Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

dopitak

Typické. Hodně kolegů tu vzpomíná a srovnává s Bláznivou střelou (event. více díly) či/a Žhavými výstřely (event. více díly). Na jedno se však bohužel zapomíná, Top Secret! tu bylo dřív a proto vzpomínané mladší filmy můžeme s trochou přísnosti považovat za přinejmenším ovlivněné.____ U Top Secret! jsem se výborně bavil, což u parodie znamená vždy trefu do černého. ()

Chrustyn

Ne, tak známé jako jiné ZAZ filmy a překvapivě velice málo zábavné. Po většinu času se jedná o podívanou plnou prostoduchých a dalo by se říci trapných fórků, (tanec, přestřelka) kde se najde jen pramálo vyjímek. Naštěstí jich ale pár je a těch pár fórů je vskutku povedených a Val Kilmer je podobně sympatický jako známý hrdinové legendárních parodií jako Frank Drebin nebo Topper Harvey. ()

korbitch22

Začalo to parodií Připoutejte se, prosím a pak už to jelo, Bláznivé střely, Žhavé výstřely, Maffióso, později další Scary Movie. Svatá režisérská trojice ZAZ a jejich absolutně zapomenutá parodie, zapomenutá a dámy a pánové naprosto nejlepší. Nechápu, že sem to v dětství nikdy neviděl a poprvé si to pustil až nedávno a ono možná dobře. Parodie uplně na všechno, filmy, války, špiony, muzikanty ale i na jednoduché a běžné životní situace, brečel jsem smíchy. Val Kilmer si nemohl vybrat lepší debut, škoda, že zbytečně děj zpomalují písničky a že jich není úplně málo, naštěstí i při nich dochází ke komediálním výstupům a jako bonus je opravdu zpívá Val Kilmer. Jinak je ta kadence vtipů ale neskutečná a nejde na poprvé snad ani všechno pobrat. Byl jsem z toho v šoku, tlemil jsem až sem se skoro pochcal.90%. ()

jojinecko

Nevyvážené...druhá polovica značne lepšia a vtipnejšia. Pár naozaj podarených a skvelých vtípkov sa mixuje s tými trápnymi a zúfalo nevtipnými...ale ako pohodovka to samozrejme obstojí, hoci v rámci autorského tria 2xZucker&Abrahams asi najslabší film:) ()

Ivoshek

Z tvorby Z-A-Z asi nejslabší kousek, který jsem měl možnost vidět. Oproti Airplane! a.s Hot Shots nebo Bláznivé střele je tu slabší ten nosný příběh. Co se týče gagů, něco funguje (třeba že v NDR nosí uniformy Wehrmachtu a SS, nebo hymna, ženský olympijský tým a spousta slovních hříček), něco už je spíš trapné. ()

HellFire

Takhle úžasně jsem se zasmál naposledy u Lásky nebeské. Totální nával vtipů, které se objeví přesně ve chvíli, kdy je nečekáte. Se všemi těmi gagy se někdo setsakra vyhrál. Hodina a půl opravdu celá nabitá vtipem, to se jen tak nevidí. Navíc si ani nestačíte všímat všech těch vtipů v pozadí. Pro mě je tento film naprosto bez chybičky. ()

Thomick

Tak, a mám komplet zhlédnuté všechny filmové skvosty z dílny ZAZ (ještě zbývá seriálový Police Squad). Škoda že tihle tři spolu už asi nic nevytvoří, věčná škoda. Jejich studnice nápadů se totiž zdá být bezednou. Nápady jako tady pizza, piškvorky, holínky nebo tunel - na něco podobného už nikdy nikdo nemůže přijít, to mi neříkejte! Pro mě spolu s dvojkou Žhavých výstřelů král svého žánru. :) ()

TheEvilTwin

GENIÁLNÍ! Jde vidět, že trio Zucker Zucker Abrahams po své první parodii z roku 1980 neskutečně vyzráli a přišli na to, jak tenhle žánr dělat a výsledek je naprostá pecka. Nikdy bych nevěřil, že uvidím Val Kilmera v parodii, ale nemožné se stalo skutečností a Val jako hlavní hvězda spolu s naprosto excelentním humorem táhnou film do výšin. Je to přesně ta luxusní nálož gagů jako v Bláznivé střele, která si dělá prdel ze všech a ze všeho a přináší hromadu scén, které bych nevymyslel ani v nejujetějším snu. Povedená záležitost a jedna z mála žánrovek, ke kterým se budu rád vracet. ()

Ištván87

Skvělá parodie z dílny mistrů Zuckerových, kteří v tom prostě uměli chodit... I Val Kilmer prokazuje výborný komediální talent.... ()

becki_tu

"I know a little German. He's sitting over there." Známá trojka tvůrců Zucker-Abrahams-Zucker opět nezklamala. Tolik hlášek, geniálních scének a všemožných narážek prostě u jiných tvůrců neuvidíte ani neuslyšíte. Pokud navíc rozumíte dobře anglicky, můžete se pobavit i nad dialogy, u kterých se vtip ztrácí díky nemožnému ekvivalentnímu překladu do češtiny. Top Secret je tak dalším z klenotů filmového fondu parodíí a předzvěstí kultovní série Bláznivých střel. 85% ()

liquido26

V NDR je u moci politicko-vojenská síla silně připomínající nacisty (a také se tu mluví zásadně anglicky a jidiš) Nick Rivers je rocková hvězda silně připomínající Elvise a všichni členové odbojového hnutí v Německu jsou Francouzi se jmény jako Deja Vu, Croissant, Souffle nebo Avantgarde. Film se sice určitě odehrává v 80. letech (soudě podle zmínek o MASHi nebo prezidentu Carterovi), ale jeho atmosféra, auta a styl oblékání připomíná spíš USA 50. let. Celkově vzato zábava je to moc dobrá. Vtipných narážek na různé filmy je tu fakt plno (Modrá Laguna, Čaroděj ze země Oz, Frankensteinova nevěsta ...) a potěší i malinká rolička Petera Cushinga coby švédského majitele obchodu s knihami. (Celá scéna s ním je puštěna pozpátku :-)) ()

Kryton

Málo známá , ale výborná parodie z dílny ZAZ. Východní němci jako nacisté a proti nim jeden rock n rollový zpěvák v podání mladého Vala Kilmera. Plno geniálních gagů , které už pak není tolik vidět. Westernová bitka pod vodou rozhodně umí pořádně shodit do kolen. ()

fcreading

Jerry Zucker a David Zucker znova dokázali že vedia natáčat komedie. Po Pripútajte sa prosím! to je druhá najlepšia komédia. ()

Bakllazaan

V tomto filmu je jasně viditelný rukopis pánů (mistrů) Zuckerů a Abrahamse. Jsou vyjímeční také tím, že do záběrů zakomponovávají věci, které nejsou na první pohled vidět, ale když si jich všimnete, zaručeně vás dostanou. Při každém jejich filmu napjatě čekám na chvíli, kdy přijde první GAG. Jak bude asi vypadat? Kdo dostane do nosu tentokrát? Jelikož je pravidlem, že první vtípek vás buď naprosto odradí, nebo se smíchem navnadí na další. V tomto případě byl onen GAG zvolen naprosto geniálně. Zápas s nezničitelným "náckem" je opravdu pamětihodný:) Zbytek filmu se nese ve stejném duchu bez špetky trapnosti. Pro některé typy lidí, kteří by nemuseli zvládnout takovýto nekonečný příval vtipů, jsou ve filmu ROCK´n rollové vložky, které dokáží vynést z apatie každého. Další jasný důkaz toho, že k parodii nutně nemusí patřit sprostá slova či fekálie. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí