Epizody(6)

Šestidílnou dramatickou minisérii Bludné kruhy, inspirovanou bestselerovým románem spisovatele Wallyho Lamba z roku 1998, zadaptoval a zrežíroval Derek Cianfrance. Mark Ruffalo ztvárňuje dva bratry – jednovaječná dvojčata - Dominicka a Thomase Birdseyovy v rodinné sáze, která sleduje jejich paralelní životy na pozadí epického příběhu o zradě, oběti a odpuštění ve Spojených státech 20. století. Seriál, který ukazuje Dominicka a Thomase v různých fázích života, začíná v jejich současnosti, kdy se oba bratři blíží střednímu věku, protkané Dominickovými četnými vzpomínkami na dospívání. (HBO Europe)

AlfaNumerO

Nečekaně čisté drama, kde si říkáte každý díl "Nemůže být už hůř" a ono pokaždé je. Herecké absolutorium Marka Ruffala, který ukazuje, že není moc herců, kteří by takto civilně a bravůrně dokázali zahrát podobnou (a navíc) dvojroli. Pokud jde o drama, jde s obrovským náskokem o nejlepší minisérii široko daleko. Klobouček. 93% ()

claudel

Minisérie, jež nenabídne příliš radosti a optimismu a od začátku diváka dusí mnohdy až úděsným způsobem. Má to však své opodstatnění a nelze autory za to kritizovat. Bohužel někdo takhle dostane naloženo a nemá šanci zvítězit, i když se snaží sebevíc. Mark Ruffalo předvádí famózní výkon, snad nejlepší v kariéře. Věřím, že jej dvojrole musela totálně psychicky vyčerpat. Zlatý glóbus naprosto zasloužený. ()

Marsik

HBO GO - Mark je bůh! Tolik stačí říct a všem musí být jasné, že tohle je jedinečný seriál. Po dobu 6 týdnů jsem vždy v pondělí s napětím očekával nový díl a vždy se mi dostalo obrovského množství emocí. Mark opravdu dokázal, že každý z bratří byl vyobrazen tak odlišně, že jste si kolikrát říkali, že to jsou 2 různí herci. Zejména v roli Dominicka hrál tak přirozeně a čistě, že máte pocit, že vlastně nehraje. Aktuálně pouze 334 hodnocení, ale i to stačí ke krásným 88 % a 191. místu mezi nej filmy. Přátelé, nebojte se seriálu, neodvracejte zrak od tématu schizofrenie. 90% ()

Reesam

Celý seriál jsem se snažila si utřídit nějak myšlenky, jak to na mě působí a co si o tom myslet. A nenapadalo mě nic, než jen to, jak někdo může mít tak podělanou smůlu. Šíleně silný seriál o neštěstí a strastích. Mark tu byl tak skvělý, že to doteď nechápu. Byl tak moc dobrej, že jsem jeho dvojroli opravdu brala jako dva odlišné herce, a pokaždé, když jsem si uvědomila, že to hraje on, tak mi z toho běhal mráz po zádech. Tenhle seriál měl celou dobu tak tíživou atmosféru, ze které vám nebylo vůbec dobře, ale dokázal vás upoutat natolik, že jste ho museli vidět prostě celý. A nelituju. Znovu si ho nepustím, ale rozhodně na něj ještě pár týdnů budu myslet, a pokud bude chtít někdo doporučit nějaký film/seriál, tohle se v mém seznamu objeví. ()

ibeh

Věřím, že číst předlohový román musí být taky pořádná jízda. Místy hodně depresivní, ale naprosto uvěřitelné. Přesně podle rčení, že život je pes a my jsme ty jeho patníky. Emocionálně je to velmi náročné dílo. Mark Ruffalo je tady naprosto jedinečný a jeho dvojrole mu musela dát pořádně zabrat. K tomu ještě skvělá režie i hudba. Moc povedené! ()

M.i.k.e

knížku neznám,nicméně se ukázalo že zvolit pro její přenesení na obrazovky dvojici Cianfrance - Ruffalo byla sakra dobrá volba.Prvně jmenovaný mě už dvakrát vyloženě potěšil svými filmy a tahle minisérie je jeho zatím nejlepším dílem.Ruffalo pak ukazuje,že mezi hereckou špičku patří zaslouženě a je možná ještě lepší než sem si myslel.Bludné kruhy jsou i přes svojí zdánlivou obyčejnost hodně silnou podívanou a osobně si takhle nějak představuji tu nejčistější esenci deprese a i když ne všechno funguje úplně na 100% přijdou momenty ze kterých divákovi není vůbec dobře a které dokáží plně vynahradit těch pár hluchých míst (kterých není zas až tolik).a jakkoliv Dominick není zrovna prototypem sympaťáka nejde mu proti všem těm sračkám nefandit...90% ()

Vyhy

Člověk by si řekl, že tohle fakt vymyslet nejde. Přesto to funguje dobře. Na můj vkus možná až trochu moc pomalé, přesto jsem potřeboval vědět, jak to dopadne. Co ale pozvedá celý seriál, tak je Mark Ruffalo, který zahrál dvojroli tak skvěle, že bych klidně mohl s klidným srdcem říci, že to hráli dva herci. Klobouk dolů. ()

