První krok

Česko, 2009, 13 h 21 min (Minutáž: 57–74 min)

Epizody(13)

Seriál je nabitý hudbou, tancom, vášňou a emóciami pretavenými do všetkých tanečných štýlov od klasického baletu až po hip hop. Ponúka vzťahy, intrigy a lásku v prostredí vyššej tanečnej školy a tanečných súborov. Večný boj profesorov a študentov, tanečníkov a choreografov mu dodávajú to správne napätie a spád... (oficiální text distributora)

lehkoživka

Já bláhová jsem v seriálu o tancování čekala špičkové tanečníky, poslouchatelnou hudbu a zajímavé choreografie. No jo no, jsme v Čechách. Nejsmutnější postavou je Klára Issová, která evidentně v tanečních sotva zvládla mazurku a teď z ní chudáka udělali primabalerínu a tanečnici u tyče. "Příběh" pomlouvat nebudu, na to, že je o teenagerech a pro teenagery, je relativně snesitelný. ()

neficek

Sice nemám ráda takové seriály a musím říct, že tento opravdu není žádný skvost, ale i tak jsem zkoukla všech 13 dílů během jednoho dne. Nakonec mě seriál vcelku pohltil a klidně bych uvítala i nějaký díl navíc. Ten otevřený konec mě poněkud zklamal. Navíc bez příslibu dalšího pokračování, je to takové násilně utnuté a domyslete si. Uznávám, že to není nic závratného a místy to dost pokulhává, ale i tak..je to originální, po chvilce to vtáhne do děje a je to daleko lepší než taková ordinace v růžové zahradě..jako oddechový seriál, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet fajn. Prostě se mi to líbilo. Nehledejte v tom něco co tam ani není a poddívejte se na víc dílů než na ten první (a to ještě na prvních 10 minut z něj) a zaměřte se na to, že to je jen taková oddychovka a ne veledílo. ()

TheMe

Nápad, který tady ještě nebyl, propojený s příjemným prostředím, neokoukanými herci, kterým jsem věřil jejich role a velmi pěknými vystoupeními mne, narozdíl od množství zdejších hodnotitelů, velice oslovil. Příběhy postav opravdu připomínají realitu a do některých se mi velmi dobře vžívalo. Má jediná výtka směřuje na konec seriálu, který byl jako by jej utli během roztočeného dílu. ()

BarkaS odpad!

Product placement nejhoršího kalibru (třeba reklama na bordel), klišé, Ruda z Ostravy ?!, Žilková, Issová. Odstup, Satane! ()

janulin123

seriál, jehož cílová skupina mjí být teeageři, mezi, které já určitě patřím. Pěkně počesku začnu tím, co my na tom seriálu vadí: kamera, scénář, mnozí herci a to jak to celé nějak trapně vyznívá. Naopak musím vzdát pochvalu za docela přijatelný děj (čímž si, ale stále trvám na tom, že dialogy za nic nestojí), pak je tam ještě slušná herečka Klára Issová a není to taková ta telenovela počesku ()

Mr_Ewil odpad!

A je to tu!! Televize NOVA nám připravila další porci znechucení a nudy. No to už tak u této televize bývá... Již několikrát zmiňované herecké obsazení stojí za prd, scénář jakbysmet... Ani jednu hvězdičku si to nezaslouží... ()

Pawouk123 odpad!

Již jen ty dialogy hovoří za vše!!! Zatím shlédnuto jednou jedním okem jen chvíli jako doplněk jiných činností v bezvýchodný středeční večer. Zaplať pánbůh za Ligu mistrů, která mě od tohoto osvobodila. ()

kverula odpad!

Tak jak jsem vychválila Dokonalý svět, tady musím klesnout na úplné dno. Nestudovala jsem jednotlivé herce, co v seriálu hrají, ale už při zhlédnutí prvního dílu jsem dokázala poznat, který z nich dokáže opravu tancovat a který ne. A hlavní postava kluka - ani nevím, jak se jmenuje, ten vlasatý buran - to opravdu neumí. Jeho "talent" vynikne především v momentě, kdy se na parket vrhne profi taneční skupina. Naposledy jsem se takhle trapně cítila při sledování seriálu Helena a její chlapci. ()

AdamK. odpad!

Buď jsem si odvykl se na český televizní seriály koukat, nebo je to ta největší sračka co jsem viděl. ()

Bicman

Nebyl to takovej průser už jsem vyděl mnohem horší shit jako například Helenu ze které my bohatě stačili dva díly abych poznal kam se dá ještě klesnout. V seriálu se mi líbily např. choreografie a postava Pavla Kříže a upřímě ty tanečnice také nebyli úplně k zahození.. :) Neherecké výkony mohli dopadnout také mnohem hůř.. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

logoprd odpad!

Těšil jsem se, že to bude něco na co se bude dát dívat, ale stačilo vidět jen pár minut a už se na to nedalo koukat, 100% propadák. ()

desnik

Pokud se někdo snaží přinést na obrazovky něco nového, měl by si dost dobře rozmyslet, jak vážně to myslí. V dnešní době je nastavená laťka dost vysoko i pro takový žánry, jako je tenhle. Úroveň seriálu je těžce pod normou, je to jako když koukám na nějaký nepovedený seriál z 80. nebo 90. let. Nuže, herecký výkony radši nekomentuju, scénář suchý a celé je to v jakémsi "malinkém" studiu, takže to působí velmi komorně až nereálně. Zřejmě tu byla snaha napodobit celovečerní filmy jako jsou Let´s dance, Street dance,...a od každého vzít něco, ale vůbec se to nepovedlo. Měl jsem co dělat, abych dal aspoň tu jednu hvězdičku, ale k tomuhle se už nevrátím....byla by to ztráta času! ()

iwee23 odpad!

Blbost od první minuty. Zajímavé scény s hudbou a tancem zcela přebíjejí podprůměrné herecké výkony mladých představitelů, Žilková a Nálepková jsou pak vyloženě trapné. Absolutní ztráta času. ()

Linsang

Hodnotím už po prvním díle, což obvykle nedělám, ale jelikož už se na další díly nejspíš neodhodlám podívat, tak hodnotím, dokud mám seriál v živé paměti. (Koneckonců můžu hodnocení později kdykoliv upravit, ať už dolů či nahoru...) Takže, jak to na mě vlastně působilo? Lacině, to je převládající pocit. Kulisami počínaje a prostým překopírováním formátu zahraničního seriálu konče. Postavy naprosto klišoidní, celkem bych si i troufla odhadnout, jak se bude kdo vyvíjet. Problémem pro mě je herecké obsazení. Většina herců je mi tam dost nesympatická, a to mi jinak celkem nevadí, takže rozhodně nejsem nijak zaujatá. A ta scénka, kde všichni začnou rádoby spontánně tancovat? Ale no tak, to snad naposledy letělo někdy v pravěku, ne? Seriál evidentně míří na teenagery, ale nejsem si jistá, jestli je vůbec má šanci zaujmout. Zdá se mi, že pro ně nebude dost "cool". Není už mi sice patnáct, ale myslím, že u této věkové kategorie frčí úplně jiné seriály... ()

HMTD

No není to tak špatné jen by to mohlo být reálnější, na uměleckou školu jsem nechodil, ale pochybuji, že tam jsou společné sprchy a šatny. Taktéž absence vyšších ročníků je matoucí. Záměrně zatím nehodnotím, ale bylo by to asi nad 40 procent, zejména za učitelský sbor. ()

sMIke54

První díl jsem si pustil z dlouhé chvíle a čekal jsem seriál, který si vezme to nejhorší z Comebacku a High Shool Musical. To jsem se ale šeredně zmýlil. Dalo by se kritizovat hodně věcí, například kýčovitost, nerealistické prostředí školy a její stísněnost, někdy nereálné chování postav, dětinské tanečky a pohádkovost atd. Na druhou stranu ale musím uznat, že to celé působí neočekávaně poutavě a zábavně, pokud jste mladší nebo ve věku hlavních hrdinů (což já jsem), je zde několik známých ale neokoukaných herců (např. Michal Kavalčík) a skvělých mladých a neznámých, Jiří Vejdělek se opět nebál dát do své tvorby trochu té erotiky a vzrušení, jak je u něj zvykem, což ale taky není na škodu, ba naopak. Sečteno podtrženo, máme tady českou, 100x lepší verzi High School Musical. ()