Po mnoha sklizních... Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Zatají přitom Honzovi, že svého pubertálního syna Kubu, který cestuje s nimi, unesl, a k tomu utíká před dluhy, které stihl nasekat za dobu, co se neviděli. Honza s Klárou mají sami problémů nad hlavu. Vedle manželství řeší, jak pomoci krachujícímu vinařství a zamezit krádežím ve vinicích. Klára navíc bojuje s úklady zaměstnance Humpla a předsudky okolí, které nevěří, že coby žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký)... (Bioscop)

Ozzy2

Jestli si někdo myslel, že někdo začne ,milovat ,Moraváky, Moravu a pivo vymění za patoky nazývané víno a pohrne se do tzé Asie na dovolenou, tak pak byla tato třídílná reklama naprosto zbytečná.Alespoň v mém případě. ()

hrudka

Ačkoli z toho mám asi nejpříjemnější pocit z celé trilogie, pořád to nestačí. Je to sice milé, nostalgické, občas vtipné, zasmál jsem se teda asi jenom jednou, ale vlastně takové prázdné. Docela sympatická policistka hraje úlohu té odvážné ženy, (odvážnost spočívající mít "větší koule" než kolega) která ale, bůhvíproč a bez sebemenšího předchozího náznaku, si začne vztah s podvodníkem... feminismus zabitý stereotypem. A celá zápletka se otáčí kolem krádeže spočívající vlastně v tom, že se děti tajně učí dělat víno? Přestovšechno takové důstojné rozloučení s Václavem Postráneckým a celým tím ovíněným product příběhem. ()

Lucas87

Film jsem odsoudil dopředu, protože úspěšný jméno by se nemělo natahovat. V případě Bobulí jsem byl ovšem mile překvapen jaký je to opět milý děj a pobavil jsem se výtečně. Na hodnocení zde na csfd je občas nutné koukat skrz prsty.. ()

chrispe

Neviděla jsem první dva díly. Tento se mi líbil, fakt. Jak to bylo natočený, krásný prostředí, dej taky ne úplně blbej a herci tam ze sebe nedělají idioty, jak je u českýho filmu tohoto typu mnohdy zvykem. 3,5* ()

Razzor_82

3Bobule jsou už úplně bez šťávy. Náladová turistická výprava na Moravu. Komedie to není ani ztřeštěná ani romantická. Herci nemají ve filmu prakticky už co hrát. Kromě povedených záběrů z Pálavy jde o zbytečně nudné pokračování. 4/10 ()

bearmeedek

Původní Bobule byla ve své době pěknou komedií, oslavou moravských vinic a folklorem ze života vinařů - samozřejmě s komediální nadsázkou. Dvojka chtěla pokračovat, ale dost se posunula do vod taškařice za každou cenu. Přesto to byla ještě komedie a se známými postavami. A teď nová trojka. Prý se vrátila ke kořenům a k prvnímu filmu. To musel vymyslet nějaký blbec. Přál jsem si, aby to byla odlehčená letní komedie, která mimo jiné opravdu vrátí po vynucené pauze lidi do kin. Absolutně hlavním nedostatkem filmu je, že v něm není možno najít komedii. Nejsou vtipy a nevypadá to, že by je tam někdo vůbec chtěl mít. Naopak film je docela ponurý, panuje zde depresivní nálada, což může být odrazem současné reality, ale potom měl mít film jinou kategorii. Pamatuji si, že po prvním filmu Bobule měla spousta lidí chuť hned po filmu zajít na víno. Já jsem už v půlce tohoto výtvoru věděl, že si hned doma dám pivo a panáka, jako výraz tryzny. Je mi to líto, vůbec jsem tento výsledek filmu nepřál. ()

