Příběh se odehrává ve Francii 14. století a je o posledním, oficiálním, Francií posvěceném duelu mezi dvěma muži. Jean de Carrouges (Matt Damon) a Jacques Le Gris (Adam Driver) jsou přátelé, ze kterých se stanou rivalové. Středobodem jejich pře je Marguerite (Jodie Comer), žena Carrougese. Tu Le Gris dle jejích slov napadne, ona ho veřejně obviní, jenže on tvrdí, že je nevinný. Carrouges začne bránit čest své ženy a výsledkem je duel s tím nejvyšším rizikem – smrtí. V případě prokázání nevinny Le Grise navíc Marguerite hrozí ještě upálení za živa. (Falcon)

Tony.cs

Některé pasáže nudné, některé parádní. Finále super. Charaktery zajímavé a dobře zahrané. Navzdory bitvám to bylo komorní, s minimem emocí. Špinavé a realistické. Rozhodně parádní kus kinematografie. Ridley tohle umí. ()

italka63

Tenhle film jsem si užila v dobrém i špatném a to svědčí jen o tom, jak kvalitně natočen byl. Z hradních interiérů mi byla zima od pohledu. Když jsem kdysi prvně viděla Adama Drivera, řekla jsem si, no je docela ošklivý, ale ty oči, ty mluví o všem. A mluvily. Své role se ujal excelentně a ve vousech vypadal velmi dobře. Předvedl celou škálu osobnosti, od bojovníka válečné vřavy, floutka honícího děvky, inteligentního panoše, přítele, chlapa co se prvně bezhlavě zamiluje... Matt Damon má tu nevýhodu, že tohle charisma zkrátka nikdy neměl a nemá a ačkoliv by teoreticky měl mít sympatie i podporu, nejde to, ač jeho výkon byl taktéž skvělý. A Ben, obarvený Ben, ten jeho výraz užívající si roli a života, ten byl fajn. A žena, krásná žena s očima posazenýma daleko od sebe a nádhernými vlasy, viděna sama sebou a dalšími dvěma úhly pohledů, vydaná posléze na milost a nemilost dětinskému králi a jeho ortelu. Přesně to líčí postavení žen ve středověku, jsi nic, nula, hadr, budeš děvkou kdy řeknu a obchodním artiklem rodiny kdy já, pán, rozkážu. Ale co její srdce a duše? Zkrátka, skvělý zážitek. ()

Helo

Výbornej scénář, kde se podařilo skvěle zachytit osobnosti postav zásadně ovlivňující vlastní vnímání daný situace, jen kupodivu a nepochopitelně dost sterilně (třebaže vlastně technicky bez problémů) natočenej. ()

dom156

Strašně rozpačitý jsem po shlédnutí tohoto díla byl. Nebýt závěrečných minut asi bych byl odcházel z kina mírně rozladěný, jelikož i když jsou pohledy 3 hlavních aktérů zajímavé nemohou zaplnit dějovou linku bez výrazného úspěchu. Sice se zde to hemží známými a u mě i oblíbenými herci, bez závěrečných minut bychom byli v průměru. Naštěstí přijde závěr, kdy jsem si i já uvědomil, že držím palce v souboji jen jedné straně a byl jsem napjatý jak struna jak to dopadne. Toto jsou ty emoce, které dobrý film by měl v divákovi vyvolat a u mě se to na závěr podvedlo. Nicméně díky vlažnému tempu a také dosti krvavým scénám, kdy krev z lidí stříká na všechny strany, dávám 4*. ()

Ediebalboa

Filmový kmet, Me Too a středověk. Na papíře se mohl jevit Poslední souboj jako komorní drama s přesahem do současnosti, ale to by u toho nesměl sedět Ridley Scott. Přes 2 hodiny konverzací díky vypravěčskému umu dua Ben a Matt utíkají jako voda, to bezesporu, nicméně když se o slovo přihlásí meče, tak s takovou pompou, že máte pocit, že jste spíš zpátky na place křížových výprav Království nebeského než u pře dvou zhrzených mužů o ženu. Scénář s vizuálem se zas u Scotta po letech sešel. ()

higuain

Ridley Scott je i po osmdesátce ve formě a je vidět, že když má kvalitní scénář, dokáže pořád velký věci. Rozmýšlel jsem i nad pátou hvězdou, protože až na nějaký maličkosti tomu vlastně ani není co vytknout - řemeslně je to brilantní, atmosféra středověku z toho jen čiší, herci jsou super a příběh je s ohledem na dobový zasazení přinejmenším netradiční (byť s ohledem na dnešní #MeToo dobu to místy působí trochu účelově). Že zůstávám u čtyř je tak důsledkem toho, že i když je na tom filmu téměř všechno dobře, pocitově tomu do toho úplnýho nadšení pořád něco chybí. 85%. ()

kajas

Američani nejsou normální. Nechat v kinech totálně propadnout takovou pecku? Špinavý krvavý středověk, rytířská čest a boj za správnou věc vyprávěný z pohledu tří hlavních postav. Bravurní pánské obsazení zastínila pro mě dosud neznámá Jodie Comer, jejíž procítěný výkon mě u závěrečného soudu totálně rozebral, takže doufám, že se dočká aspoň oscarové nominace. Ridleymu je 83 a natočil svůj nejlepší film za minimálně 10 let. Smekám a jsem ráda, že jsme před pár týdny v Atlasu zaplnili skoro celý sál (skoro nikde jinde se film nehraje). Tenhle kasovní neúspěch si nikdo ze zúčastněných nezasloužil. Asi pecka roku. ()

PP66

Dobrá podívaná, ale opakování příběhu z pohledu tři zúčastněných se mi zdálo nadbytečné, takový rozdíl tam zase nebyl. ()

Parlay

Ridley stále umí, o tom žádná… Špinavý středověk par excellence, historická lahůdka, která nabízí surovou, strhující choreografii soubojů a opulentní obrazy Evropy v dobách stoleté války. Povětšinou se bojuje mocí slov. Díky kvalitnímu scénáři a hereckým výkonům se jedná snad o ještě napínavější střetnutí než závěrečný poslední souboj. A že ten panečku také stojí za to, dění na plátně mě nenechalo vydechnout. Snímek, který by rozhodně neměl zapadnout. ()

sofiapetra

Dávám tomu 4, protože to bylo jistě těžké natočit, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo. Než jsem pochopila, že je to vyprávěno ze třech úhlů,  chvíli to trvalo. Ale jelikož šlo jen o nuance, nebylo to jen k užitku, ale i trochu otravné. ()

ilemas

Skutečný příběh vyprávěný ze tří úhlů pohledu, kdo má pravdu? O spravedlnosti nechť rozhodne Bůh. Velkolepá kamera jak je u Ridleyho Scotta zvykem, úchvatné záběry na mohutné hrady a vynikající herecký výkon Matta Damona. Filmu bohužel schází větší dynamika, více akce a napětí. Sám Ridley Scott prohlásil, že se mu film moc nepovedl, leč u diváků sklízí velký úspěch. ()

kagemush

Vůbec mi nevadilo, že tohle byl v podstatě remake Rašomóna (no fakt - hlavně schéma vyprávění je v podstatě stejné-všicki lžú a kradú , a pak si dva rozbijí držku, a kde je pravda?-zajímá to vůbec někoho? , každý to ,,viděl" jinak...... - anebo byl Rašomón převyprávěnkou tadydle tohoto příběhu?). A protože zde herci neměli takový ty vybělený zuby po holyvůdsku, což by jinak tuhle storku poněkud rušilo a ten tupý výraz pana Damona  tam skvěle pasoval, vidím to vysoko ,- tak jako i jiná má setkání s tímhle pane režisérem. ()

M.i.k.e

jestli někdo umí zobrazit středověk tak,že ta špína a neotesanost bude z plátna přímo stříkat a postupem času vám z toho slezou nehty,pak je to Ridley Scott a v Posledním duelu se mu to povedlo skvěle.A není k tomu vůbec potřeba aby to byla jedna velká nezastavující bitva.Ty tu sice taky v náznaku jsou a je to jeden velký masakr,ale jinak je duel spíš komorní drama dvou mužů a jedné ženy,které nakonec oba přivede k titulnímu poslednímu duelu.A ten je naprosto famózní a do těch jindy celkem romanticky zobrazených soubojů má sakra daleko.Damon i Driver si oba rozdílné soky dávají s přehledem a ani jeden z nich není svatoušek a zároveň ani jeden z nich není vyloženě zm.d.Hlavně Damon v rolí neotesaného,hrubého a drsného de Carrougese je vynikající a celou dobu sem fandil spíš jemu.Sem upřímně rád,že Ridley po pár slabších kusech ukázal,že točit pořád umí a umí to po čertech dobře...90% ()

Lischai

Přišel jsem kvůli hmotné kultuře vrcholného středověku a souboji v plných plátech, zůstal jsem kvůli citlivému komentáři k problematice řešení sexuálního násilí. Je to víc současný film, než se na začátku zdá, a ohromně to tomu sluší. Na konci se myslím nejedno srdéčko rozbuší. Scott pořád umí. 4-5* ()

Figu

Biják natočenej přesně podle osnov Ridleyho, tak jak ho známe a tak jak to máme rádi. Jako vždy supr obsazení, supr hudba, supr kostýmy... Za mě dva lehký mínusy, který mě sráží od plnýho počtu hvězd a to především šíleně přepálená stopáž, ve které se mohlo krapet v nějakých pasážích ubrat na kecech a pokrátit jí a taky rozhodně hrozně moc laciná zápletka, kterou vlastně geniálně zachraňujou top herecký výkony Damona a Drivera! Affleck naprosto zbytečnej. 75% ()

Vyhy

Komornější drama, které funguje lépe než kterýkoliv jiný historický velkofilm. Poutavé vyprávění, divák do samotného konce neví, která pravda je ta správná a neví, komu vlastně fandit. Finální souboj je relativně krátký, přesto efektivní, syrový a skvěle natočený. Parádní herecké výkony všech hlavních představitelů a hlavně oceňuji detail Scotta co se týče záběrů a vizuálu. Výtečně vykreslený středověk a život v něm. ()

Aljak

Vynikajúci film z obdobia temného stredoveku, kde si to rozdajú v súboji na život a na smrť dvaja ex-kamaráti Jean a Jacques. Ridley Scott je sám o sebe väčšinou záruka kvality, a keď k tomu pripočítame parádne herecké obsadenie, majestátnu výpravu a kvalitný scenár - tak výsledok je skutočne znamenitý. Veľmi sa mi páčila kompozícia príbehu z troch uhlov pohľadu, na základe čoho si vieme poskladať celý príbeh a všetky okolnosti. Viac som fandil Jeanovi, ktorý sa mi osobnostne pozdával oveľa viac. Jacques bol taký narcisík, a navyše moc nemusím Adama Drivera, takže asi aj to prispelo k tej averzii. Film bol výborný od začiatku až po samý koniec! 5* ()

Rocky88

Dabljů-ou-dabljů. Skrz takovou banalitu, kdy se řeší, jestli blondýnu ten středověkej Máho Jakotyč k mrdu přinutil nebo si to skrytě přála, se Ridley dotkne mužské ješitnosti, ega, pýchy, postavení ve společnosti; ženské víceméně méněcennosti v té době a jejich určení k plození dědiců a jejich mentálních starostí s tím spojených; jediných dvou jistot - smrti a daní; a absurdity té doby vyjádřené cynicky vtipným soudním procesem. Zabaleno do epického hávu ozdobeným syrovými bitvami a parádní výpravou, jež dodávají filmu jedinečnou atmosféru (Ridley je pro filmy z této doby tím pravým režisérem, jeho věk pomalu odpovídá století, ve kterém se film odehrává). To vše navíc vyprávěné z pohledu tří postav, jejichž pohled na věc a sebe sama se pochopitelně liší. Bez hereckých výkonů, které by dokázaly postavy v jednotlivých vyprávěních odlišit, by to samozřejmě nešlo. Zde musím vyzdvihnout hlavně Démona a blondie Jodie, kteří si své scény kradli pro sebe. Souhlasím s názorem, že tento film se musí líbit mužům i ženám (jsou jen dvě pohlaví, smiřte se s tím, mentálně nemocní) a že se jedná o film bez jediné chyby (i přes dlouhou stopáž má film rychlý spád, daný hlavně výborným střihem). Ridley, ať už se udržuješ v kondici jakkoliv, nepřestávej, prosím. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix