Série(2) / Epizody(9)

Pod seriálem devíti půlhodinových parodií z nejrůznějších prostředí a společenských vrstev britského impéria jsou podepsáni Michael Palin a Terry Jones, dva tvůrci ze slavné montypythonovské šestky. „Střihli" si jej mezi natáčením Monty Pythonů samotných a vzali si na mušku všechno směšné, absurdní či prostě jen zvláštní z britského způsobu života: školství, zkostnatělou aristokracii, vojáckou tupost, fotbalové fanouškovství, pseudohrdinství... Nic nezůstalo ušetřeno ostří jejich pera. Michael Palin sám tu pak ztělesnil řadu postav (v některých příbězích dokonce několik zároveň), které všechny v české verzi neodolatelným způsobem namluvil Oldřich Kaiser. (Česká televize)

hero_bk

1. Tomkinsonova školní léta 5* 2. Životní zkouška Erika Olthwaitea 5* 3. Útěk ze Stalaf Luft 112 B 3* 4. Žáby překračují Andy 4* 5. Vražda na zámku Moorstones 6* :-) 6. Pařát a jeho kletba 4* 7. Roger, příslušník vládnoucí třídy 2* 8. Whitneyho poslední případ - neviděno 9. Zlatý Gordon 5* ()

Zeldur

Další názorná ukázka Monty Pythonovské geniality. Každý díl je samostatným příběhem obsahujícím vtipnou zápletku a typický humor ve stylu MPFC. Mými nejoblíbenějšími epizodami jsou Tomkinsonova školní léta, Útěk ze Stalag Luft 112 B, Žáby překračující Andy a Zlatý Gordon. ()

Arccos

Výborný vedlejší počin z dílny Monty Pythonů. Některé scény a příběhy jako by byly předobrazem pozdějšího montypythonovského Smyslu života. V České televizi bohužel uvedeno s nepříliš šťastným dabingem. Chtěl bych na DVD. ()

Detak

Většina dílů jsou z dnešního pohledu spíše propadáky, ale u Tomkinsonovy skoly šikany jsem fak zasmál, no a o Zlatém Gordonu ani nemluvě - jednoznačně nejlepší díl série. ()

Vault_13

...školní levhart, moc černý kapr načerno, "Co je to strýčku?" "To je morová hlíza chlapče!" a v češtině navíc perfektní O. Kaiser. Nesouhlasím s tím, že je to rozhodně slabší než Cirkus i když některé epizody v porovnání s jinými o něco slabší byly. Celkově ale seriál, který můžu vidět znova a znova. ()

SNCF

Hodnotit tuto sérii jako celek dost dobře nejde... Je zde totiž pár dost dobrých historek (Tomkinsnova školní léta), bohužel však obsahuje i několik slabších. Celkový dojem je však v celku velmi dobrý a vtipný. Mnohdy je však 30 minut až moc... ()

cz.arlie

...proto jsem se rozhodl ze školy utéct. Závod v běhu byl pro to ideální příležitostí. Bylo by se mi to i podařilo, ale po sedmnácti mílích mě dohonil školní levhart... ()