Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

SeBig

Tak jako poslání týpků s bouchačkama do domova bych moc jako "chytrý souboj" tedy neviděl, ale okey.. nenudil jsem se..(což v týhle době je už fakt cenný..najít film, který zaujme a udrží pozornost diváka) i když mi to příjde víc o zmrdech, než kdejáká marvelovka, co si na film o antihrdinech jen "hraje". Každopádně tím koncem to zachránili, jinak bych byl fakt nasranej, ale přišlo mi to tam dopsaný. ()

Arsenal83

Dekadentný Netflix sa nezaprie a hneď v úvode nám musel ponúknuť feministicko-lesbické krávoviny. Dnes si už kadejaká ludra myslí, že keď si prilepí strap-on, tak jej rovno dorastú aj gule. A ruská mafia je tu banda neschopákov, že by im rovno u nás vymysleli ministerstvo ako strapatej Remišovej. Trápny koniec dal tomu korunu. ()

classic

„Starám sa o veľa,” vskutku naozaj delikátnych záležitostí súčasne, čo konkrétne pozostáva z nasledovného: Mám naprosto rafinovaný systém, ku ktorému sa mi najlepšie hodia samí penzisti, ktorých skrátka zakaždým najľahšie ošklbem. Priam lišiacky ich totiž najprv zbavím „svojprávnosti” , a hneď na to ich šupnem rovno do „domova pre dôchodcov” , bez akejkoľvek komunikácie s vonkajším svetom. Prvý bod by sme mali vyriešený, pretože ten je vôbec zo všetkého najdôležitejší, to jest - dostanem typ, a riešim, čo potom. Som totižto dokonalý manipulátor, a tak ani nie je žiadny problém obmäkčiť hociktorého sudcu, najmä Lomaxa, ktorý býva extra povoľným ! Samozrejme, že mám k dispozícii i celý tím samých podvodníkov, ktorých musím síce (vy)platiť, no bez ich priamej účasti, by sa to asi nedalo do najmenších detailov zrealizovať, všakže ? Ďalej treba speňažiť nehnuteľnosť, ale aj rozpredať majetok, trebárs na dražbe, a tak sa mi peniažky len tak sypú. Som bez chrbtovej kosti, čiže výčitky svedomia zrejme nemám. Rozprávkovo zbohatnem tak, ako sa mi ani nesnívalo, že sa dokonca považujem za budúceho riaditeľa i zakladateľa spoločnosti Opatrovníctva, ktorého pobočky budem mať všade po zemeguli. Volám sa Marla Graysonová, a ozaj, nepoznáte nejakého zazobaného seniora ? Áno, Jennifer Petersonová, by mohla byť tvoja ľahká korisť ? Dáš sa do kšeftu ? Skúsim to, vlastne prečo nie, veď mi vždy doteraz všetko stopercentne vychádzalo, kedy nástenka bola plná, to bude určite čerešnička na torte ? Okey dokey, ľudkovia, poďme na to... / Svoj dvetisíci komentár, som sa rozhodol, že venujem tomuto mimoriadne cynickému filmu, aký som snáď už veľmi dlho nezhliadol. Zahrala si v ňom (ne)pôvabná britská herečka Rosamund Pike, ktorá si v podstate zopakovala svoju rolu zo Strateného dievčaťa, kde si strhla beštiu Amy, len tentokrát to ešte nie je nič v porovnaní s Marlou. Oproti tomu to niekoľko násobne viac predčila ! To je neuveriteľné, kam až herečka dokáže zájsť, a to do maximálneho extrému. Prvotriedna hnusoba, ktorej by ste najradšej v jednom momente vyškriabali obidve okále, tak ňou doslova opovrhujete ! Dá sa zároveň dodať aj to, že žiadna z postáv, nie je vyslovene sympatická. Každý sa chce obohatiť, všetci si chcú ukrojiť z veľkého koláča tak isto, ako rôzni, slovenskí politici, ktorí sú akurát pri koryte. Nekompromisný kapitalizmus 21. storočia, šliape na plné obrátky. Pre mnohých divákov sa jedná o ťažké sústo, ktoré celkovo stráviť, im robí očividný problém. Zo začiatku som sa toho trochu tiež bál, ale nakoniec som bol milo prekvapený, čo režisér a scenárista J Blakeson zo seba vydoloval. Výborná kamera i soundtrack. ()

Marze

Jako v bavlnce ma diry v zapletce.Ale Blakeson poskytuje uspokojivy nasilny zaver. Peter Dinklage je jako kriminálni lord zabavny. Matka je milá, ale uvnitř křivácká a chamtivá. Vypadá je bezohledná manažerka. Film by to byl rychle zapomenutelná k nerozeznání od podobných Netflixových snímků nebýt výkonů obou hlavních představitelů. Je ale obtížné si k těmto amorálním postavám vyvinout sympatie. Režisér nikomu nestranní a vypráví lhostejně. ()

Chrustyn

Ženský Vlk z Wall Street, alespoň co se začátku týče. Chytře vymyšlený a výborně zahraný thriller o ženské verzi "šmejdů", která si našla obživu v kompletní devastaci důchodců. Daří se jí do doby, než si vybere chybnou oběť a roztočí hodně nepříjemná kola. Rodamund Pike je výborná a ukázala, že tyhle mrchy jsou její parketa. Bohužel jsem po celou dobu čekal, kdy se to pořádně rozjede a přijde i nějaké to napětí nebo něco, co by film posunulo dál (nějaký vizuální nápad, nebo cokoliv podobného) ale to se nedostavilo. Na Netflix je to jeden z lepších kousků, ale pořád je to jen film na jedno podívání. ()

Flego

Originálny námet o zmiji, ktorá v nekontrolovanej chamtivosti okráda tých najzraniteľnejších a bohužiaľ v intenciách zákona... Rosamund Pike je herecky úžasná, veril som jej každý pohyb a gesto. Film má výborne vystavaný príbeh, zápletku i vyvrcholenie. Škoda len toho scenáristického vajatania pred koncom. Nenápadný snímok si však rozhodne zaslúži pozornosť. ()

Ivoshek

Samotný nápad je hodně originální a měl potenciál. Ženská, která dělá klasický zločin bílých límečků, ožebračuje lidi v podstatě legální cestou a se státním požehnáním. Dokud ovšem nenarazí na někoho, kdo na pravidla a státní razítka moc nevěří. Tohle celé dohromady mělo spolu s hodně dobrými herci obrovský potenciál, který byl i v první třetině hodně znát. Potíž je, že s postupujícím časem se z toho celého stává víc a víc pohádka. Když pominu to, že takhle standardně lesby nevypadají a to, že by se v primitivním macho prostředí ruské mafie mohl prosadit trpaslík taky není dvakrát pravděpodobné, zůstává tu mnohem širší pole, kde se buď postavy a instituce chovají nepravděpodobně a nelogicky. Třeba pokud o ozbrojený únos. Jaký smysl by to celé mělo, když tahle postava měla svůj legální majetek a ten byl i nadále obstavený? Když se nabízelo mnohem víc "soft" cest (třeba zatlačit přímo na šéfa onoho domova, unést samotnou správkyni a vynutit si vše potřebné, unést její partnerku, atd. atd.). Obdobně se to má s postavou Rosamunde Pike, jejíž schopnosti se blíží spíš chlapíkovi s výcvikem ze zásahovky než ženě trávící většinu času za stolem. Ostatně, její akce vůči řidiči je zvláštní v tom, že k ní přistupuje s plnou důvěrou, ačkoli ji o dva dny dřív viděl (a ne, paruka opravdu není takový faktor). Podobné to je i s faktorem štěstí a náhody. Jak píšu výš, mělo to slušný potenciál, ale scénáře je opravdu potřeba svěřovat lidem, kteří nad tím trochu přemýšlí, jinak se věci nezlepší. ()

rikitiki

Začátkem film hodně naladí: vtipná a černočerně cynická hrdinka se vidí málokdy. Výborný nápad na zápletku s odíráním stařečků a stařenek. Zábavné a brutální hlášky, z nich některé bych podepsala, například tu, že to boháči vám vnucují, abyste byli hodní, protože pak to mají snazší. Jenomže pak to jde do kopru. Souboj mladé cyničky a nepoddajné stařenky se nekonal, protože to stará paní předala svému ochránci. Ani tady ale nenastaly žádné vtipné zvraty nebo situace. Dva protihráči – blonďatá hyena a zakrslý ochránce se spolu jen mydlí. Nejdřív slovně, pak fyzicky, ale není na tom nic zábavného, nic novátorského. Jen se zraňují, sem tam mají rádoby drsné kecy, které jim však vůbec nesedí a dopouštějí se přitom psychologických velekrutů, jinými slovy: nesmyslů. Oba mají šanci mnohokrát boj ukončit, protože ani jeden z nich netrpí čímkoliv, co by se dalo nazvat svědomí, přesto to neudělají. Místo toho pokračují v čím dál otravnější bitvě. Finále je nevěrohodné a závěr evidentně úlitbou většinovému očekávání. SHRNUTÍ: Morální poučení jako deus ex machina. ()

Jinny

Jako v bavlnce má slibné téma i zajímavou nepříjemnou hlavní postavu a většinu doby jsem tvůrcům fandila, protože se zdálo, že dobře vědí, co dělají, a vědí i přesně, co chtějí říct. Nicméně poslední zhruba třetina citelně poleví v napětí i jakékoliv iluzi nebezpečí a poselství filmu o dvousečnosti amerického snu je nakonec dost klišoidní. Co rozhodně nezklame, tak to je Rosamund Pike v hlavní roli a nedivila bych se, kdyby tady přilétla i nějaká ta cena. ()

anderson

Absolútne mrazivý film. A to nevravím o žánri triler, do ktorého je zaškatuľkovaný. Na jednoduchom príbehu sú demonštrované obludné mechanizmy tzv. štátnej starostlivosti a armády ziskuchtivých psychopatov, ktorými je manipulovaná. Za vynikajúci Rosamundin výkon pridávam piaty ukradnutý diamant. (19.2.2021) ()

TheEvilTwin

Ze zdejších komentářů jsem byl navnaděný na inteligentní spletitou hru mezi Rosamund Pike a důchodci a on se film vlastně podobně inteligentně i tváří, ale největším mínusem, který film potápí, je fakt, že je zde často tolik nelogických nesmyslů a těžko věřím už samotnému námětu, kdy může člověk vzít někomu veškerý majetek a jen tak ho v mžiku prodat. Když ale obejdeme tuhle maličkost, dostaneme celkem oukej nadprůměrnou věc, která má fajn námět, pár známých hereckých tváří a slušný dějový drajv. Divák paradoxně vlastně spíše fandí záporákům než hlavním hrdinkám, které jsou víceméně svině okrádající důchodce a liliput Tyrion v roli mafiána je zde taky obstojný. Ze závěru, který byl klíčový na rozhodnutí mezi trojkou a čtyřkou, jsem pak ale definitivně zklamaný, protože veškerou snahu filmu tak zazdil a tímpádem vidím I Care A Lot jen jako fajn průměr na nudné odpoledne, ale s dalším doporučením bych váhal. ()

AlfaNumerO

Rosamund Pike ďábelská jako vždy. Začátek velice slibný, ale někde v půlce se to zlomí v něco, co nestojí za detailní popis. Úplný konec pak potěší o něco více. Jo a je tam Tyrion, který mě nikdy nezklame. 66%. ()

eraserhead666

Ohó. Konečně po dlouhé době zase film, kde nebojuje dobro se zlem ale dvě zla o to, kdo je větší svině. A nutno říct, že, jak tvrdí klasik, Rosamund je tady pěkně ostrá svině. A když si nasadila tu paruku, tam jsem si ustříkl. Hodně zajímavě napínavý film, s božskou ROsamund (na rozdíl od toho prcka z GOT, který lehce přehrával, jsem jí její svini věřil do posledního ksichtu), skvělou Dianne Wiest a propracovanou zlotřilostí. Jo, filmy, které vás neoblaží štěstím, láskou a srdíčkovstvím, mám holt rád. Přijdou mi tak nějak realističtější. ()

Othello

Do půlky to celkem jede, protože ústřední scam na důchodce je věrohodná sviňárna, zápletka se odhaluje pomalu a napínavě, Peter Dinklage má skvělej přízvuk i charisma a Rosamund Pike úspěšně postupuje ve své herecké snaze nepůsobit jako živá bytost. Navíc to má ze začátku zajímavou nevyřčenou podlinku o tom, že napříč systémem existuje nějaká kostra ženských v exekutivních funkcích, které spolu pečou a hlídaj si prdel při různých pololegálních prasárnách. Jak se vyloží karty na stůl, tak se to několikrát samo shodí, přestane dávat smysl a začne solit jedno tendenční klišé za druhým. V bodech (spoilery): 1) film napřímo několikrát řekne, že se bude jednat o konflikt odlišných způsobů řešení problémů, tedy strachu a brutálního násilí, se kterým pracuje mafiánský antagonista proti mazanosti a přechcávání systému v jeho rámci, což je doména protagonistky. Ve výsledku ale ona dosáhne vítězství díky tomu, že elektrifikuje pomocí taserů protivníkovu ochranku a toho pak zdroguje a nechá pohozenýho v lese, čímž nad ním dosáhne vítězství jeho prostředky přesně v opozici k tomu, o čem nás přesvědčuje doposud 2) postava Rosamund Pike zde působí jako klišovitá Strong Woman (TM). K její podpoře ji pak film staví do situací, kdy jí špinavý vidlák s červenou kšiltovkou vyhrožuje znásilněním. Tohle převádění twitterového mindsetu do filmového média mi přijde mimořádně otravné 3) film je natočený tak, že by se mohl odehrávat prakticky kdekoli, kde je pár domů, protože se kamera vůbec nezaobírá prostorem a většinou sledujeme statické zaostřené tváře v úzkém ostřícím pásu s úplně rozmlženým pozadím. Většina polodetailů a detailů tváří vypadá jak z korporátní ročenky. 4) Když už se film odváží přijít do pléna s celky a seznámit nás s prostorem, kde se scéna odehrává, z nějakého důvodu jsou některá místa úplně nesmyslně nasvícená třeba fialově nebo červeně a třeba z oken normálního obytnýho baráku září tyrkysový světlo, kterým si fakt doma nikdo nesvítí. Tohle není první současnej film, kde tohle vidim a rád bych aby mi někdo vysvětlil, proč mi tohle dělá. ()

