Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (365)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Die hard 4 ? S trochou nadsázky zase až tak daleko od pravdy nebudu. Mladý drzý Francouz Florent Emilio Siri se své první hollywoodské nabídky chopil velmi pevně a stvořil vizuálně namakanou podívanou, která obsahově lehce připomene už vzpomínaný pilíř akčního žánru, až na to, že je asi o dvě třídy temnější. Novátorská velkolepost Johna McTiernana a mladická progresivnost Rennyho Harlina se potkávají v jedinečném mixu, ve kterém Siri skládá svůj nehynoucí obdiv k žánru noir filmů, což nejlépe dokládají nejoriginálnější titulky od Panic room. A právě z tohoto Fincherova díla si scénář půjčil taktéž hodně, jenomže vzlykat zde nad (chvílemi) přehnanou inspirací v jiných dílech nemá smysl. Místo toho ať zde stojí uznalá pochvala pro skvěle vybudovanou dusnou atmosféru, opulentní, ale ne samoúčelnou, akci, uměřeně hrající herce, z nichž nejvíc nakonec překvapí samotný Bruce Willis, který připomene Johna McLanena každým coulem, jenom ty hlášky možná někomu budou chybět. Jako další kámen do základny svého žánru Hostage asi nezapadne (na to je jich tam už příliš), ale jako pocta je více než důstojná. Jen tak dál pane režisére ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Začátek je lepší než konec. Úvodní titulky (trošku ve stylu Úkrytu), Jeffova první filmová akce i seznámení s boháči. Pak už děj i tempo trošku stagnují, hlavně kvůli některým přihlouplým dialogům či rodinným dramatům na obou stranách. Ovšem pokud by měl Siri točit DH4, neviděl bych v tom problém, protože třeba některé záběry kamery či "první závěr" v hořícím domě byly docela působivé. Celkově - 70%. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $52miliónovTržby USA $34,639,939Tržby Celosvetovo $77,944,725║ Jeden z mála akčných filmov čo dosahujú určitý stráviteľný štandart. Veľkou oporou sa tu stáva postava v podaní Bruce Willisa, tomu takéto tipy smutných hrdinov jednoducho vždy sadnú. Úvod filmu je mierne odbití(strašne sa to podbá na úvod filmu Mercury Rising tiež z Willisom, vrátane určitej schémy príbehu je tam podobnosť) ale potom ako príde na pľac Ben Foster film naberie aj na temnote, nechýba potom aj napätie a ku koncu aj slušná akcia, plus nejaké tie trikové vizuálne vychytávky, samozrejme dejovo je to ako na kolíske, lepšie scénky sa striedajú z horšími(z plochou výpoveďou). "Slušný priemer čo zaujme svojím spracovaním." Na tento film som sa aj vybral do kina ale preto, že som bol jediný záujemca projekcia sa automaticky nekonala, smutné, potom prečo takéto filmy nezarábajú. /65%/ ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Film, jehož hlavním problémem je, že nemá absolutně žádné pojetí o tom, jak by měl ve výsledku vypadat. Nadprůměrná variace na starého poldu, který něco posral, se již od své druhé čtvrtiny propadá do neuvěřitelně standardizované rutiny, která si naložila víc, než zvládla. Potenciál zůstává absolutně nevyužit a pokud někomu ještě po X letech připadají zajímavé honičky policie s partou mladíků, o šabloně škoda mluvit, dětské výkřiky do tmy a něco navíc, může se solidně bavit. Bohužel/naštěstí jsem už takových věcí, i za svůj relativně krátký život, dost přesycen... ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Willis si to u mě polepil "Zabijákem v zástěře", ale Rukojmím to teď krapet srovnal, i když mi celkem vadilo, že několik dějových motivů a hlavních tahounů se pere o pozornost, ale vyhráno si není pořádně ani s jedním. Bohužel ani s tím, který by mě nejvíc zajímal - "burn it" leaderem nesourodé party výrostků, jediné postavy filmu, která měla ......... ehm, koule :- )). ()

Galerie (52)

Zajímavosti (11)

  • Snímek byl natočen v Los Angeles a v oblasti Malibu. (Terva)

Související novinky

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)

Reklama

Reklama