• Akana
  *****

  Miluju tenhle seriál. Je to tradičnější forma, než bláznivý montypythonovský kaleidoskop, ale nepřekonatelných fórů je tu spousta. Palin dokonale zvládá nejrůznější parodické role a Kaiser ho famózně dabuje. Přitloukání nováčků, vzrušující debaty o lopatách, velmi nestydatý kmen z pohoří Naga, portské podávané zleva doprava a další neuvěřitelné gagy a nápady. Vrcholné dílo světového humoru.(21.7.2009)

 • D.Moore
  ****

  Po prvním dílu (který se nakonec ukázal jako nejslabší) jsem se rozhodoval mezi *** a ****, ale s dalšími už jsem takový problém neměl. Musím ovšem říct, že jsem si potřeboval zvyknout na Kaiserův (nic proti Oldovi) dabing. Humor Historek se sice taškařicím z Létajícího cirkusu nevyrovná, ale jeho stopa je více než znát a člověk má občas pocit, že sleduje nějaké vystřižené scény. Nejlepší část těžko vybrat - jednotlivé díly jsou totiž dost různorodé, ale vždycky roztomilé variace na špionážní thrillery, christieovskou detektivku, horory od Poa, válečné, dobrodružné filmy i gangsterky... Takže nakonec uděluji čtyři silné hvězdy.__P.S. John Cleese mě v dílu Zlatý Gordon rozesmál skoro k slzám - a ani s tím neměl moc práce.(12.10.2009)

 • filmmovier
  ****

  Doposud (po šesti dílech) nevím, co si o tom mám myslet. Dabing je neobvyklý, originállní, povedený. Herecké výkony taky tak. Seriál je to zvláštní, ale povedený taky. Palin je fajn, humor originální, kvalita příběhů kolísá. Vynikající parodie na každou oblast britské kultury i životního stylu. Tomkinson: zvykal jsem si na celej seriál, přišlo mi to divný, ale zpětně je to vynikající epizoda plná parádních hlášek (přednáška o Severním pólu) a rozhodně stojí za to. Eric Olthwaite: slabší epizoda, ale několik pořádně vypečených hlášek. Stalag Luft: Naprosto vynikající epizoda, bavil jsem se náramně, líbilo se mi všechno. Žáby: originální, ale nijak přelomové, pro mě zatím nejslabší epizoda. Moorstones: skvělé hlášky, postavy, prostředí, zápletka, hlášky, rozuzlení, přípomíná to Vraždu na večeři. Zatím nejlepší a perfektní epizoda. Kvalita kolísá poměrně dost, ale je to sranda, navíc to má hustej Kaiserův dabing. Pařát: naprosto parádní historka, ještě lepší než Moorstones, skvělá atmosféra, hororový příběh a naprosto neskutečné hlášky, kterých bylo opravdu hodně moc. Nemám absolutně co vytknout. Zatím je to 70% a slabší čtyři hvězdičky, uvidíme, jak to půjde dál, ovšem lepší to už asi nebude. Pro milovníky Monty Pythonů a anglického humoru obecně celkem zajímavá zkušenost. EDIT: Po Pařátu za 75%, ta historka mě opravdu dostala.(20.4.2014)

 • Ixbalanke
  ****

  Výborný inteligentní anglický humor. Parodie na různé dobrodružné stereotypy (válka, horolezectví, kariérní vzestup...), na zažité životní stereotypy týkající se nejobyčejnějšího života, každá věta tu někdy nabývá úplně jiných významů, než normálně má. Český dabing je výborný (Kaiser a spol.), ale originál musí být ještě lepší.(14.3.2012)

 • Radiq
  **

  No, musím říct, že mě to moc nebavilo. A bohužel to ani nebylo moc vtipný. Respektive možná by to bylo víc vtipný, kdyby to nebyl seriál, ale jen povídky na papíře. Líbilo se mi to zasazení všech příběhů do starší éry, ale všechno, co mělo zavánět humorem, byl takovej ten typickej dost suchej anglickej humor... Nechci srovnávat s kvalitou Montyho Pythona, to nemá cenu. Pravda ale je, že se mu to nevyrovná, heh...(30.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace