Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

C0r0ner

Poslední kousek trojice Zucker/Abrahams/Zucker, který jsem ještě neviděl, což jsem prohloupil. Přísně tajné sice nedosahuje dokonalosti Bláznivých střel, ale pořád je to jeden z nejkvalitnějších příspěvků žánru parodie, jaký jsem kdy viděl. Zasazení do doby nacismu se taktéž vydařilo, takže za mě velká spokojenost. 85% ()

MarekT

I u tohoto filmu tria ZAZ mě sice nepotěšily různé fyzické či tělesné gagy, nicméně jejich podání není tak zjizvující jako například u animovaného a stylem humoru podobného seriálu Family Guy. Navíc tyto momenty nejsou nijak výraznou přítěží snímku, jelikož se objevují nanejvýš v průměru každou desátou minutu. Zbylé situace nezapírají tvůrčí rukopis Zuckerů a Abrahamse a názor na ně se mi nemění i přesto, že v podstatě pro všechny své nápady využívají pouze dvou věcí - nečekané pointy (telefonát z nemocnice) či totální absurdity (scény s krbem, přestřelka na motivy piškvorek). Narozdíl od Oskara si nemyslím, že by větší rozvrstvenost jednotlivých situací byla na škodu, díky víceru úhlů pohledu například na jednotlivé charaktery - charakter Nicka se dá brát jednak jako parodie na Elvise, ale také na Deena Reeda či Beach Boys (titulní skladba jako kdyby z oka vypadla legendární "Surfin' USA"). Val Klimer sice nemá takové komediální charisma, jako například Charlie Sheen nebo Leslie Nielsen, ale jeho výkon mi nepřišel vůbec rušivý. Sice částečné opakování předchozího počinu "Airplane", ale komedie je to sama o sobě výborná. "Můj strýc byl jedním z těch šťastných. Během funkčního období Jimmyho Cartera se mu povedlo uprchnout v balónu." ()

Martrix

Tohle je špatný. Jako kdyby se tvůrci vytřískali z nápadů u Připoutejte se, prosím! Nejenže, tématicky je to paskvil proložený písničkami, které mi vůbec nesednou, ale navíc mnoho pokusů o humor, vyzní do ztracena. Velký útěk to obchází obloukem, takže ani není zřejmé, co tvůrci parodují. Ano, střílí si i z fenoménu pobláznění mladých rock and rollem... ale to moc nefunguje. První víc než hodinu, jsou pokusy o humor podivně těžkopádné a dost často mimo mísu. Závěr je už lepší, ale přesto je to jedna z nejslabších horších parodií, jaké jsem viděl. Takový film pobaví snad jen tehdy, když jste dlouho nic humorného neviděli. Ve srovnání s jinými filmy Zuckerů, Přísně tajné, zaostává. ()

campix

Upřímně po shlédnutí Přísně tajné zavládlo mírné zklamání. Tvůrci legendárních komedií nebo spíše parodií a jejich další dílo a na první dobrou je vidět, že asi jejich dílo nejslabší. Kadence vtipů je opět obdivuhodná a tím pádem se ne všechno povede. Bohužel to na mě jako celek tolik nefungovalo. ()

tom88

Neviem kto čo vidí na komédiach tohoto typu. Mne sa tento štýl humoru vôbec nepozdáva. Veď to je len samý suchý trápny vtípok, ktorý nemá obdoby. Väčšina akože smiešnych scén mi smiešne neprišli, skôr nemiestne a naozaj príšerne trápne, pri ktorých som len gúľal očami a krútil hlavou. Príbeh filmu mi taktiež neprišiel zrovna moc zaujímavý. Jediné plus bolo, že hlavnú postavu hral Val Kilmer, ktorého mám celkom rád. Inak herecky tiež veľmi priemerné, ale čo už sa dá od bláznivej paródie čakať. Zuckerovci ma vôbec nepotešili ani nezabavili. Zasmial som sa naozaj veľmi málo, ale našťastie je film pomerne krátky. Viac ako dve * určite nedám. 40% ()

otík

Vůbec to nebylo špatné. Parodie z osmdesátek jsou prostě fakt vtipné, pokud divák aspoň trochu zná filmy, které parodují. Tady se navíc parodují nejen jiné filmy, ale jsou zde i scény, které obstojí sami o sobě. Val Kilmer výborný, ale pobaví i spousta dalších herců. Stojí za shlédnutí. ()

Doudis19

Šílená kravina s šíleně zábavným Kilmerem a bezvadným, šíleně zábavným humorem.. Připoutejte se prosím 2 mi nesedlo - až moc těch trapnějších momentů, Top secret i když ve stejném absurdním duchu mě pobavilo i rozesmálo daleko víc. ()

jedna_vrana

Martin: „Skúsil som všetko: veľvyslanectvo, nemeckú vládu, konzulát. Hovoril som dokonca s veľvyslancom OSN. Nemá to zmysel, jednoducho nedokážem priviesť svoju ženu k orgazmu.“ Film, aké sme v 80-tych tokoch milovali. Zábava, založená na vtipných hláškach a ešte vtipnejších situáciách, až ich divákovo oko na prvý pokus nedokáže všetky poňať. Mnoho politických narážok. Mladučký Val Kilmer sa svojej úlohy chopil dobre. A možno sa k nemu ešte niekedy, zase o dvadsať rokov vrátim. Ak nezabudnem. Medzitým sa musím zoznámiť s dielami veľkých mysliteľov - Karla Marxa, Lenina, L. Rona Hubbarda, Freddieho Lakera. ()

Honzíno

Peklo. Při tomhle pláčete a dostáváte křeče do břicha. Společně s Připoutejte se, prosím jedna z mých nejoblíbenějších. ()

Mrkvič

Val Kilmer takhle mladý není Charlie Sheen nebo Leslie Neelsen, takže je těžší filmu podlehnout. Se vším tím zpíváním a chybějícím humorem plynoucím z grimas herců. Jenže je tu pořád spousta a spousta nápadů, které v dnešní době hodně moc zahřejí u srdíčka, když si vzpomenu na nějaké novodobé sračky, které dokáží jen zkopírovat scénu z hitu letošního léta s dodáním mizerného herce. Hlavně ke konci film graduje! ()

lennyd

Východoněmecká armáda chystá státní převrat - pro odpoutání pozornosti od příprav však pořádá velký hudební festival se hvězdami ze všech "spojeneckých" států. Ameriku zde reprezentuje mladý popový zpěvák Nick Rivers (Val Kilmer), který díky své neposednosti začíná celé spiknutí odhalovat. Za pomoci Hillary Flammondové a francouzkého odboje se vydává zachránit zajatého vědce, který má pro novodobé nacisty vytvořit super zbraň ... Jakmile se někdy dalo dohromady trio ZAZ (Jerry Zucker, Abrahams, David Zucker), úspěch byl zaručen. Sice Přísně tajné je o chlup horší než podobně laděné Připoutejte se prosím nebo pozdější Bláznivé střely, ale to mu vůbec neubírá na zábavnosti. Val Kilmer jako mladý pěvecký idol je prostě k sežrání, a ona osmdesátá léta připomíná dokonale (dokonce jsem chvilkama přemýšlel, jestli náhodou Val Kilmer opravdu nebyl členem nějakého Boy Bandu). ()

xerno

Nejlepší parodie, jakou jsem kdy viděl, tohoto filmu se nikdy nenabažim, mám ho i mezi nejoblíbeněšíma... Z.A.Z. se opravdu vyznamenali, ani Žhavé výstřely mě nezaujaly tolik, jako toto:) ()

PiLgRiM

Je tohle vůbec možný? Ano je! A za tyhle filmy budu do konce života vděčný! Tohle už tu nikdy nebude. Má úcta pánové.! ()

noriaki

Perfektní parodie ve stylu Žhavých výstřelů či Bláznivé střely. ZAZ plýtvají nápady a po filmu roztrousili snad stovky gagů a narážek na všechny oblasti lidského života. Jediné co mi přišlo nepatřičné, byl debutující Val Kimer. Do bláznivé komedie se vůbec nehodí a pokud byla na něho upřená pozornost, tak spíše než vtipně působil rušivě. Při každém z jeho hudebních vystoupeních se celý film zadrhával a nálada upadala. ()

uiu

Film, který jsem objevila až v roce 2015 a ani se nedivím. Za komunistů by i nás nemohli vysílat americkou komedii, která zesměšňuje východní a západní Německo. Pokud máte rádi styl humoru Připoutejte se prosím, tak si přijdete na své jako já. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí