Rukojmí

Rukojemník

Hostage

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

Bruce Willis stárne, ale stále dokáže zahrát tátu policajta s problémy s alkoholem lépe než kdokoliv jiný. Jeho souboj s bandou chlapců v uzavřeném domě je dobře natočený (i když z bonusů bych oponoval producentovi a jeho názoru, že Florent Emilio Siri je výborný režisér a bude ještě lepší). Hra stínů je v některých chvílích velmi patrná, ale skoro bych řekl, že některé scény jsou vytvořené jen kvůli několika sekundovému pohled stín vrhaný na zeď. Atmosféra není špatná, ale dalo by se něco dohnat. Naštěstí film všechny své chybičky přejde a docela rychle utíká a závěrečné inferno v domě by klidně mohlo být ještě drsnější(jak je z bonusů na DVD poznat tak to asi i režisér chtěl ...). Celkově je velká škoda, že pár vystřižených scén nebylo ve filmu, protože minimálně polovička ukazuje jaký charakter a jak byla komplexně napsána postava Bruce Willise. Pro páteční večer neváhejte, ale nečekejte žádnou bombu, kde bude Bruce pobíhat s kulometem a střílet desítky zabijáků.(8.7.2007)

Film začíná velice dobře a napínavě jo a taky je tam Willis s plnovousem!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dále to pokračuje furt dobře a Brucemu se jako obvykle nedaří rodinný život (řekněte mi jeden film kdy mu to vychází) a navíc má depky, ale v takovéhle roli máme Bruce Willise nejradši drsnej policajt kterej má deprese a je zkrachovalej. Pak ňáký nemytý špíny přepadnou barák a jelikož jsou uplně blbý tak ten nejzakomplexovanější z nich zastřelí policistku. Film je stále super. Pak naběhnou k Willisovi do auta mafiáni a řeknou že mu odkrounou rodinu když jim nepřinese DVD. Pak už ten film neni tak super ale furt se na to dobře kouká protože Willis je fakt super herec a i hlášky typu kapitán Woppo (nebo jak) zachrání planetu Xene (nebo jak) vám nepřijdou zas tak debilní. Hlavní hajzl s molotáčema je taky velice efektní a finále kdy Bruce Willis opět přesvědčí zloduchy že srát se do něj se tak trochu nevyplácí je taky super. Tak proč teda (jen) ***? Jelikož to chvílema ztrácí tempo a neni to moc akční (ne že bych musel jen akční filmy ale zrovna tenhle by to solidně oživilo) bohužel tu taky není moc atmosféra, ale kvůli Willisovi ten film stojí za hřích a nudit se nebudete.(5.5.2005)

Thriller, který laťku průměru přeskočil tak těsně, že se chvěla od úvodních po závěrečné titulky. Slušně nahozená situace, kolísající napětí a slušně vygradované finále. Willis jako polda okolnostmi donucený jít za tvrďáka byl standardně dobrý a komicky klišovití mafiáni vypadali spíš jako parodie, takže nakonec byli nejzajímavějšími postavami ti kluci, kterým se vymkla z rukou krádež auta, a svým způsobem také jejich psychicky narušený společník.(14.9.2010)

• Rosana

Vsichni zli jsou mrtvi, Brus Vilis vsechny zachranil a dobre to dopadlo :) Kdo by to byl čekal... Teď jsem to viděla po dlooouhé době a musím říct, že jeto naprosto příšerný film. Nelogický, nesmyslně rychlý střih střídají zpomalené záběry, je to snad první film, kdy přes debilní zpracování přestávám vnímat ještě debilnější děj.(27.6.2009)

• choze

Už jen za to odporné klišé s překonáváním hrdinova traumatu a rozpadající se rodinou, kvůli kterému se Bruce celou dobu tváří jako že se každou chvíli rozbrečí, bych tvůrce nakopal do prdele. Efektní titulky a kamera, velmi průměrný scénář, jediná větší akční scéna. Bída. Ale líbilo se mi, jak to hajzlík Bena Fostera v závěru pěkně rozsekl.(23.1.2009)

• - Vo filme sa malý hrdina (Jimmy Bennett) pokúsi získať dva filmy s názvom Heaven Can Wait. Jedná sa o dve skutočné snímky, a to Heaven Can Wait (1943) režiséra Ernsta LubitschaHeaven Can Wait (1978) režiséra Bucka Henryho. (fefee)

• - Spoiler: Scéna, kde Mars uhoří, byla původně mnohem drastičtější. Mimo jiné byl ukázán Marsův hořící obličej, ze kterého odpadává maso až na kost, ale z důvodu přístupnosti byla tato scéna vystřižena. (Martin00x)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 16.