S kapitánem Exnerem, pověstným elegánem mezi českými kriminalisty, se mohou diváci setkat opět, a sice ve filmu Smrt talentovaného ševce. Přepisu detektivního románu Václava Erbena se v roce 1982 chopil režisér Jan Schmidt a roli šaramantního a inteligentního vyšetřovatele svěřil Jiřímu Kodetovi. Exner tentokrát pátrá po vrahovi obuvníka Rambouska, proslaveného (a také majetného) naivního malíře. Řeší však celou řadu záhad, k nimž dochází na starém zámku. Postupně odhaluje přediva vztahů v městečku Opolná, kde právě tráví dovolenou. Exteriéry filmu se natáčely v krásném okolí zámku Opočno. Vedle Jiřího Kodeta ve filmu uvidíte Antonína Hardta, Janu Bouškovou, Miroslava Zounara, Vladimíra Kratinu a Karla Augustu. (Česká televize)

Pink.Panther

Kodetův Exner je výborný, Augustův znalec jakbysmet, renesanční opočenská atmosféra taktéž. Někomu toto pojetí možná nesedlo, pro mě je to sympatický film. Produkce: FSB ()

kareen

Knížky s kapitánem Exnerem jsem objevila u babičky v knihovně už někdy na základce a dost jsem se do nich tenkrát začetla. Kapitán Exner byl velice sympatická postava, bavilo mě jeho flirtování se ženskými, to, jak mu podřízení Vlček s Beránkem dělali různé naschvály a kromě toho, že to nepostrádalo vtip a nadhled, to byly také velmi slušné detektivky. Smrt talentovaného ševce byla zrovna má nejoblíbenější, o to víc jsem ale zklamaná filmem. Čekala jsem, že mi třeba zrovna Kodet nebude do role Exnera sedět, ale navzdory zdejšímu hodnocení, jsem nepočítala s tím, že se budu u této utahané adaptace až tak nudit. Bohužel. ()

Siegmund

Nesmírně až nedívatelně rozvláčný děj. Vyloženě rušivě na mě působil „milostný“ vztah Kodeta a Bouškové. ()

topi

Nevýrazná kriminálka s majorem Exnerem, kterého ztvárnil Jiří Kodet. Líbila se mě atmosféra červnových dnů a prostředí, kde se vyšetřování vraždy odehrávalo, nelíbilo se mě náhlé vzplanutí majora Exnera mezi místní dívkou, kterou zahrála Jana Boušková, to mě připadlo docela přestřelené a do příběhu se nehodící. ()

slunicko2

Pomalé, nudné, ale hlavně - zcela bez šarmu. 1) Neinformovaný divák může podlehnout dojmu, že půjde o zajímavý snímek. Vražda na zámku, malíři, šaramantní záletník Exner... Ovšem hned první minuty filmu tohoto naivu vyvedou z omylu. 2) Vše je takové...socialisticky šedé a nevýrazné, opatrné, aby jako nikdo nemohl nic namítnout. A jak se dočtete v zajímavostech, stejně mnozí namítali... ()

corona

Najväčšou úlohou Jiřího Kodeta bolo byť Jiŕím Kodetom. Pomerne nudná detektívka, pri ktorej je názov lepší ako celý film. ()

rakovnik

Pro mě velice povedená kriminálka, se spoustou pěkně zahraných a především sympatických postav, v čele s Jiřím Kodetem a Karlem Augustou. ()

Martin741

Reziser Jan Schmidt /Konec Srpna v hotelu Ozon/ natocil celkom dobru normalizacnu detektivku. ody na Kodeta vypisovat nejdem, ale normalizacia v CSSR vyplodila aj lepsie filmy : 60 % ()

honajz2

Zvláštní, pohodová detektivka. Nic nervydrásajícího, žádná velká záhada okolo vraždy, místo toho prostě pohodové (a trochu i poetické) vyšetřování. Ono na jednu stranu se mi to líbí, protože se to odehrává v zajímavém prostředí a ten zpěv ptactva v pozadí v přírodě tomu dodává na jakési příjemné atmosféře, takže to tady funguje dobře. I přes to, že je to celé poměrně rozvláčné. Horší ale je, že to absolutně postrádá nějaké napětí a chvílemi mě i přestávalo zajímat, kdo toho Rambouska vlastně zabil. A to je u detektivky asi dost špatně. On mi ten film na jednu stranu sedl a na tu druhou stranu zase ne, takže zůstanu u čistých tří hvězd, ale jsem rád že jsem to viděl. 3* ()

MrPierc

Lidová detektivka. Kapitán Exner je na dovolené a opět ho vyruší práce a musí pátrat po vrahovi v malém městě, kde se zná každý s každým. Dosti nudná zápletka s komickými postavami mezi policií = asi chtěli ukázat, že u policie jsou také normální lidé s humorem. Jiří Kodet mne ale překvapil svou lidskostí a nebyl za každou cenu švihák jako ve většině svých rolí. ()

zette

Prumerny kriminalni film natoceny v celkem netradicnim zameckem prostredi. Kodet se podle me do role kriminalisty moc nehodi, i kdyz to byl vyborny herec. ()

Gavin87

Více hvězd dát nemohu. Vedle kapitána Exnera v podání pana Valy (ve filmu Poklad byzantského kupce) působí na mě tento Exner a vůbec celý děj velmi nudně a nezajímavě. ()

otík

Druhý případ kapitána Exnera (poprvé jako Jiří Vala v Pokladu byzantského kupce) tentokrát s elegánem Jiřím Kodetem. Detektivka je to určitě z toho lepšího průměru, a ačkoli se zde jedná o jeden jednoduchý případ, film nenudí a rozehrává kolem Exnera další love story. Ani Vala ani Kodet nezklamali a ukázali nám také lidskou stránku jindy studených čumáků kriminalistů. Dobrá zábava. Hudba: Otakar Petřina ()

Mylouch

Českému Maigretovi se tu nedostává elegance ani na úrovni socialistického esenbáka a zbývající plachost to nezachrání. Po Schmidtovi zůstává otisk v bahně českého bulváru. Rojnice esenbáckejch sekáčů, volha na renesančním dvorku, vyšetřovatel mléčný závislák ve slipech. Oč vážněji se tu ale dá brát třeba role starého béčkaře Zounara než výkony hvězd v dnešních filmech ! ()

sator

Věrohodnost jednaní postav tak u slabomyslných...Obsazení uspavače hadů-Zounara, nejhoršího herce všech dob do druhé hlavní role to byl kauf... ()

plechulka

Erbenovy detektivky s kapitánem Exnerem jsem hltala v pubertě a ze všech zfilmovaných mi typově Kodet sedí jako on nejlépe, film je však bohužel průměrný. Jediný světlý moment - "Panebože, on to našel! To s ním zase nebude k vydržení!" ()