Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

seale

Hodně netradiční atmosféra filmu. Je velkolepý, a přitom jednoduchý. Jednoduchý, a přitom magický. Akorát mi nepřišla jako šťastná volba obsazení R.Arquette. ()

ScarPoul

Podľa mňa ide o samotný akt ponoru a zotrvania pod hladinou dostatočne dlho aby sme mohli vidieť aj to nadpozemské. Beeson mi naservíroval film ktorý je môjmu srdcu veľmi blízky a to neviazanou a nekonečnou krásou a je jedno či už to značí spojenie, v tomto prípade prepojenie človeka s prírodou, alebo tú skutočnú lásku medzi priateľstvom, osobným poslaním a ženou. Pri sledovaní tohto filmu jasne cítiť tú duchaplnú magickosť ktorá podčiarkuje osobnostný rozmer tejto snímky, čo v konečnom dôsledku pôsobí ako balzam na dušu. Práve preto je tento film taký silný, pretože mi príde veľmi osobný a neskutočne dobre prepracovaný. Ak by som mal vybrať len jeden jediný film z Beesonovej zbierky a označiť ho, ako najlepší tak by to bola Magická hlbočina. Pretože kto z nás skutočne zažije ten magický ponor? ()

Lacike

Poeticky film o jednom delfinovi, ktory sa omylom narodil v ludskom tele a tak ho to neustale laka pod vodu. He, he. Ani o kontakt s ludmi prilis nestoji a behom celeho filmu toho vela nenakeca. Napriek tomu, vdaka sympatickemu Jean-Marc Barrovi, mi bol od zaciatku sympaticky a dokonca som sa dokazal bez problemu vcitit do jeho pocitov. Voda a podmorsky svet aj mna vzdy pritahoval a neraz mam aj ja chut sa niekde na dlhsi cas ponorit, aby som unikol skutocnej neprijemnej realite a uzil si aspon na chvilu klud a pokoj. Okrem sympataka Barra, roztomilej a nadhernej Rosanny Arquette tu po hereckej stranke najviac exceluje Jean Reno ako taky spravodlivy frajer. Spolu s Leonom patri postava Enza k jeho najlepsim postava ake si zahral. Je zabavny, autoritativny, ale aj dojemny. Autmosferu filmu uz tradicne perfektne podfarbuje Serrova hudba. Jej nahradenie v USA verzii je este väcsie barbarstvo ako alternativny zaver, ktory nedava ziadny zmysel. Pôvodny v ktorom Jaques konecne najde svoj klud je dokonalym happyendom. Vynimocne mam radsej europsku 118 minutovu kinoverziu, ktora obsahuje vsetko podstatne a ma svizne tempo. 168 minutova verzia sice pridava viacero zaujimavych scen zo sukromia ustrednej trojice postav, ale pre hlavny motiv filmu to nie je podstatne a zbytocne spomaluju tempo filmu. Snad len ta komicka scena, v ktorej sa Enzo a Jaques pri jednom ksefte opiju a vdaka heliu sa im zmenia hlasy, stoji za to. Takze europska kinoverzia (naviac s pôvodnym VHS dabingom s Milosom Vavrom) je u mna za 10/10 a reziserska je za 8/10. Francuzska 132 minutovu kinoverziu je nieco medzi za 9/10. ()

Borrtex

Jeden z těch filmů, který se snaží zaujmout především navnaděním zajimavé atmosféry. V tomto případě se jednalo o vodní hlubinu, v níž se utkávají dva rebelové, jejichž přátelské spory se odvíjí již od dětství. Příběh jako takový měl poměrně jednoduchou strukturu, resp. jeden děj se téměř neustále opakoval pořád dokola a byl občas obměněn nějakou novou okolností. Nicméně slibné herecké výkony, dobré hlášky a především 70mm klasika udělala svoje a finální pocit z filmu byl nevídaně příjemný. 75% Viděno v kině na festivalu 70mm filmu KRRR!. ()

Nick Tow

Rozprávačská forma aj vizuálny štýl trpia schízou a Besson nie je taký veľký čávo, aby to vybalansoval. Miesta, kde je Magická hlbočina mysteriózna a snová, je to naozaj "magické" a "hlboké", tam kde prídu k slovu banálnejšie zákruty príbehu, to chvíľami nechcene skĺzava na úroveň bulharskej televíznej inscenácie. Pocity sú teda rozporuplné, ale akási dráždivá, neopísateľná, tajuplná pachuť zostáva predsa len nad tým všetkým. A to je dôležité... ()

Padme_Anakin

Nádherný film.. Poeticky půvabné okouzlení.. Moře je jedním z divů světa, tedy pro mě.. Vždy, zas a znova v němém úžasu zůstávám tiše stát, pozoruji a vpíjím se do mořských vln.. Pohledu zezdola se máloco vyrovná.. Když si sluneční paprsky pohrávají s tyrkysem, mění jeho barevný tón, tvoří nádherné obrazce a všude je naprosté ticho, přichází vnitřní klid, smíření.. Jacques Mayol měl vrozený cit, přirozený talent, trpělivost a obrovské charisma.. Jean-Marc Barr propůjčil svůj herecký um obdivuhodné osobnosti pod taktovkou Luca Bessona a všichni společně stvořili filmový skvost.. A úplně zvlášť bych poděkovala za úchvatnou kameru a velmi příjemnou hudbu.. Bravo, pánové.. ()

corpsy

MAGICKÁ HLBOČINA je...jednoducho MAGICKÁ. Dobre vyvážená zmes romantiky a vizuálnej úchvatnosti. Klasický Bessonovský snímok, natočený ako filmová báseň. ()

curunir

Aby som nebol úplne zlý tak 3.5*. Filmy Luca Bessona nie sú úplne mojou šálkou kávy a z jeho doterajšej tvorby sa mi najviac pozdávala Nikita. Film má samozrejme príjemnú magickú atmosféru a sympatické herecké výkony (vyniká hlavne J. Reno), ale chýba ma ucelenejšia dejová línia, bez ktorej sa film javí, že raz je o potápaní, potom zase o láske, len o ničom z toho poriadne. Hlbočinu možno nabudúce ocením viacej, ak ovšem nejaké nabudúce bude... ()

Qasa

(Jacques se vynoří zpod ledu zamrzlého jezera, Johana k němu jde s hrnkem): Johana: Kávu? Jacques: Já vás znám. Johana: Potkali jsme se před malou chvílí. Jacques: V jezeře? Johana: Née, trochu dřív. Jacques: V tom případě vám byla hodně podobná. ()

Astaroth12

Nádherne natočené zábery z Grécka a krásne nasnímaná podmorská krajina a to bol len začiatok, ale celkovo kamera bola dokonalá, toľko prekrasnych scén v jednom filme, sa nevidí často. Nerátal som s tým, že film bude aj zábavný, u viacerých scén som sa dosť nasmial i niektoré dialógy boli parádne, zábavne a svieže. Herecké výkony boli nadpriemerné, a to hlavne Reno, tá jeho charizma a nadhľad je úžasný, užíval si tuto rolu, ale aj ostatný boli vkusný a hrať vedeli. Príbeh je o rivalite, o dokazovaní svojich možností, o kamarátstve, láske, je o vode, delfínoch, je i o potapaní a podmorskom svete. Finále sa zdramatizovalo a bolo nabité emóciami. Všetko v tomto filme bolo geniálne a tak sa ani nikto nemôže čudovať, že nasolím plný počet. ()

Květula

Jaké to asi je tančit ve vlnách s delfínem? Jaký je ten temný svět pod hladinou, kam už nedopadá jediný paprsek slunce? Těžko si to představíte, ale když spatříte oči hlavních hrdinů, ani na chvíli nezapochybujete, že je to něco překrásného a že veškeré riziko za to stojí. Strašně jsem si přála, aby to skončilo tak, jak to nakonec opravdu skončilo a přesto mě to zaskočilo... ()

NinonL

Luc Besson psal a točil o sobě, o vlastních zážitcích, o vlastním modrém nekonečnu. Proto je tento film tak naplněný. Někdo by mohl říct "romantika pro holky". Někdo jiný zase "film pro všechny, kteří slyší i nevyslovené a vidí i neviditelné". ()

baribal

Vysoce poetické, bohužel vizuálně trochu jednoduché. Velmi intenzivní zážitek a pro mě těžké uvěřit, že kdysi Besson točil takové krásné filmy. Dnes mi takové film dost chybí. ()

Rosana

Tak to mě tedy zklamalo. Rosanna byla totálně vypatlaná, když se zabouchla do takovýho omezeného pitomce, kterého zajímá jenom nějaké potápění. Neobaroko to všechno nějak přefukuje a simuluje emoce tam, kde nejsou :( A Jean taky vypada ve vsech filmech stejne a hraje si na drsňáka. Nic mi to nedalo :( Nuuuudaaaaaaaa ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“