Zástupce šerifa Joe "Deke" Deacon (Denzel Washington) je z Kern County v Kalifornii vyslán do Los Angeles na rutinní práci sběru důkazů. Místo toho se spolu se svým novým parťákem Jimem Baxterem (Rami Malek) přímo zapojí do pátrání po sériovém vrahovi, který terorizuje celé město. V průběhu sledování a vyšetřování podezřelého (Leto) se začínají odkrývat znepokojující tajemství z Dekeovy minulosti, která by mohla ohrozit nejen tento případ. (HBO Europe)

TheEvilTwin

The little things je přímočará, zneklidňující a atmosferická thrillerová 2-men show v podání Denzela a Maleka, kteří jsou ať už herecky, tak charakterově solidní a tohle vlastně ke spokojenosti celkem stačí. První polovina je výborná, kdy se detektivové dostávají na scénu a každý krok vyšetřování je zábava sledovat, ale časem film ubere z plynu a divák už jen čeká, s čím přijdou v závěrečném zakončení. A tady nastává trochu problém, protože vlastně nepřijdou vůbec s ničím, a tak konec filmu jen tak “uplyne” do prázdna. Herecky i filmařsky je to slušná detektivka, kterou mám rád a poslední dobou je jich málo a ačkoliv mohl být závěr údernější, pořád mám z filmu pozitivní pocity a určitě stojí za to. ()

anderson

Cesta do pekla je vždy dláždená dobrými úmyslami. A práve preto sme práve tam, kde sme... Film, ktorý nenudí, zaujme vývojom príbehu aj postavami a ich hereckými výkonmi. Bez údernejšej a aj - podľa môjho názoru - šokujúcejšej pointy, však iba priemer. Za tri červené spony do vlasov. (4.6.2021) ()

SOLOM.

Na tento film jsem se docela těšil - Denzel Washington mě dokázal docela potěšit v obou dílech Equalizera a já tak nějak očekával podobnou akcí nabytou podívanou. Bohužel jsem se jí nedočkal. Psychopatický sériový vrah se sice činil, jenže my jsme vždy byli svědky jen jeho finálního díla (nepočítám-li úvodní akci u pumpy). Což bylo první větší zklamání. Atmosféra byla místy zajímavá, jenže většina filmu je vlastně jen poněkud nudnější sledování policajtů magora Jareda Leta (ten zahrál celkem přesvědčivě), který si z dvojice fízlů dělal vyloženě prdel. Rami Malek není špatný herec, ale do role detektiva z oddělení vražd se mi prostě nehodil a tak mou pozornost více méně zaujala hlavně postava Deacona a jeho „tajemství“ i zvláštní způsob vyšetřování (sbírání důkazů). Jenomže se pořád jen „kroužilo“ kolem dokola, místo abych se dočkal dech beroucí podívané. Dost průměrné krimi-drama. ()

claudel

Zvláštní film se zvláštní atmosférou, rozhodně určený pro neunaveného diváka. A to já jsem nebyl, musel jsem to vidět kouskovaně, což mě mohlo ovlivnit. Film pro tři oscarové herce a kupodivu musím konstatovat, že mě poprvé neiritoval Rami Malek, naopak se mi velmi líbil a skvěle se se dvěma dalšími hereckými bardy doplňoval. I když nemám rád tyto typy konců, u tohohle příběhu a snímku jej dokážu akceptovat, a tak nějak mi připadá přirozený. ()

luka4615

Po všech stránkách průměrná kriminální záležitost, která se zoufale snaží být něčím víc, nicméně ve finále se jí to ale vůbec nedaří. The Little Things režiséra Johna Lee Hancocka tedy zaujme pouze svým hereckým obsazením, z něhož dominantně vyčnívá již tradičně spolehlivý Denzel Washington a Jared Leto, jehož psychedelická postava by si ale zcela určitě zasloužila nějakou lepší verzi scénáře. A když tvůrci v samotném závěru vyloží karty na stůl, dojde Vám, že největší slabinou tohoto počinu je jeho laxní přístup k divákovi, jež si skrze zmatené střídání obrazů a scén zkrátka nedokáže vybudovat patřičný vztah s hlavními postavami a společně s nimi si to celé "odžít". Je to veliká škoda, jelikož snímek The Little Things měl velký potenciál stát se další originálně pojatou kriminálkou. Tak snad příště! „It's the little things that are important, Jimmy. It's the little things that get you caught.“ ()

JASON_X

Hádanka: Je to skoro úplně jako Se7en, ale není to Se7en. Co je to? Je to The Little Things! Hraje v tom taky jeden postarší, moudrej a vyklidněnej černej poliš, za parťáka má mladýho bílýho poliše, řešej spolu případ pěkně vychcanýho sériovýho vrahouna, kterej je ve finále nejenom inteligentní, ale i hnusně slizkej prevít, dokonce se v jednu chvíli zdá, že je v ohrožení i famílie toho bílýho poliše... Jen ten konec je krapet jinej, než v Se7en. Ale to není na škodu. Je teda fakt, že stopáž by mohla bejt klidně o čtvrtinu kratší, ale jinak samý pozitiva. Je to noirový (často totiž nesvítěj světla), je to retro a oldschoolový (jak dvacet járů starej biják), herci jsou skvělí (Washington vyzrál, Leto je parádně zlověstnej hajzlík a Arabáč je zatraceně kúl, i když vypadá, jako by mu horní pysk vopíchal nějakej jedovatej hmyzák). Když nebudete řešit ptákoviny, jako že to vůbec není originální, že se postavy chovají jako pitomci, nebo že je v tom fůra všelijakejch klišé, možná vás taky (jako mne) čekají dvě příjemný hoďky na devadesátkový vlně. ()

Morholt

Bývalý detektiv uklizený na venkov se náhodou nachomýtne k vyšetřování vraždy, která má mnoho společného s jeho nevyřešeným případem. A tak se společně s mladým detektivem pouští do vyšetřování. První polovina jede podle osvědčené šablony, ale to tady vůbec nevadí. Užíval jsem si Washingtonovu kostrbatou spolupráci s Malekem, pomalé tempo i oldschoolovou atmosféru. Když se na začátku druhé poloviny objevil na scéně hlavní podezřelý, šlo všechno do kopru a zůstalo jen to pomalé tempo. Postavy se začaly chovat idiotsky, Leto zůstal částečně v roli Jokera a přehrával co to šlo a nijak zvlášť mě neoslovilo ani rozuzlení. Vzhledem k první hodině je výsledný dojem zklamáním. 50% ()

Lacike

Nielenže sa nové Sedem nekoná, ale ono sa to o to ani nepokúša. Sedmičku tam akurát sparodujú v scéne s lampami na mieste činu, ktoré predstavte si, že niekoho napadne zapnúť. Prístupom to má bližšie k Zodiacovi v tom zmysle, že nie je ani tak podstatné, kto je vrah, ale ako vyšetrovanie a ich konanie ovplyvňuje detektívov. No a pointa aj keď nie je nezmyselná, tak ma rozosmiala na plnú hubu. Tento štýl detektívky by ma príliš nebavil ani keby sa vydarila, ako v prípade Zodiaca. Lenže čo mi na tomto filme nonstop vadilo a úplne to zlikvidovalo akúkoľvek štipku atmosféry v každej scéne, je strih. Uponáhľaný strih v dialógových scénach nedovolí vyniknúť žiadnemu hercovi. Napätie vôbec nefunguje. Vyzerá to jak keby sa strihač snažil zostrihať dvojnásobne dlhý film na požadovanú stopáž za každú cenu a nič ho nezaujíma. Rytmus strihu je behom celého filmu rovnako neprirodzený a nepríjemný ako vo filmoch Megatona. Takže za mňa veľké sklamanie. 3/10. ()

ScarPoul

Hancock mal možno dobrý nápad, ale prevedenie je veľmi rozpoluplné. Prvých dvadsať minút funguje atmosféra. Po hodine príde na scénu Leto a berie si každú scénu pre seba. Až do momentu, kedy mu Malek nastúpi do auta. Vtedy sa film začne rozpadávať. Koniec je tým pádom pre mňa nefunkčným zakončením celého príbehu, hoci chápem o čo tvorcovi išlo. The Little things je žánrovo neujasnený. Rozvláčny a herecky fádny. Tých niekoľko kameramanských vsuviek pôsobia v rutinnej juxtapozícií skôr rušivo než zaujímavo. V zásade ukazujú možný potenciál, ktorý zostal nenaplnený. Vyzdvihujem Newmana, ktorý zase raz dokázal, že emócie mu idú. Tie príjemné v rovnakej miere, ako tie nepríjemné. Film pôsobí ako kombinácia dvoch samostatných línií, ktoré nedržia pokope v rámci charakterizácie ani postupného budovania. The Little things tak fungujú ako prázdna bublina, ktorá sa na prvý pohľad môže javiť pekne, ale spľasne veľmi rýchlo. Ku koncu som sa doslova nudil. ()

BoPo

Detektívka, ktorá sa snaží zabojovať dvomi vecami. Prvou je obsadenie ústrednej trojice v zložení Denzel Washington, Rami Malek a Jared Leto. Denzel hraje policajta č. 35 v rámci svojej kariéry a je to skrz túto skutočnosť, a jeho aktuálny vek, dosť unavený, nudný policajt. Rami Malek, herec jedného výrazu (jeho hviezdna bublina rýchlo splaskne), tu predvádza neskutočne prkenného vyšetrovateľa. Naopak Jared Leto potešil. Zaslúžil by si oveľa väčší priestor v oveľa zaujímavejšom filme. Druhou vecou, ktorou sa snažia tvorcovia zabodovať, je pokus vykresliť policajtov ako chybujúcich ľudí, ktorí občas nie sú o nič lepší, ako zločinci proti ktorým stoja. Tento pokus je však tak strašne dobre schovaný za tou navzájom nefungujúcou ústrednou trojicou, že si toho len letmo všimnete, ale nemôžete to nijako zarátať do kladov. ()

malylada

Tak úplně jsem nepochopil ten kritický ohlas na tento film. Jestli to byla očekávaní ala dalšího Wind Riveru, Sedmičky a podobných pecek. Myslím si, že tím se Střípky ani nesnažily být. Je pravda, že první polovina se trošičku vleče, na druhou stranu je tento film hodně o pocitech psychologii daných postav. Jakmile se na scénu dostane třetí ústřední postava v podání Leta, tak Střípky chytají pořádné grády a v této pasáži nemám, co vytknout. Ke konci ve mně evokoval pocit, že si úplně tvůrci nejsou jistí v kranflecích a neví, jak film pořádně dokončit. Jednu z postav ke konci přetočí do malinko tragikomické figurky, což je další point a důvod, proč se kloním spíše ke třem hvězdičkám. Ale vesměs spokojenost a rozhodně stojí za shlédnutí…….. 65% ()

corpsy

Ukážka thrilleru, ktorý chce zahladiť stopy a poslať diváka na opačný smer. Nieje tak povediac svojský, niečo podobné tu už totiž bolo. Skvelé herecké obsadenie, mohlo v spojitosti s ,,iným´´, ale paradoxne aj známym prednesom, priniesť pútavú a aj oldschoolovú žánrovú zábavu. Zasadenie do roku 1990, takisto vnáša do príbehu ,,nepredigitalizovaný´´ priebeh vyšetrovania. A aj tak z toho nakoniec vznikol rozpoltený snímok. ()

PauloZ

Parádní motanice, nechápu proč tak nízké hodnocení, i když Rami Malek hraje dost zvláštně. Za mě tak 75% ()

agentmiky

Opět jsem se přesvědčil o tom, jak zdejší hodnocení sem tam absolutně nedává smysl. Střípky jsou totiž poctivým přírůstkem do žánru detektivek a krimi jako ze staré školy. A to není jen tím zasazením do 90.let, celkově se nese v duchu pomalejšího tempa, kde se dává prostor zejména výborně napsaným dialogům, jednoduše se zbytečně nikam nechvátá. Herecky se zde sešla ta nejvyšší extratřída, Denzel klasicky opět skvělý, překvapil i Malek (trochu jsem se obával, aby tuto dramatickou roli detektiva zvládl, ale popral se s tím na jedničku jako starý mazák). Za mě ale asi nejlepší z té hlavní trojice Leto, ten svým nástupem na obrazovku filmu vlil čerstvou krev do žil. Bavily mě jednotlivé slovní výměny mezi všemi zúčastněnými, pochvala z mé strany též směruje k člověku zodpovědnému za hudbu. Po stránce příběhové to na konci chytlo slušné grády, jasně, nejedná se o žádný akční film, ale pokud někdo čekal něco na tento komornější způsob, tak si film musel užít. Já to dokázal. I ten zajímavě zvolený konec měl něco do sebe. Objektivně možná spíše k té sedmičce, ale ten bod navíc tomu rád přihodím. 8/10 Viděno s CZ dabingem ()

Tony.cs

Dobří herci, slušná atmosféra a charaktery jsou opravdu charakterní. Ale i nezáživná režie a nějaká ta zbytečná střihová chyba. Na konci se ten detektiv chová jako debil a nemám rád nevyřešené kriminálky... Leto naprosto dokonalej. ()

Makky

Krimi zo starej školy s postupne vybudovaným podhubím a následným naháňaním sa za páchateľom. Naháňanie sa nie je myslené doslovne, film má svoje pomalé tempo a z tohto rytmu nevychádza. Denzela som už dlhšie nikde nevidel, celý film odniesol na pleciach úplne excelentne, jeho detektív bol parádny. Za zmienku stojí aj Leto, oba výkony by sa hodili do ešte zaujímavejšieho snímku. Malé veci sú priemerným thrillerom, ktorý splní účel, ale časom zapadne prachom. Záver môže niekomu skvele sadnúť, iných zasa neuspokojiť. Som niekde na pomedzí. ()

slord

Trailer ma nalákal a celkom som sa tešil na výsledný film. Nakoniec to nebolo nič extra, Washington, Leto a Malek sú fajn, avšak doplácajú na scenár plný logických dier, so zručnejším režisérom/scenáristom sa z toho mohla vykľuť fajn kriminálka. Nebola to úplná blbosť, ale vyťažiť sa z toho dalo oveľa viac. 5/10 ()

AffectedFace

The Little Things je prvotřídní thriller zasazenej v 90. Letech minulého století, bohužel zajímavej až v posledních čtyřiceti minutách. První polovina se až nepříjemně a nezajímavě táhne. Poté přijde na scénu Jared Leto, kterej všechny laťky svým přesvědčivým výrazem zvedne na maximum, leč hrozně na krátko. Herecké obsazení trefné, obzvláště Ramiho Malíčka, kterej si mojí přízeň získal už ve hře Until Dawn. Upřímně jsem čekal něco ve stylu Seven, ale nekonalo se. Kdyby scénář dostal do rukou někdo zdatnější, dostali by jsme nejspíš další Áčkový blockbuster tohoto století. Celkově ani nevím, jak bych film hodnotil, proto jsem přemýšlel nějakou dobu a tři lepší hvězdy si zaslouží. Doporučuju fanouškům Thrillerů s pomalejším tempem a důrazností na "malé detaily". ()

dyfur

.....dobré herecké výkony....(žiaľ Denzel Washington má síce 66 rokov,ale vyzerá na 76 - zostarol a dosť...)....scenár nie extra objavný:sériový vrah mladých dievčat,zabudnutý prípad,parťáci zo začiatku s antipatiami - to všetko tu už bolo...ale.ok - malo to atmosféru,bolo to napínavé čakal som...... - ako na dobrej hostine čakáte sacherovu tortu a....dostanete BB puding.....mohlo to byť ozaj super,ale ten koniec....... :( ()

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky