Rukojmí

Rukojemník

Hostage

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

Na Willisovku dosť opomínaný film. Podľa mňa výborný príbeh, na rozdiel od 'Pascí' temný a nevtipkujúci. Aj keď možno niekomu niektoré okamihy pripomínajú síce scény z iných filmov, človek si to počas strhujúceho a napínavého deja vôbec neuvedomí. Koniec je trošku prehnaný, to uznám, ale bez neho by som dal za päť! A záporák je ozaj hustý, mráz po chrbte nechýbal aj keď to možno nebol zámer. 85%.(7.5.2006)

Všetko je zdanlivo na svojom mieste, atraktívna zápletka, luxusný barák, ten "správnej polda" a nejaké tie kufre peňazí s tajomstvom. Takže sa tešíte na solídnu zábavu. Ako keď prídete na moderný štadión na zápas svojho klubu. Lenže tréner naordinuje akúsi novú, špeciálnu taktiku, ktorá nie je vyložene zlá, lenže tvári sa akosi umelecky a funguje iba miestami. Zopár krát síce družstvo pekne skóruje, lenže bohužiaľ to nestačí. Výsledkom je tak viac menej prehra. Ja by som nesúhlasil s tým, že Rukojemník je neoriginálny tuctový priemer, on je skôr nezvládnutý veľmi zvláštny triler, ktorý chcel zabojovať s konkurenciou svojou formou a svojim spôsobom aj štýlom rozprávania. Aspoň vidno, že tento typ komercie vyžaduje klasické rozprávačské štruktúry, kde vždy vieme, čo sa deje a preto sme v napätí. To sa tu často vytráca.(4.8.2013)

Začátek je lepší než konec. Úvodní titulky (trošku ve stylu Úkrytu), Jeffova první filmová akce i seznámení s boháči. Pak už děj i tempo trošku stagnují, hlavně kvůli některým přihlouplým dialogům či rodinným dramatům na obou stranách. Ovšem pokud by měl Siri točit DH4, neviděl bych v tom problém, protože třeba některé záběry kamery či "první závěr" v hořícím domě byly docela působivé. Celkově - 70%.(19.5.2005)

• Genero

Kdyby ještě včera nějaké nekompetentní hovado sebralo odvahu a tvrdilo mi, že existuje film s Brucem Willisem, který mě unudí téměř k smrti, nepokrytě bych se mu vysmál a vmetl mu do tváře nějaká ta hanlivá označení pohlavních orgánů. Asi jsem se v poslední době příliš namlsal výbuchů výškových budov, trhání německých vepřových hlav a šukání veverek, ale musím ztrápeně konstatovat, že film Rukojmí je skutečně nudná kravina. A dokonce ani smrtonosné finále mé chmury nezahnalo, protože mě střelba vzbudila, zrovna když se mi zdálo o tom, jak Bruceovi ta smrt sluší.(21.5.2012)

Rozpočet $52miliónovTržby USA $34,639,939Tržby Celosvetovo $77,944,725║ Jeden z mála akčných filmov čo dosahujú určitý stráviteľný štandart. Veľkou oporou sa tu stáva postava v podaní Bruce Willisa, tomu takéto tipy smutných hrdinov jednoducho vždy sadnú. Úvod filmu je mierne odbití(strašne sa to podbá na úvod filmu Mercury Rising tiež z Willisom, vrátane určitej schémy príbehu je tam podobnosť) ale potom ako príde na pľac Ben Foster film naberie aj na temnote, nechýba potom aj napätie a ku koncu aj slušná akcia, plus nejaké tie trikové vizuálne vychytávky, samozrejme dejovo je to ako na kolíske, lepšie scénky sa striedajú z horšími(z plochou výpoveďou). "Slušný priemer čo zaujme svojím spracovaním." Na tento film som sa aj vybral do kina ale preto, že som bol jediný záujemca projekcia sa automaticky nekonala, smutné, potom prečo takéto filmy nezarábajú. /65%/(12.5.2006)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu od Roberta Craise. (Terva)

• - Slovo "fuck" je ve flimu použito 89krát. (jonyyy)

• - Spoiler: Scéna, kde Mars uhoří, byla původně mnohem drastičtější. Mimo jiné byl ukázán Marsův hořící obličej, ze kterého odpadává maso až na kost, ale z důvodu přístupnosti byla tato scéna vystřižena. (Martin00x)