Bridgertonovi

• USA Bridgerton
USA, (2020–2024), 24 h 39 min (Minutáž: 54–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Jonathan Bailey, Sabrina Bartlett, Harriet Cains, Bessie Carter, Adjoa Andoh, Florence Hunt, Ben Miller, Luke Thompson (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce. (Netflix)

ViktorEl

Nejdem hodnotiť seriál, pretože som z neho videl asi len 20minút, keď ho pozerala manželka. Tak za 20 minút sa toho udialo pomerne veľa 4 x súlož a 3 x lízanie(l). Tomu sa hovorí vrchol kinematografie, alebo skôr vyvrcholenie hlavnej predstaviteľky. ()

Bozvav

Co mne na první dobrou bacilo přes oči, krom vymazleného vizuálu, nádherných úvodních titulků, tak barva pleti některých herců.To nemyslím nijak rasisticky, ale proboha koho zase napadlo, že v rámci rovnosti bude královna vypadat jak Luciferova nevěsta (nebo fakt měla hoódně ráda solárko), někteří šlechtici, (dokonce i vévoda) jako potomci otrokyň znásilněných bílými pány z čajové plantáže a podobně. Už se jen těším, až další Vinetou bude vlastně přeoperovaná Číňanka a otroci na bavlníkové plantáži modroocí blonďáci. Královna Šarlota Meklenbursko-Střelická se ve společnosti zcela běžně ukazovala s černou lady, která relaxovala u kouření doutníku. - jako fakt?! Já vím, že jde o hisoricky velmi volný romantizujíci seriál, ale když už si tvůrci dali takovou péči s prostředím, chováním a etiketou, tak tohle rozhodně neměli přehlédnout. Jinak krásná hudba, herci hrají dobře, byť emoce po nich poněkud kloužou. Scénář plytký a ohraný, dialogy stupidní. Druhý díl se táhl zcela ve stínu prvního, pak dva díly výrazně lepší, postavy se někam posouvaly, odhalovaly svoji emociální stránku, objevil se i humor a drama a pak hop a přímý sešup do vágní červené knihovny, kde už zbývalo jen zapnout onu příslovečnou večerní lampu. Prostě nuda, unylé pohledy, slzičky, hysterie a nekonečné kecy o lásce prokládané stále stejnými plesy, sem tam trocha sexu. Jako celek jsem dosti zklamaná, myslím si, že potenciál příběhu zůstal zcela nevyužit. Veškerý svůj um vyplýtvali na krásný vizuál a nazdar. Za mne dvě a půl hvězdy, tedy 50%. DRUHÁ ŘADA: docela jsem byla zvědavá, kam se děj posune a posunul se........někam. Zůstal sice krásný vizuál, nádherné i když historicky velmi nepřesné kostýmy, podmanivá hudba (madona v orchestriální podobě, byla fakt pecka), ale to je tak vše. Zcela chyběl humor, nějaké to sexuální napětí a i dramatická linka kulhala, jak stará kobyla. A dosti trapně působily i některé, rádoby dobové momenty v chování. Na stranu jednu, nesměla být dáma s mužem o samotě, na stranu druhou, se mohla courat bez garde po všech čertech a nikdo si ničeho nevšimnul. Sečteno a podtrženo, zatímco jednička působila svým pojetím alespoň novátorsky, nechyběl jí šmrnc, dvojka je jen ubohá, hezky vybarvená červená knihovna pro zoufalé fanynky Rosamunde Pilcher. Za mne 25 max. a trětí řadu už fakt sledovat nebudu. ()

Magenta

Baví mě, že některým tady, zdá se, prdne žilka z něčí barvy pleti :D A to i přesto, že je v seriálu jasně řečeno, že jde o alternativní historii. Takže je opravdu k nepochopení, proč to někdo řeší... Ale v takovém světě bohužel žijeme. Seriál je celkem svěží červená knihovna, ideální na binge watching, líbily se mi neokoukané tváře a hádání, kdo že je ta tajemná Lady Whistledown. Netflix válí. ()

hazaba

Popcornové znázornění viktoriánské Anglie, které nepostrádá drama, romanci i sarkasmus. Pro vánoční svátky jako vyšité. ()

lemonova

To, že prakticky všetky súčasné seriály spĺňajú všetky nastavené kvóty, na to sme si už ako tak zvykli. Ale že sa tieto kvóty dostanú aj do historických seriálov, na to si nezvyknem nikdy. Navyše sa snaží byť táto karikatúra násilne vtipná, čo už je pre mňa skutočne nestráviteľné. Jedna hviezda za pár obľúbených hercov.. ()

Karala

Děj tak slaboduchy, ze srovnavani s Austenovou mi prijde jako jeji bezvyhradna urazka. Od zacatku vite konec, stejne tak kdo je "superzahadna" lady Whistledown. Vsechnu tu ubohou hricku prehravajicich hercu se produkce snazila prebit do oci bijící vypravou a kostymy, ktere s realitou maji pramalo spolecneho. Cernosi mi na te rozumove vatě vadili uplne nejmíň. ()

Hapretor

Teda tohle byla debilita ... ale bavilo mě to ... takovým zvráceným blbým způsobem ... erotické scény hrůza ... hlavně ústřední dvojice první série byla total marná a trapas ... ve druhé ... když přijdou na řadu krásky z Indie jsem si lebedil ... kecy se daly těžko poslouchat ... ale bylo na co koukat ... jak říkávala moje babka - tak blbé, až se na to musím dívat a smát se ... ()

helraiser

To nemysleli vážně, že ne? Hyperkorektní srajda, která ovšem bude vynášena do výšin. Smutný kam ta naše doba už i ve filmovém prostředí dospěla. ()

Kacenka616

Je smutné, že sa v 21. storočí v Čechách a na Slovensku nehodnotia filmy a seriály podľa kvality, ale podľa toho, či je niekto rasista. Takže ak máte radi romantiku, najmä tú z historických období, tak sa toho nebojte, bude sa vám to páčiť. Ak ste rasista, seriálu sa, prosím, vyhnite. Nikto nie sme zvedaví na vaše povýšenecké výlevy. Trochu z histórie pre kritikov: V dobe, do ktorej je seriál zasadený, je obdobie transatlantického obchodu s otrokmi takmer na konci a dosiahol vrchol. Od 16. storočia, kedy obchodovanie s otrokmi začalo, uplynulo pár stoviek rokov a veľa obyvateľov Anglicka čiernej pleti sa dostalo do vyšších spoločenských vrstiev, aj keď to nie je všeobecne známe. V regenstkej spoločnosti to už vôbec nie je nevídané. Pár príkladov: spisovateľ a skladať Ignatius Sancho alebo obchodník Cesar Picton, a mnoho iných, ktorých mená ani nepoznáme. Nehovoriac o kráľovne Charlotte, manželke Juraja III., ktorá bola zmiešaného pôvodu (rovnako ako kráľovná v seriáli). Mohli ju síce natrieť púdrom, ale na mnohých portrétoch vidieť jej afroamerické črty. A netreba zabudnúť na fakt, že v seriáli spoločnosť na bále tancuje na pieseň Bad Guy od Billie Eilish, takže určite bolo prvoradým zámerom tvorcov dodržanie historickej správnosti. ()

Hannibal1913 odpad!

Nebudou z toho malý děcka zmatený, že královna Anglie z roku 1813 je arogantní černoška a že v této době byl mezi panstvem a šlechtou každej pátej člověk černé pleti? Co bude následovat? Faraona bude hrát Izraelec s jarmulkou? ... Dabingforum: V českomoravském znění: Ivana Korolová - Phoebe Dynevor (Daphne Bridgertonová), Oldřich Hajlich - Regé-Jean Page (Simon Basset), Martin Písařík - Jonathan Bailey (Anthony Bridgerton), Ilona Svobodová - Ruth Gemmell (lady Violet Bridgertonová), Vendula Příhodová - Claudia Jessie (Eloise Bridgertonová), Dana Syslová - Julie Andrews (lady Whistledownová - vypravěčka), Jan Battěk - Luke Newton (Colin Bridgerton), Michal Holán - Luke Thompson (Benedict Bridgerton), Pavla Rychlá - Adjoa Andoh (lady Danburyová), Sabina Rojková - Ruby Barker (Marina Thompsonová), Simona Postlerová - Polly Walker (Portia Featheringtonová), Klára Nováková - Nicola Coughlan (Penelope Featheringtonová), Lucie Kušnírová - Bessie Carter (Prudence Featheringtonová), Barbora Šedivá - Harriet Cains (Philipa Featheringtonová), Jan Szymik - Ben Miller (Lord Featherington), Viktorie Taberyová - Ruby Stokes (Francesca Bridgertonová), Mikuláš Poláček - Will Tilston (Gregory Bridgerton), Mariana Franclová - Florence Hunt (Hyacinth Bridgertonová), Vanda Károyli - Golda Rosheuvel (královna Charlotte), René Slováčková - Kathryn Drysdale (Genevieve Delacroixová), Petr Lněnička - Julian Ovenden (Henry Granville), Malvína Pachlová - Sabrina Bartlett (Siena Rosso), Martina Kechnerová - Molly McGlynn (Rose), Vlasta Žehrová - Joanna Bobin (lady Cowperová), Anna Theimerová - Jessica Madsen (Cressida), Milena Steinmasslová - Pippa Haywood (paní Colsonová), Filip Tomsa - Freddie Stroma (princ Friedrich), Simona Vrbická - Geraldine Alexander (Wilsonová), Ondřej Kavan - Jamie Beamish (Nigel), Jiří Krejčí - Martins Imhangbe (Will), Radka Malá - Lorraine Ashbourne (Varleyová), Pavel Šrom - James Fleet (král Jiří III.), Milada Vaňkátová, Robin Pařík, Roman Hajlich, Pavel Vondra, Ludvík Král, Zdeněk Maryška, Martin Janouš... Překlad: Jana Mindlová. Dialogy: Jitka Tošilová. Texty písní: Pavel Cmíral. Zvuk: Martin Václavík. Hudební režie: Ondřej Izdný. Režie: Kateřina Březinová. ()

bearmeedek

To už je jak v diskuzi na Seznamu. Někdo se zmíní, že se mu nezdáli černoši v historické události a hned je zde spousta výpadů o rasismu a nesnášenlivosti. A protože mám nárok na svůj názor, tak ti černoši mě nějakou dobu odrazovali, jestli to mám vůbec zkoušet. Pak jsem byl přinucen. Vadilo mě to hlavně proto, že je to prasení historie a snaží se to být za každou cenu poplatné dnešní době, kde vkus určují aktivisté nebo blázni. Takže na Oscara je nominace možná: černých víc než dostatek, homosexuální vztah, boubelky atd. Historické filmy mám rád, takže se nedivte, že mi vadí opravdu hodně anglických šlechticů v podání černé pleti a aby to nebylo málo, tak v tom jede i anglická královna. A teď k filmu. Romance pro milovníky červené knihovny. Než začne být děj trošičku zajímavý, musí se vydržet skoro do půlky. A absolutně největší deviza filmu, pro kterou příznivci této doby vydrží, je filmové podání. Záplavy kostýmů, úžasné interiéry i exteriéry. Tohle byl veletrh starého Londýna a okolí. Spousta klasických filmů by mohla závidět. ()

Black-star

Velice přijemný a svým způsobem zabavný seriál. Je tu mnohé ale (historická nepřesnost, všudypřítomná netflixovská politická korektnost) ale jako u jednoho z mála seriálu oceňuji kvalitní uvěřitelné herecké výkony. Pro mě příjemne pokoukáníčko zapomenu-li na výše zmíněná ALE! ()

vla_kor odpad!

Na něco tak blbého se prostě nedá koukat. Vydržela jsem to celých pět minut, ale bohužel právě těch pět minut se započítává do statistiky Netflixu k divácké sledovanosti. Nebojte, druhou řadu si zcela jistě ani na těch pět minut nepustím. Julie Andrewsová, kam až jsi to klesla... to raději hlásit v nádražním rozhlase. ()

clara.bow

Za mě naprosto špatný dojem z převrácených hodnot - zřejmě jsem neviděla ,,kvalitu v obsazení,, dost nepravděpodobné a hloupě servilní, to si myslím o plánu udělat z diváků blbce, takže se nad tímto nápadem dá pouze plakat :-). Díky tak tohle ne !!!!!! Vkus diváka, který toto ,,dílo,, chválí, je politováníhodný a slušně řečeno totálně blbý! ()

waska

1. Sezona - Oukej, je to líbivý, hezký lidi, ale co to proboha je, že Anglická královna je černoška a má k sobě dvorní dámu Číňanku? Jasný, prostě všude teď musí být nějaká bukvice nebo lesba, binární, nebinární, prostě BFLMPSVZ. Nic proti nim, ale nevím, jestli si na tohle zvyknu. 2. Sezona - o mnoho lepší než ta první? Čím to je? Asi těmi hezkými Indkami? ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Dahmer zavraždil Bridgertonovi