Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

lamps

Myšlenka ohromná. Zpracování velice zajímavé. A výsledný dojem? To je velice těžké vyjádřit, i s hodnocením jsem měl tentokrát velké problémy. Beeson má velmi osobitý styl, dokáže udělat z komorního lidského příběhu strhující a poutavou podívanou, jak to předvedl třeba v Leonovi nebo Brutální Nikitě. Tohle je ale opravdu úplně jiný film, u kterého záleží hlavně na povaze a toleranci diváka. Vždyť každý asi zareaguje odlišně na příběh o soupeření dvou dávných přátel, který je po celou dobu veden ve velmi pomalém tempu, který postrádá jakékoli speciální efekty a všechno hraje vlastně jen na city. Beeson do toho ale vložil celé své filmařské srdce, což se na výsledku přeci jen podepsalo. Neopakovatelný závěr je pak krásným podpisem nad tímto malým, ale zároveň obrovským filmem. ()

petaspur

Film o pravém, ale i o falešném přátelství dvou mužů, pro které život ani lidé, kteří je milují, nejsou tím podstatným. Důležité naopak je to, jak dokážou souznít s mořem a ryze chlapský souboj o to, kdo z nich má větší žábry. Besson svůj sen o životě pod hladinou moře natočil vskutku nezapomenutelným způsobem. ()

Bigrambo

Krásný film o lásce k moři, která je silnější než k čemukoliv jinému (včetně lásky k člověku). Film mě hned od začátku vtáhl pod hladinu, odkud jsem se vynořil až po 165-ti minutách (samozřejmě v novém světovém rekordu). Musím se přiznat, že jsem se nachytal, jak se nadechuju společně s Jacquem při jeho prvním ponoru. Kdo má rád vodu a moře, tak není nad čím váhat - při některých záběrech moře ve spojení s překrásnou hudbou se totiž až tají dech. ()

Aky

Absolutorium. Přesné, vkusné míchání motivů přátelství, soupeřství, lásky erotické i synovské, pokračování života, i snadného vyprchání důvodů proč v něm pokračovat, nahlížení do příběhu ze všech životních rovin od humorné přes sentiment až po tragédii - všechno se sem vejde, nic z příběhu netrčí, všechno plyne hladce a logicky až po neuvěřitelný závěr, který mne nesmírně překvapil, ale každý jiný by byl chybou. ()

misterz

Veľmi dobre sa na tento film pozerá. Pôsobí príjemným dojmom a naozaj navodzuje magickú atmosféru. Nemôžem zabudnúť na skvelú kameru. Aj keď nie som milovníkom mora a ležania na pláži, počas filmu sa mi niekoľko krát stalo, že som dostal neodolateľnú chuť skočiť si šípku do vody. Potom si uvariť kilo špagiet aldente a utopiť ich v litri gréckeho olivového oleja. Odhliadnuc od týchto pôžitkov, film má navyše aj svoj hlbší význam, nad ktorým sa oplatí popremýšľať. Jednoducho ide o oslavu lásky a mora zvlášť, aj spoločne. 85/100 ()

Snorlax

Bessonovo vyznání lásky k moři je sice v mnoha ohledech krásné, ale na mnoha místech na mě působí popkornově americky. ()

johnys

Doslova magické, především vizuální stránkou - kamera, hudba... A díky Lucu žes tu vizionářsky obsadil Jeana Rena, francouzská a světová kinematografie tak objevila jednoho z nejcharismatičtějších herců všech dob! ()

sochoking

Tak ja som si omylom myslel, že som stiahol film, ktorý som videl kedysi strašne dávno o chlapíkoch, ktorí sa potopili až niekde na dno, kde boli ufonci čo tak naružovo svietili a ono nič ani po dvoch hodinách ( mal som version lounge trvajúcu 2 hodiny a 40 minút ! ). No nič, podľa mňa bol Zˇák obyčajný egoista, ktorý myslel iba na seba a neopustil by ju snádˇ len keby mu porodila delfína. P. S. Ak by náhodou niekto vedel aký film som mal na mysli, napíšte mi, prosím vás, jeho názov či link, do pošty. Vopred dˇakujem. ()

Ajantis

V The Big Blue se setkávají dva druhy lásky. Jedna žárlivá, toužící toho druhého vlastnit a neschopna přijmout, že její kontrole určitá oblast života jejího objektu uniká. Druhá je hůře definovatelná; láska k potápění, moři, klidu hluboko pod hladinou a organismům tam žijícím. Možná je stejně žárlivá, tímto testem ale nemusela projít, každopádně z pohledu té první je naprosto nepochopitelná. A tyhle dva druhy se ukáží být (překvapivě) nepříliš kompatibilní. Až se jeden nediví, že má Jacques vždy takový problém najít důvod, "proč se vrátit tam nahoru" - podvodní záběry jsou opravdu příjemné a sálá z ních obrovský klid. Nu a nahoře na něj čeká Rosanna Arquette. Pochopil jsem, proč byla jedním z prvních cílů kanadských vojsk při útoku na USA (v SP: Peklo na zemi) rezidence Arquetových. Už dlouho jsem neviděl tak mizerný herecký výkon, který výrazně škodí celému snímku. Nejde o zcela vážný počin, spíše mi připomíná formát rodinného filmu pro nedělní odpoledne. Poněkud vykonstruovaný příběh s hezkým poselstvím, roztomilá zvířátka skákající a pískající v režisérově rytmu, hodně humoru (DOKONALÁ příprava japonských potápěců!), nepříliš dobří herci. Příjemná podívaná, v níž mě ale mnoho věcí vyrušovalo od *skutečně* hodnotného filmového prožitku. ()

Webb

Mořské scény a smysl potápění se mi tu líbilo, to ostatní je jen nepodstatná výplň která sice nenudí, ale nijak nezapůsobí a nic nezanechá. ()

Jordan

krásny raný bessonov film o láske k moru, o priateľstve a prekonávaní hraníc, dojemný a príjemný, úplne geniálny Jean Reno alias Enzo a hudba Erica Serru ()

ed_wood

Film má síce slabšiu zápletku, ktorá sa točí okolo toho, kto z účastníkov nejakej potápačskej súťaže vydrží so zadržaným dychom dlhšie pod vodou. Čo ma ale zaujalo bolo to, že film dáva do protikladu nie príliš šťastnú milostnú epizódu ľudí na brehu s veľmi šťastným vzťahom delfínov v mori. Za zmienku určite stoja aj nádherné zábery podmorského sveta a záver filmu, ktoré robia z Magickej hlbočiny veľmi silné dielo. ()

Anderton

Dlho som sa Mgickej hlbočine vyhýbal, pretože v 90tych rokoch boli z Bessona všetci hotoví a ja som mal tým pádom voči nemu averziu. Nakoniec som ju prekonal a dobre som urobil. Hlbočina je za prvé film o potápaní, čo je vykreslené úžasnou atmosférou a po druhé akýsi mystický psychologický film o jednom zložitom, ťažko uchopiteľnom charaktere človeka. DC tieto dve roviny asi ešte výrazne umocní a ak ho niekedy uvidím, dám mu zrejme 5 hviezd. Môj najoblúbenejší Bessonov film, ktorý je možno aj jeho najartovejším. ()

Frajer42

Zajímavý a lehce poeticky laděný snímek z dílny Luca Bessona. Nesmírně mě bavila charismatická postava, kterou skvěle zahrál Jean Reno. O něco méně mě bavil Jean-Marc Barr, který hrál v tomto filmu rybu v lidském těle. Ačkoli nejsem vyloženě fanouškem moře, tak jsem měl po sledování na nějaké to potápění chuť. Po dějové lince je film opravdu zajímavý, dokáže divákům skvěle předat svoji lásku ke sportu i k moři jako takovému. Docela se mi zamlouvaly i občasné humorné vsuvky. Taktéž ze snímky vyplynulo ponaučení pro všechny ženy, že by se neměly pokoušet o soužití s potápěčem, protože láska k moři je leckdy několikanásobně intenzivnější než láska k ženám, což by ve vztahu mohlo představovat malou překážku. Zásadní nedostatky filmu spatřuji ve stopáži. Režisérská verze vznikla úplně zbytečně, film se v závěru nevyhnul fázi nudění. Taktéž mě úplně neokouzlila hudební složka. Měli si kluci zaplatit Johna Williamse. Jsem přesvědčen, že i vizuál mohl být na rok 1988 podstatně lepší. Jinak kvalitní záležitost a po delší době opět koukatelný Besson. ()

