Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

Stanley619

Mistrovské dílo Guye Ritchieho. Podle mě jeden z nejvtipnějších filmů vůbec, vždycky mě pobaví. Vychytaný scénář podtržený skvělými výkony herců doplněný výbornou hudbou. Pro mě už klasika, navždy. 90% ()

passat

Docela fajny film, u jehož sledování jsem nebyl až tak při sobě, tak mi možná pár věcí uniklo, ale místy hodně dobře pobavil. 75% ()

Rondell

Tak to byla řežba. Skvělá coenovská zápletka i bez Coenů. A protože ty pány, jejichž jmény se to v tomhle komentáři hemží, mám hodně rád, pekelně jsem si to užil. ()

M1k9

Znatelné odlehčení mafiánské vyvražďovačky. Monumentální vtipnost ve všech směrech. Hudba, dialogy, postavy. Prostě si s tím pohráli. Brad taky nezklamal. 8.5/10 ()

Lilloos

Řemeslně skvěle zvládnuté, přes množství postav a zápletek srozumitelně podané a okořeněné humorem, který není pro každého. V rámci svého žánru jistě špička, avšak mimo rámec mého zájmu. Takže palec nahoru, ale takovéhle násilnosti mi stačilo vidět jednou. ()

Oliveris

Guy Ritchie znova a tentokrát dokonalo! Film má všetko, čo nemalo predošlé dielo tohto autora. Scenár je dotiahnutý k dokonalosti, charakter postáv je tak silný, že sa dá doslova cítiť a výber skladieb par excellence. Jason Statham a Brad Pitt podávajú jedni zo svojich najlepších výkonov v úlohách, ktoré im dokonale sadli. ()

TheSpearCZ

Snatch je rozhodně populárnějším, a teď už i můžu říct, po zásluze oblíbenějším (ne)volným pokračováním Ritchieho debutového Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Ritchie se proslavil přesně pro takovýhle styl britských gangsterek, kde hraje velké množství luxusně napsaných i zahraných postav, které hláškují o sto pe(so), a především Brad Pitt je tady za absolutně nejvíc cool gypsyho, který svět kinematografie kdy mohl spatřit a takřka pokračuje ve své roli z o rok předchozího Fight Clubu. Na druhou stranu to z pohledu příběhu není žádný extra odvar, ale líbí se mi, jak si s ním tvůrci museli vyhrát, aby ve výsledku dával smysl. Film, který vás odstřelí po každém zhlédnutí o něco dál. Čisté 4* ()

winetach

Môj #1 film. Toľko hlášok/min, super strih, jedineční herci, dokonalá réžia + SK dabing, ktorý je veľmi vycibrený, s neokukanými slovnými zvratmi, tomu dodáva to percento navyše. Videl som to v originále, CZ dabingu, ale ten slovenský je u mňa top. Čo sa málokedy stáva. ()

Driscoll

75 % --- [TV] --- Zápletka je vcelku triviální, ovšem vzhledem k tomu, že je upozaděna to vůbec nevadí. Do popředí se tak dostává velké množství postav (což u podobného filmu nepřekvapí), které jsou sice dost šablonovité, ale myslím, že u Podfu(c)ku to není na škodu. Jde především o to, že je to dobře zahrané. Statham v roli vypravěče sice dějem jen tak nějak propluje (smířen se svým osudem) a scénář mu nedává moc možností se realizovat, zato Pitt se dokonale vyřádil. Potěší i přítomnost Del Tora (škoda jen, že je vyloženě na okraji děje). Celkovému atmosféře filmu napomáhá i místy solidní kamera, dobrý střih a hudba. Co dodat? Je to zábavné, vcelku nápadité, dobře natočené, leč velmi vykonstruované. Rozhodně to však stojí za shlédnutí. ()

TomBar

Tento typ rýchlospádových quasi gansgsterských komédií mi absolútne nič nehovorí. Osobne nemám rád ani takýto režijný prístup, ktorý je akousi multilíniovou zlátaninou. Celkom slušný Pittov výkon, inak prepadák. ()

RadimFišer

Tak tohle je nátřesk. Chvílemi jsem si říkal, že mi nebude stačit 5 hvězdiček. Je to někdy dosta zamotané a člověk by si měl dělat poznámky, aby to pochopil. Lehl jsem si do vany a díval jsem se. Za chvíli byl konec a to se mi ještě nestalo. tak jak jsem se nachechtal u téhle komedie, to se mi již dlouho nestalo. Skvělý Brad Pitt v jedné z hlavních rolí. Jako cikán je úžasný, jenom mi u něj chybí barva. V životě bych nechtěl potkat žádného chlapíka podobného jako těm ve filmu. Nejkrutější byli stříkačky na vodu dvou rošťáků. Dostal mě taky černoch s hlavou vyvalenou z pytle na mrtvoly a stále žijící a dělající, že se nic neděje. A na závěr přidám jednu otázku policajta. Můžeš mi vysvětlit, proč máš v kufru mrtvolu bez ruky? Budeme se smát - Snatch ()

El-Barto

Guy Ritchie navázal na geniální Sbal prachy a vypadni a pokračuje ve stejném duchu, tentokrát jen s cikány. Všechny zúčastněné postavy jsou něčím orginální, mají důležitou úlohu v příběhu a hlavně skvěle baví. U mě v popularitě vítězí geniálně idiotská trojka černochů. Brad Pitt si cikána fakt užívá. Doufejme, že se Ritchie k londýnským gangsterkám ještě vrátí, ale zase takovým způsobem, aby se nevykrádal. Podfu(c)k, 9/10. ()

Saur.us

Nemám rád cigoše. Zvlášt ne ty anglický. Ritchieho nejlepší film, který díky svému zpracování a kvalitám zaslouží být přezdíván anglickým Pulp Fictionem. Zběsilé tempo, výborný scénář, hrátky se střihem a dalších milion věcí, které stojí za to. ()

Novacain

Řádná anglická gangsterka jak má bejt. Je to drsný, je to sprostý, je to vtipný.. co víc si přát ? Myslím, že každej si musí oblíbit Pittova "cikána" :-) Rozhodně za 5* ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)