Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(9)

Obsahy(1)

Pod seriálem devíti půlhodinových parodií z nejrůznějších prostředí a společenských vrstev britského impéria jsou podepsáni Michael Palin a Terry Jones, dva tvůrci ze slavné montypythonovské šestky. „Střihli" si jej mezi natáčením Monty Pythonů samotných a vzali si na mušku všechno směšné, absurdní či prostě jen zvláštní z britského způsobu života: školství, zkostnatělou aristokracii, vojáckou tupost, fotbalové fanouškovství, pseudohrdinství... Nic nezůstalo ušetřeno ostří jejich pera. Michael Palin sám tu pak ztělesnil řadu postav (v některých příbězích dokonce několik zároveň), které všechny v české verzi neodolatelným způsobem namluvil Oldřich Kaiser. (Česká televize)

(více)

Recenze (49)

Radiq 

všechny recenze uživatele

No, musím říct, že mě to moc nebavilo. A bohužel to ani nebylo moc vtipný. Respektive možná by to bylo víc vtipný, kdyby to nebyl seriál, ale jen povídky na papíře. Líbilo se mi to zasazení všech příběhů do starší éry, ale všechno, co mělo zavánět humorem, byl takovej ten typickej dost suchej anglickej humor... Nechci srovnávat s kvalitou Montyho Pythona, to nemá cenu. Pravda ale je, že se mu to nevyrovná, heh... ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

V některých komentářích se objevují věty typu "Opět mě nezklamali" nebo "Létající cirkus byl lepší". Bylo by fajn upřesnit si, že ten, kdo nezklamal, nebyli Monty Pythoni, protože ta díla, kde se objeví nejméně dva bývalí Pythoni, jsou automaticky vydávána za kolektivní práci legendární šestky, i když se všeobecně neví, že tihle talentovaní tvůrci měli četné bokovky už v době společného působení a s výjimkou Grahama Chapmana dokázali úspěšně pokračovat v sólové práci, ke které běžně zvali jednotlivé kolegy ze skupiny. Nejinak tomu bylo i v případě Neskutečných historek, které jsou společným dílem Michaela Palina a Terryho Jonese. Ten se sice objevil pouze v prvním díle, ale jeho scénáristický rukopis historky silně ovlivnil. Narozdíl od dadaistických skečů bez pointy nebo anarchistického způsobu herectví z montypythonovských seriálů mají Neskutečné historky klasickou strukturu s pointou a příběhem, přičemž si utahují jednak z jednotlivých oblíbených žánrů, ať už jde o klukovské příběhy, horory, klasické detektivky, špionážní thrillery nebo adventury, zároveň ale parodují typické britské zvyky a poměry, jako je silné třídní rozdělení, snobství, britská výlučnost nebo láska k fotbalu. Opět se tam projevuje výjimečný smysl pro nadsázku, absurditu a zesměšňování "svatých" ikon a tradic. Pro mě perfektní záležitost, kde každý z jednotlivých dílů s výjimkou Zlatého Gordona, který se věnuje pro mě poněkud odtažitému fotbalu,můžu bez problémů ohodnotit pěti hvězdičkami. Michael Palin opět dokazuje, že je z celé šestice Monty Pythonů nejlepší herec. Celkový dojem: 95 %. ()

Reklama

Akana 

všechny recenze uživatele

Miluju tenhle seriál. Je to tradičnější forma, než bláznivý montypythonovský kaleidoskop, ale nepřekonatelných fórů je tu spousta. Palin dokonale zvládá nejrůznější parodické role a Kaiser ho famózně dabuje. Přitloukání nováčků, vzrušující debaty o lopatách, velmi nestydatý kmen z pohoří Naga, portské podávané zleva doprava a další neuvěřitelné gagy a nápady. Vrcholné dílo světového humoru. ()

mab 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů spolu s Jistě pane ministře/premiére a Černou zmijí. Osobně, ač jsem samozřejmě velký fanda Monty Pythonů, tyto povídky hodnotím víc než spíše nepovedené Cirkusy či filmy Jabberwocky/MeaningOfLife. I přes vysoké hodnocení se některé epizody příliš nepovedly, jiné ale byly skvělé, takže: (br)(br) 1. Tomkinsonova školní léta - 5* dokonale od začátku promyšlené, klasika MP pohledu(matka prostitutka apod.), ty usoplená ropucho, uši mi znovu přišili k hlavě, zde jmenovaní chlapci byli zastřeleni, marodka: žádné sténání po 22hod., moje matka vždycky říkala, že si Nansen musel něco šlehnout.... 2. Životní zkouška Erika Olthwaitea - 5* též dokonalý díl, není co mu vytknout, tu zlomenou lopatu bych reklamoval a kapra načerno nejedl! 3. Útěk ze Stalag Luft 112 B - 5* super nápad a super realizace, ti Němci byli uvěřitelní a hl. hrdinu jsem do konce držel palce a přál mu, aby toho větroně z ruliček toaletního papíru zhotovil o něco dřív. Naprosto dokonale pitoreskní scéna je, když utíká z německého zajateckého tábora a postřelí ho britský kolega. 4. Žáby překračují Andy - 2* nejslabší, nezaujalo vůbec ničím. 5. Vražda na zámku Moorstones - 2* , svým způsobem, hl. na začátku připomíná Erika Olthwaitea. 6. Pařát a jeho kletba - 3* slabé, hvězdička navíc je za strýce sběratele 7. Roger, příslušník vládnoucí třídy - 3* slabé, hvězdička navíc je za scénu s večeří a následnými sebevraždami. 8. Whinfreyho poslední případ - 5* prostě super, V Estonsku? Ano, kolik to dělá... Já jsem státník...ee.. je to stájník, pane, od koní, víte. 9. Zlatý Gordon - 2* nejslabší, nezaujalo vůbec ničím. Poznámka: první díl se jmenuje Tomkinsonova, nikoliv Tumkinsonova školní léta. ()

Ixbalanke 

všechny recenze uživatele

Výborný inteligentní anglický humor. Parodie na různé dobrodružné stereotypy (válka, horolezectví, kariérní vzestup...), na zažité životní stereotypy týkající se nejobyčejnějšího života, každá věta tu někdy nabývá úplně jiných významů, než normálně má. Český dabing je výborný (Kaiser a spol.), ale originál musí být ještě lepší. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama