Desetiletá Maruška Pechfóglová čte ve škole práci o tom, jak byla se třídou na exkurzi v barrandovských ateliérech a setkala se s opravdovým černokněžníkem. V ateliérech se právě natáčí pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký a Maruščin starší bratr Jaromil je asistent režie. Slíbí sestřičce, že umožní třídě exkurzi, a tak se děti vydají pod vedením učitelky Vyčichlové na Barrandov. Už svým příchodem však způsobí zmatek. Mezitím se režisér pokouší najít představitele černokněžníka. Když vztekle trhá nepovedený černokněžnický kostým, rozhodne se zasáhnout skutečný černokněžník, kterému se režisérovo chování pranic nelíbí. Dostane se do ateliérů, přečte si scénář a cítí se dotčen, neboť jeho stav je v pohádce notně zesměšněn. Rozhodne se tedy natáčení překazit. Jenže je šíleně zapomnětlivý, a tak musí nosit na krku magickou kouli, která mu neustále připomíná potřebná zaříkadla. I přes tuto pomůcku způsobí jeho zapomnětlivost v ateliérech zmatek. Situaci ještě zhorší Maruška se spolužáky, kteří se několikrát magické koule zmocní. (TV Nova)

Praxis

Naprosto praštěná pohádka, která začíná a končí na postavě šíleného černokněžníka, který si navíc prd pamatuje. Mechty mechty, jééé ()

ivishka

Konečně se mi tu pohádku podařilo najít! Jako dítě jsem tu pohádku neskutečně milovala, protože se mi strašně líbilo to JÉÉÉÉ co dělá černokněžník Karel Heřmánek a je to skvěle propletené se skutečností :-). Taková pohádka se jen tak nevidí a ze všech českých pohádek co jsem kdy viděla mám tuhle nejraději :-). ()

topi

Ani ne tak pohádka, jako ztřeštěná a hodně bláznivá komedie s geniálním Karlem Heřmánkem jako Černokněžníkem. " Jak se jmenujete? " " Olaf Schwarzkopf. " Mimo jiné jde i o výbornou exkurzi pod pokličku filmování. Skvělá a uvolněná zábava! ()

kajas

Na téhle komedii je pro mě nejzajímavější fakt, že Hynek Bočan natočil v podstatě film o filmu "Dlouhý, Široký a Bystrozraký", což je jeho srdeční projekt, který bohužel nikdy nevznikl. ()

OG_Swifty

Tahle pohádka mě nebavila ani jako malýho kluka - jen tu příšeru z konce filmu si pamatuju dodnes. Jinak ale Hnidák, Hnojil a Pomajzl do plynu. ()

Carlossss odpad!

Huach. Sračka na entou... kdo že to natočil? Hynek Bočan??? Aha... už chápu. Škoda, že se dneska už nezavírají filmy do trezoru. Tohle středověké mučení by si to zasloužilo... ()

Hees

A tak tato rozprávka sa dá pozerať v mladšom veku.To je jej jedinou výhodou.Takže ak chcete nejako zabaviť deti tak by vám to nemali "ofrflať". ()

rakovnik

Nevyužitý potenciál, které téma nabízelo úplně bije do očí. Karel Heřmánek mě ani tentokrát nezklamal, bohužel dojem z filmu nevylepšil. Děj je dost nezáživný, takže potěší spíše jen pohled do zákulisí natáčení filmů. ()

Hennes

Viděl jsem to už fakt mnohokrát a vždycky tvrdím, že je to taková přiblblá pohádka. Když to ale v tý bedně dávaj a jsem doma, tak si to vždy zapnu. Snad kvůli těm nesmyslným plkům při kouzelní, výbornému Heřmánkovi a Nárožný s Klukovou se prostě do přiblblé pohádky hodí. Ono to pak vše dohromady, tak nějak ladí. ()

Nach

Jen díky Karlu Heřmánkovi průměrný film, který tuto blbinu povyšuje na vyšší úroveň, která sice není ani tak valná, ale rozhodně je koukatelná. Jedna z těch mírně lepších pohádek, které se po roce 1989 v samém závěru 20. století u nás urodily. A pro ty co mají rádi filmy, bude jistě přijatelné i prostředí ala film ve filmu. 65% ()

Fallen_One

Karel Heřmánek dokazuje že neni jen dobrý dabér (Rampa McQuack) ale i herec. Navíc koukat se na lolitoidní Kláru Jandovou taky neni špatný :-)) Yeeee!! ()

zette

Tato pohadka je prvni celovecerni pocin Bocana po "S certy nejsou zerty" a nutno dodat, ze se ji ani nepriblizil. Pozadi Barrandova je sice atraktivni i dnes a par momentu bylo ve filmu dobrych, tak postupem casu pohadka ztraci tempo i lepsi zapletku. Hermanek je vyborny a uz kvuli nemu stoji za to se na to podivat. Dobry je i Narozny v roli rezisera. ()