Splasher

Podobné vykonstruované řady nešťastných příhod zrovna nemusím, o to více pokud nejsou zpracovány v rámci žánru absurdní komedie, ale vážně myšleného dramatu. Záchranným Bludným kruhem pro mě byla linka Tempesty a její dopady na jednání Dominicka. Ruffalo jako Dominick výborný, jako Thomas spíše průměr. Ale nemyslím si, že by seriálu pomohlo, pokud by Thomase hrál jiný herec. Taktéž neuznávám kritiku lidí trpících schizofrenií (znající schizofreniky), že toto zobrazení neodpovídá realitě. Even if they know this much is true. ()

vnimatkrasu

Ta negativní aura je tu tak fantasticky vyťukaná, až jsem se sám sebe ptal, jestli je to pořád ještě přednost. Obdivuju ale, jak nenápadně a přitom razantně Bludný kruhy plynou. I to, jak uspokojivě nakonec skončej. A Ruffalo? Ruffalo je démon. ()

Tosi

Až nechutně bezchybnej seriál přináší dvojnásobně skvělýho Marka Ruffala a jeden z nejvytrvaleji skličujících zážitků poslední doby. PS. Samotný natáčení muselo bejt pro Ruffala taky zajímavý, jelikož na postavu Dominika musel makat v posilovně a na postavu Thomase šest týdnů nabírat špeky. ()

filmmovier

Mark Ruffalo je ve všech svých polohách naprosto a absolutně geniální a celý ten příběh podbarvený jeho voiceoverem je až nečekaně zajímavý, hluboký a epický. Trošku jsem se obával jisté natahovanosti, ale ta se nedostavila ani na moment. Vynikající výkony v tomhle nesmírně působivém seriálu podávají také všechna Ruffalova mladší já. Dojemná a emocionálně hluboká věc, u které se sešel skvělý scenárista a režisér (v jedné osobě), vynikající herci a jistě neméně zajímavá předloha, kterou jsem nečetl. Každopádně Bludné kruhy jsou opravdu zážitek, který vás emocionálně vyždíme po všech stránkách. 80%. ()

noriaki

Od Dereka Cianfrance jsem viděl jen plytké a rádoby osudové Blue Valentine, po kterém jsem si ho zaškatulkoval jako fušera. Tímhle si u mě napravil reputaci, protože Bludné kruhy jsou poctivě odžitá deprese, přitom pozoruhodně civilní a zvláštním způsobem vtahující. V ději se hromadí výborně napsané a ještě lépe zahrané postavy, spojené zamotaným příběhem plným dávno pohřbených tajemství a nezhojených ran. Scénář se s nikým nemazlil a nejvíc se vyřádil na chudáku Marku Ruffalovi, jehož nechal projít peklem hned dvakrát. Obě cesty ustál se ctí a jen o málo horší výkon předvedl Philip Ettinger v roli jeho mladšího já. Drobnou výtku bych měl jen k poslední epizodě. Ocenil bych drastičtější a drtivější závěr, k němuž ostatně seriál sám směřoval. ()

Skeksis

Keď som si hovorila, že sa už trochu nudím, stále ma niečo zaujalo pozerať každý diel až do konca. Mark Ruffalo výborný, občas som nevedela, či mám príčetného brata ľutovať, alebo mu streliť po hube, lebo niektoré jeho rozhodnutia rozhodne neboli príčetné, a sám si mohol za dôsledky. A medzi nami, takí ako schizofrenické dvojča rozhodne patria do ústavu, aj keď možno do iného typu. ()

vyfuk

Přišlo to velmi náhle a velmi náhle se to i odvíjelo. Sestupná spirála depresivních zkušeností a věcí okolo působí velmi silně. HBO mnohdy umí vsadit na lepší materiál. Zde se v kupě hnoje zvaném 2020 trefil úplně perfektně. Určitě nejde o záležitost roku (doufám) ani o to best of the bests, ale v dnešním roce je to čiré zlato. Velmi autentické a skvělé dvojrole Marka Ruffala, který podle mě zde atakuje ceny, přirozený a fungující scénář, dobré životní osudy, které jsou prostě dobře zpracované. Po tak dlouhé době vidět něco kvalitního je dle mě tak zvláštní, že ani nevím, jak na to reagovat. Výlety do minulosti nevadí, naopak hezky propojují současnost a ve výsledku má všechno v něčem dobrý konec. A postava nakonec dokázala vystoupit z bludných kruhů. Až na začátku léta jsme dostali první docela kvalitní hraný seriál. I když nejde o skvost, mám dojem, že na dlouho je to to jediné, co tak dobrého uvidíme. ()

dragon94

Bludné kruhy jsou tragickým příběhem, který je protkaný menšími tragickými příběhy, ve kterých neštěstí střídá další neštěstí, aby jej hned potom mohlo vystřídat další neštěstí... Jednotlivé příběhy jsou sice poutavé a zajímavé, ale bohužel všechny tragické a negativní. Chtělo by to občas trošku odlehčit nebo se zaměřit na jiné emoce. Příběh jako takový není špatný, ale není to nic co byste nutně museli vidět. Občas mu také dost ubližují některé fakt špatné postavy. Jako třeba překladatelka. Popravdě jsem od toho čekal něco trošku jiného. Nemocný bratr zde příliš nevystupuje a příběh je to spíše o tom jaké potíže způsobuje starost o něj jeho bratrovi. Pokud máte rádi realativně uvěřitelné příběhy a nevadí vám, že jsou všechny tragické, tak se na seriál můžete ze zajímavosti podívat a litovat nejspíš nebudete. Vy ostatní se do toho, ale nemusíte nutit, protože o nic zásadního nepřijdete. 3* 60% ()

blackkocour

Bežte fakt třeba do řiti, s tím že totok je seriál roku, nebo nejlepší dramák za posledních x let. Mark Raffaelo jako dvojník sebe sama v Rain Manovi Ryloudit, je asi stejně vysoce kvalitní a enormně vyspělý jako moje lepkavé sémě o půl druhé ráno, když jsem si ho v ten den honil už dvakrát. Každým dílem, vy rádoby kritici, to musíte šinout k až svaté bráně za svatým Péťou, a hrozně si ustříkávat chválou, jaký seriálový skvost mohlo bezradné HBO GO vydat. Na HBO GOU jsem nesáhl od té doby, co mě dosti znudil jejich Outsajdr, až jsem měl z toho vyrážku na loktu a na hemeroidu. Nenávidím, když někdo se natolik snaží o nějaké rádoby, srdcervoucí a zalepené všemi otvory, na sílu dělané drama. Musíte být hnusný a tlustý vousáč po třicítce, musíte mít retardovaného, sentimentálního a nejlépe adoptovaného bráchu, který má HIV, má rakovinu, má cukrovka, má řidičák typu B, je nerd, je pánbíčkářský fanatik a má za matku narkoleptickou feťačku, která to za garáží dělá za bůra. Ty musíš být ještě k tomu sirotek, musíš mít rozpadlé manželství, mrtvou dcerku, prokletou rodinu a mít za kámoše pérocumlaly. Tak, pak to nechte jen plynout a ono se to samo napíše, a samo se to natočí a každej druhej teplouš nebo přecitlivá manka po třech mateřských dovolených, a manžela údržbáře, to vyzdvihne na 5 hvězd. To je naposledy, co jsem kdy po něčem sáhl a mělo to nálepku drama. No, okey začal jsem sledovat týnedžerskou lovestory o lesbických fetkách a zateplených koberců, ale dělejte jako bych nic neřek. ()

Soweek

4,5*. Asi bych velmi dlouze vzpomínal, kdy naposled jsem viděl takový zápřah lidksého neštěstí a smutku než v této minisérii. Ruffalo je prostě áčkový herec a táhne celý seriál, jen se divím, že z toho sám nezešílel. Doporučuji každému, HBO se opět vytáhlo. Po šesti dílech tohoto se ale na chvíli odprostím od vážných tématů se zkouzknu radši něco veselejšího. ()

klukluka

Vynikající! Hulkovo druhé já oplývá nečekanou dávkou citu. Respektive z něj možná něco takového vždycky vyzařovalo a spíš mě tehdy překvapil ten Hulk, i když to byl vlastně taky celkem senzitivní chlapík. Bludné kruhy se krásně rozplynuly, zůstalo jen plné vědomí, zejména závěr byl pro mne po všech stránkách příjemným překvapením. ()

Michelle75

Pokud bych měla hodnotit podle hereckého výkonu Marka Ruffala v jeho "životní" dvojroli, tak bych dala čistých 100% a možná časem dám,ale jelikož je dějová linka taková pomalá, místy nudná, protože se dokola omílá pořád jeden a ten samý problém, tak to může netrpělivé jedince odradit nebo až moc nudit. V tomhle případě bych řekla vydržať, trpělovost přináší růže. :) Není to veselé,ale některé okamžiky jsou emotivně silné,ale přitom netlačí na pilu. Pátý a šestý díl se vrací více do minulosti a to je velmi příjemné osvěžení a také vysvětlení některých rodinných vazeb. Také mě moc potěšilo, jak se měnilo prostředí rodinného domu, od dob, kdy jej děd začal stavět, až po konec seriálu, kdy v něm žije Dominickuv a Thomasův otčím. Děkuji Sharleen za doporučení.:) ()

Ondra16

Zničující. Naprosto zničující. Způsob jakým dokáže vyprávět o těch nejstrašnějších tématech tím nejintimnějším způsobem. Každá scéna tam má své místo. Máte z toho dojem, jak kdyby režisér jen vedl příběh po dokonale načrtnuté elipse a jeho největším uměním bylo neuhnout z cesty. Masterpiece. Seriál nejen roku. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů