LEAVING, SIR? YES. BEFORE I PICK YOU UP AND THROW YOU TO THE FISH!!! Wayne ve své klasické roli tvrďáka, který neukápne slzu a spravedlnost je jeho druhé jméno. Na druhé straně živel Douglas jehož život jsou děvky a chlast. To mi nevadí, to je v pořádku. Co ale jeho postava podělala bylo to, jak té mladé husičce roztáhl kytary. Mno aspoň nakonec ukázal, že je týmovej hráč. A jelikož se jedná o válečný film a válka je peklo, tak hlavní postavy umírají, jako kamzíci, kterým uklouzlo kopýtko na skále. Jak už jednou plachtíš dolů víš, že je to v prdeli. Tu na vodě, tu na zemi, tu ve vzduchu. JOY RIDE WITH THE CHIEF OF STAFF!(13.5.2015)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Kamera ČB(8.4.2004)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(8.7.2010)

In Harm's Way je rozhodně zajímavý válečný snímek a to nejen díky hvězdnému hereckému obsazení. Otto Preminger v tomto počinu výborně kombinuje válku a osobní životy vojáků, přičemž obě tyto linie jsou poutavé a zajímavé. John Wayne, Kirk Douglas, Tom Tryon, Burgess Meredith a i Henry Fonda dokazují, jak skvělými jsou herci. Z vyzdvihnutí stojí také kamera a stopáž, která přes svoji délku nenabízí žádné výrazně nudné pasáže, čehož jsem se trochu obával. Kladně hodnotím také samotný závěr, takže nemám jediný důvod, proč nedát 5*.(29.12.2012)

Perfektne prepracované vzťahy zainteresovaných postáv sú ozdobou tohto Premingerovho snímku. Vojnová akcia je druhoradá. Herecké obsadenie je luxusné a za zmienku stojí aj vynikajúca hudba Jerryho Goldsmitha.(20.9.2015)

Velkoryse pojaté vyprávění (i stopáží) střídá válečné momenty s potížemi, se kterými se musí námořníci vypořádávat v osobním životě. Obě linie jsou zajímavé a ani jedna z nich není jednoznačná. Ve válce nejsou všichni hrdinové, v civilu nejsou všichni správnými hochy. Dvacetiletý odstup od druhé světové války umožnil natočit film, který není jednostranný a obsahuje i velice kruté scény. Délka snímku nenudí, spíš povoluje lépe rozehrát charaktery a jejich proměny ve válce i ve vztazích. A jenom na okraj: to, že se ve válce i v lásce dějí opravdu zlé věci, ještě neznamená, že bychom měli akceptovat, že je to povoleno. /13. 10. 14./(13.10.2014)

70 % - Takový lepší válečný film se standardními Johnem Waynem a Kirkem Douglasem.(26.12.2006)

Takový ten film, který má všechno, co by měl mít. Je to dáno bohatou stopáží, která Premingerovi možná až trochu moc nabobtnala. Je to válečné drama, je to místy komedie, je to vztahové, emotivní, smutné, ale jsou zde i silní hrdinové a pořádný záporák. Kirk Douglas je v tomhle směru neskutečně zajímavý a jeho postava je prostě skvělá, a to i proto, jak ji zahrál.(22.12.2014)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1965 - nesúťažný výber(1.2.2013)

Moc pěkný válečný film se spoustou skvělých herců. I přes dlouhou stopáž jsem to zkouknul jako by to byla hodinovka.(3.7.2013)

Rozmáchlý velkofilm zachycuje (na dnešní dobu) válečné úsilí velice "čistě", gentlemansky, z pozic vyšších důstojníků, z nichž vypadá naplánovaně jako tahová strategie (pomalu bez lidí, ono to na těch modýlcích z trikového hlediska ani nešlo :-)). Staticky bouchající bojová část tedy již neoslní, o něco větší prostor věnovaný poměrně živým charakterům a jejich osobním záležitostem (otec hledá cestu k synovi, tvoří se romantické vztahy) i díky výrazným hereckým vkladům naopak stále má co říct.(21.7.2017)

Vojnový veľkofilm, v ktorom nechýba kúsok tej romantiky, ale na moju radosť nie je jej veľa a nepôsobí rušivo. Dlhá stopáž nie je problémom, kedže máme sa na čo vo filme pozerať. Tej drámy je tam určite viac ako vojnových akcií, ale posledná námorná bitka je vcelku lahodná pre oko diváka.(25.7.2010)

Perfektní válečný film kde je opravdu vše co má ve válečném filmu být. John Wayne a Kirk Douglas jsou silná dvojka, která i v tomto filmu výborně funguje. Až mě děsí, jak málo má tento film shlédnutí. Radím všem ušetřete 165 minut a koukněte se. Nebudete litovat opravdu to stojí za to.(18.9.2016)

Zajímavý válečný film ze 60. let, něčím působí jakoby byl natočen o mnoho let dříve. John Wayne ve své šabloně (ne náhodou mu ve filmu přezdívají „The Rock“). O co lepší, příjemnějsí a na úrovni, než ta současná hora svalů. Kirk Douglas jako velitel s rozporuplným charakterem:„Za tím okouzlujícím šarmem, se něco skrývá“. Ve vedlejší roli admirála se objevuje postarší hvězda Dana Andrews. Pěkné. Nenudil jsem se.(11.12.2017)