovolenou, dej pozor ať ti nenastydnou záda, budě Tě trápit ischias..Jo, jo srandičky, srandičky - chopte se ho :-)))) Super komedie, plná záměn, zvratů ve stylu francouzských komedií s Funesem. Pár nácků přežívajících v Jižní Americe se chce vrátit prostřednictvím cestovní kanceláře z budoucnosti (CK se specializuje na lety do historie) s ukradenou americkou bombou do druhé světové války a zbraň nabídnout Hitlerovi. Bohužel, jak už tomu v komediích a chronoletů bývá, náckové se do historie vrátí, ale ne do období které chtěli....(25.1.2011)

 • cinemag
  *****

  Napsal jsem rozsáhlý komentář, ale bohužel jsem ho omylem smazal. Takže ZÍTRA VSTANU A OPAŘÍM SE ČAJEM je výborná česká sci-fi komedie o cestování v čase, výborné kostýmy, exteriéry, herci. Ztvárnění je dost slušné. I když se zub času občas projeví. Stylem je to velmi podobné americké trilogii BACK TO THE FUTURE. Petr Kostka zde září v dvojroli - patrně jeho nejslavnější role.(1.2.2012)

 • pakobylka
  ****

  Cestování v čase po česku ... vyobrazené se zdravým sebevědomím a s typicky švejkovským náhledem na svět a jeho dějiny. P.S.: Musím přiznat, že v dávno ztracených dobách mého ranného mládí mě zrovna tahle komedie nijak zvlášť neoslovila - a to z jednoho prostého důvodu: Na filmovém plátně - či na televizní obrazovce bych daleko raději sledovala avizované dinosaury nežli Adolfa Hitlera ... a poměrně dlouho jsem tvůrcům nemohla odpustit, že na ta sympatická a po všech stránkách roztomilá zvířátka jakýmsi trapným nedopatřením nakonec nedošlo ... ;-)(20.9.2016)

 • nascendi
  **

  Knihy Josefa Nesvadbu mám rád a niekoľko z nich ostalo v mojej knižnici aj po opakovaných čistkách. Predchádzajúce nemôžem povedať o Jindřichovi Polákovi, ani o Petrovi Kostkovi. Moje sklamanie z filmu, ktorý som si opakovane pozrel iba pre potvrdenie pôvodných dvoch hviezdičiek, bolo naplnené. Považujem ho za bezvýznamný film, ktorý sa iba obtrel o tematiku sci-fi a na komédiu by musel obsahovať násobky vtipných dialógov a situácií, než v skutočnosti obsahuje. Naďalej obhajujem právo, ktoréhokoľvek užívateľa udeliť tomuto filmu ľubovoľný počet hviezdičiek, aj keď takýto počin nedokážem pochopiť.(14.4.2012)

 • sepp
  ***

  Drive jsem tento film zboznoval, ale cim vicekrat ho shlednete, tim se jeho kouzlo vytraci. Namet i zapletka je vytecna, presto jista tendencnost ceske kinematografie z obdobi totality je samozrejme i zde - nackove, jez chteji Hitlerovi predat atomovou bombu, a to za vyuziti ceskoslovenske "pokrokove" technologie umoznujicich cestovan icasem, tupy americky par...(28.8.2003)

 • - Když se Jan Bureš (Petr Kostka) probouzí na smetišti a nastupuje k řidiči (Petr Nárožný) do kamionu, požádá ho, jestli si může zatelefonovat. V tu chvíli je záběr na telefon systému AMR, který se v době natáčení zatím pouze testoval. Systém AMR (Automatizovaný Městský Radiotelefon) vyvinula firma TESLA v polovině sedmdesátých let minulého století. Tato síť sloužila původně hlavně pro komunikaci pracovníků Spojů a později i vysokých státních úředníků. Síť byla vypnuta v roce 1999. (PaulxH)

 • - Miloš Macourek s Jindřichem Polákem psali scénář konkrétně pro Petra Kostku, který málem roli nepřijal. (kosticka7)

 • - Těsně před tím, než se Jan Bureš opaří čajem, zazní v rádiu, že "Socialistické státy zajistily úspěch mírové konference", což je vzhledem k datu tohoto dne (1.června 1996) dnes již úsměvnou neprozíravostí scénáristů. (#47)