Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

Trailer

Fr

za tři, ale lepší! jestli jsem něco nečekal, tak takovej drsnej úvod. že by B.W. chtěl přitvrdit? další děj se nese v podobném duchu. zajímavé přepadení B.W. (takhle makaj profíci)! víc mě však nic nepřekvapilo, protože herectví musí jít v dramatičnosti akce stranou. a všem nám musí být jasný, že kdyby byl na titaniku ON, tak není o čem točit filmy! ()

klerik

ÚKRYT+MERCURY Klasický Willisovský triler, kde si Bruce našiel aj pár miest na herectvo. Scenár možno trochu klišovitý, réžia trochu nevyvážená, ale film nenudí a slušne odsýpa. Hlavný zabijak je skvelý - až sa mi zdalo, že tento film mal byť o ňom a nie o nejakom bývalom vyjednávačovi :) Filmík v pohode zapadne do nenápadnej série "neMcClaneovských" trilerov akých nám Bruce predviedol už kopec, ale ja som len rád... lebo tento žáner je od ďalšieho Armagedonu tak príjemne vzdialený... ()

Dever

Soundtrack Alexandre Desplat: 1. Child's Spirit ,2. Hostage ,3. Canyon Inn ,4. The Watchman ,5. The Waterfall ,6. Crawl Space ,7. Talley's Theme ,8. Drive ,9. Breaking In ,10. The House ,11. Tommy's Theme ,12. The Secret Place ,13. House on Fire ,14. The Negotiation ,15. The Choice ,16. Talley's Plan ,17. Screens and Shades ,18. FBI ,19. Mars' Theme ,20. The Trade ,21. The Killer ,22. Captain Wooba ,23. Talley's Family ,24. Child's Spirit (extended) , ()

GodComplex

Solidni hra na poldy a na rukojmi. Bruce Willis ve skvele forme. Velmi povedena hudba. Typicky hi-tech baracek a mechanicke uzamceni ala Fincherova Panic Room. Banda amaterskych vytrzniku, vcetne hlavniho psychopata, ktery vypadal 1:1 jako Trent Reznor za mlada, vcetne chovani a finalniho "Burn" motivu. Vizualne pekne zabery a vubec celkove dobre odvedena reziserska prace. Na druhe strane pomerne dost stupidni scenar. Story, ktera zde uz vazne byla milionkrat. Sceny, postavy, dialogy, vsechno neskutecne predvidatelne. Vybornou prvni pulku vystridala mdla a nudou zavanejici druha cast. 6/10 ()

choze

Už jen za to odporné klišé s překonáváním hrdinova traumatu a rozpadající se rodinou, kvůli kterému se Bruce celou dobu tváří jako že se každou chvíli rozbrečí, bych tvůrce nakopal do prdele. Efektní titulky a kamera, velmi průměrný scénář, jediná větší akční scéna. Bída. Ale líbilo se mi, jak to hajzlík Bena Fostera v závěru pěkně rozsekl. ()

• Slovo "fuck" je ve flimu použito 89krát. (jonyyy)
  • Bruce Willis (Jeff Talley) prohlásil, že jeho dcera Rumer (Amanda Talley) nezískala roli protekcí, ale musela poctivě projít castingem. (Nikitera)

Související novinky

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)