Zástupce šerifa Joe "Deke" Deacon (Denzel Washington) je z Kern County v Kalifornii vyslán do Los Angeles na rutinní práci sběru důkazů. Místo toho se spolu se svým novým parťákem Jimem Baxterem (Rami Malek) přímo zapojí do pátrání po sériovém vrahovi, který terorizuje celé město. V průběhu sledování a vyšetřování podezřelého (Leto) se začínají odkrývat znepokojující tajemství z Dekeovy minulosti, která by mohla ohrozit nejen tento případ. (HBO Europe)

Soweek

Hancock točí průměrné filmy, kterým dávám nadprůměrné hodnocení, protože si v nich vždy něco najdu. Zde jsem opravdu značnou část filmu myslel, že se situace opakovat nebude a hodnocení pošlu ke dvoum hvězdám, protože se film značnou část stopáže tváří jako levný klon Sedm. Spoilerovat samozřejmě nechci, což je škoda, protože se mi špatně obhajuje hodnocení, ale budete mi muset prostě věřit :-) ()

xLIGHTx

Po určitej dobe dobrá krimi. Rami Malek v norme, Denzel ako ústredná postava je štandardne sympoš (trochu mi zložitá situácia a minulosť jeho filmovej úlohy pripomenula jeho postavu z filmu Let, z roku 2012). Jared Leto, tiež ho dáko vždy nemusím, ale aj to málo, čo predviedol bolo pomerne výrazné. Pôsobí ako slušný psychoúchylný zvrátenec (:, prosto sympaťák. K dielku som sa dostal neskôr, ale som rád, že som ho videl, pretože som ho nejako odkladal. A neľutujem. Prielom v kinematografii to nie je, ale je tu vidieť poctivosť, serióznu filmárčinu a snahu o iné ukončenie, ktoré možno nie je také klišoidné. Po zhliadnutí zostal vo mne taký sladkotrpký, najmä trpký pocit z toho, čo sa dialo v rámci príbehu. Prosto film ma vôbec nenechal chladným a to je dobré. /Ono by to aj lákalo predtým dať iba tri, ale inak, snímke sa darilo držať napätie takmer celý čas (aspoň u mňa), plus traja spomenutí páni a nie typické zakončenie./ Štyri "střípky". ()

sedm.1

Pokaždé, když se na obzoru ukáže velká thrillerová událost, třepu se na ní jako ratlík na konzervu, o to smutnější pak ovšem bývám, když se dočkám tak slabého filmu, jako se tomu stalo právě v případě The Little Things. Cožpak tvůrcům už opravdu tolik došli nápady na skutečně parádní žánrový zážitek, plný temné atmosféry, strhujícího napětí, dech beroucích zvratů a šokující pointy? Ničím takovým totiž právě tato podívaná bohužel nedisponuje a co to bez toho všeho vlastně tedy je? Nezajímavá, mdlá, nepřekvapující podívaná, které dominuje utahanost a nezáživnost. Celá ta zápletka postrádá drive, vůbec mě nedokázala vtáhnout do děje, ono pátrání je takové nijaké, plytké, zdlouhavé, bez tlaku na divákovi pudy, chybí tomu emoce, nekompromisnost, a vlastně i celkově cokoliv, co by to pořádně rozjelo. Závěrečný zvrat, respektive pointa, je pak sice v rámci předchozího dění asi tím nejlepším, čeho mohli tvůrci nakonec dosáhnout, ale že by mě to stejně dostalo do kolen, tak to jako pardon, to fakt ale ne. Navíc tomu nepomohli ani postavy, a to ať už co se policistů, detektivů týče, tak potencionálních vrahů a násilníků a překvapivější je to o to víc, že casting je tu tedy vážně hvězdně napěchovaný, nicméně upřímně, Washington tu neměl příliš co hrát, Malekovo obsazení bylo do této konkrétní role opravdu nevhodné a Leto zas nedostal tolik prostoru, aby se mohl více předvést. Já jsem zkrátka ze Střípků poměrně zklamaný, po většinu stopáže jsem se normálně nudil, tudíž má velká očekávání nebyla zdaleka naplněna, a to především kvůli tomu, že to postrádá prakticky vše, co by ho zařadilo mezi výrazné žánrové počiny. ()

zencitizen

Mluví se ve spojitosti s Little Things o Se7en, ale víc to má překvapivě blíž ke konceptu True Detective, který je u nás notoricky a právě ne úplně přesně překládán jako Temný případ. Ale stejně jako v True Detective nejde prvoplánově o nějakou „temnotu“, ale spíš o posedlost hlavní postavy, o posedlost „ryzího detektiva“, který musí vyřešit případ za každou cenu, i za cenu jisté osobní oběti (ne v doslovném smyslu, spíše, že případ postupně pohltí a sežere jeho nitro). A pokud se někde vznáší temnota, nikdy není vně, ale právě uvnitř – v duši, v minulosti, která tíží. Je to pomalé, ale všechno dává smysl. Je dobré to vidět přinejmenším dvakrát, naladit se na hypnotické tempo, kde se stírá rozdíl mezi bdělým a vyčerpaným vědomím. K tomu přispívá i skvělá hudba, která se kupodivu skoro nikomu nelíbí :-). Film je mnohem zajímavější a mnohem méně jednoznačný, než se na první pohled zdá. Neustále se naklání na různé strany, aby nakonec nezakotvil ani u jedné. A domnívám se, že konec ve skutečnosti vůbec není optimistický. Naopak. Všichni herci jsou dobří, Jared Leto skvělý. A ještě douška k názvu: ve filmu jde o zdánlivé „maličkosti“, které lze zprvu přehlédnout, ale teprve když si jich všimneme, kruh se uzavře, skládačka se vyřeší. A také maličkosti, které „vás zničí“, pokud na ně budete myslet. „Maličkosti" – Little Things, nikoliv „Střípky“, jak zní zavádějící český překlad, který je u nás už letitým pravidlem. ()

Kienast

Film má poctivou atmosféru starších detektivek, pomalejší tempo, ale mou pozornost si udržel po celou dobu stopáže. Skvělé obsazení, kde vyčnívá o parník Jared Leto, který si svého slizkého psychopata vyloženě užívá. Tak kde se stala chyba? ... Bohužel v závěru, jeden z detektivů se totiž začne chovat jako totální idiot a z toho vyplyne konec filmu, který jsem opravdu nečekal, ale za mě je dosti neuspokojivý. 6/10 ()

borec999

Tuctová kriminálka s hviezdnym hereckým obsadením. Zo známeho tria nakoniec najlepšie obstál Jared Leto, ktorému tu nomináciu na Zlatý Glóbus úprimne prajem. Jeho pohrávanie sa s detektívmi (a aj samotným divákom) či je alebo nie je vrahom, je najväčším pozitívom filmu. Škoda len, že príde na scénu až po hodine filmu a jeho postava nedostala viac priestoru. Denzel zahral taký svoj štandard, ktorým neurazil a Rami Malek bol aspoň za mňa castingovým failom. Za celý film ma totiž nedokázal ani raz presvedčiť o tom, že má len tie najčistejšie úmysly a myslím, že skôr by mu pasovala rola na opačnej strane zákona. Filmu by taktiež pomohlo tak o 20 minút skrátiť, 2 hodiny sú na takúto kriminálku fakt priveľa. Osobne mi ani príliš nesadol záver, ale verím že u niekoho naopak môže byť najväčším pozitívom filmu. Technicky je to fajn a celkovo sa to raz vidieť určite dá, avšak Střípky mali určite väčší potenciál. 55% ()

Lukoboss

Vcelku slušnej krimi-thriller v oldschoolovým stylu s ponurou atmosférou. Navíc D. Washington je ve svým věku pořád frajer a tyhle role mu sedí, R. Malek tady trochu zapadne a jeho postava se mírně ztratí, protože slizskej záporák J. Leto je natolik výraznej a svůj démonickej pohled umí prodat, až jsem čuměl. Dokonce se musím přiznat, že jsem ho nejdřív ani nepoznal a taky mně přijde, že je toto jedna z jeho top dosavadních rolí. Kdo by řekl, že hezoun zahraje takovýho hnusáka. Soundtrack je tady zvláštní, ale rozhodně nemůžu říct, že by mě to rušilo nebo by se to vyloženě nehodilo, jak tady někteří zmiňujou. Za mě celkově dost povedená filmová záležitost, která by si asi zasloužila trochu vyšší hodnocení. ()

iXtr3m3

Za odfláknutý záver, by si to zaslúžilo len dve hviezdy, ale za super ústredné trio dávam za každého po jednej hviezde. ()

Litvicek

Mohlo to být velmi dobře zvládnuté kriminální drama. Takhle je z toho obyčejný průměr, který drží nad vodou především ústřední trio svým hereckým úmem. ()

kolemjdouc

Celkově nebyl film ničím zajímavý.vynikl jen Washington.Maleka zkrátka matka příroda nijak moc nepotěšila.Vzhledově.Předkus,číslo obuvi, vzhledem k výšce, na mě dělalo dojem chaplinovské chůze.To byly dosti rušivé elementy.Další bylo švenkování mezi scénami.Kupodivu kvalitní scénář a zaplať pánbuh absence hudby která přeřve mluvené slovo.A ubral tomu na grádech český dabing.Nikdo snad nemá  tolik dýchavičných herců jako Česko.Přišlo mi že se vlastně snímkem prohuhňali. ()

mclenin

Malé veci je pomerne komorne ladený thriller s minimalistickou hudbou, dobrým hereckým obsadením a obstojným námetom, avšak intenzitu jednotlivých prvkov nedoťahuje na doraz. Možno by stačilo len zopár malých zmien a z malých vecí by sa stal veľký film, v tejto podobe jeho potenciál zostal tak trochu nevyužitý, avšak solídne 3* si aj tak zaslúži. ()

Strandmon

Tahle velmi slušně obsazená kriminálka, která i mnou byla už od prvních trailerů dost očekávaná je opravdu bohužel trochu zklamání. Musím říct, že herecká výprava je fakt skvělá, Denzel hraje svou klasickou zamlklou roli perfektně, Rami Malek se taky vůbec nenechal zahanbit a Jared Leto byl famózní, i když si myslím, že jeho postava by si zasloužila napsat trochu lépe, protože takhle zůstal potenciál takového herce trochu nevyužit. K filmu chci říct, že tvůrci bohužel za celou dobu nedokázali diváka napnout a ani překvapit a absence těchto dvou aspektů bohužel zapříčinila, že hlavně tedy první část filmu je opravdu nuda. Část druhá, když už se začne vrah sledovat a nahánět už mě aspoň dokázala zabavit, ale zase chyběl jakýkoliv moment napětí nebo překvapení. Jestli si chcete střípky pustit, kvůli vraždám, tak těch se bohužel taky nedočkáte, takže žádnou brutalitu nebo něco podobného zde nečekejte. Naštěstí musím říct, že aspoň konec ukázal, ze střípky nejsou vymyšlené špatně a ta koncepce s kterou chtěli tvůrci pracovat slabá rozhodně není a je to taky ten důvod proč jsem se rozhodl místo dvou hvězd dát tři a je prostě škoda, že realizace tohoto příběhu je pojata tak trochu nezajímavě. ()

janesX

Malek sa skamaráti s Washingtonom  a šliapu na päty vrahovi (alebo žeby nevrahovi?) Jaredovi Letovi. Ten svoju úlohu zahral bravúrne (do konca filmu som ho nespoznal), Washington hral veľmi dobre, Malek "iba" dobre. Kriminálka, sem - tam síce dosť gýčovo pôsobiaca (rozpačitým strihom, hlavne pri rôznych flashbackoch), ale s osviežujúcim duom (vďaka Malekovi). Mimochodom Denzel sa tu vďaka scénaru absolútne vyhol akýmkoľvek negerským a diskriminačným narážkam, začo okrem poklony pridávam aj  jedno percento. Takže 70%. ()

woodsman

genialny film ktoremu naprosto nic nechyba ale sme nezistili kdo bol vazne vrahom toto fakt stoje za pozretie Leto je pan herec ()

Wiluna

...čakáte a vrchol stále v nedohľadne... Potenciál mal tento film veľký. Bola chvíľku cítiť dokonca vôňa Fincherovej SEDMIČKY, avšak keď ste si privoňali lepšie, zistili ste, že sa jedná o akúsi vymlanutú svätenú vodu z chladničky.  Celé veľmi fádne a posledných 20 minút vám už začína na nervy liezť nielen Malek bez štipky exaltácie, ale aj hudba, ktorá mala ako jediná zo začiatku silu udržať vás v sedle, Denzelové výrazné žuvanie žuvačky pri ktorom vás rozbolí vaša vlastná čeľusť a hlavne nefunkčný scénar a plytké vykresenie postáv. Obrovská škoda. Slabé 2* ()

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky