Série(2) / Epizody(9)

Pod seriálem devíti půlhodinových parodií z nejrůznějších prostředí a společenských vrstev britského impéria jsou podepsáni Michael Palin a Terry Jones, dva tvůrci ze slavné montypythonovské šestky. „Střihli" si jej mezi natáčením Monty Pythonů samotných a vzali si na mušku všechno směšné, absurdní či prostě jen zvláštní z britského způsobu života: školství, zkostnatělou aristokracii, vojáckou tupost, fotbalové fanouškovství, pseudohrdinství... Nic nezůstalo ušetřeno ostří jejich pera. Michael Palin sám tu pak ztělesnil řadu postav (v některých příbězích dokonce několik zároveň), které všechny v české verzi neodolatelným způsobem namluvil Oldřich Kaiser. (Česká televize)

Recenze uživatele Djkoma k tomuto seriálu (1)

Neskutečné historky (1976)

Po jednom: 1.Tumkinsonova školní léta mě opravdu hodně pobavila... Michael Palin tu nemá chybu a celkově i s dnešní "znalostí" třeba Harryho Pottera pobaví ještě více než dřív.5*... 2. Erik Olthwaitea byl nejslabší z celé šestice, i když i zde se pár výjimečných vtípků našlo ("Vstaňte!"-"Já už stojím..."). 3*... 3. Stalag Luft 112 B - sranda ve znamení velkého útěku, ale stále tomu něco chybělo. 4*...4.Andy a jeho žáby nedokňukali tak daleko, jak mohli. 3*...5. Moorstones a návštěva nejzábavnějšího anglického hrabství, které jsem v posledních letech viděl. 5* 6. Pařát a hororové zavzpomínání ve znamená slabších 4*. Celkově: Zatím zábavné, i když dost nevyrovnané. Bohužel právě některá témata nedokáží unést 30 minut dlouhou stopáž. ()