claudel

Parádní thriller, u nějž se nedá vydechnout, napínavě jsem sledoval osudy postav od začátku až do konce a málokdy bývám tak ukrutně zvědavý, jak všechno skončí. A jsem nadmíru spokojený. Vlastně se jedná o zvrácené a úchylné vylíčení amerického snu. Rosamund Pike má bezcitné a psychopatické mrchy nejspíš v krvi. ()

Necrotongue

Úvodní monolog dokonale probudil mé cynické já, takže jsem se těšil na snímek přímo pro mě. A zpočátku to tak i vypadalo. Tvůrci ale zřejmě přecenili své schopnosti, protože mi s postupem času přestávaly některé záležitosti dávat smysl, logika pak začala být vyloženě na obtíž a závěr vyzníval už přímo zoufale. U Disneyho se sice nad lží a nenávistí vítězí jinými prostředky, ale náběh tady byl... I přes všechny výhrady ponechávám mírně nadprůměrné hodnocení za velice vydařenou první půli. ()

JASON_X

Dobře natočená, ale scénáristicky poněkud přestřelená báchorka o tom, kterak jedna bezskrupulózní zlodějská supersvině (bravo Rosamundo!) spolu s několika dalšími menšími sviněmi narazí na hodně nepravděpodobnou buňku ruské mafie, šéfovanou trpaslíkem a tvořenou neschopnými břídily. Víc bez spoilerování prozradit nelze, takže si jen postesknu, že ani pitomcům a už vůbec ne sviním mi nešlo držet palce, takže mi i bylo celkem šumák, kdo na koho vyzraje a jak to celé dopadne. Trochu temnější notu, věrohodnějšího bosse než je Dinklage a mohl to být parádní krimithriller, takhle bohužel zůstalo "jen" u krimipohádky. // Poté, co jsem "náhodou" (náhody samozřejmě neexistují) četl pár bulvárních článků o Rosamundě a jejím současném bydlišti (https://www.vogue.cz/clanek/society/cindy-kerberova/az-skonci-lockdown-usporadam-v-praze-poradnou-party-rika-v-exkluzivnim-rozhovoru-rosamund-pike, https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/rosamund-pike-cesko-opilci-rozlucka-raftovani-vecirky.A210222_110131_lidicky_zar), musím zvýšit na čtyři. A kdybyste někdo náhodou věděli, kde Rosamunda v Praze bydlí, dejte mi vědět do pošty, dík. ()

luka4615

Bravurně napsaný cynický thriller, který ale bohužel v posledních momentech nepochopitelně zatáhne za ruční brzdu. Snímek I Care a Lot je ale až na tento detail originálně podávanou filmovou záležitostí, v níž se snoubí snad ty nejhorší možné charaktery. Vážně, po celou dobu 118 minut dlouhého snímku jsem nebyl s to určit, koho bych raději viděl pod drnem, jelikož ani jedna postava nesplňuje obecnou představu o rovné páteři či neochvějné morálce. Právě díky tomuto pojetí a zejména díky Rosamund Pike a jejímu chirurgicky přesnému dávkování mimiky se jedná o velmi vydařené dílo, které Vám i zásluhou svižného tempa uteče jako voda. Tohle se zkratka moc, moc povedlo. Skvělá práce! (Netflix) „Look at you. Sitting there. You think you're good people. You're not good people. Trust me, there's no such think as good people.” ()

Coleator

Téma zajímavé, expresní svěření do péče dobré, ale pak se z toho stávala čím dál tím větší sračka... Druhou polovinu filmu jsem jen rychle přeskákal a šel radši spát... ()

mm13

Takáto lacná zvrhlosť sa aj mala skončiť zvrhlo, aby nabrala na vážnosti (a ospravedlnila svoju existenciu), nie takýmto alibistickým finále, ktoré z nej urobilo dupľovanú zvrhlosť... a dupľovane lacnú. Inak povedané - nevedel som sa zbaviť dojmu, že J Blakeson svojej "hrdinke" neskonale fandí, baví sa s ňou, znova jej fandí a opatruje si ju... a na záver to utne, len aby sa o ňom nepovedalo, že je bezškrupulózne hovädo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (více)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)