• gudaulin
  *****

  V některých komentářích se objevují věty typu "Opět mě nezklamali" nebo "Létající cirkus byl lepší". Bylo by fajn upřesnit si, že ten, kdo nezklamal, nebyli Monty Pythoni, protože ta díla, kde se objeví nejméně dva bývalí Pythoni, jsou automaticky vydávána za kolektivní práci legendární šestky, i když se všeobecně neví, že tihle talentovaní tvůrci měli četné bokovky už v době společného působení a s výjimkou Grahama Chapmana dokázali úspěšně pokračovat v sólové práci, ke které běžně zvali jednotlivé kolegy ze skupiny. Nejinak tomu bylo i v případě Neskutečných historek, které jsou společným dílem Michaela Palina a Terryho Jonese. Ten se sice objevil pouze v prvním díle, ale jeho scénáristický rukopis historky silně ovlivnil. Narozdíl od dadaistických skečů bez pointy nebo anarchistického způsobu herectví z montypythonovských seriálů mají Neskutečné historky klasickou strukturu s pointou a příběhem, přičemž si utahují jednak z jednotlivých oblíbených žánrů, ať už jde o klukovské příběhy, horory, klasické detektivky, špionážní thrillery nebo adventury, zároveň ale parodují typické britské zvyky a poměry, jako je silné třídní rozdělení, snobství, britská výlučnost nebo láska k fotbalu. Opět se tam projevuje výjimečný smysl pro nadsázku, absurditu a zesměšňování "svatých" ikon a tradic. Pro mě perfektní záležitost, kde každý z jednotlivých dílů s výjimkou Zlatého Gordona, který se věnuje pro mě poněkud odtažitému fotbalu,můžu bez problémů ohodnotit pěti hvězdičkami. Michael Palin opět dokazuje, že je z celé šestice Monty Pythonů nejlepší herec. Celkový dojem: 95 %.(7.1.2012)

 • filmmovier
  ****

  Doposud (po šesti dílech) nevím, co si o tom mám myslet. Dabing je neobvyklý, originállní, povedený. Herecké výkony taky tak. Seriál je to zvláštní, ale povedený taky. Palin je fajn, humor originální, kvalita příběhů kolísá. Vynikající parodie na každou oblast britské kultury i životního stylu. Tomkinson: zvykal jsem si na celej seriál, přišlo mi to divný, ale zpětně je to vynikající epizoda plná parádních hlášek (přednáška o Severním pólu) a rozhodně stojí za to. Eric Olthwaite: slabší epizoda, ale několik pořádně vypečených hlášek. Stalag Luft: Naprosto vynikající epizoda, bavil jsem se náramně, líbilo se mi všechno. Žáby: originální, ale nijak přelomové, pro mě zatím nejslabší epizoda. Moorstones: skvělé hlášky, postavy, prostředí, zápletka, hlášky, rozuzlení, přípomíná to Vraždu na večeři. Zatím nejlepší a perfektní epizoda. Kvalita kolísá poměrně dost, ale je to sranda, navíc to má hustej Kaiserův dabing. Pařát: naprosto parádní historka, ještě lepší než Moorstones, skvělá atmosféra, hororový příběh a naprosto neskutečné hlášky, kterých bylo opravdu hodně moc. Nemám absolutně co vytknout. Zatím je to 70% a slabší čtyři hvězdičky, uvidíme, jak to půjde dál, ovšem lepší to už asi nebude. Pro milovníky Monty Pythonů a anglického humoru obecně celkem zajímavá zkušenost. EDIT: Po Pařátu za 75%, ta historka mě opravdu dostala.(20.4.2014)

 • Vault_13
  *****

  ...školní levhart, moc černý kapr načerno, "Co je to strýčku?" "To je morová hlíza chlapče!" a v češtině navíc perfektní O. Kaiser. Nesouhlasím s tím, že je to rozhodně slabší než Cirkus i když některé epizody v porovnání s jinými o něco slabší byly. Celkově ale seriál, který můžu vidět znova a znova.(8.2.2009)

 • D.Moore
  ****

  Po prvním dílu (který se nakonec ukázal jako nejslabší) jsem se rozhodoval mezi *** a ****, ale s dalšími už jsem takový problém neměl. Musím ovšem říct, že jsem si potřeboval zvyknout na Kaiserův (nic proti Oldovi) dabing. Humor Historek se sice taškařicím z Létajícího cirkusu nevyrovná, ale jeho stopa je více než znát a člověk má občas pocit, že sleduje nějaké vystřižené scény. Nejlepší část těžko vybrat - jednotlivé díly jsou totiž dost různorodé, ale vždycky roztomilé variace na špionážní thrillery, christieovskou detektivku, horory od Poa, válečné, dobrodružné filmy i gangsterky... Takže nakonec uděluji čtyři silné hvězdy.__P.S. John Cleese mě v dílu Zlatý Gordon rozesmál skoro k slzám - a ani s tím neměl moc práce.(12.10.2009)

 • Lou_DeLarge
  ****

  1. Tomkinsonova školní léta 4*; 2. Životní zkouška Erika Olthwaitea 5* (Erik je něco jako Fleischman z Ondříčkova Grandhotelu :); 3. Útěk ze Stalag Luft 112 B 5*; 4. Žáby překračují Andy 3*; 5. Vražda na zámku Moorstones 5*; 6. Pařát a jeho kletba 3* ; 8. Whinfreyho poslední případ 4*; 9. Zlatý Gordon *3* (14.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace