Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiální text distributora)

Lucjen

Možno som snob, no na prvý pohľad som súcitila s Cageom. Čo je pozitívne na rannom budíčku od malých ratolestí a pracovaní v obchode s gumami za mizerný plat? Lenže ako sa menil Jackov názor, menil sa aj môj. Príjemná romantická komédia na jeden večer. ()

bourec

Pořád sem si během filmu nemohl vzpomenout,zda jsem na vhs někdy tenhle film viděl.Ale jo,viděl.Podle těch posledních scén sem si vzpomněl.Myslim,že tohle je jeden z nej filmů B.Rattnera.Docela origoš nápad,oba dva hlavní hrdinové maj dost velký charisma,aby film utáhli,takže nudu u tohodle filmu nepotkáte.80%. ()

otík

Romantická komedie, ale tak těžce přeslazená a místy i těžkopádná, že i přes dobré herce to nemůže být lepší než tři hvězdy. ()

Skuby47

Tento velmi milý film jsem viděla už několikrát, většinou v předvánočním období, kam se skvěle hodí a příště mu klidně znovu obětuji svůj volný čas. Každý jsme v životě vystaveni řadě rozhodnutí a stojíme na rozcestí, kam půjdeme dál. Jako dítě jsem se svým otcem a sestrou po smrti mamky žila ve velmi skromných poměrech. Každá maličkost, třeba vánoční balíček ovoce (banány a mandarinky) mi dělaly velkou radost a vždy jsem se na ně těšila. A když se jednou objevilo jako vánoční dárek místo knížky v kůlně nové kolo, to bylo obrovské štěstí. Dneska žiji stále skromně, ale mohu si dopřát banánů, mandarinek a dokonce i párků na kolik mám chuť, ale už to není ono. Ta radost se někam vytratila. Jak se říká : Po čem toužíš, kvete, co jsi získal, vadne. Profesní a majetkový úspěch nemusí být v životě to nejdůležitější, stejně odejdeme ze světa tak holí, jak jsme na něj přišli, tak za čím se štvát. Tento snímek ukazuje, že takto uvažují i filmoví tvůrci a to je dobře. Škoda, že nejde vrátit ztracený a promarněný čas, jako v tomto příběhu. ()

Magneto

Vianočné filmy sú vždy príťažlivejšie, ak si ich pozriete na vianoce.Ja som mal štastie a tento film sa mi dostal pod ruku práve v ten správny čas a musím uznať že ma okúzlil. Nielenže je tam skvelá myšlienka o láske na druhý pohľad,ale je tam super premisa o tom,čo by robil človek,ak by dostal druhú šancu.Celý čas som hlavnému hrdinovi držal palce a so zábavou som sledoval,ako si poradí s ťažkými situáciami,keď sa zo dňa na deň stane otcom rodiny a manželom úžasnej ženy v podaní okúzľujúcej Tea Leoni.Je to pohladenie po duši hlvane pre tých romantickejších z nás... ()

Sfinkter

Nepříliš známá vánoční romance se zajímavou dějovou smyčkou, která nepatří ke svátečním hitům, ale neurazí. ()

noriaki

Podařená jednohubka kterou, světe div se, herecky táhne "muž čtyř výrazů, z nichž tři vypadají úplně stejně", Nicolas Cage. No a když druhou půlku zamilovaného páru tvoří krásná a živočišná Téa Leoni, tak můžu směle prohlásit, že obsazení je ten největší klad filmu. Otec rodiny má vcelku jednoduchý scénář, ale zato poutavě napsaný a s citem natočený. Děj je pomalý, roztažený na dvě hodiny a kousek vyprávění o přerodu jednoho samotářského makléře, do usedlého muže s krizí středního věku. Režisér filmu vtiskl klidnou a domáckou atmosféru, takže nevadí ani přemíra klišé a dopředu odhadnutelná zápletka. Konec dojem bohužel trochu sráží, ale i tak jde o můj oblíbený moralizující vánoční film. ()

elanius

(31/2013, DVDRip) / Klasický námet, klasický priebeh, nič inovatívneho sa tu nekoná a ešte k tomu Cage, ktorý mňa osobne dokáže nadchnúť zriedkavo, jedna z mála výnimiek je asi Bad Lieutenant. Ešteže mám celkom rád podobné námety. Aj v tomto v porovnaní s podobnými kúskami sa jedná o čistý priemer. (5/10) ()

zdenny

Film, který mne svou "podzimní atmosférou" dokáže vždy dostat. Bohatý mladý muž je zde vystaven testu, kdy musí konfrontovat život úspěšného, leč svobodného mladého muže se životem průměrného manžela a otce dvou dětí. Na pozadí krásné atmosféry nám film nabízí bohatství, úspěch společně se samotou a jakousi sterilitou. Oproti tomu staví teplo rodinného krbu, milující manželku a dvě malé děti - toto všechno samozřejmě zatížené hypotékou a ostatními rodinnými starostmi. Je na divákovi, který způsob je ochoten si vybrat, třebaže tvůrci jasně tlačí na tu druhou variantu, s čímž naprosto souhlasím i já. Myslím, že vše má své pro a proti a vše si bere svou daň. Část filmu, kdy se děj přehoupne zpátky do reality a Jack navštíví Kate, nás uvádí do závěrečné fáze, která je jednou z nejdojemnějších, co se minimálně tohoto žánru týče. Vyvrcholení na letišti, kdy Jack (N. Cage) začne svou řeč tím, že "oba spolu bydlí v Jersey, mají dvě děti atd. atd." mě vždy opravdu vrcholně dojme. DOPORUČENÍ: Typově podobné "podzimní" filmy, které se vyznačují určitým kouzlem (záměna, výměna rolí, trochu mysteriózna) - "Na hromnice o den více", "Záměna (1983)". ()

Brain-D

Moc pěknej nadhled jaké by to bylo kdyby.... Film ukazuje, co může jeden muž díky ženě ztratit, ale zároveň co může získat. No celé to poukazuje jaká je dnešní doba těžká jako utáhnout rodinu. Slabší 4* ()

VanTom

Mimoděčné tvrzení „Mám všechno, co potřebuju“ spouští kouzelný sen - uvědomění, že tím hlavním v životě není osamělá lukrativní práce na Wall Street s adekvátní výplatou, ale rodina s milující manželkou a dětmi (plus hypotéka na předměstí, hákování v prodejně pneumatik a přebornictví v bowlingu). Pohodová romantická komedie s občas šíleným Nicolasem (a svatou Téou) tohle tendenční poselství předkládá zábavně a snesitelně vtíravě - no mě rohlíkem neopije! :-) ()

cross

Příjemná, nenáročná a mírně vánočně laděná romantická komedie, která sice vůbec nedává smysl, obsahuje řadu chyb v realizaci a je tak trochu blbounce přímočará a předvídatelná, ale na svůj žánr je přirozeně originální, rodinná a relativně dobře obsazená. Osobně jsem se slušně bavil, i když prvotní zjištění 122 minut mi přišlo jako nucená divácká vražda..Leč, dalo se to snést celkem bezproblémů. ()

Kalidor_

Tenhle motiv "co by kdyby" o polepšeném prostopášníkovi, který potřebuje lekci aby se mu v hlavě rozsvítilo, je osvědčený. Jen já prostě s tím Cagem mám problém. 125 minut hraje debila, né že by mu to nešlo, ale s někým jiným by se mi to líbilo asi víc. ()