George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pan Filuta

6/10 Docela vtipná podívaná, jejíž druhá půle nudila. Nečekal jsem zázraky, ale ve výsledku jsem byl stejně zklamaný. ()

phoebess

Dokud hlavní hrdinové nedorazili do Mexika a neskončili v pajzlu (či co to bylo) s upíry, tak jsem si myslela, že jsem po dlouhé době v televizi viděla nějaký film, u kterého si po zkouknutí neřeknu 'zbytečně ztracenej čas'... bohužel jsem se mýlila... jako by to byly dva filmy splácané do jednoho, jakoby to natočili dva režiséři a nedomluvili se, o čem ten film vlastně bude... 2* pouze a jen za tu první část, nebýt té, tak bych to musela ohodnotit odpadem. ()

SaNcHeZ_cz

Filmový mindf**k jak má být. V první půli je divákovi servírována oldschoolová gangsterka sázející na dialogy. Ve chvíli, kdy si divák ovšem na toto zvykne, přichází rána ve formě upírské hororové řežby. Každá z částí by sama o sobě mohla fungovat přesvědčivě ale v celku působí trochu jako slon v porcelánu. ()

Ellmariachi

Hodně, hodně, hodně zvláštní film. Já bych se nebál říct, že to jsou hned 2 in 1. První část je fakt výborná. Super atmosféra, kdy nevíte co od zvláštních bratrů čekat. GC je klasickej mozek týmu a QT je jeho opak. Má vlastní choutky a hlavu. V tý hlavě má totální bordel a v tom tkví kouzlo jeho postavy. Je to něco mezi gangsterkou a trochu i psycho thrillerem. Osobně bych až po vstup do baru dal 5 hvězd bez problémů. Pak ale z mého pohledu vše začalo tak nějak.. lacinět. Ale to je v pohodě. Najde se X dalších kdo budou mít názor opačnej a je to v pořádku. Já upíry, vlkodlaky a podobnou havěť nikdy moc nemusel. Jako celku dávám 4 hvězdy a 80 procent. ()

Laxik

Z Od soumraku do úsvitu se pro mě postupem času stala klasika, kterou mám rád jako většinu tarantinovek. Vzhledem k tomu, že takový Desperado se postupem času zdá víc a víc blbější je tohle možná to nejlepší, co kdy Rodriguez natočil. ()

PKD

Jiří Klůny v době, kdy si ještě nebral za roli mnoho miliónů, samotný Tarantino (úchvatná role) a maskérský mág z hororů, Tom Savini (mj.režie výborného remaku Noc Žijících Mrtvých 1990) jako Sex Machine, co má v rozkroku zbraň. Doslova!:))) Harvey Keitel a ostatní, včetně nejhnusnějšího xichtu na planetě Zemi:) Dannyho Treja to naprosto...jistí. Jo, já vím...je tu ještě Salmička (šelmička) Hajekovic + special quest star...had. ()

Vojcl

Excelentní akční nářez, který rozhodně není pro slabé povahy, ale těm, kteří se nepo..... když uvidí na plátně kapku krve bude připadat jako úžasné dílo!!! Klidně by se to mohlo jmenovat "Zastřel si svého upíra" což by přesně vystihlo děj filmu. Nepřemýšlejte nad logikou a dobrým vkusem, prostě si sedněte a užijte si to!! Autorská dvojice Rodriguez-Tarantino opět stvořila jeden zatraceně dobrý fillm!!!!! ()

J_Fiu

První půlka velice dobrá, příběh se nám začíná slibně vyvíjet, ale ouha když dorazí naše pětice do upírského doupěte, ocitám se snad v úplně jiném filmu, upírství se do stylu předchozí poloviny vůbec nehodí. Najednou se stala ze sympatického snímku béčková vyvražďovačka nestvůr, která připomíná počítačovou hru – zabij co nejvíc smraďochů. Nene Tarantinovi s Rodriguezem upírské téma nesvědčí. Ovšem musím poděkovat za obsazení šmrncovního sympaťáka Clooneyho, díky němu jsem zvládla i poslední půlhodinku ()

zipper111

Další Tarantinovská a Rodriguezovská maniakální a naprosto ujetá záležitost, která ale určitě stojí za to. Skvělé scény doprovázené geniální muzikou vyvolávají skvělou atmosféru, a když přijde na řadu neuvěřitelná Salma, dílo je dokonáno :) No prostě moje oblíbená záležitost. ()