neo93

Povedeně nostalgický snímek. Po dlouhých 11 letech tu máme už třetí pokračování bobulové série. Autoři jistě chtěli navázat na předchozí díly, především pak na skvělý první film. A řekl bych, že se jim to určitým způsobem povedlo. Zásluhou hereckého obsazení, které nejenže v podstatě zůstalo stejné, kromě již zesnulého Václava Postráneckého a několika nových tváří, ale i dokázalo předvést velice slušný výkon, zejména asi duo Hádek - Langmajer. Díky krásným záběrům na moravské vinice a nádhernou pálavskou krajinu se jim zase podařilo navodit tu příjemnou atmosféru zdejšího malebného kraje. A vymazlená hudba od Jana P. Muchowa, ve které zaznívají songy od skupin Mirai, Lake Malawi nebo Kryštof a Simy Martausové, to vše zase hezky podtrhuje. Na druhou stranu, třeba samotný příběh ničím moc nepřekvapí. Opět tu máme vinobraní, popíjení, větší či menší podvody nebo různé vztahové rozepře. Určitě nepotěší ani příliš nevyužitá dětská linka a nové dospělé postavy, jenž jsou nezáživné. Co je bohužel velké mínus, je také humor. Strašně málo vtipných a zapamatovatelných momentů. A když už přijdou, jsou některé z nich až příliš jednoduché a fádní. Film sice ubírá ze svého zábavného aspektu, naopak ale dost přidává na té dramatičtější stránce, což se mi paradoxně líbilo, třebaže je snímek prezentován jako komedie. Nutno rovněž vyzvednout zvukové záznamy V. Postráneckého, které se prolínají celým příběhem, tak i samotný závěr filmu, který je věnován právě jeho památce. Ačkoli 3Bobule mají několik mezer a nedostatků, pro mě se jednalo o zdařilý snímek, který mě znovu potěšil a navnadil, dát si ne jednu sklenku kvalitního bílého vína. ()

rublik05

Přestože nejsem moc velký fanoušek předchozích dvou dílů, které pro mě byly spíše utrpením, zvědavost a Netflix mě nakonec přesvědčily a dal jsem nejnovějším Bobulím šanci. Opět se podíváme na naši nádhernou jižní Moravu, na všechny ty kopce plné vinné révy a samozřejmě u toho nesmí chybět naše staré známé tváře Honza, Klára a Jirka. Tentokrát se však tvůrci zaměřili na existenční a vztahové problémy, na rodinné strasti, a také na podnikatelské trápení. Je však velká škoda, že většina scén vyzní zcela do prázdna, děj nemá potřebný drive, je docela nudný, vše působí tak nějak lacině a lehce tuctově. Postavy nepředvádí žádné velké výkony, jejich chování je místy poněkud nelogické, stejně jako jejich dialogy. Vadila mi i absence humoru, který je podle mě pro letní komedii zcela nezbytný. Musím však pochválit dobře odvedené filmařské řemeslo, kamerové záběry mi přišly docela v pohodě. Snímek 3Bobule beru jednoznačně jako nejlepší díl celé trilogie, oproti svým předchůdcům je mnohokrát lépe natočený, krásné moravské prostředí funguje dokonale, avšak pořád se jedná o silně podprůměrnou a zcela zbytečnou komedii, která divákovi nic zajímavého nenabídne a vlastně doteď nechápu, jaký smysl má točit takové filmy. 3/10. ()

Realmond

Mám rád Bobule, Pálava je moje slabost a mám rád i víno, ale je pravda že tenhle 3. díl už není tak uplně komedie, celé je to pojaté docela vážně oproti předchozím dvoum dílům, ale je to hezky zpracované i když někdy trochu nudnější. Ale ta policajtka a ty její honičky v autech tomu daly docela šťávu. ()

E lan

Takový film o ničem. Sem tam slušná scéna, ale jinak se scénář plahočí a nebaví. Není to vyloženě zle, Ramba je sympatická jako vždy v posledních filmech, ale celkově to prostě na průměr nestačí. ()

Wyrdas

V první řadě bych spekuloval o zařazení mezi plnohodnotné komedie - a to ne s ohledem na posledních 70 let... ale dokonce v porovnání s posledními slabými 30ti lety naší "komedie". Pokud to nebudu hodnotit jako komedii, ale jako lehko-vážný film ze života, tak pak je to úplně jiná odrůda. Nejsem vyloženě fanda téhle trilogie. Začal jsem na dvou bobulkách, ve dvou bobulích jsem přidal třetí a jelikož tohle hodnotím jako nejvyzrálejší ročník, přidám i tu čtvrtou. Nebudu se rozepisovat s jak moc odřenýma ušima to je, nicméně ten posun k lepšími je znát. Dokonce i ten Táborský se nakonec ukázal v lepším světle a k čobolovi Mirovi... v ksichtě mi nehorázně připomíná jednoho našeho místního zloděje a lháře se zákonem za dveřmi. A stejně tak, jak se na tu naší svini Gregora vaří voda, tak se uvařila i na něj - a to cením. PS: Celou dobu jsem nejvíc fandil nové policistce, vnesla do té hry nový vítr a nezklamala po žádné stránce! ()

Luxocculta

Po naprosto odpadové dvojce je tohle návrat k alespoň trochu uvěřitelné atmosféře Pálavských vrchů po vzoru prvního dílu. Potěší vážnější nálada i nostalgický nádech díky hlasu odcházejícího Václava Postráneckého. 60 % ()

Likan7 odpad!

Z Bobulí se stalo drama a já musím sledovat hodinu a půl dlouhou manželskou krizi Honzy a Kláry. Ramba je nesympatická stejně jako Hádek a já si chtěl prostřelit hlavu, když jsem zjistil, že jsem teprve v polovině. Hodina a půl dlouhá reklama na Moravu a všechny product placement, na jaký si vzpomenete. ()

ANTYCHRYST

Těžko hodnotit třetí pokračování bobulek.. Je to moje srdcovka :) začátek hodně ale hodně uvedomelej.. Smutnej.. Sentimentální.. Prostě jako kdybych koukal na jinej film.. Minimum humoru a samá vážnost.. Časem se to lehce povolí ale stejně se nemůžu zbavit dojmu že místo oddychoveho filmu o víně.. Plného humoru.. Sleduji vážné rodinné a existenční problémy a minimum humoru.. Ta pohoda a lehkost se úplně vytratila.. Chápu že hlavní hrdinové stárnou ale čekal jsem větší relax.. Nicméně stále tu je známá parta.. Která ať řekne cokoliv tak mě to prostě baví..bylo mě hodně smutno poslouchat hlas pana Postraneckeho.. :( ten tam opravdu chyběl a pohárek na jeho památku.. Konec je lidskej a milej a nakonec odcházím z kina uspokojen :) Ps:proběhla i povinná lahvinka bobulek při sledování :) 75% pro tuhle sérii mám prostě slabost.. Kryštof jako vždy nezklamal..a musim také pochválit hudební podklad od Muchova ()

RAFT

Po sedmi měsících zase v kině .Parádní letní pokračování.Spolu s prvním dílem dost povedená komedie.I když ,vlastně celá trilogie stojí za shlédnutí.Humor ve filmu je dostatek .Skvělá letní oddychovka .Poslední film Postráneckého .Za mě 75% ()

Azrail

Nostalgická tečka za životem a kariérou Václava Postráneckého. Celý příběh vlastně není dobrý, spíš plytký a rozháraný, včetně v podstatě absentující zápletky. Ale ve výsledku mi to vlastně tolik nevadí. Záběry z nádherné Pálavy jsou krásné a jako taková symbolická tečka to vlastně tak nějak funguje. "Dvojka" byla stále o dost horší. ()

Sundance.cz

Jako že Bobule 1 i 2 je víc než fajn, u 3 jsem trochu v rozpacích. Mám z celého filmu dojem, jako bych koukal na jeden díl rodinného seriálu. Vtipy už nejsou tak vtipné, děj spíše očekávaný a prostředí už známé. A na základě 1 a 2 se dala rozpoutat mnohem větší bitva o přízeň diváka, využít více rivality Čech a Moravy (a tady i Slováků)...vždyť tyto "národy" spolu na jednu stranu bojují, ale na druhou se rádi sami sobě zasmějou. 60 % ()

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

10.03.2020

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zrušení veškerých hromadných akcí s účastí nad 100 lidí se společnost BIOSCOP rozhodla dočasně zrušit premiéru filmu 3Bobule, která byla v plánu už… (více)