Rukojmí

Rukojemník

Hostage

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

Na Willisovku dosť opomínaný film. Podľa mňa výborný príbeh, na rozdiel od 'Pascí' temný a nevtipkujúci. Aj keď možno niekomu niektoré okamihy pripomínajú síce scény z iných filmov, človek si to počas strhujúceho a napínavého deja vôbec neuvedomí. Koniec je trošku prehnaný, to uznám, ale bez neho by som dal za päť! A záporák je ozaj hustý, mráz po chrbte nechýbal aj keď to možno nebol zámer. 85%.(7.5.2006)

Pěkný triller s Brusem Willisem, coby bývalým vyjednavačem SWAT týmu Jeffem Talleyem, který se po nepovedené akci stane šerifem na předměstí L.A. Když tři výtržníci přepadnou bohatou rodinku v jejich domě, musí se Jeff vypořádat nejen s výtržníky, ale i větší organizací, pro kterou je předadený otec rodiny bankéřem, který pere jejich peníze. Jeff už nemá za úkol zachránit jen cizí rodinu, ale i svojí. Ve filmu není vidět nic, co by nebylo jinde, ale zas Willis jede svůj standard a je na co se koukat. Filmek jede svým klidným tempem až do finále. Akčních scén je tam míň, ale jako celek film funguje dobře. Za mě 70% :)(17.12.2012)

Rozpočet $52miliónovTržby USA $34,639,939Tržby Celosvetovo $77,944,725║ Jeden z mála akčných filmov čo dosahujú určitý stráviteľný štandart. Veľkou oporou sa tu stáva postava v podaní Bruce Willisa, tomu takéto tipy smutných hrdinov jednoducho vždy sadnú. Úvod filmu je mierne odbití(strašne sa to podbá na úvod filmu Mercury Rising tiež z Willisom, vrátane určitej schémy príbehu je tam podobnosť) ale potom ako príde na pľac Ben Foster film naberie aj na temnote, nechýba potom aj napätie a ku koncu aj slušná akcia, plus nejaké tie trikové vizuálne vychytávky, samozrejme dejovo je to ako na kolíske, lepšie scénky sa striedajú z horšími(z plochou výpoveďou). "Slušný priemer čo zaujme svojím spracovaním." Na tento film som sa aj vybral do kina ale preto, že som bol jediný záujemca projekcia sa automaticky nekonala, smutné, potom prečo takéto filmy nezarábajú. /65%/(12.5.2006)

Pro mě velmi příjemné překvapení. Po tom co Willis Poslední dobou točí jsem čekal slátaninu nejtžšího kalibru a přitom jsem dostal velice zajímavý film. Zpočátku se tváří jako kriminálka ze staré školy o elitním poldovi který kdysi udělal chybu, ale i po letech šéfování malé policejní stanice se při vyjednávání s mladými delikventy držícími rukojmí snaží dokázat že stále nepatří do starého železa. Pak se ovšem na zdánlivě banální příběh začnou nabalovat další a další vrstvy, pro Willise to začne být osobní a film se změní na solidní akční thriller. Samotné ační scény jsou perfektně natočené, boje v hořícím domě vypadají nádherně (plameny ve zpomaleném záběru jsou zatraceně cool) a film se nesnaží dělat z postav nepřemožitelné supermany. Jedinou vyjímkou z toho je jen hlavní záporák, který by svou výdrží a charismatem šíleného vraha mohl směle konkurovat i většině "vyvražďovacích" hororů.(27.9.2006)

• CheGuevara

Bruci! Kolikrát tohle už tu bylo! Akčnák, který hned od začátku nevybředne z vod typického ale současně i řidkého béčka. Režisér si vrší všemožná klišé v míře víc než vrchovaté. Jedinou devizou je snad starý dobrý Willis, jehož sex-appeal na role drsňáků rozhodně nevymizel. V podstatě jsem za tento film rád, jelikož se Willis vrátil ke svým dobrým starým rolím, a tak ho doufám už nebudeme vídat jako senilního souseda zabijáka. Jen škoda že si neumí vybrat lepšího filmu. Tohle béčko je mu prostě příliš těsné. PS: Všem těm kteří v tom hledají něco víc. Nic než roztahaný akční béčko v tom není.(19.8.2006)

• - Spoiler: Scéna, kde Mars uhoří, byla původně mnohem drastičtější. Mimo jiné byl ukázán Marsův hořící obličej, ze kterého odpadává maso až na kost, ale z důvodu přístupnosti byla tato scéna vystřižena. (Martin00x)

• - Slovo "fuck" je ve flimu použito 89krát. (jonyyy)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu od Roberta Craise. (Terva)