AllShallFall

Hezký a příjemný snímek, ale Luc Besson má mnohem lepší filmy. A Jean Reno též. Na Leona to nemá ani z daleka. Nemluvě o Pátém elementu či Nikitě. Tento kousek není špatné pokoukání, ale drama nejsou moje speciality. Takže Já jsem se do Magické hlubiny potopil jen jednou a už více ne. Nezaujalo. 65% ()

nascendi

Bol som primerane zvedavý na dosiaľ nevidené dielo Luca Bessona a musím konštatovať, že sa nenaplnili moje očakávania. Zámer filmu je bezchybný. Dvaja súperiaci priatelia, láska k atraktívnemu športu a najmä pohlcujúca láska k moru. Výborná kamera, krásna hudba, spoľahlivé herecké výkony oboch predstaviteľov. Potiaľ všetko dobré. Z negatív musím spomenúť chýbajúcu alebo ku mne nedodanú atmosféru, podčiarkujúcu zámery tvorcov. A celú postavu novinárky. Tá bola nielenže neskutočná a zle zahraná, ale hlavne v ničom nepomohla hlavnej dejovej línii, skôr ju nevhodne riedila a denaturovala. Dabing to ešte zvýraznil. Takže suma sumárum, nie je to zlý film, považujem ho za nadpriemerný. Len mohol byť lepší. Mal na to. ()

Tomco

kedze sa odteraz budem snazit hodnotit prisnejsie, davam "len" styri hviezdicky...90% ..ja mam stareho bessona velmi rad ()

Vitason

Po dobu čtení komentáře musíte zadržet dech. Takže nádech... Známého hračičku Luca Bessona už zřejmě omrzelo čvachtání se v bazénku a tak se vydal pod mořskou hladinu pro svůj nejosobnější a společně s Leonem také nejlepší film. I když se Magická hlubina potápí do těch nejstudenějších a nejčernějších vod, tak je milá, zábavná a hlavně neskutečně hřejivá, kdy romance dvou lidí z naprosto odlišných světů na pozadí přátelské rivality dokáže zřejmě dojmout i ty největší tvrďáky. Film má hned několik plusů. Tím prvním jsou nádherné podvodní záběry, které ve spolupráci s dalším kladem a to hudbou od Erica Serry vytvářejí z filmu neuvěřitelný audiovizuální zážitek. A minimálně stejně důležitým bodem filmu je ústřední herecké trio. Barr je neskutečný sympaťák, i když se jeho postava občas chová na ránu pěstí mezi potápěčské brýle. Jean Reno, obstarávající komediálnější části filmu, je naprosto fascinující (U Rena mě zaujal i dětský herec s hubou od marmelády, který hrál Jeanovu dětskou verzi) a to samé se dá říci o věčně rozcuchané a sladké Rosanně Arquette, u které Besson hodně zdůrazňuje její rysy a věnují jí nejvíce detailů, za což musím zdvihnout poslední palec komentáře. Bavil jsem se, zasmál jsem se, byl jsem dojat... Výdech ()

Bachy

Neskutečně dlouhé. Mám v hlavě ohromné množství rozporuplných pocitů. Na jedné straně krásný příběh, Luc Besson ve formě, Jean Reno osvěžující rozsáhlou stopáž. Ovšem na druhé pro mě neuvěřitelně nesympatický hlavní hrdina a délka. Spousta skvělých momentů, o které se stará především postava Enza a pak dlouhé rozjímání Jacquea, které stejně vede k nevyhnutelnému. No a 7/10ti se těžko rozpočítává na 5kovou stupnici. ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“