Macejko

Na Tarantinove pomery málo šťavnatých hlášok. Zostala len zábavná brutalita. Filmová jednohubka, pri ktorej nepotrebujem ďalšie zhliadnutia. ()

gogos

Jeden z nejlepších filmů Roberta Rodrigueze natočený podle scénáře Quentina Tarantina. Spousty akce, krve, vynikající hudby, humorných hlášek a nádherné Salmy Hayek. Výborný scénář byl skvěle natočen a role ztvárnily vynikající herci. Efekty nejsou sice nejlepší, ale to je asi jediná vada na kráse celého filmu. Vynikající kombinace gangsterky a upírského filmu nevyděsí, ale pobaví. Dal bych 4,5, ale přikloním se k lepšímu. ()

Makky

Po ten osudný príchod do Mexického baru sa z vynikajúceho akčňáku stal šialený krvák. Ale poviem pravdu, čakal som väčší sklz úrovne smerom dole. Aj cez všetko to, čo sa tam udialo (a bolo toho dosť), dám v pohode štyri hviezdy. Clooney bol fešák a to jeho tetovanie cool :) ()

Alementina

Rodriguez se vyradil, jenze celkove to jen hluse vyplni cas obrazovky. Sama nevim, kam film zaradit, protoze na akcni film je to malo akcni, horor a thriller to neni vubec, nejvic to bude asi komedie, ale zase na komedii jsem se malo smala. Spis bych rekla, ze to je parodie na upirsky filmy a kdyby tam nehrala ta luxusni sestavicka hercu, diky kterym se na to da koukat, tak je to prachsprosty Bcko, o kterym by uz ani pes nestekl. ()

blackrain

Bratrské duo, které tvoří Clooney s Tarantinem, je neodolatelné a dokonalé, i když Tarantino je trošku psychopat. Bráchové vykradli banku, zanechali za sebou pár mrtvých a museli se ukrýt před spravedlností v Mexiku. Přijeli do jednoho baru, kde zjistili, že asi není něco v pořádku. Jak by taky mohlo být, když zaměstanci pracují pouze od soumraku do úsvitu a chutná jim čerstvá krev. Jsou to totiž krvelační upíři. Film vypadá jako horor až ve chvíli, kdy hlavní postavy vstoupí do baru, protože před tím se tváří jako obyčejná kriminálka, pominuli fakt, že tam hraje Tarantino. Od té chvíle se film rozjede na pekelné obrátky a nedá vám vydechnout. ()

SarumanKo

Tarantino asi nebol so svojim scenárom dosť spokojný, tak ho posunul kamarátovi-béčkarovi a ešte mu v tom zo solidarity aj zahral. Ale nie. Bavilo ma to, len menej ako poctivé tarantinovky. A paradoxne to bol práve úvod, vykazujúci najtypickejšie rysy veľkého pána scenáristu, ktorý ma bavil najmenej. S príchodom do Titty Twistera to získalo zaujímavejší nádych, krvička zábavne začvachtala a herci raz za čas zahláškovali, ale nie je to dosť zaujímavo zrežírované, aby som sa k tomu vracal. Poctu filmovému braku a škváru zvládol Rodriguez o mnoho rokov neskôr neporovnateľne zábavnejšou Mačetou. (6/10) ()

kaylin

„Od soumraku do úsvitu“ tak i po letech zůstává skvělým filmem, který je drsný jako břitva, ale přitom neskutečně zábavný. Navíc jsou zde herci, které znáte a máte rádi. Clooney vzhledem ke svým současným rolím dovede překvapit, krásná Salma Hayek zase bez problémů vlétne do vašich nočních představ. Tohle je kult a skoro bych si přál, aby se dvojice Rodriguez/Tarantino zase spojila a natočili něco v tomhle duchu. ()

K.I.N.G.

"Možná sem hajzl, ale ne zkurvenej hajzl " ...Rodriguez natočil docela neobvyklý, kultovní horor, který obsadil výbornými herci, ale mě to nijak extra neoslovilo. Dobrá podívaná. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)