První krok

Česko, 2009, 13 h 21 min (Minutáž: 57–74 min)

Epizody(13)

Seriál je nabitý hudbou, tancom, vášňou a emóciami pretavenými do všetkých tanečných štýlov od klasického baletu až po hip hop. Ponúka vzťahy, intrigy a lásku v prostredí vyššej tanečnej školy a tanečných súborov. Večný boj profesorov a študentov, tanečníkov a choreografov mu dodávajú to správne napätie a spád... (oficiální text distributora)

Suzie1

Taková jednoduchá, hloupoučká blbost, se zápletkama který musel vymejšlet retard a herci, z jejichž výkonů se chce brečet. ()

Falco.araea odpad!

Naprostá ztráta času. Myslela jsem si, že to snad bude i koukatelné, když je to o tanci, ale ejhle, překvapení, je to jenom další z novácké firmy na "seriály" (tomu se už snad seriály ani říkat nedá). Charaktery ploché jako žehlící prkno a jejich chování nepředvídatelné, jako (doplňte si nějakou hodně předvídatelnou, vlastně jistou věc). Naprostá ztráta času. ()

Meery

Paci sa mi napad... je to nieco, co som este v cesko-slovenkej produkcii nevidela.. a hoci to ma namet v nejakej telenovele, bavi ma to. ()

Scelleton

Taková běžná telenovela alá TV Nova okořeněná pěknýma mladýma holkama. Seriál ale není tak hrozný jak se na první pohled zdá. Když se totiž na place sejde více jak 4 lidi, je to skvělé, nedostanou totiž šanci žádné trapné dialogy, u kterých se člověk stydí, jen se na to dívá. Řešení vztahů "kluk+holka" nebo "otec+syn", jak je podáno zde, je totiž klišé tak trapné, že by se člověk zahrabal až k protinožcům. Zbytek ale rozhodně stojí za to a přetrpět těchto pár nedostatků nejen tohoto seriálu, ale i celé tvorby České republiky se určitě dá. Říkejte si mi třeba podprůměrný divák, ale hodnocení nezměním. | 1. série - 50% | ()

Astinas

Obyčejně bych dával odpad, ale po všech midsamrech a ordinacích a všemu podobném, nemám problém dát tři hvězdy. Zaprvé tam hrají sympatičtí herci, jako například Navrátil nebo Klára Issová, dál je to příjemné na oddych a je příjemné dívat se na makající tanečníky, když člověk makal celý den. Sice děj je... vlastně ani není :D, ale jak říkám je to fajn nový seriál, uvidíme, jak dlouho se udrží. Člověk by se měl dívat na První krok lehce s odstupem, přeci jenom v našich poměrech nemůžeme čekat zázraky typu Californication nebo Červeného trpaslíka... ()

Maja238 odpad!

Nesnáším to, nenávidím to, je mi z toho zle! Pokaždé, když to začne hrát v televizi, naběhne mi na spáncích žíla a mám chuť vyhodit ovladač z balkonu! ()

Olafson

Adelante! Nijak se netajím svojí slabostí pro totálně uhozené seriály a tento navazuje na opravdové žánrové skvosty typu Rodinných pout - v té nejstarší verzi, další ryzí člověčinky od dvojčat Bártů - Bazénu, psychologicko - sociologické paralely celého vesmíru v Bergmanově stylu - Obchoďáku či právnicko-intelektuální super jízdy - Světel Pasáže. Takže, co máme tady. Kulisou opravdu neotřelých a intelektuálně výživných příhod našich protagonistů je jakási vyšší soukromá škola, kde se krásní a mladí lidé (těžko říci, kolik jim má být vlastně let, ale z lega si již nestavějí) připravují na kariéru v reklamním herectví nebo muzikálu Sagvana Tofiho. Proti tomu žerty stranou, to je samozřejmě jediný správný cíl mladého člověka, protože normálně pracovat může dnes jenom debil. Seriál se pravděpodobně odehrává v nějaké daleké budoucnosti, protože společnost již dosáhla takové sociální vyspělosti jako je ukázáno i ve filmu "Hvězdná pěchota", takže šatny a sprchy jsou společné. Seriál též nemilosrdně nastavuje zrcadlo naší typicky české společnosti složené z Černochů, Romů, Mongolů, Eskymáků, Indiánů, Aboriginců, Křováků s malou příměsí Masajů, kentaurů, Goa´uldů a Rudy z Ostravy. Ústředním seriálovým motivem, který se táhne všemi díly jako červená nit, je sestrovražedný boj Šárky Vaculíkové a Radky Pavlovčinové o ultimátního nabíječe Filipa Cíle. Zejména Radka Pavlovčinová nahodí od prvních minut výraz několikatýdenního štěněte objevujícího svět, takže si ji nelze nezamilovat (viď, Mirku Etzlere?). Veskrze fyzické herectví Šárky Vaculíkové pak dává nafrak i nejlepším etudám Sáry Bernhardtové či Meryl Streepové. Starší herecká generace se ale rozhodně nenechává příliš zahanbit a zejména Oldřich "Chlapi nelijte to pivo z oken" Vlach a básník Štěpán Šafránek vychovávají tuto rozvernou omladinu jako o život podle nejznámějších příruček J.A. Komenského. Škoda, že ty největší seriálové perly necitlivě končívají, jako se stalo i zde. " Diano, vrať se !! " ()

Simo16 odpad!

Pridávam as k tým, ktorí sa na tento seriál tešili a prvých 10 minút ich presvedćilo o tom, ako ďaleko su shcopní naši ćeskí producenti zájsť. ()

Gadamf

Naozaj ma prekvapilo, že to tu má také nízke hodnotenie. Čakal som vyššie, pretože je to netradičný český seriál, ktorý sa odohráva v zaujímavom prostredí. Zároveň je úplne prvý, pri ktorom som sa aj zasmial. Keď sa na to ale teraz tak dívam, tak to nízke hodnotenie nie je až také prekvapivé. Bohužiaľ je totiž väčšina užívateľov ČSFD konzervatívnych a majú neopodstatnené predsudky voči českým a slovenským seriálom. Tak to potom dopadne, keď zo seriálu vidia 5 minút a hneď tomu dávajú odpad. ()

Prubner

Češi okopčili další zahraniční seriál a je to znát: takhle (relativně) dobrý scénář by asi žádný z dnešních pisálků nevyplodil. Hrdinové jsou sympatičtí, jejich jednání logické a většinou uvěřitelné. Byla tu spousta skvělých scén. Ale bohužel taky spousta vaty, kterou se to snažili natáhnout. Škoda toho otevřeného konce, asi by měla následovat druhá řada. No, doufejme, že opravdu vznikne. Mladí herci většinou stáli před kamerou poprvé a zvládli to dobře, asi proto, že v podstatě hráli sami sebe. Nevím, jestli by zvládli náročnější úlohy, ale tady byli fajn. Některé bych rád viděl znovu, hlavně Šárku Vaculíkovou, to je pro mě objev roku a přeju jí úspěšnou kariéru. ()

Lewaso

Po prvním díle dávám za 4****. Dal bych možná míň, ale někteří místní pisálci, kteří bez pika nenapíší nic s hlavou a patou plus ti, kteří bez jakékoli myšlenky dílo odsoudí a na jednu řádku nasekají dvě hrubky, mě utvrdili v tom, že tenhle „seroš“ má šanci na lepší hodnocení. ()