První krok

Česko, 2009, 13 h 21 min (Minutáž: 57–74 min)

Epizody(13)

Seriál je nabitý hudbou, tancom, vášňou a emóciami pretavenými do všetkých tanečných štýlov od klasického baletu až po hip hop. Ponúka vzťahy, intrigy a lásku v prostredí vyššej tanečnej školy a tanečných súborov. Večný boj profesorov a študentov, tanečníkov a choreografov mu dodávajú to správne napätie a spád... (oficiální text distributora)

Billie777

Sakra, lidi! Ano, vím, že češi komediální seriály moc neumí. Vím ale také, že na csfd je hodně, ale opravdu hodně uživatelů, kteří moc rádi dávají novým českým výtvorům, ať už je to film nebo seriál, automaticky odpad. Možná neviděly ani jeden díl, ale podle upoutávek v televizi a tak nějak celkově si v té své hlavě dají dohromady, že to je stejně určitě sračka a protože češi neumí vytvořit nic moc dobrého, dají odpad. Někteří, co dají odpad, zase viděly alespoň jeden nebo dva díly. Ale to je zatraceně málo. Alespoň jedna hvězdička by se šikla. Já ale dám víc. Nikdy jsem nebyla fanynka Glee (ikdyž uznávám, je to dobrý seriál) nebo HSM (to je zase naopak špatný seriál) ale prostě a jednoduše jsem se najednou rozhodla, že se na to prostě podívám. A to už dávno po premiéře na internetu. Dovolím si říct, že je to i dost lepší než ta americká ptákovina HSM. Navíc je to český. Jsem asi jedna z mála, která dává čechům šanci. Už první díl mě zaujal. A tak jsem se dívala stále dál a dál a celých třináct dílů jsem měla za dva dny shlédnutých. Musím pochválit hlavně mladé herce, kteří mě bavily víc, než ty starší, zkušenější. Nejvíc se mi líbil Filip Cíl, Jan Cina (ty jsem znala už z dřívějška, takže to nebylo zase takové překvapení), Diminik Turza, Šárka Vaculíková a Charlotte Doubravová. Z těch starších mě zase nevíc bavil Vlach, Kříž, Issová a Kavalčík. Barevné interiéry mi sice přišly někdy až moc barevné a nevadí. Dále mě docela zklamal konec posledního dílu. Přišlo mi, jakoby tvůrci počítaly ještě s dalšími díly ale ty nakonec nenatočily. Konec mi totiž přišel kapku nedodělaný, otevřený. Ale jinak mě to bavilo. A to už nejsem žádná puberťačka (alespoň myslím). :) Původně jsem dala tři hvězdy ale poté, co jsem si zde přečetla některé komentáře a prohlédla hodnocení, jsem o jednu hvězdu přidala. ()

MTHRFCKR odpad!

Že je Jiří Vejdělek komerčním režisérem jsem věděl už od první chvíle, co se ke mě dostal film Ženy v pokušení. Jeho komerčnost však působila tak nějak elegantně, nenásilně a s čechovitostí ve smyslu humoru. Tento seriál je ale jedním velkým obrovským krokem vedle. A o to víc mě zklamala plejáda výborných českých herců jako jsou 2O - Oldřich Navrátil a Oldřich Vlach nebo Pavel Kříž. Seriál na mě působil dojmem reklamy pro mladé lidi toužících po showbyznysu a neustálé snahy amerikanizace komerčních televizí v Česku. Dost bylo nových talentů v umělých reality-show, a nechci to vidět ani v seriálovém pojetí. ()

Merkin odpad!

Prodejné ženy a tupí muži hrají sami sebe v jednom z nejubožejších ,,dílek" dneška. Obávám se, že jestli seriál nastavuje zrcadlo mladé generaci(bože, i mně?), pak se někde stala chyba a měli bychom začít pěkně rychle couvat. První krok vede totiž přímo k záhubě! ()

Paity odpad!

Trapárna na entou v podání televize Nova, která už nevěděla co by a zkoušela seriál z tanečního prostředí. Výsledek je ale stejný, jako práce TV Nova (i marketingová) za posledních několik let. Tento kanál jednoduše neví, co se sebou udělat, aby si udržel svou sledovanost. ()

Shimargh odpad!

Pro pacienty po lobotomii a lidi s inteligenčním kvocientem nižším než 90 je to ideální seriálový počin. ()

Prochy38

Bohužel je to tak tupé, že si to víc nezaslouží. Ani dnešní mladí nejsou tak hloupí a naivní, aby tohle pobrali... Škoda, protože herecká základna je pro mě víc než atraktivní! Pokud neprobíhá čistý dialog dvou učitelů, jde většinou o dost velké ... ehm.. sračky... K. Issová skvělá, M. Kavalčík perfektní. P. Kříž výborný. Fakt v tomto dobré. Ale děj, příběh, neherecké výkony děcek... ne... novácká srajda, bohužel ... už jsem to chtěl dokoukat, tak jsem to nahecoval a přišlo něco, co jsem nečekal... a to závěrečný díl a jeho část s muzikálem. Jako hoooodně velký fanda Vlasů jsem teda fakt hleděl! Text je třeba lehce nevnímat, ale jinak opravdu parádní práce! To mi fakt vyrazilo dech. Ale zpět do reality debilní závěrečnou taneční scénou.... Takže tak.... ()

mira007

Herecké výkony jsou mizerné, což jsem omlouval tím, že hlavní hrdinové jsou profi tanečníci a něco ukážou. Tak to jsem se šeredně spletl, protože ani ukázky špičkových tanečních čísel jsem tam nepostřehl. Jediná dějová linka, která mne zaujala, tak byl učitel herectví Pavel Kříž a alkoholička Issová. Přes mizerné herecké výkony jsem se i párkrát nasmál a jako jediný ze současných seriálů mne zaujal. Charlotte Doubravová je za dvě hvězdy!!! Nějak jsem nepochopil, že premiéru tenhle seriál měl už v roce 2009 na Slovensku. ()

Marina111

Jan P. Muchow nie je síce žiaden hudobný virtuóz, ale ako tvorca hudby k tomuto teen seriálu sa ujal. Ktovie, možno dokonca práve vďaka nemu si ma podmanilo skoro každé z predvedených tanečných čísel ... Nie, naozaj nechápem averziu užívateľov čsfd voči tomuto seriálu. Áno, mnoho motívov je už príliš okukaných a mnoho balansuje na hranici klišé - a čo ? Mladé tváre ( Filip Cíl, Radka Pavlovčinová, Šárka Vaculíková ...) aspoň predviedli svoj talent ( poprípade i svoje telá), a ani "staršia" generácia ( Klára Issová, Pavel Kříž, Veronika Žilková ... ) sa za svoje výkony hanbiť nemusia. To, že scenár bol ledaný priveľmi komerčne a že charaktery jednotlivých postáv vyzerali ako odpozorované z juhoamerických seriálov ( ale keď sa tak zamyslím, veď odkiaľsi stamade bol námet aj odkúpený), to je už problémom televízie hľadiacej viac na komerčné ako kvalitatívne ciele. I tak však je Prvý krok dobrým krokom smerom k mladému tunajšiemu divákovi. ()

fredisek odpad!

Měl jsem čest s jedním dílem ve chvílích, kdy jsem měl horečku, a i tak můj oslabený mozek požadoval něco aspoň trochu náročnějšího. Tohle je čistý odpad. Příběh žádný. Herecký talent Rudy z Ostravy je zpochybnitelný i u vypnuté televize. Kříž vymóděný jako Vlastík Harapes. Klára Issová už asi taky neměla co do huby a Žilková jak uživit rodinu. Navíc mě zastihl díl, který suverénně k****l Pomádu, za to by měli autoři tohohle "seriálu" sedět! ()

Zombi

Nekoukám na to pravidlně, ale pár dílů jsem zahlédl a není to takové zlo, jak tu všichni píšou. Samozřejmě to není žádná pecka, ale v porovnání s ostatními nováckými telenovelami je to kolem průměru. ()

Deywid odpad!

ježiši kriste, boha živého, to čo kurva je ?!!!!....ospravedlňte môj slovník, ale presne tieto slová mi lietali po rozume, keď som sledoval prvú časť tohoto seriálového "skvostu"....Takže čo to tu teda máme: 1.Partu prerostlých deciek, ktoré nie že nevedia hrať, ale oni ani preboha nevedia poriadne tancovať.....2. choreografie...nie toto slovo nemôžem použiť....pretože tie slepecne katastrofálne zostrihaných scén naozaj nemožno nazvať choreografiou.....3. idiotské dialógy, ktorých hlavnou podstatou viditeľne bolo, aby zneli COOL, ale pri ich počúvaní ma skôr napadá slovo FOOL, pretože naozaj len blázon mohol niečo také stvoriť......a pohľad na Kláru Issovú krútiacu sa okolo tyče - tým ma jednoducho odrovnali.....Resumé: fuj, fuj, fuj.... ()

Dejvi21

Já mám pocit, že při českém standardu už mi stačí, abych se nestyděl za to, že je to od nás a má to u mě 3 hvězdičky. Po prvním díle 2,5. Tak nějak jsem se prokousal téměř všemi díly, protože se při tomto pořadu báječně studuje. Po posledním dílu musím říct, že je to strááášně nedotažené. Celou dobu se odehrává několik dějových linek, které se ale vůbec nedokončí, konec je více než otevřený a dvě hlavní postavy, kolem jejichž vztahu se to celé motá, se o svých vzájemných citech vůbec nedozví. Zřejmě se čekal obrovský úspěch, na který by se navázalo druhou řadou, jako tomu bývá v USA, ale...úspěch se nedostavil, ostatně není divu, některé části mě celkem pobavily a s nadsázkou bych mohl říct, že některé díly byly i jakž takž dobré, ale schéma je typu pilot - velké nic vedoucí k nějakému finále - finále se nedostaví, nic se nevyřeší. Skoro jakoby to utnuli někde v půlce, takže bez řádného zakončení musím i nad tímto počinem, kterému jsem chtěl dát naději, zlomit hůl, ostatně si za to můžu sám, že jsem očekával něco víc než velké nic. Alespoň jsem při tom dodělal vždycky všechny školní resty. ()

Misacek22

Nechápu tak nízké hodnocení, ale tento seriál mě naopak překvapil. Možná je to tím, že jsem věkově na úrovni hlavních protagonistů, a proto je mi to tak blízké. Trošku mi to připomíná High school musical v českém podání. Myslím si, že je to konečně něco trochu jiného, co u nás chybělo :) ()

husokachna odpad!

Teď jsem přišel zrovna od televize, kde na mou třetí žádost o přepnutí nebylo reagováno. Opravdu mi bylo fyzicky špatně a to se mi stává pouze v nejhorších chvílích VIP zpráv (bohužel mám přítelkyni, nejde se tomu zcela vyhnout). ()